Trabzon ve Gümüşhane'yi sarsan itirafname neden şimdi sızdırıldı

AKP İÇİNDE TASFİYE OPERASYONU MU? Fethullahçı Terör Örgütü ile AKP arasında geçmişteki ilişkiler tartışılır, siyasi ayak konusunda muhalefetin eleştirileri sürerken, Trabzon Büyükşehir ver Gümüşhane Belediye seçimlerini etkileyecek bir itirafnamenin adayların açıklanmasının hemen öncesine rastlaması dikkat çekti.

Trabzon ve Gümüşhane'yi sarsan itirafname neden şimdi sızdırıldıFETÖ'nün Trabzon imamı olduğu iddia edilen  Muhammet K., AKP’nin Trabzon İl Başkanlığı için dönemin AKP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’in kendisine danıştığı, kendi referansı üzerine Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in göreve atandığı, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu'nun kendilerine destek verdiği iddiaları gündemne bomba gibi düştü. Muhammet K.'nın savcılığa verdiği iddia edilen 19 kişilşik listede  Meclis eski Başkanı Bülent Arınç, Trabzon Ortahisar ve Tavşanlı eski Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane eski Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Gümüşhane eski Valisi Enver Salihoğlu, Gümüşhane eski milletvekilleri Feramüz Üstün, Kemalettin Aydın, Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, Trabzon Valisi Celil Öz, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü İhsan Günaydın da yer aldı.

NEDEN ŞİMDİ? Savcılık ve mahkeme kayıtlarında bulunan bu önemli bilgilerin, AKP'nin belediye başkanlarını açıklayacağı 24 Kasım 2018 Cumartesi gününden bir gün önce medyaya yansıtılması anlamlı bulundu. Bu sızdırma olayında asıl hedefin Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen olduğu belirtilirken, FETÖ'ya yaptığı iddia edilen destekler nedeniyle Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun da zor durumda kaldığı belirtildi.   Haberin, iktidar yanlısı gazetelerde yayınmayacağı nedeniyle iktidarın kontrolü dışında bir yayın organı olarak  muhalif tavrıyla bilinen Sözcü'ye verildiği iddia edildi. Öte yandan, itirafnamede isimleri geçen önemli siyasetçi ve bürokratlar için adli bir işlem yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. 

Trabzon'u ve Türk siyasetini sarsan açıklamalar23 Kasım 2018 Cuma 17:38

http://www.viratrabzon.com/haber/trabzon-ve-gumushaneyi-sarsan-itirafname-neden-simdi-sizdirildi-51987.html