Trabzon CHP'den Ekrem İmamoğlu'na destek

Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edilen seçimlere yönelik CHP Trabzon İl Başkanlığı Gazeteciler Cemiyeti'nde bir toplantı düzenledi. Ekrem İmamoğlu2na destek vermek amacıyla düzenlenen toplantıda açıklama yapan CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun "Demokratik meşruiyetin elde kalan son kalesi ve namusu olan sandık, o sandığı korumakla görevli olanların eli ile millet iradesine kastı olanlara teslim edilmiştir" diye konuştu.

Trabzon CHP'den Ekrem İmamoğlu'na destek

İŞTE O AÇIKLAMA

Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlıği seçimlerinin iptalini gerçekleştiren YSK seçmen iradesini hiçe sayarak, ne tesadüftür ki 6 Mayıs 2019 günü zaten yakın siyasi tarihimizde kara bir sayfa olarak işlenmişken alınan bu kararla yeniden ve iyice perçinlenmiştir.

Ülkemizin demokrasi adına tüm kurumları tek adam zihniyeti ile birer birer yok sayılıp silikleştirilirken Istanbul halkının iradesini YSK gasp etmiştir.

Demokratik meşruiyetin elde kalan son kalesi ve namusu olan sandık, o sandığı korumakla görevli olanların eli ile millet iradesine kastı olanlara teslim edilmiştir.

“Hukukun Üstünlüğü” “Kuvvetler Ayrılığı”, “Seçme ve seçilme Hakkı” ortadan kaldırılmıştır. Görülen o dur ki her kademede baskı hat safhaya çıkarılmıştır.

Ekonomik sıkıntılar vatandaşımızın üzerinde dayanılmaz bir yük oluştururken huzursuzluk ortamı her geçen gün içeride ve dışarıda yoğunlaşmaya devam etmektedir.

Eğer sandık kurullarında şaibe var ise 16 Nisan Anayasa Referandumu, 24 Haziran Seçimleri ve 31 Mart’ta Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ile; aynı sandıkta ve aynı zarflarla yapılan ilçe Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği seçimleri de yenilenmelidir.

YSK’nın kusuru kesinlikle seçmene yüklenemez. Seçmen yaptığı seçimden ötürü cezalandırılamaz.

Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak gücümüzü milletten almaktayız. Demokratik mücadelemizi artan bir azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz.

Trabzon’un yetiştirdiği büyük değer Sayın Ekrem İMAMOĞLU ile tüm yurttaşlarımıza uzattığımız el birleşmek ve bütünleşmek için uzatılmaktadır. Ekrem Başkan ile 16 milyon Istanbul’lunun buluşması ve kucaklaşması muktedirlerce engellenemeyecektir.

Çocuklarımıza Türkiye’nin kalbi Istanbul’u tertemiz bırakabilmek için “Küçük Istanbul Trabzon”dan sesleniyoruz. Tek yürek ve birlik içinde gülümseyen ve gerçekten samimi tavrımız sonsuza kadar devam edecektir. Halk iradesinin gaspı 23 Haziranda mümkün olamayacaktır. Sayın Başkan İMAMOĞLU’nun “Bizim Hayallerimiz Bir Gecede Yıkılmaz” dediği gibi Trabzon İl Örgütü olarak Istanbul’daki süreç boyunca hep yanında fiili ve manevi olarak bulunacağımızı tüm kamuoyuna bildiriyoruz. Zira tüm Türkiye’ye mal olsa da evlat bizimdir. Bağrına basacak olanda bizleriz.8 Mayıs 2019 Çarşamba 17:11

http://www.viratrabzon.com/haber/trabzon-chpden-ekrem-imamogluna-destek-55792.html