TSK'dan yeni açıklama... Kara harekatı başladı
Nihat Genç

Zırvalığın dibi budur

Nihat Genç

 
13 Ocak 2018 Cumartesi 03:55 
Yorum YapYazdır
 
 

Amerika’da doktorasını yapmış akademisyen Yavuz Örnek’in TRT’de söylediği ‘Nuh peygamber cep telefonuyla aradı’ cümlesi topraklarımıza uzaydan bir meteor taşı gibi düştü, millet neye uğradığını şaşırdı.

Akademisyenin ağzından çıkan bu laflarla medyamız ve halkımız yeterince eğlendi ve ama, bu cehaletin dibini pek merak etmedi.

Bilim adamları, yazarlar bu tür ‘saçmalıkları’ dahi incelemeli, bu delilik nereden geliyor merak etmeli?

Kitapçılara sıkça uğramaya başladığım on yedili yaşlardan beri kitap raflarının bir sırasında dünyamız için merak uyandıran tuhaf kitaplara rastlardım, Atlantis Adası, Mu Uygarlığı, Yeraltı uygarlığı Agarta, Tanrılar’ın Arabaları, Piramitler’in Gizemleri… Ufolar. Reenkarne. Ruh Çağırma. Psişik Yetenekler.

BU MANYAK HERİFLER, BİLİNÇLİ YARATIKLAR-BİLİNÇSİZ YARATIKLAR DİYE AYRIMLAR YAPAR

70’li yıllarda bu kitapların sayıları ve ulaştığı kitleler çok sınırlıydı, sonra, bu kitaplarda bir ‘patlama’ meydana geldi ve bu kitaplar ‘metotlarını da’ geliştirdi ve bilimin yeni icatlarıyla kendilerine yepyeni bir ‘dil’ inşa ettiler.

Mesela en çok kullandıkları ‘enerji’ kelimesi moda oldu. Artık bu kitaplar raflara da sığmıyor. Dilleri (literatürleri) pek zenginleşmiş, bilim dışı bu kitapların sadece bir sayfasında artık şu kelimelerin hepsine şahit oluyorsunuz:

‘Boyut. Enerji. Kuantum. Dna. Dünya dışı yaratıklar. İçgörü. Astral seyahat. Klonlama. Telepati. Galaksi. Gizemli Enerji. Vs.’

Görüldüğü üzere eskinin uçan şeyhleri yerini çoktan Ufolar ve cemaatin yerini çoktan ‘galaksi yüksek konseyi’ alıverdi.

Bu kitaplar iki büyük karışımdan oluşuyor, Uzak doğu inançlarının dili ve bir bilim kurgu filmi Uzay Yolu’nun dili ve kavramları.

Ve son yıllarda daha da büyüdüler, artık, kendilerine göre yeni bir dünya tarihi yazıyorlar yeni bir sosyoloji yeni bir ‘evren’…

Artık dünya çapında internet siteleri ve kalabalık sayıda yepyeni tür tarikatları var.

Bambaşka bir insan ve uygarlık ve dünya tarihi yazmaya başlamadan önce yepyeni ‘kavramlar’ icad ettiler, mesela biz ‘insanlığın tarihi’ deriz, bu manyak herifler, bilinçli yaratıklar-bilinçsiz yaratıklar diye ayrımlar yapar, mesela biz ‘insan’ deriz onlar ‘enerji formları’ diyerek insan dışı başka türlü yaratıklar olduğunu iddia ederler, böylelikle…

Başka tür enerji ve bilinç formlarında bir evren tarihi yazmaya koyulurlar, ki bu kainat ve dünya tarihini yazan kahramanlar: Uzaylılardır.

Mesela dünyamızda Orionlular, Siruslular, Dracolar gibi yüzlerce ayrı gezegenden gelip uygarlık kurmuş dünya dışı yaratıklar vardır ve bu istilalar sonrası kurulan uygarlıklarla oluşan ‘dönemler’ ‘aşamalar’ vardır.

Kısaca, üç büyük iddiaları vardır, birincisi, dünyadaki bütün uygarlıkları kuran işte bu Siruslular, Orionlular gibi adlandırılan gezegenlerden gelenlerdir.

ZIRVALIĞIN DİBİ BUDUR

İkinci iddiaları, Mısır Tanrıları gibi ‘tanrılar’ aslında bu uzaylılardır, ilave olarak, Rönesans aydınları gibi büyük bilim adamları, Newton, Atatürk, Mozart, hepsi ‘uzaydan’ gelmiştir.

Üçüncü iddiaları, işte bu dünya dışı yaratıkların (enerji formlarıyla) ilişkiye girdikleri dünyada halen onbinlerce insan vardır ve ilave olarak bu yaratıklarla aramızda ilişkiye girmeyi başarmış ‘yüksek konsey üyeleri’, vardır, uzaydan haber alırlar, dünyanın hangi yeni boyuta aşamaya girdiğini psişik güçleriyle bizlere bildirirler.

Peki bu kadar palavrayı sıkacak ‘nesnel’ kanıtları nelerdir, biri, İngiltere’deki güneş saati meşhur taş anıtıdır, ikincisi piramitlerin yapım gizemidir, üçüncüsü, kaybolduğu iddia edilen uygarlık kalıntıları ve bütün dini kitaplarda ve yerli kültürlerde geçen Büyük Tufan’dır. İddiaları: yeni kazı ve zaman ölçümleriyle bu eski uygarlıklara dair yepyeni bulgular ortaya mutlaka çıkacaktır.

Kısaca, zırvalığın dibi budur.

Tabii ki bu bilinmeyen merak’ın müşterisi çok piyasası çok büyük.

Ancak, unutmayın, bu insanlar başkalarının sırtından geçinen hiçbir işleri olmayan üretmeyen boş tembel insanlardır.

Gelelim yazımızın ikinci bölümüne, peki, ülkemizde özellikle ilahiyat çıkışlı bir çok bilim adamı bu palavra literatüre neden Kur’an ayetleriyle açıklama getirmeye çalışıyor, siruislular'la cemaatler tarikatlar akraba mı?

Açalım.

İslam tasavvufu diye bir şey var, sufilik de deriz, gayb (gizli alem) bilimleriyle uğraşır, kısaca ‘metafizik’ başlığı altında toplanabilir. Bir dönem (geçen yüzyıl) tasavvuf merakından spitirualizm(ruhçuluk) geçiş çok kolay olmuştu ve bugün ülkemizde bu ekolün temsilcileri fazlasıyla mevcuttur. Bunlar da dünya dışı değil dünyayı terk etmişlerle ilişkiye girerler. Ve onlardan gizemli bilgiler alırlar.

Ancak dünyayı terk edenlerle ilişkiye girenlerin dünya dışı yaratıklara inanması ve aralarında geçişler pek kolay olmuştur, yani, tasavvuftan ufolara uzanan bir garip hikayedir bu.

Tasavvuftan ufoya nasıl ve neden geçtiğimizi niçin hiç sormuyoruz?

Oysa tasavvuf, kalp, ruh temizliğidir, evet tasavvuf zahiri alemin altında batıni (iç) bir dünya olduğunu ve bu iç alemin ilmine vakıf oldukça insanın bedensel ve ruhsal olarak aşama aşama (halden hale) gelişeceğinin ahlak eğitimidir.

Ve sonunda, sonsuz varlığın içinde yok olacağı ya da bütünleşeceği ya da yaratılanla tek beden olunacağı, fenafillah adı koyulan en üst mertebeye ulaşır.

Her neyse, bu hikaye de uzundur ancak ahlaki bir yolculuk diye özetleyebiliriz.

UÇAN KAÇAN ŞEYHLER VE PALAVRADAN ÜFÜRÜKÇÜLER HURAFELER DE ÇOK BOL

Sorumuz burada başlıyor, bir ahlak hareketi olan tasavvuf ehli, ne zamandan beri cennetten meleklerden arşı alem gibi kavramlardan yola çıkıp bugünkü ufolu, dnalı, enerjili, kuantumlu, bir ‘dil’ edindi.

Yani pek meraklı tasavvuf ehli melekten cennetten kuantuma nasıl evrildi?

(Tasavvuftan kuantuma bu büyük dönüşüm ve evrilmede şüphesiz TRT’nin ve Habertürk TV’nin katkılarını küçümseyemeyiz..)

Tasavvufun kalbi keşfinden uzay keşiflerine gezegenlere nasıl geldik sorusu ciddi bir soru değil mi?

Tasavvufun hikmet, rıza, tevekkül, teslimiyet, sabır, kavramlarından DNA’lara Nuh Peygamber’in elindeki cep telefonlarına nasıl uzandık?

Bir çok İslamcı dinci, modern bilimin DNA gibi Enerji gibi kavramlarını kullanıyorlar ama ‘bilime’ karşılar… Ve bu kavramları gayb alemlerini tasvir ve tarif ederken de kullanıyorlar ama yine bilime karşılar.

Saçmalığın daniskası bir garabettir gidiyor, TV’lerimiz bu ucubeleri ödüllendirip ekrana çıkartıyor! Oysa ekranlara eser sahibi bilim adamları ve bir iş başarmış ve ahlaken önder olmuş simalar çıkartılmalı.

Ülkemizde imkansız yani en zor olan şey ekranlara hırsızlığa yolsuzluğa hurafelere karşı durmuş insanları çıkartmak, iktidarımızın büyük bağışlanmaz günahları ortadayken mümkün değil.

Kolay olan ne, melekten Ufolar’a cinlerden cep telefonlarına bir kelimeyle hızla geçiş yapanları çıkartmak.

Pek tabii bu mübarekler için meleklerden cep telefonuna geçiş pek zahmetli yorucu bir yolculuk olmuyor!

Ve bir daha, sufilik çıktığı günden beri sufiler için bunlar boş tembel üretmeyen insanlar denildiğini de yine unutmayalım.

Şüphesiz içlerinde ahlaki yolculuğa çıkmış ve İslam ve Anadolu kültürüne önder olmuş evliya mertebesinde yüce insanlar oldu, baş tacımızdırlar, ancak, her dönem gayp’den bilgiler alan uçan kaçan şeyhler ve palavradan üfürükçüler Hurafeler de çok bol oldu.

Bu insanlar bu kadar boş işlerle niye uğraşır, çünkü dün de bugün de bu gizemin-merakın büyük siyasi ve ekonomi piyasası vardır yani karınlarını ve iktidarlarını pekiştirip doyururlar.

Mesela bu uyanık adam Nuh Tufanı’nı bugün cep telefonuyla açıklıyor… Yarın, cep telefonu gelişip, bir ciple parmak ucu derimizin altına yerleştirildiğinde…

Bir şık deyip görüşme yapabildiğini farzedelim aynı adam bu sefer Nuh Peygamber parmağını şıklatıp görüştü, diye açıklayacaktır.

Bilime zırnık katkıları yok ama kendi örümcek kafalı tarihlerini bilimin geliştirdiği ve çok popüler olan kavramlar boyut’la enerji’yle molekül’le vs. açıklıyorlar.

Zaten tek bildikleri bu kavramların popüler şöhreti, boyut, enerji, kuantum, bu son yıllarda pek moda, bu modayla tarihi dünyayı dini her şeyi açıklamak, pek revaçta. Ayetle kuantumu aynı cümle içinde kurunca dinini daha iyi tebliğ ettiğine inanacak kadar arızalı piskopat tipler. Enerji formuyla melekleri aynı cümle içinde kullanınca dine ve inanca bilimsel bir katkı getirdiğine inanacak kadar üç kağıtçı.

Hırsız üç kağıtçı adam, lafı uzaylardan gezegenlerden dolandırma, iktidarın hırsızlıklarını niçin söyleyemiyorsun, dinin ahlak olduğundan niçin bahsetmiyorsun.

Gelelim yazımıza,  çalışmayan üretmeyen boş tembel insanların bu saçma sapan palavradan kitaplarıyla alay edip geçemeyiz.

Ve bu ucube zihniyetin çoğalmasına reklamına üstelik halkın parasıyla asla izin vermemeliyiz.

İşte FETÖ. Kendileri Kainat İmamı olur.

Boş beleş asalak bir hayatı olmuştur, kene gibi milletin ve devletin sırtından geçinmiştir.

Yüzbinlerce müridinin ekmek nasıl kazanılır diye bir derdi olmamıştır.

Fırınlar nasıl açılır, tarlaları kim sular, fabrikaları kim döndürür, kim yorulur, kim çalışır, bilmeyen ve hiç merak etmeyen uzun bir hayatları oldu.

Her b.ku bilirler de çalışmayı üretmeyi hiç bilmezler.

Açın Sızıntı dergilerini uzaydan gelen hüzmeli ışıklar, gezegen fotoğrafları ve gezegenlerin üstüne yazılmış ayetler.

Oysa bu dünyaya hepimiz çalışmak için geldik, Kars’ta bir fırıncı, sabah fırınını açmazsa bütün dünyanın aç kalacağına inanır, ben yazmazsam bütün insanların susacağına inanırım, çiftçi tohum ekmezse memleketin açlıktan kırılacağına inanır, her insan evladı sabah evinden bir iş için yola çıkar, insan olmak, başkalarının hayatlarından sorumlu olmak budur, dünyalı olmak, bir işi becerisi olmak demek.

Fetö’nün yüzbinlerce müridinde üretelim çalışalım diye bir gayret bir düşünce hiç olmadı, kimden nasıl himmet alalım, hangi kurumu ele geçirelim, kime hangi iftirayı atıp yerine oturalım, devletin hangi imkanlarını cebellezi edelim.

Derginin kapağında gezegenlerin üstüne yazılmış ayetler ve halkı ve devleti talan soygun.

Ve FETÖ vaaza başlayınca melekler geliyor cennetler açılıyor, gökler yarılıp Cebrail iniyor…

Ve gizemli gayb alemiyle irtibata geçip bilgiler veriyor!

Ve irtibata girip getirdiği bilgileri dünyaya ve insanlığa büyük ‘şifa’ diye satıyor.

Bizim derdimiz ise ekmek, bildiğin ekmek, şu buğdaydan yapılan değirmende öğütülen fırında pişirilen ekmek.

Şu dergi kapaklarındaki uzay resimleri gezegenlerin içine birisi Allah aşkına birisi yalvarırım artık Allah adına bir ‘ekmek’ resmi koysun.

İnsanlık gezegenlerin değil ekmeğin peşinde koşuyor dönüyor.

Üretmek çalışmak tarla fabrika ihracat, insanlık karnını doyurmanın peşinde koşuyor.

Bomboş kafalara bakar mısınız hala gezegenler aleminde dönüp duruyorlar ve gezegenleri de sanki kendileri keşfetmiş gibi gezegenler de sanki babalarının öz mallarıymış gibi bize kakalıyorlar.

Gerçi artık ben de dünyaya gelip uygarlık kuran Siruislular’a Dragonlara çoktan inanmaya başladım.

Siruislular Dragonlar sahiden içimizdeler.

Çalışmadan yorulmadan üretmeden dünyayı soymaya gelen dünya dışı bu yaratıklara imanım gün geçtikçe artıyor, ne mahkeme edebiliyorsun ne gizlendikleri yerlerden bulup çıkartabiliyorsun.

Ne devletler uğraşabiliyor bu Siruislularla ne mahkemeler ne insanlık.

Başkaları üretiyor onlar her çağda bir yolunu bir yeni dilini bulup asalak gibi kene gibi sülük gibi beleşten yaşıyorlar.

Bakın içimizdeki Siruislular’a ne kazandıkları ne çabaladıkları ne tarlaya ne fabrikaya girdikleri var, FETÖ'cü olanı var olmayanı var, palavradan bir tarih, sonra milletin ve devletin paralarını cebe indir.

Bakın içimizdeki şu Dragonlular’a ne çalıştıkları var ne kafa patlattıkları, indi melekler geldi uzaylılar.

Ah bu dünya, ne ala gezegenmiş…

Sefasını hep uçan kaçan şeyhler sürüyor!

Ve dikkat eder misiniz, Ortaçağ'ın tarikatları ve bugünün ufocuları, hiçbiri insan iradesine hiç şans tanımıyor, hepsi bizim dışarıdan yöneltildiğimize inanıyor hepsi bizi "fare" yerine koyuyor.

 
13 Ocak 2018 Cumartesi 03:55 
Yorum YapYazdır
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Nihat Genç
 
Türker Ertürk
 
Kazım DEMİR
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Mustafa Önsel
 
Mehmet Polat
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Attila Aşut
 
Arslan Bulut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1517 - Osmanlı ordusu Ridaniye Savaşında Memluk ordularını yendi. Bu savaşın ardından, halifelik Osmanlılara geçti.
1580 - İstanbul Rasadhanesi III. Murat tarafından yıktırıldı.
1771 - Falkland Adaları İspanya tarafından Britanya'ya bırakıldı.
1842 - Baytar Mektebi (Veteriner Fakültesi) açıldı.
1873 - Kasımpaşa tersanesi işçileri greve gitti.
1889 - Columbia Phonograph plak ve müzik şirketi Washington, D.C.'de kuruldu.
1905 - Birinci Rus devrimi başladı. Çar birliklerinin Kışlık Saray'a dilekçe vermek için yürüyüşe geçen işçilere ateş açmaları ve Kanlı Pazar diye anılan günde, 500 işçiyi öldürmeleri üzerine ayaklanmalar baş gösterdi.
1924 - Birleşik Krallık'ta İşçi Partisi lideri Ramsay Mac Donald başbakanlığa atandı.
1930 - Gazi ve Türklük aleyhine" yayın yapmaktan dolayı Resimli Ay gazetesi aleyhine dava açıldı.
1932 - İlk Türkçe Kur'an, Hafız Yaşar (Okur) tarafından Yerebatan Camii'nde okundu.
1938 - Yalova'da Termal Oteli açıldı.
1939 - Columbia Üniversitesi'nden bir grup bilim insanı uranyum atomunu parçalamayı başardı.
1942 - İmla Kılavuzu'nun tüm okul ve işyerlerinde kullanılması hakkında genelge yayımlandı.
1946 - Ampul satışları serbest bırakıldı.
1947 - Fransa'da yeni kabineyi sosyalist Paul Ramadier kurdu.
1949 - Mao'nun orduları Pekin'i aldı.
1950 - İstanbul grekoromen güreş takımı İstanbul'da Paris takımını 7-1 yendi.
1952 - Dünyanın ilk jet yolcu uçağı olan de Havilland Comet, BOAC havayolu şirketinin filosunda hizmete girdi.
1953 - Türkiye Milliyetçiler Derneği kapatıldı.
1957 - İsrail ordusu Sina Yarımadası'ndan çekilmekle birlikte Gazze Şeridi'ndeki işgalini sürdürdü.
1959 - İzmir Toplu Basın Mahkemesi, Demokrat İzmir gazetesi yazı işleri müdürü Şeref Balçık'a 15 gün, gazetenin sahibi Adnan Düvenci'ye 1 yıl mahkûmiyet cezası verdi.
1959 - Kadın avukatlar, Refik Erduran'a "Bir Kilo Namus" adlı yapıtı nedeniyle açtıkları davadan vazgeçtiler.
1961 - İstanbul'da 300 cam işçisi kapalı salon toplantısı yaptı.
1965 - Yeni Seçim Kanunu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi. Yeni Seçim Kanunu milli bakiye sistemini ve birleşik oy pusulası kullanımını öngörüyor.
1969 - Teksif Sendikası'na bağlı işçiler Defterdar Fabrikası'nda grev başlattı.
1969 - Fikir Kulüpleri Federasyonu'nun "Türk halkına mektup" başlıklı bildirisi toplatıldı.
1970 - Boeing 747 ilk kez Londra'ya uçtu.
1972 - Brüksel Antlaşması imzalandı. Bu antlaşmaya göre; Birleşik Krallık, İrlanda, Danimarka ve Norveç 1 Ocak 1973'ten itibaren Avrupa Ekonomik Topluluğu'na (AET) üye olacak.
1973 - 12 Mart dönemi başbakanlarından Nihat Erim İnsan Hakları Mahkemesi Türkiye Yargıçlığı'na adaydı. Çok tepki görünce adaylıktan çekildi.
1977 - İstanbul'da Saraçhane-Sultanahmet arasında "Faşizme Ölüm" yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşe 5 bin kişi katıldı.
1980 - Güvenlik güçleri arama yapmak için TARİŞ (İzmir, İncir, Üzüm, Pamuk ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği) işletmelerine girmek istedi; 50 kişi yaralandı, 600 işçi gözaltına alındı. TARİŞ'e bağlı işyerlerinde işçiler direnişe geçti.
1980 - Nükleer fizikçi Dr. Andrei Sakharov, SSCB'de ülke içi sürgüne gönderildi.
1981 - İstanbul Sıkıyönetim Komutanlığı'nca gözaltına alınan Milliyetçi İşçi Sendikaları Konfederasyonu (MİSK) yöneticilerinin tümü serbest bırakıldı.
1984 - Kullanıcı dostu grafik ara yüzü ve faresi ile bilgisayarı kullanıcılara sevdiren ilk ticari bilgisayar olan Apple Macintosh, ünlü "1984" televizyon reklam kampanyası ile tanıtılmaya başlandı.
1987 - Türkiye-Yunanistan Uyum Antlaşması Avrupa Topluluğu (AT) adına parafe edildi.
1987 - Yüksek Sağlık Şurası, tüp bebek uygulamasının Türkiye'de de başlatılmasını kararlaştırdı.
1988 - Nazım Hikmet'e vatandaşlık haklarının geri verilmesi için kampanya başlatıldı.
1989 - Sovyetler Birliği'nde ilk kez "Uluslararası Güzellik Yarışması" düzenlendi. Yarışmada Türkiye'yi temsil eden Meltem Hakarar birinci seçildi.
1990 - Sovyet lideri Gorbaçov, Kızıl Ordu askerlerinin ayaklanmayı bastırmak üzere Azerbaycan'a yollandığını açıkladı.
1991 - Bir Irak scud füzesi İsrail'e düştü,üç kişi öldü.
1996 - Gazeteci Metin Göktepe'yi öldürdükleri iddiasıyla biri emniyet amiri 24 polis gözaltına alındı.
1996 - Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) kuruldu. Partinin genel başkanlığına Doç. Dr. Ufuk Uras seçildi.
1997 - Amerika Birleşik Devletleri senatosu, Madeleine Albright'ın ülkenin ilk kadın dışişleri bakanı olarak atanmasını onayladı.
2000 - Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi, DYP Şanlıurfa Milletvekili Fevzi Şıhanlıoğlu'nun ölümü ile ilgili davada, MHP Milletvekili Cahit Tekelioğlu'nu 2 yıl 9 ay 10 gün ağır hapse mahkum etti. MHP Milletvekili Mehmet Kundakçı'nın ise beraatine karar verildi.
2006 - BM Mülteciler Yüksek Komiserliği, Yemen açıklarında kaçakları taşıyan bir teknenin alabora olması sonucu ilk belirlemelere göre 22 kişinin öldüğünü bildirdi.
2006 - Mersin'de 4,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
2006 - Profesyonel basketbol ligi olan NBA'in şu andaki en iyi oyuncusu olan Kobe Bryant Toronto Raptors karşısında 81 sayı atarak NBA tarihinin Wilt Chamberlain'den (100) sonra bir maçta en çok sayı atan oyuncusu oldu.
2007 - Vikipedi Altın Örümcek 2006 "En İyi İçerik" ödülünün sahibi oldu.
2007 - Bağdat'taki bombalı saldırılarda 73 kişi öldü, 138 kişi yaralandı.
2007 - Bolu Tüneli'nin sağ tüpü açıldı.
871 - Basing Savaşı Danimarkalı istilacı vikingler anglosaksonları ( Anglosakson kralı:Ethelred of Wessex ) Basing'de yendi.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
18
12
3
3
39
2
Fenerbahçe
18
10
6
2
36
3
Galatasaray
17
11
2
4
35
4
Beşiktaş
18
9
6
3
33
5
Kayserispor
17
8
6
3
30
6
Trabzonspor
18
8
6
4
30
7
Göztepe
18
9
3
6
30
8
Sivasspor
18
8
3
7
27
9
Bursaspor
18
7
4
7
25
10
Malatyaspor
18
6
5
7
23
11
Kasımpaşa
18
6
4
8
22
12
Akhisarspor
18
5
5
8
20
13
Aytemiz Alanyaspor
18
5
3
10
18
14
Osmanlıspor
18
5
3
10
18
15
Gençlerbirliği
18
4
5
9
17
16
Antalyaspor
18
4
5
9
17
17
Konyaspor
18
4
4
10
16
18
Karabükspor
18
2
3
13
9
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
18.01.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu111720293651
 
On Numara
15.01.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu07091217192123293839444750525456626669707380
 
Sayısal Loto
20.01.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu111319253540
 
Şans Topu
17.01.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu091016293406
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:48
  • Güneş07:33
  • Öğlen12:44
  • İkindi15:17
  • Akşam17:34
  • Yatsı19:07
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık