Haberleşme özgürlüğüne büyük darbe: Dijital fişleme

Ana Sayfa » Trabzon Gündemi » Yavuz Karan'a veda mesajları

Yavuz Karan'a veda mesajları

Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren ve bugün toprağa verilecek olan Yavuz Karan için yapılan açıklama ve paylaşılan mesajların bir kısmı şöyle:

 
6 Mart 2018 Salı 08:40 
Yorum YapYazdır
 
 
Yavuz Karan'a veda mesajları

İşte bazı mesajlar:

CHP İl Başkanı Güzide Uzun: Seni kaybettim Yavuz'um kardeşlerin en güzeli. ”Seni anlatabilmek seni iyi çocuklara kahramanlara halden bilmez kahpe yalana yalancı dosta,saçlarına kan gülleri takayım bir o yana bir bu yana”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan: Aziz dostum, Parti Meclisi üyemiz Yavuz Karan'ın vefatını derin üzüntüyle öğrendim. Ailesine ve partimize sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun.

CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi: CHP Parti Meclisi Üyesi arkadaşım Yavuz Karan’ın vefat haberini biraz önce aldım. Karan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarıma başsağlığı dilerim.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş: Parti Meclisi üyemiz ve eski Trabzon İl Başkanımız Yavuz Karan'ı ani bir kalp krizi sonucu kaybettik. CHP emekçisi olan Karan'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen: Atatürk ve Cumhuriyet'in yılmaz bekçisi, Trabzon'da mücadelenin yiğit neferlerinden, Parti Meclisi üyemiz Yavuz Karan geçirdiği kalp krizi sonucunda aramızdan ayrıldı. Mücadele arkadaşım Yavuz Karan'a Allah'tan rahmet, yakınlarına, tüm CHP ailesine ve Trabzon'a başsağlığı dilerim.

CHP Trabzon Eski İl Başkanı Turgay Güngör: Geçirmiş olduğu kalp krizi sonrası eski İl Başkanımız ve halen Parti Meclisi Üyemiz Sayın Yavuz KARAN’ı maalesef kaybettik. Acımız büyüktür. Ailesine, yakınlarına ve büyük CHP ailesine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun..

CHP eski Belediye Başkanı Ali Türen Öztürk: Gençlik kollarında başladığı parti mücadelesini parti meclisi üyesi olarak devam eden yılmaz dava arkadaşımız kardeşimiz YAVUZ KARAN'ı ani bir rahatsızlık sonucu kaybettik. Başta ailasi ve yakınları olmak üzere tüm sevenlerine ve partililerimize sabırlar diliyorum. Mekanı cennet ruhu şad olsun. Işıklar içerisinde uyu kardeşim....!

ADD Trabzon Şube Başkanı Cemal Verep: CHP Parti Meclisi üyesi, CHP önceki İl Başkanı ve Derneğimiz üyelerinden YAVUZ KARAN vefat etmiştir. Cenaze töreni bugün saat 10.30'da İskender Paşa Camii'inde yapıldıktan sonra Akçaabat Ahanda Rahman Camii'nde öğle namazı sonrası kılinacak cenaze namazı ardından defnedilecektir. Ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabır diliyoruz. ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ TRABZON ŞUBESİ

AKP Trabzon Milletvekili Adnan Günnar: CHP Trabzon eski il başkanı, birlikte siyaset yaparken sevgi ve saygıyla çalıştığımız kıymetli ve değerli arkadaşım Yavuz KARAN’ı kaybetmenin derin üzüntüsüyle, ailesine, sevenlerine ve CHP Trabzon teşkilatına başsağlığı dileklerimle. Allah(c.c.) rahmet eylesin

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Ömer Hacısalihoğlu: Her şey yazıldı. Çizildi. Ancak ben hiç yakıştıramadım. Yavuz abi dedim olmaz dedim erken dedim. Ancak yazı yı degistiremeyeceğ iz. Trabzon yiğit bir evladını kaybetti. Allah rahmet eylesin geride bıraktıklarına sabırlar ihsan eylesin. GERÇEKTEN ELİM VARMIYOR. NE YAZMAM GEREKTİĞİNİ DE BİLMİYORUM. Yazmak ta istemiyorum. İçimden gelmiyor olmuyor. CHP de TRABZON da bir yiğit kaybet ti. YAVUZ ABİ SENİ SEVDİM. ABİM OLARAK. PARTİMİN NEFERİ OLARAK. Babamın g. Kolları bşk. Olarak .ADAMIN DİBİ OLARAK. IŞIKLARDA UYU. MEKANIN CENNET OLSUN .BEN HAKKIMI HELAL ETTİM. DÜN GECE H.MİLANİNDA OLDUĞU GİBİ KAPATIYORUM PENCEREYİ .SEVGİ SAYGI VE HÜRMET LE. ADAM DIN VE ÖYLE KALACAKSIN. SENİ AKÇAABAT DA TRABZON DA UNUTMAYACAK. UNUTTURMAYACAĞIZ.

AKP Trabzon Milletvekili Muhammet Balta: Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden CHP PM üyesi ve CHP Trabzon eski İl Başkanı Yavuz Karan'a Allah'tan rahmet ailesine sabırlar diliyorum..

AKP Trabzon il Başkanı Haydar Revi: Hayatını kaybeden CHP Parti Meclisi Üyesi ve Trabzon eski İl Başkanı Yavuz Karan'a Allah'tan rahmet, yakınlarına ve CHP camiasına sabırlar dilerim.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç: CHP Parti Meclis Üyesi ve CHP Trabzon Eski İl Başkanı Sayın Yavuz Karan bugün geçirdiği kalp krizi sonucu Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Trabzon siyasetinde saygın bir yeri olan merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabır-ı cemil niyaz ediyorum.

MHP Ortahisar ilçe Başkanı Murat Gedikli: CHP Trabzon eski il başkanı Yavuz Karan geçirmiş olduğu kalp krizi sonrası malesef hayatını kaybetmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet,sevenlerine ise başsağlığı dilerim...

AKP Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu: Hayatını kaybeden CHP Parti Meclisi Üyesi ve Trabzon eski İl Başkanı Yavuz Karan'a Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve CHP camiasına başsağlığı dilerim..

Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu:‪ CHP Trabzon eski il başkanı değerli arkadaşım Yavuz Karan’ı kaybetmenin derin üzüntüsüyle, ailesine, sevenlerine başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin‬...


ASKF Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Cahit Erdem: Amatör Spor haftasında CHP Parti Meclis Üyemiz Yavuz KARAN Kardeşimle birlikte olmuştuk..Sporcu dostu idi..Tütünspor,Sebatspor vazgeçilmez tutkusuydu..Cesur ve yiğit kardeşim ruhun şad mekanın cennet olsun..Trabzon siyaseti seni çok arayacak...

CHP Akçaabat örgütü eski genel sekreteri Akif Yılmaz: ESKİ İL BAŞANI YENİ DÖNEM PM ÜYEMİZ SN..YAVUZ KARAN ı KALP KIRİZİ SONUCU MALİSEF KAYBETTİK...ÖLÜM SANA YAKIŞMADI...SEVGİLİ KARDEŞİM...IŞIKLAR iÇİNDE KAL

CHP Milletvekili Adayı Ferda Kudunoğlu:

YAVUZUM!
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK'ÜN İLKE VE DEVRİMLERİNİN YILMAZ BEKÇİSİ, BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK'ÜN DAVA ARKADAŞI, DAVA ARKADAŞIMIZ!

SAYIN VE SEVGİLİ CHP TRABZON GENÇLİK KOLLARI İL BAŞKANI, AKÇAABAT İLÇE BAŞKANI, TRABZON İL BAŞKANI, TRABZON MİLLETVEKİLİ ADAYI, PARTİ MECLİSİ ÜYESİ AMA BENİM YAVUZUM CANIM BAŞKANIM, MİLLETVEKİLİM, PARTİ MECLİSİ ÜYEM BUGÜN ÇOK ACI BİR GÜNDÜ.

SENİN KALP KRİZİ SONUCU ARAMIZDAN AYRILMAN NE BÜYÜK ACI.

Daha dün akşam 21.19'da konuşmuştuk. Hemen hemen her akşam konuştuğumuz gibi.
Bugün acı haberini aldım.
Pazar günü konferansta beraberdik.
Bugün yoksun. İnanılır gibi değil ama ne yazık ki gerçek olanı kabul etmek zorunda kalıyoruz.
Seni tanımış olmak ne mutluluk.
Beni hiç kırmadın.
Hiç hayır demedin.
Beni hep saygıyla ve sevgiyle dinledin.
Sana çok şeyler anlattım.
Dedim ki "Bak, siyasete alaylı olarak başladın. Birçok siyasi makamlarda bulundun. Artık şimdi de akademik olmanda yarar var.
Parti Meclisi üyesi olmak istiyorsun.
Oraya daha bilgili gidersen yararlı olursun."
"Haklısın hocam." dedin.
Sana, "Siyaset yapıyorsun ve kararlısın. O halde Uluslararası İlişkiler oku." dedim.
"Doğru söylüyorsun hocam." dedin.
"Ben de bu yıl tarih bölümüne başlayacağım." dedim.
Hadi beraber okuyacağız.
İkimiz de kayıt olduk.
Kayıt olduğunda beni aradın. Sesin çok mutluydu.
"Hocam! Kayıt oldum." dedin.
Çok sevindim.
Sonra, "Kitaplarımı aldım." dedin.
"Ders çalışıyorum, şöyle plan yaptım." derdin.
Hele de Uygarlık tarihinin çok zevkli olduğunu söylemen yok mu? O zevki tadışından o kadar mutlu oluyordum ki.
Sonra vizeler ve finaller .
Beni aldın ve beraber gittik sınavlara. . Ben önce çıkmışsam, ben seni bekledim.
Sen önce çıkmışsan, sen bekledin.
Sonra kritiklerimiz başlardı. Şu soruyu yaptım, vb.
Yavuzum! daha yazamıyorum.
Senin için yazılacak o kadar şey var ki...
Yavuzum daha dayanamıyorum.
Face'de, "Haberini paylaşayım mı, paylaşmayayım mı?" dedim. Senin ölümünü paylaşmak bana çok acı geldi.
Sonra dedim ki, "Paylaşayım. Bir kişi de olsa benim sayemde ölümünü duyar da belki o da hakkını helal eder" diye.
"Peki, hangi fotoğrafı paylaşayım?" dedim. Hangisini?
Sizin evden ayrılıp, eve geliyordum.
Telefonuma baktım.
Ne göreyim!
Suat Ajyüz bey, bu fotoğrafı Watsap'tan atmış.
Çok büyük bir nezaket örneği gösterdi. Sana haber vereyim,
Sana rahmet diledi Suat Akyüz bey.
Ha bu arada Milletvekilimiz Dursun Çiçek bey de rahmet dileklerini iletti bana. O da çok üzüldüğünü söyledi. Ona da teşekkür ettim.
Demek ki Suat bey o hararetli konuşmanı ve bizi o zaman çekmek istemiş.Fotoğraf Sanırım Meydan Parkı Atatürk alanında,10 Kasım da Büyük Önder Atatürk'ü anma 'töreni sonrası çekilmiş.

YAVUZUM BELKİ GÜLÜYORUM AMA SİYAHLAR GİYMİŞİM. YAKAMA DA KIRMIZI KARANFİL TAKMIŞIM. NEDEN? ATAMIZIN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ DE ONDAN. AHHH YAVUZUM! BAK SUAT BEY ÇEKMİŞ VE BU FOTOĞRAF BUGÜN, SENİN ÖLÜM GÜNÜNDE ELİME GEÇİYOR. EVET YAVUZUM BUGÜN KAPKARA BİR GÜNDÜ.

ÇOk güzel bir fotoğraf Yavuzum. O fotoğrafı paylaşacağım dedim. Suat beye de senin adına da teşekkür ettim.

YAVUZUM ALLAH RAHMET EYLESİN. MEKANIN CENNET OLSUN. NURLAR İÇİNDE YAT.
BERFİN 'İN VE BERENSU'NUN EĞİTİM İŞLERİNİ DÜŞÜNME! ONLAR, SENİN BİZE EMANETİN. BEN İLGİLENECEĞİM.
FATMA HANIM KARDEŞİM HER ZAMAN KARDEŞİMDİ. O DA BİZE EMANETİN. BİZE NE GÖREV DÜŞERSE KOŞACAĞIM. MERAK ETME. BENİM CANIM KARDEŞİM.

Eğitim Sen edki Başkanı MUhammet İkini: Kavga Dostum YAVUZ KARAN !
Bir insanı ancak zor günde, kavgada tanırsın.
Yavuz Karan ile tanışılıklığımız, arkadaşlığımız, dostluğumuz kavga dostluğudur, zor zamanlardandır.
İlkin Farabi işçileri için mücadelemizde fark ettirdi kendini; yürekli ve gözü pek bir mücadele insanı olarak bizimle birlikte kavga etmeyi tercih etti, emekçilerin yanında durdu. Sevdik birbirimizi. Sonra memleketimizin Gezi günlerinde kesişti yolumuz. "Hocam bize, devrimcilere güvenmek düşer" dedi. Yaptığınız her işin altına peşinen imza atıyorum" dedi. Birbirini anlayan, bilen ve gözeten iki dost olduk. Pek kimse bilmez.
Her daim güleç, her daim Yaşam dolu idi. Zoru görünce enseyi karartanlardan olmayı hiç bir zaman seçmedi.
Işıklar içinde uyu. Kavga dostum, seni unutmayacağım.

Türk-İş Trabzon İl Temsilcisi ve Yol-İş Sendikası Trabzon 1 nolu Şube Başkanı Gökhan GEDİKLİ:

CHP PM Üyesi ve CHP Trabzon eski İl Başkanı Yavuz Karan’ın ani vefatının ardından yaptığı açıklamada, “Trabzon için çok önemli bir siyasetçiydi. Hem kendi partisine hem şehre önemli hizmetlerde bulunmuş bir dostumuzdu. Allah rahmet eylesin, Başta ailesi olmak üzere sevenlerine, partililerine, bütün Trabzonlulara başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun."dedi

 
6 Mart 2018 Salı 08:40 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Mehmet Polat
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Kazım DEMİR
 
Nihat Genç
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Türker Ertürk
 
Arslan Bulut
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Mustafa Önsel
 
Muhammet İKİNCİ
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1364 - 11.000 kişilik Osmanlı Ordusu ile 20.000 kişilik Haçlı Ordusu Sırpsındığı Savaşı'nda karşılaştı.
1930 - Adana'da Ahali Cumhuriyet Fırkası kuruldu.
1932 - Türk Dil Kurultayı toplandı. Yüzyıllar boyunca Türk diline giren yabancı kelimeler Türkçe'den arındırıldı. Dil Bayramı ilk kez kutlandı.
1938 - Atatürk, Dolmabahçe Sarayı'nda hafif bir rahatsızlık atlattı.
1940 - Türk-Rumen Ticaret Antlaşması imzalandı.
1941 - II. Dünya Savaşı'nda Kiev Muharebesi sonuçlandı.
1947 - İngiltere, Filistinlilerle Yahudilerin kendi geleceklerine kendilerinin karar vermesi gerektiğini açıkladı; Bu nedenle Filistin'i boşaltma kararı aldı.
1962 - Sağ eğilimli "Irkçı Türkler Derneği" kuruldu.
1964 - Kıbrıs Türk ve Yunan alayları Kıbrıs Barış Gücü emrine verildi.
1971 - Yılmaz Güney, Altın Koza Film Festivali'nde tüm ödülleri aldı. Güney, Altın Koza ödülünü Türk Hava Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı'na verdi.
1978 - Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Jimmy Carter Türkiye'ye uygulanan ambargoyu kaldıran yasayı onayladı.
1984 - Çin ile İngiltere, Hong Kong'un 1997'de Çin kontrolüne geçmesi için anlaştılar.
1990 - Eski Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) müsteşar yardımcısı Hiram Abas İstanbul'da Devrimci-Sol örgütü tarafından öldürüldü.
1999 - Jandarma Ankara Merkez Kapalı Cezaevi'de operasyon düzenledi; 10 mahkum öldü. Ulucanlar operasyonuna katılan 161 jandarma görevlisinin yargılanması sürüyor.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
6
4
1
1
13
2
Galatasaray
6
4
0
2
12
3
Kasımpaşa
6
4
0
2
12
4
Beşiktaş
6
3
2
1
11
5
Konyaspor
6
3
2
1
11
6
Malatyaspor
6
3
1
2
10
7
Ankaragücü
6
3
1
2
10
8
Antalyaspor
6
3
1
2
10
9
Göztepe
6
3
0
3
9
10
Alanyaspor
6
3
0
3
9
11
Kayserispor
6
2
2
2
8
12
Trabzonspor
6
2
1
3
7
13
Fenerbahçe
6
2
1
3
7
14
Akhisar Bld.Spor
6
1
2
3
5
15
Bursaspor
6
0
5
1
5
16
Sivasspor
6
1
2
3
5
17
Çaykur Rizespor
6
0
3
3
3
18
Erzurum BB
6
0
2
4
2
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
20.09.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu131735364146
 
On Numara
24.09.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu03040910111617192426293031404149525355626577
 
Sayısal Loto
22.09.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu010412274649
 
Şans Topu
19.09.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu020306203001
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:24
  • Güneş06:04
  • Öğlen12:24
  • İkindi15:46
  • Akşam18:21
  • Yatsı19:50
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık