İşte İstanbul seçim sonucu.. İlçe ilçe..
Nihat Genç

Yarattıkları canavarlarla artık baş edemiyorlar

Nihat Genç

 
7 Haziran 2019 Cuma 15:27 
Yorum YapYazdır
 
 

İslamcılar ve liberaller "cemaat ve tarikatların" özgürleşmesi için yıllarca coşarak övgüyle kucak kucağa aynı ekran ve gazetelerde birlikte yazıp çizdiler. Cemaatleri çok kültürlülük ve hoşgörü ve fikir özgürlüğü skalasının en başına aldılar. Şimdi, İslamcılar ayrı liberaller ayrı, yarattıkları canavarlarla uğraşamıyorlar.

"Diyanet'in raporu" diye ortalıkta bir rapor dolaşıyor, "Diyanet'in mi değil mi", "Diyanet içinden bir klik yazdı" diye suçlamalarla ortalık karıştı... 

İşte bu diyanetin raporu elimize geldi, diyanetin "cemaat raporu" ülkemizin son otuz yılına damgasını vurmuş cemaatlerin önünü açan rezil siyasetleri anlamak için biz uzaktan izleyenlere çok şey anlatıyor.

Rapor, iyi cemaatler kötü cemaatler diye AKP siyasetine bağlı ya da karşısındakileri önce işaret edip sonra elimine ediyor. İşin içinden çıkmak mümkün değil. Kim iyi kim kötü siyasi hükümet karar veriyor. İktidar değişince her halde Diyanet'in raporu da değişecek iyi cemaatler kötü cemaatler yer değiştirecektir.

Kim iyi kim kötü kıstasları binbeşyüz yıllık din tarihinin bütün fıkıh tartışmalarını kedinin kuyruğuna bağlanmış teneke gibi delirtircesine peşinden sürüklüyor. Yani kim iyi kim kötü ayrımı içinden çıkılmaz sorunlarıyla kendi içinde kilitlenip problem olup kalıyor, yanisi, dibine kadar boka batmışlar, cemaat bataklığından çıkamıyorlar, dini diyaneti de bu bataklıktan çıkartamıyorlar.

Liberaller bir zamanlar İslamcılarla birlikte yedikleri hurmalar tırmalamaya başlayınca köşelerinde ağlamaya başladılar.

 

İslamcı iktidar da bir zamanlar ajan cemaatlerle birlikte yedikleri hurmalar tırmalamaya başlayınca rapor üzerine rapor yayınlayıp o cemaat bizden öbürü değil diye onlar da ağlayıp sızlamaya başladılar.

Hem liberaller hem İslamcılar işin içinden çıkamıyorlar ama cemaat ve tarikat sevdalarından da vazgeçemiyorlar.

Ve liberaller yola çıktıkları siyasi hükümetin bu raporu karşısında Diyanet'e "kemalist", "28 Şubatçı" fişlemeci, ve hatta Diyanet'in raporu için "Milli Güvenlik Kurulu Kararları" gibi suçlamalar yöneltiyor.

Küresel savaş ağalarının piçleri, yiyin birbirinizi, yarattığınız bu canavarlar devleti hukuku hepinizi yiyip bitirinceye kadar akıllanacağınız yok.

Ahlaksız bilgisiz şarlatanlar, devlet kendi egemenlik sahasında ikinci bir "otoriteye" hak ve özgürlükler neden versin? İşte gözünüzün önünde ikinci bir otorite palazlanıp büyüyüp devleti ele geçirdi.

Modern bir toplumda herkes anayasaya karşı sorumludur, şeyhe karşı değil.

Şeyhe "bağlılık", şeyhe "biat" etmek ne demek? Allah'a iman gibi şeyhe iman ediliyor.

Allah'a iman sizi kendi seçimlerinizde özgür bırakır, ama şeyhe iman, sizi şeyhin kurulmuş robotu kölesi haline getirir.

ŞEYHE İMAN EDİLMEZ

Ve sosyoloji psikoloji pedagoji bize öğretti ki, küçük yaşlarda bir şeyhe bir cemaate bağlanan çocuklar ajanlıktan çekinmiyor, siyasi şizofren haline geliyor, ağbileriyle eşcinsellikten utanmıyor, ve aile ve ülke mensubiyeti yerine şeyhine cemaatine karşı adanmış bir kimlik ediniyor ve çalmaktan korkmuyor, ve şeyhin günahlarını pisliklerini görmüyor, ve grup aidetiyle devlet düşmanı yasa düşmanı haline geliyor. Şeyhe iman, dünyanın her tarafında aynen bu sonuçlara çıkıyor.

Devlet ve aile bağları kopartılıyor, ve köyüyle okuluyla arkadaşlarıyla kişisel tarihiyle "duygusal" geçmişi yok ediliyor, yani "vicdansız" bırakılıyorlar, Pakistan Hindistan Orta-Doğu'dan Amerika'ya kadar cematlerin türü ritüelleri değişse de bu "sosyal sonuçlar" aynı.

Ve şeyhinin ajan ve sapık olduğunu öğrendiğinde ya da kendine yapılan biyolojik tacizler ya da haksızlıkları görüp aklı başına geldiği halde, her insan evladı gibi, kendini inkar edemiyor.

Kendi inkar edemeyişi, yani o cemaat içinde hatıralarından vaz geçemiyor, isyan etse de ayrılsa da o cemaatle "duygusal" bağları ayrıldıktan sonra dahi benliğinde devam ediyor.

Hangi tür cemaat olursa olsun hangi tür ajanlık ve sapıklık ya da ağır taciz ve manipülasyonlarla aklı başına gelirse gelsin, kişisel psikolojik sonuçlar aynı. Kişi, maliyeti çok ağır depresyon sonuçlarına rağmen, kendini inkar edemiyor.

En pişman olmuşları dahi kişisel bir tecrübeydi, yani ders oldu, sonuçları çıkartıp, hatta, yetişmem ve büyümemde çok olumlu sonuçları oldu diye hala cemaate bulaşmasında iyi bir sebep bir güzellik iyilik arıyor.

Çünkü bir insanın kendini inkar etmesi mümkün değildir, ifşa etse, itiraf etse dahi, uzun bir süre yıkanmış beyni, kendine karşı gelemiyor.

Ve neden diyaneti ya da din hocaları, bu konuları konuşurken Kur'an hadis icma kıyas gelenek tartışmayı pek seviyor, güzel kardeşim sorun çok basit, şeyhe iman edilmez, bir müslüman iman edince vicdanını iptal etmez, uzatma. Çekip uzatıp Allah'ı dini işin içinden çıkılmaz bu kaosun içine sokma.

Yani diyanetin raporuna göre altında dört beş tane bir milyarlık jeep olan şeyhler siyasi hükümetle iyi geçindiği için "iyi" cemaatler kategorisinde.

Bu şeyh bu jeep'i hangi parayla almış. Haram olduğu aşikar. İşi görülsün diye birinin bağışladığı aşikar. Açıkça nüfuz ticareti. Devletin buradaki görevi o şeyhin evini aramak, bağış makbuzlarını incelemek. O zenginliğin servetin hesabını sormak.

Malı varlığı vergisiz kazancı denetlemeyi bırakmışsınız o şeyhin vaazlarına bakıp, ha, bu bizden, diyorsunuz. Şeyh ehli sünnet velcemaat ve diyanet çizgisinde konuşmuşsa sorun yok.

O jeeplerin o ihalelerin hepsi sorun, Allah için sorun din için sorun, devlet ve toplum hayatı için sorun, müslümanlık için sorun. Ama siz asıl sorun olan haksız servet haksız nüfuz ticareti haksız torpil haksız adam kayırma devlet imkanlarını haksızca kullanmayı, hiç sorun etmeyip, hiç dert etmeyip, onu dedi bunu dedi, diye, iyi kötü ayrımları yapıyorsunuz.

Aksine fabrika olmadan üretim olmadan cemaat ve tarikatların akıllara seza bu servetleri için Diyanet'in kalkıp "suç duyurusunda" bulunması temel görevidir.

Nerde bir haksız kazanç sapıklık varsa o cemaat şeyhinin kuyruğunu tarihteki şu evliyaya bu dini kaideye bağlamakta maşallah çok mahirsiniz.

Gelenekleri ritüelleriyle cemaat ve tarikatlar ülke tarihimizin bir gerçeğiyse bu folk gelenek Diyanet'e değil Kültür Bakanlığı uhdesine alınmalı.

CÜBBELİ AHMETLER İHSAN ELİAÇIKLAR

Sapık hocaları sapık cemaatleri temize çıkarmak için memlekette ne Allah bıraktınız, ne din ne de ortada yüzünü Allah'a dönmüş vicdanı olan bir müslüman bıraktınız.

Ve cemaat ve tarikatları silahlı kuvvetlerden hukuk kurumlarına liberaller İslamcılar el birliğiyle soktunuz, şimdi ayıkla pirinci taşını, ki, gücün yetmiyor.

Şimdi, büyüttüğünüz yarattığınız canavarlaştırdığınız cemaatler, servetleriyle siyasi hükümetteki ağırlıklarıyla, baş edilmez hale geldi, korkudan ağzınızı açıp tek karşı laf edemiyorsunuz.

Ve bir dine yapılabilecek en büyük şeytanlığı yaptınız, Allah'a iman ile şeyhe bağlılığı aynı şey haline ve şeyhe bağlılığı iman haline, meşru hale getirdiniz, yetmedi, iman ile bağlandığınız şeyhler iman ile Tayyib'e bağlıysa, ortada bir sorun yok, diyorsunuz.

Birileri saraylarından ülke diyanet yönetiyor ve bu yüzden ortalıkta kıyamet gibi Allah gibi Peygamber gibi gezen yüzlerce şeyh! Ki, müridlerine her gece rüyalarına peygamberin geldiğini, her biri müridlerine sadece "rüya" anlatıyor, rüya, rüya!

Haşa estağfurullah, Fetöcüler peygamberimizi kamyonun arkasına koymuşlardı, bunlar da jeeplerine bindiriyor olmalı.

Kardeşlerim, modern toplum kulun kula köleliğine izin vermez, kişinin başka bir kişiye ölümüne bağlılığına izin vermez, vermemeli, ülke güvenliği için izin vermez, çocuğun kişisel ve hür gelişimi için izin vermez, toplum sağlığı için izin vermez, yoksa, heder olursunuz, mahvolursunuz, ortada devlet ve hukuk kalmaz, işte haliniz ortada! Sabah akşam dini sofralarınıza tabaklarınıza Allah peygamber koyar canavar gibi kızarmış tavuk gibi din diyaneti huzur ve güvenliği parçalaya parçalaya yersiniz. Sadece Diyanet mi, Nurettin Yıldızlar Cübbeli Ahmetler İhsan Eliaçıklar sabah akşam aynı tabaklardan afiyetle yiyorlar, dininize cemaatlerinize, hay maşallah! İki kıssa anlatan sapık şeyhler para cukka kapılarını açan maymuncuk gibi din diyanet bulmuşlar, yiyin efendiler yiyin, yiye yiye din kalmadı hukuk kalmadı, devlet kalmadı, ortada adalete düşkün tek bir vicdanlı müslüman kalmadı.

Allah'a iman vicdanınızı sizi bırakır, şeyhe iman vicdanınızı elinizden alır. İşte Fetöcüler işte liberaller bakın vicdansız hayatlarına kararlarına.

Anayasa "vicdan" özgürlüğünü esas alır, Diyanet inanç ve dini vecibeler için "vicdan" özgürlüğünü esas almalı. Müslümanları onun bunun tuzağına insafına o şeyhin bu cemaatin kafeslemesine köleleştirmesine ve sonra ajanlaştırmasına müsaade etmemelidir.

Şeyhe bağlanmak şeyhe biat etmek Allah'a değil şeyhe "iman" halini almıştır. Şeyhe iman insanı "vicdansız" bırakmıştır. Vicdansız insanlar şeyhin her günahına pisliğine sessiz kalmıştır.

Cemaat nedir en iyi nurcu yazar Ahmet Akgündüz'ün Saidi Nursi kitabı anlatır, Ahmet Akgündüz bu kitabı Saidi Nursi'nin Atatürk'e nerde ne zaman deccal dediğini tanıkların ifadeleriyle bir marifetmiş gibi yüzlerce sayfa anlatır. Kitap 2014'de basıldı, yani cemaat iktidarda. Yazar Atatürk'e hakaretlere gelmeden önce iktidara karşı şu şükür cümlesini kuruyor. "Tabi yıllardır Atatürk hakkında bu satırları yazamıyorduk ama Allah'a şükür o günler çok geride kaldı, şimdi rahatlıkla yazabiliyoruz". Sapık ve şizofren Saidi Nursi'nin ağzından Atatürk'e küfretmeyi bir kahramanlık sanan adamlar, işte cemaatiniz! Anadolu köylerinden topladıkları çocukların beyinlerini yıkayıp bu küfürlerle milyar dolarlar kazandılar, yetmedi halkımızın başından aşağı bombalar attılar.   

Cemaati bize en iyi Karar Gazetesi anlatır, “utangaç Taraf” gibi gazete, Saidi Nursi'ye övgüler (Muhsin Mete) hala orada Fetöcü hainleri koruma (Ahmet Taşgetiren) orada Ergenekon şemasını fetöcü savcıların direktifiyle kamuoyuna gösterip Silahlı Kuvvetlerin tasfiye sürecini başlatan Ali Bayramoğlu hala orada, belgesiz kanıtsız İlker Başbuğ'a cemaat savcılarının verdiği 250 yıllık hapsi çok güzel bulup onaylayan Taha Akyol orada, apartta bekliyorlar, bunca acıya rezilliğe rağmen hala konuşacak yüz yer imkan bulabiliyorlar. Bunlarda ne eksik biliyor musunuz: Vicdan.

 
7 Haziran 2019 Cuma 15:27 
Yorum YapYazdır
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Türker Ertürk
 
Nihat Genç
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Mustafa Önsel
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Arslan Bulut
 
Çiğdem KOÇ
 
Kazım DEMİR
 
Ahmet Özer
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Mehmet Polat
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Muhammet İKİNCİ
 
Abdulkadir TİRYAKİOĞLU
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1693 - İlk kadın dergisi "The Ladies' Mercury" Londra'da yayımlandı.
1878 - Gazeteci ve yazar Ahmet Mithat Efendi "Tercüman-ı Hakikat" adlı günlük gazeteyi çıkarmaya başladı.
1893 - New York borsası çöktü.
1905 - Kurtlu yemeğe karşı çıkan tayfaların kurşuna dizilmesini önlemek isteyen Rus Savaş gemisi Potemkin'in mürettebatı Karadeniz'de ayaklanıp gemiyi Odessa'ya doğru yönlendirdi.Birinci Rus devrimin ilk ayaklanması Odessa'da başladı.
1916 - Hicaz, bağımsızlığını ilan ederek Osmanlı İmparatorluğu'ndan ayrıldı.
1917 - Yunanistan, İtilaf Devletleri'ne katıldı.
1923 - Çift kanatlı bir uçağa ilk kez havadayken yakıt ikmali yapıldı.
1938 - Helikopterin patenti Igor Sikorsky tarafından alındı.
1946 - Müttefikler, On iki Adanın Yunanistan'a verilmesini kararlaştırdı.
1950 - Amerika Birleşik Devletleri, Kore Savaşı'na asker yollama kararı aldı.
1950 - Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi,Birleşmiş Milletler üyelerine Güney Kore'ye yardım çağrısında bulundu.
1954 - Guatemala'da CIA'nın desteklediği darbeyle halkın seçtiği hükümet devrildi.
1954 - Dünyanın ilk nükleer enerji santrali Moskova yakınlarında Obninsk'de açıldı.
1957 - Louisiana ve Teksas'da meydana gelen Audrey kasırgası 500 kişinin ölümüne yol açtı.
1964 - 20-21 Mayıs darbe girişimi hükümlülerinden Fethi Gürcan idam edildi.
1964 - Kıbrıs Rum hükümeti 15 yaşından büyük Türklerin adaya girişini yasakladı.
1964 - Emekli Süvari Binbaşı Fethi Gürcan idam edildi. Gürcan, 22 Şubat 1962 de darbe gişimi nedeniyle emekli edilmişti. Benzer bir girişimi Talat Aydemir ile 21 Mayıs'ta tekrarlayınca yargılanmış ve idama mahkum olmuştu.
1967 - Dünyanın ilk bankamatiği Enfield-Londra'da hizmete girdi.
1969 - Kocamustafapaşa'da evinin balkonuna Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği bayrağı asan Hatice Göker gözaltına alındı. 67 yaşındaki Hatice Göker'in Amerika Birleşik Devletleri başkonsolosluğunda çamaşırcı olarak çalıştığı ve Sovyet bayrağını tanımadı
1974 - Richard Nixon, Sovyetler Birliği'ni ziyaret etti.
1976 - Fransız havayollarına ait bir yolcu uçağı Tel Aviv-Atina-Paris seferini yapmakta iken FKÖ militanlarınca kaçırıldı ve Entebbe-Uganda'ya yönlendirildi.
1977 - Fransa, Cibuti Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını ilan etti.
1978 - Anayasa Mahkemesi'ne bomba atıldı; Benzin yokluğu nedeniyle uzun kuyruklar oluştu.
1979 - Ağrı valisi iş verimini azalttığı gerekçesiyle resmi dairelerde çay içmeyi yasakladı.
1979 - Muhammet Ali, boksu bıraktığını açıkladı.
1980 - İtalyan havayollarına ait DC-9 tipi bir yolcu uçağı Ustica, İtalya yakınlarında düştü: 81 kişi öldü.
1980 - Adana Cezaevi'nden bir grup tutuklu tünel yoluyla firar etmeye çalıştı. Güvenlik kuvvetleri ateş açtı; 4 tutuklu öldü.
1984 - TBMM, askerlik süresini 18 aya indiren yasa tasarısını kabul etti.
1987 - Gaziantep Üniversitesi 27 Haziran 1987'de kuruldu. Üniversitenin bünyesinde 6 Fakülte, 4 yüksekokul, 3 enstitü ve 1 konservatuar bulunuyor. Türkiye'de üniversitelerin sayısı 28'e yükseldi.
1987 - Cem Karaca 27 Haziran 1987'de dönemin Başbakanı Turgut Özal'ın desteğiyle yurda döndü.
1988 - Gare de Lyon-Fransa'da tren kazası: 59 ölü, 55 yaralı.
1991 - Yugoslav Halk Ordusu, Slovenya'ya karşı operasyon başlattı.
1998 - Adana'nın Ceyhan ilçesi merkez üslü depremde 144 kişi öldü.
1999 - -Çeşme Açıkhava Tiyatrosu,otelden anfitiyatro'ya çevrilmiş olarak saat:21:00'da büyük bir törenle açıldı.
2004 - Boris Tadiç, Sırbistan Karadağ cumhurbaşkanı seçildi.
2007 - Tony Blair, Birleşik Krallık başbakanı, görevinden ayrıldı.
M.Ö. - 209 Büyük Hun İmparatorluğu hükümdarı Mete Han'ın tahta çıkışı.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
34
20
9
5
69
2
Başakşehir
34
19
10
5
67
3
Beşiktaş
34
19
8
7
65
4
Trabzonspor
34
18
9
7
63
5
Malatyaspor
34
13
8
13
47
6
Fenerbahçe
34
11
13
10
46
7
Antalyaspor
34
13
6
15
45
8
Konyaspor
34
9
17
8
44
9
Alanyaspor
34
12
8
14
44
10
Çaykur Rizespor
34
9
14
11
41
11
Sivasspor
34
10
11
13
41
12
Kayserispor
34
10
11
13
41
13
Ankaragücü
34
11
7
16
40
14
Kasımpaşa
34
11
6
17
39
15
Göztepe
34
11
5
18
38
16
Bursaspor
34
7
16
11
37
17
Erzurum BB
34
8
11
15
35
18
Akhisar Bld.Spor
34
6
9
19
27
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
20.06.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu052133384249
 
On Numara
24.06.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu05111718232526273031343637394446484963687479
 
Sayısal Loto
26.06.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu091422244248
 
Şans Topu
26.06.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu010414293410
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak02:22
  • Güneş04:44
  • Öğlen12:35
  • İkindi16:36
  • Akşam20:06
  • Yatsı22:07
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık