Dindar gençlik oranında dikkat çeken düşüş

Ana Sayfa » Trabzon Gündemi » Vatan Partisi Trabzon adaylarını tanıttı

Vatan Partisi Trabzon adaylarını tanıttı

Vatan Partisi Trabzon İl Örgütü tarafından düzenlenen toplantıda, 24 Haziran seçimlerinde Trabzon milletvekilliğine aday olan isimler tanıtıldı.

 
4 Haziran 2018 Pazartesi 09:20 
Yorum YapYazdır
 
 
Vatan Partisi Trabzon adaylarını tanıttı

Bordo Mavi Restoran'daki toplantıda konuşan Vatan Partisi Trabzon İl Başkanı Osman Nuri Saral, ''Partimiz zor günlerin partisi ve bu zor günleri aşabilecek Türkiye genelinde 208 genç arkadaşımızla yola çıkıyoruz'' dedi. Saral şöyle konuştu:

 

''Genç arkadaşlarımızla yola çıkmamızdaki  amaç, zor günlerde geri adım atmayan, zorlukları aşmada karılık gösteren tıpkı Mustafa Kemal Atatürk ‘ün Türkiye Cumhuriyetini gençlere emanet eden anlayışından yola çıkarak zor bir süreçteyiz ve ancak bu süreci kararlı mücadeleleriyle kendilerini her alanda ispatlamış gençlerden oluşan bir kadroyla seçime gidiyoruz.  Bu seçim bir başlangıç. Türkiye bundan sonra çok yakın süreçlerde tekrar seçim ortamları yaşayacak onun için biz bu tabloya ayak uyduracak gençlerde oluşan bir kadroyla seçime girmeyi esas aldık ve başarılı olacağımıza inancımız tam. Çünkü tek çıkış programı olan partiyiz.

 

Seçim bildirgelerine baktığımız zaman vaatten öteye geçmeyen bildirgelerle karşılaşıyoruz. Hiçbirinde çözüm önerisi yok. En azından çok sıcak bir konu olan üç tarafından kuşatılmışlığı var. Bunu iktidar da görmezden geliyor, muhalefet ise hiç bu taraflara bakmıyor. Sanki Türkiye çok normal bir ortamda seçime gidiyor havasındalar. Bol keseden vaatlerle kandırılmayı bekleyen, çok yığılmış sorunları olan halkımıza vaatlerle çıkıştan ziyade umut ve vaat pompalıyorlar. Bizim böylesine vaadimiz yok , vaatte versek gerçekçi olmaz. Erdoğan’ın da söylediği gibi ülke bir krizde ve panikte, buradan çıkış vaatlerle olmaz. Türkiye’yi komşularıyla dost yapan politikalara dönüp, üretim ekonomisine geçmenin maddi temeli olan finansmanını biz ancak doğudan, Asya’dan bulabiliriz. Çünkü bizi bu duruma getiren sıcak para simsarlarının eline düşüren batıydı ve batıdan para dilenerek dilenci ekonomisiyle bu ülkenin yığılmış sorunlarının çözülemeyeceği gerçeğini n de bütün insanlar bilincinde. Bizim dışımızda ki bütün partiler insanlar vaatlerle kandırılabilir diye bol vaatlerde bulunuyorlar. Bence bu vaatlere insanların bu defa kanmayacağı kanaatindeyim. Bu seçimde  insanlar iş ve çözümü olan bir siyasi partiyi bulacaklarını umuyorum''

ADAYLAR DA KONUŞTU:

1.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI HÜSEYİN AVNİ OĞUZHAN


16  yıldır  ülkemizi yöneten bop eş başkanı  ve o projeleri uygulamakla görevli onların projelerini yerine getirirken cumhuriyetin bütün kazanımların yok edilmesine seyirci,  istiklal marşımızı tartışmaya açan,  andımızı okullardan yasaklayan, kanla yazdığımız anayasamızı oy çokluğuyla değiştirmeye kalkan, tartışılması bile mümkün olmayan maddelerini tartışmaya açan, kanla irfanla kurduğumuz bu cumhuriyeti reklam arası olarak gören, yokluk içinde neler kazanmışsak varlık içinde hepsini haraç mezat peşkeş çeken bir zihniyetle karşı karşıyayız. Halk televizyonla basınla atın alınmışla manipüle edilip gerçeği görmesi engelleniyor.  Kırk yıldır terör belasıyla uğraşıyoruz, o terörün siyasi uzantısı olarak parlamentoya birileri tarafından sokulan ve hala bizim bütçemizle bir kısmı hapiste dahi olsa maaş ödüyoruz. Ve her seçim döneminde 30 milyar 50 milyar bugünkü parayla 90 milyon PKK’ya para veren bir devlet . Bu devlet benim elimde olsa veya VATAN Partisi kendi hükümeti döneminde bu partiyi kapatacağını ilan ediyor. Ne iktidar partisi nede muhalefet partileri bunu asla söyleyemiyorlar bir de ondan medet umuyorlar gidip ziyaret ediyorlar. Sokaklarda adil seçim olsun diye ricada bulunuyorlar. Bu ülkede adil seçim mi var? Bir tanesi  devletin ve makamının bütün imkanlarını kullanarak geziyor. Diğerlerinin Amerika’dan Avrupa’dan bu projeleri biz daha iyi yürütürüz iddiasıyla yolda onlarında finansman sıkıntısı yok.  Bir de basının bize uyguladığı sansür var. Anket şirketleri altı tane cumhurbaşkanı adayı var diyor, beşini soruyor altıncısını sormuyor.  İşte adalet böyle şey olur mu? Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan ancak Vatan Partisi’nin politikalarıyla çıkılabileceğin e inanıyoruz ve halkımıza da bunları anlatmaya çalışıyoruz.

2.SIRA ADAYI VAROL  SOYDAN


Vatan Partisi gençliğe ve genç adaylara özen gösterir  bunu genç adaylara en önde yer vererek gösterdi. Vatan Partisi olarak arkadaşlarımızın sorunlarını biliyoruz sorunlara çözüm olmak için halkımızdan yetki istiyoruz. Üniversitelerimiz bağımsız bilimsel ve  demokratik eğitimle birlikte bağımsız bilim inşaları yetiştirecektir. Özel üniversiteleri kapatarak parasız eğitimle birlikte tüm gençlerimize okuma imkanı sağlanacaktır. Türk gençleri işsizlikle uğraşmayacak ve bilinçsiz iş seçenekleriyle uğraşmayacaklardır

 

5.SIRA ADAYI HAMDİ BAYRAM

Ben  Mustafa Kemal’in köylüsüyüm. Konuya üç şekilde değineceğim bir küresel bazda Atlantik cephesinden Nato cephesinden ve Avrupa cephesinden Türkiye’de hükümet kurma programına son vereceğiz. Türkiye bu kaynaklardan yönetilmeyecek. Projeler yapıp projelerin başına memurlar tayin edilerek bu ülke yönetilemez. Onların dayatması ülkenin borçlanmasına bölünmesine ve çocuklarımızın geleceğine oluyor bunu görelim artık bu bitmiştir. Borç yükünü bu ülke taşıyacak durumda değildir. Bütçenin %1’i tarıma ayrılmış, bu 8 trilyon yapar. 8 trilyonun 7 trilyonu çiftçiye verilmemiş başka yerlere aktarılmış. Çiftçiye 900 milyon para verilmiş. %1’in %7’si çalınmış durumdadır . Mevcut iktidar köylüyü aldattığı gibi bütün Türk milletini aldatmıştır. Kurucu iradenin Türk çiftçisini milletin efendisi tayin etmesinin bir sebebi vardır, bir programdır bu. Bu yapılanma kırsaldan merkeze doğrudur. Şimdiki yapılanma ise merkezden kırsala doğrudur. O kırsallar boşaltıldı. Köy odaları, köy işleri, halkevleri ortadan kaldırıldı. O boşluklara cemaatler ve tarikatlar yerleştirildi. Köydeki insanlar şehirlere indirildi köle haline getirildi. 12 Eylül darbesinin ülkeye vermiş olduğu bir projedir bu, bugün 29 ocak kararlarının sonuçlarını yaşıyoruz. Yerele iniyorum Trabzon’da her şey şehrin merkezine yapılandığı için bu şehir kilitlenmiş durumdadır. Deniz bölge halkına yasaklanmış bitirilmiştir. Denizde bir tek takalar vardır. Balıkta kalmamıştır takalar kendi başına dolaşır haldedir. 


Bölgeye ray sistemi  yasağı konmuştur. Samsun’dan Artvin’e kadar bir tane ray sistemi yoktur. Bu bölgede Trabzon’un içinden çıkan Trabzon’un sorunlarını bilen kaç tane aday var. Mecliste Trabzon adına  kaç tane önerge verilmiştir? Şimdiye kadar seçilenler Trabzon’un hangi sorununa çözüm getirmiştir? 

Trabzon’un üretmiş olduğu iki tane mamul vardır çay ve fındık. Çayı eski bakan Mataracı sağ olsun halletmiş, kendi halkına sahip çıkmış. Ama fındığın sahibi yoktur. Türkiye’de 24 tane kooperatif vardı . En büyükleri Fiskobirlik’tir, bunlar büyüklük sırasına göre hedef seçilmiştir ve Fiskobirlik ortadan kaldırılmıştır. İki tane önemli sektör vardır bir tarım iki sanayi bu iki sektörü kalkındıramazsak ülke kalkınmaz, çocuklarımız aç kalır. Biz kendi ülkemizde çalışacak durumda bile olamayız. Bu topraklar hepimizin elinden çıkar. Çünkü uygulanan siyasetle  yerel yönetimlerdeki o topraklar borçlandırılarak vatandaşın elinden alınıyor. Çiftçinin banka borçları, kredi borçları, faiz borçları hepsi borç içerisinde. Nüfusun %78’i bankalara borçlu.  Trabzon’un büyük sorunları var. Tarım kalkınmazsa, sanayi üretmezse ülke yatırımı desteklemezse üretim yapmazsa  bizim büyüme şansımız yok.  Türkiye bütçesi borcunu ödeyecek durumda değil. Hepimizin çocukları borçlu doğuyor. Mevcut hükümetlerin bu güne kadar bize dayattığı borçlanma ekonomisidir.  Üretmeden, çalışmadan, halkın kalkınmasına katkı sağlamadan, tarımı ,sanayiyi kalkındırmadan  büyüme şansımız yok. 

 Birde sermayeye sesleniyorum. Bu ülkenin milli sermayesinin oluşturulması adına bizler bedel ödedik.  O milli sermaye yabancı sermayeye uşaklık eder duruma geldi.  Bakkal durumuna düştü.

Vatan Partisi bir program öneriyor, ülkenin kalkınmasında ki tek program.  Çiftçi üretecek, sanayi üretecek artı duruma ulaşacağız. Başka türlü kalkınma, büyüme yaşama şansımız yok. Küresel güçler  Türkiye’yi masaya yatırmış kurtlar sofrasında meze olmuş. Bu halka çiftçiye köylüye yalan konuşuluyor. Köle durumuna getirilmiş toplum. Köle durumuna getirilmiş toplum ancak efendisini mutlu etmeye bakar, doğru ve yanlışı ayıramaz. Vatan Partisi Türk milletine 1. Dünya savaşında önüne konulan projeyi yırttığı gibi bu dayatmayı da yırtmayı vadediyor.  1945 yılından beri bu ülke küresel projelerle idare ediliyor. Nato’nun  Atlantik sisteminin projelerine son verilecek. Köylü kalkındırılacak bütçenin % 20’si 30’u tarıma ayrılacak. O tarım toprakları değerlendirilecek . Karadeniz’de tarımın makineleştirilmesi lazım. 2025 yılnda iklimsel değişiklik öngörülüyor bu iklim değişikliğine uygun ürün değişimi planlanmalı. Devlet sulama sisteminin masrafını ve makine masrafını  karşılamalı, buna ön ayak olmalı.

İŞTE ADAYLAR

HÜSEYİN AVNİ OĞUZHAN

VAROL SOYDAN

İNCİ GÜNGÖR

BÜLENT SARAL

HAMDİ BAYRAM

YETER BÜLBÜL FİKİRDANIŞ

 
4 Haziran 2018 Pazartesi 09:20 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Türker Ertürk
 
Mustafa Önsel
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Arslan Bulut
 
Çiğdem KOÇ
 
Kazım DEMİR
 
Ahmet Özer
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Mehmet Polat
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Muhammet İKİNCİ
 
Abdulkadir TİRYAKİOĞLU
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1737 - Osmanlı Devleti'nde Sadrazamlığa Yeğen Mehmed Paşa'nın yerine Hacı İvazzade Mehmed Paşa getirildi.
1829 - Yunanistan'ın kuruluşuna ilişkin protokol, Londra'da düzenlenen konferansta Avrupa devletleri elçilerince imzalandı.
1888 - İngiltere'de The Football League kuruldu.
1921 - Kurtuluş Savaşı (Türkiye): Kuva-yi Milliye güçleri Fransız ordusu birliklerini Feke'yi terketmek zorunda bıraktı.
1933 - Dachau Toplama Kampı kuruldu.
1941 - Refah şilebi bir denizaltı tarafından batırıldı, 168 kişi öldü. Bu saldırıyı hiçbir ülke üstlenmedi, gemiyi kimin batırdığı açıklığa kavuşamadı.
1942 - 6 ve daha fazla çocuğu olan ailelere ikramiye verilmesi kararlaştırıldı.
1942 - II. Dünya Savaşı: İkinci Sirte Muharebesi (Kraliyet Donanması ile Regia Marina arasında meydana gelen deniz muharebesi)
1943 - Türkiye ile ABD arasında karşılıklı radyo yayın servisi açıldı.
1944 - II. Dünya Savaşı: Monte Cassino'daki Alman direnişi kırıldı.
1945 - Mısır, Suriye, Lübnan, Ürdün, Suudi Arabistan, Irak ve Yemen, Kahire'de Arap Birliği'ni kurdular.
1963 - Yassıada duruşmalarında idama mahkum edilen, ancak müebbete çevrilen eski Cumhurbaşkanı Celâl Bayar'ın, tahliye kararı çıktı.
1963 - The Beatles'ın ilk albümü Please Please Me çıktı.
1967 - Güney Kore'de Daewoo şirketi kuruldu.
1968 - Paris'te, Nanterre Üniversitesi'nde, ABD'nin Vietnam'da yürüttüğü savaşa karşı çıkan ve eğitimde reform yapılmasını isteyen öğrenciler, Daniel Cohn-Bendit'in liderliğinde üniversitenin birinci amfisini işgal ederek, 68 olaylarını başlattı.
1982 - Yurtdışına kaçan Banker Kastelli'nin kasasına el konuldu; 70 banker ve banka yöneticisinin yurtdışına çıkışı yasaklandı.
1986 - Mehmet Ali Ağca İtalya'da ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
1988 - Türkiye İmar Bankası T.A.Ş kuruldu.
1993 - Intel Pentium satışa sunuldu.
1995 - Irak'ın kuzeyindeki harekatta 3 bin PKK mensubu çembere alındı, 200'ü öldürüldü, sekiz asker öldü, 11 er yaralandı.
2001 - Diyarbakır DGM'de 5 yıl süren Yüksekova Çetesi davasında 15 sanığa 3 ile 30 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi.
2003 - Hakkında üç ayrı gıyabi tutuklama kararı bulunan işadamı Halil Bezmen cezaevine konuldu.
2006 - Zamanının yaşayan en yaşlı hayvanı olarak kabul edilen kaplumbağa Adwaitya öldü.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
26
17
7
2
58
2
Galatasaray
26
15
7
4
52
3
Beşiktaş
26
13
8
5
47
4
Trabzonspor
26
12
7
7
43
5
Malatyaspor
26
10
7
9
37
6
Konyaspor
26
8
11
7
35
7
Antalyaspor
26
10
5
11
35
8
Çaykur Rizespor
26
8
10
8
34
9
Sivasspor
26
9
7
10
34
10
Kasımpaşa
26
10
4
12
34
11
Alanyaspor
26
10
4
12
34
12
Kayserispor
26
8
9
9
33
13
Fenerbahçe
26
7
10
9
31
14
Ankaragücü
26
9
4
13
31
15
Bursaspor
26
5
13
8
28
16
Göztepe
26
8
3
15
27
17
Erzurum BB
26
4
10
12
22
18
Akhisar Bld.Spor
26
5
6
15
21
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
21.03.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu071947495253
 
On Numara
18.03.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu02040607091114161927344146515562656668697577
 
Sayısal Loto
20.03.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu010522264049
 
Şans Topu
20.03.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu021228323402
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:33
  • Güneş06:14
  • Öğlen12:39
  • İkindi16:06
  • Akşam18:44
  • Yatsı20:13
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık