THY'den muhalif Trabzon vekillerine ayrımcılık ve ayıp

THY filosuna dahil olan 'rüya uçak' olarak adlandırılan ve şehit Eren Bülbül'ün anısına 'Maçka' adını verdiği ilk Boeing 787-9 Dreamliner uçağı ilk seferini İstanbul'dan Trabzon'a yaptı.Yaptı ama, konuklarla gelen uçağa AKP'nin 4 milletvekili davet edilirken, CHP'li Ahmet Kaya ve İYİ Partili Hüseyin Örs davet edilmedi.

THY'den muhalif Trabzon vekillerine ayrımcılık ve ayıp

TÜRK Hava Yolları (THY), filosuna dahil olan 'rüya uçak' olarak adlandırılan ve şehit Eren Bülbül'ün anısına 'Maçka' adını verdiği ilk Boeing 787-9 Dreamliner  uçağı ilk seferini İstanbul'dan Trabzon'a yaptı.

MUHALEFET YOK

Uçaktan inen konuklar arasında AKP'nin Trabzon Millertvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu ve Salih Cora da vardı. Birçok insan, masumiyetin simgesi şehit Eren Bülbül anısına yapılan  böylesine önemli bir etkinlikte gözler muhalefet milletvekillerini de aradı. Ancak THY'nin ne CHP'li Kaya ne de İYİ Partili Örs'e davet göndermediği ortaya çıktı. Muhalefet vekilleri davet almadıklarını açıkladı. 

KAYA'DAN KINAMA

Kaya viratrabzon'a yaptığı açıklamada, uyglamayı kınadı, bir kamu kurumunun siyasi parti ya da milletverkilleri arasında böyle bir ayrımcılık yapmasının kabul edilemeyeceğini söyledi. Eren Bülbül'ün toplumun ortak bir değeri, masumiyetin simgesi olduğunu vurgulayan Kaya, ''Çok büyük ayıp. Bu yaklaşımlar ülkede birlik ve beraberlik havasını zedeliyor, ayrışmayı körüklüyor. Yetkilileri şiddetle kınıyorum'' dedi. 

THY'nin bu ayrımcı yaklaşımı büyük bir ayıp olarak Eren Bülbül 'ün simgelediği değerlerin anılmasını gölgede bıraktı. 

AKP'li vekiller: Sırasıyla sol baştan Adnan Günnar, Muhammet Balta, Bahar Ayvazoğlu, Salih Cora. 

 9 Temmuz 2019 Salı 12:51

http://www.viratrabzon.com/haber/thyden-muhalif-trabzon-vekillerine-ayrimcilik-ve-ayip-57227.html