Cumhuriyet Gazetesi 15 gazeteciyi işten çıkarttı

Cumhuriyet Gazetesi 15 gazeteciyi işten çıkarttı

4 Eylül 2019 Çarşamba 15:13

Cumhuriyet gazetesinde aralarında Diyarbakır Temsilcisi Mahmut Oral, doğum iznindeki Ceren Çıplak Drillat'ın da olduğu 15 kişi işten çıkarıldı.

Cumhuriyet gazetesinde aralarında Diyarbakır Temsilcisi Mahmut Oral, doğum izni devam eden muhabir Ceren Çıplak Drillat ve Ankara bürosundan Şeyma Paşayiğit’in de olduğu 15 kişinin gazetedeki görevlerine son verildiği öğrenildi. Cumhuriyet.com.tr. Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Muharremoğlu’nun ise işten çıkarmalara tepki amacıyla istifa ettiği belirtiliyor.

Cumhuriyet Gazetesi Diyarbakır Temsilcisi Mahmut Oral, işten çıkarıldığını açıkladı. Aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Sendikası Diyarbakır Temsilcisi olan Oral, gelişmeyi Twitter'dan şöyle duyurdu:

 

 

"Sevgili arkadaşlar, biraz önce Cumhuriyet Gazetesi Personel Servisi'nden aldığım bir telefona göre, bugün itibarıyla işten çıkarılmış bulunmaktayım. Bildiğiniz münhal kadrolar varsa iş arıyorum..."

Sevgili arkadaşlar, biraz önce Cumhuriyet Gazetesi Personel Servisi'nden aldığım bir telefona göre, bugün itibarıyla işten çıkarılmış bulunmaktayım. Bildiğiniz münhal kadrolar varsa iş arıyorum...

Oral'ın paylaştığı belgeye göre işten çıkarmanın gerekçesi "İşin ve işletmenin gereklerinden kaynaklanan nedenlerle ..." diye açıklandı.

Cumhuriyet'ten çıkarılan bir diğer isim de Ceren Çıplak Drillat oldu. Drillat, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Doğumdan 5 gün önceye kadar çalışan, hamileyken kaos içindeki 'Sarı Yelekliler' eylemlerini takip edip, gazetesini de ödülle onurlandıran kadın gazeteciye doğumdan 4 ay sonra 'bebekle evde kal!' deniliyor! Gerekçesiz kovuluyorum" dedi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Cumhuriyet Gazetesi 15 gazeteciyi işten çıkarttı
Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'den kovuldu
Gazeteciye mesaj başına bir yıl iki ay hapis cezası
Boşnaklara hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı geri döndü
Evrensel yazarı gözaltına alındı