Altınordu'dan Trabzonspor'a şaşırtan tepki

Altınordu Kulübü, Trabzonspor'un kendilerinden transfer ettiği iki genç oyuncuyla etik bir şekilde anlaşılmadığını belirtti.

20 Haziran 2019 Perşembe 11:34

Trabzonspor, Altınordu'nun iki genç yeteneği Salih Kavrazlı ve Atakan Gündüz'ü transfer etti ve dün iki genç oyuncuyla da 3'er yıllık sözleşme imzaladı.

Bordo-mavililer, bu iki genç oyuncuyu kadrosuna katarken Altınordu Kulübü'ne de 600 bin TL yetiştirme bedeli ödemişti.

Bu iki imzanın ardından Altınordu Spor Kulübü'nden Trabzonspor'a şaşırtan bir tepki geldi. Daha önce bu şekilde birçok oyuncusunu kaybeden Altınordu'nun sadece Trabzonspor'a tepki göstermesi oldukça manidar karşılandı.

Trabzonsporlu taraftarlar ise Altınordu'nun bu tepkisine anlam veremedi. Bordo-mavili taraftarlar, iki genç oyuncunun kimi iddialara göre bilerek Süper Lig'e çıkmayan İzmir ekibinde kalmak yerine gençlere şans veren Türkiye'nin dört büyük kulübünden birini tercih etmesinin oldukça doğal olduğu konusunda görüş bildirdi.

Altınordu'nun tepki açıklaması şu şekilde:

ALTINORDU Futbol Akademisi'nde (ALFA) eğitimlerini sürdüren, yıllarca emek verip üzerine titrediğimiz iki gencimiz Salih Kavrazlı ve Atakan Gündüz, Trabzonspor tarafından kulübümüze bilgi bile verilmeden "etik dışı" bir şekilde transfer edildi. Kağıt üzerinde "yasal" gibi görünen bu hareketin, ne yazık ki toplumun yazılı olmayan ve bizleri ayakta tutan değerlerinin derinden yaralanmasına neden olduğunu belirtmek isteriz.

Kulübümuzü "yok sayarak" yapılan bu davranış, "Aileler bize gelip çocuklarını Trabzonspor'a vermek istediler" şeklinde açıklanacak kadar basit değildir. Trabzonspor, Türk futbolunun belki de sonunu hazırlayacak çok tehlikeli bir yol açmış ve öz kaynak sistemi dibine dinamit koymuştur. Üzerine basa basa belirtmek isteriz ki, bugünden itibaren, cebine 15-20 milyon TL koyacak bir çılgının, yıllarca emek verilen gençleri birer birer satın alamayacağının garantisini kimse veremez.

Bugün biz, evlatlarımızı kaybetmenin tarif edilemez üzüntüsünü yaşıyoruz. Yarın belki aynı sonla Trabzonspor veya bir başkası karşılaşacak.

Çocukken "komşunun bahçesinden meyve çalmak" kadar masum sayılamayacak bu tarz davranışları bırakmalı, çocuklarımıza örnek olacak etik değerlerimizi yeniden hatırlamalı ve Türk futbolunda yeni bir dönemi el birliğiyle başlatmalıyız.

Saygılarımızla

Bu Kategorideki Diğer Haberler
İşte Trabzonspor'un Avusturya kadrosu
Trabzonspor'dan Campi açıklaması
Futbolda Afrika'nın en büyüğü belli oldu
Trabzonspor'dan Sosa'ya teklif
Trabzonspor'un hedefinde ünlü Alman golcü var