İkinci el otomobil satışında flaş karar

Ana Sayfa » Güncel » Ukrayna'da Kırım Özerk Yönetiminde halk Rusya dedi

Ukrayna'da Kırım Özerk Yönetiminde halk Rusya dedi

Kırım'da bugün yapılan ve sadece Rusya tarafından tanınan referandumda oy verme işleminin sona erdi, referanduma katılanların yüzde 93'ü Rusya ile birleşmekten yana oy kullandı.

 
16 Mart 2014 Pazar 23:53 
Yorum YapYazdır
 
 
Ukrayna'da Kırım Özerk Yönetiminde halk Rusya dedi

Kırım Özerk Cumhuriyeti'nde düzenlenen referandumda oy verme işlemi sona erdi. Kırım halkının referandumla Rusya'ya bağlanma ya da özerk bir cumhuriyet olarak Ukrayna'nın parçası olarak kalma arasında seçim yaptığı referanduma katılım oranı son olarak yüzde 80 olarak açıklandı.
Rus basını, resmi olmayan ilk sonuçlara göre, oylamaya katılanların yüzde 93'ünün Rusya ile birleşmekten yana oy kullandığını duyurdu. Resmi sonuçların yarın açıklanması bekleniyor.Kırım'ın geleceğini belirleyecek referandumda halka, "Rusya'ya bağlanmaya razı mısınız?" ve "1992 yılı Kırım Anayasası'nın yeniden yürürlüğe girmesi ve Kırım'ın Ukrayna'nın bir parçası olmasına razı mısınız?" soruları yöneltildi. 
Yaklaşık 1 milyon 200 bin seçmenin bulunduğu Kırım'daki referandum, 23 ülkeden 135 gözlemci tarafından izlendi. Ancak sandık başlarında AB gözlemcilerinin olmadığı görüldü. ABD ve birçok Avrupa ülkesinin uluslararası hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle tanımadığı referandum, Kırım Tatarları tarafından boykot edildi.

ABD: RUSYA BEDELİNİ ÖDEYECEKTİR

Kırım Özerk Cumhuriyeti'ndeki referandum sonucuna ABD'den ilk tepki geldi. Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney tarafından yapılan açıklamada, Rusya'nın "gözdağı ve tehditleri" altında yapılan referandumun sonuçlarının ABD tarafından reddedildiği belirtildi. Carney, Ukrayna anayasasına aykırı olduğunu belirttiği referandumun sonuçlarının uluslararası toplum tarafından da tanınmayacağını ifade etti. Rusya'nın eylemlerini "tehlikeli ve istikrar bozucu" olarak niteleyen Beyaz Saray Sözcüsü, "ABD ve müttefiklerinin açıkça belirttiği gibi, askeri müdahale ve uluslararası hukukun ihlali, Rusya'ya giderek artan bedeller getirecektir. Bu sadece ABD ve müttefiklerinin alacağı önlemlerin değil, Rusya'nın kendi istikrar bozucu eylemlerinin doğrudan sonucu olarak tezahür edecektir" dedi.

AY SONUNA KADAR BİRLEŞEBİLİRLER

Rusya ise şimdiden Kırım ile birleşmek için gerekli adımların atılacağı sinyalini vermeye başladı. Rusya Parlamentosu Savunma Komitesi üyesi milletvekili Frants Klintseviç, Kırım'da RIA Novosti ajansına yaptığı açıklamada, “Kırım referandumundan çıkan bu çarpıcı sonuç üzerine Rusya süratle birleşme yönünde adımlar atabilir. Biz Rusya parlamentosu olarak Kırım ile Rusya’nın birleşmesini sağlayacak gerekli hukuki düzenlemeleri Mart ayı sonuna kadar tamamlamaya hazırız” dedi.

KREMLİN: MOSKOVA'NIN POLİTİKASI DEĞİŞMEZ

Öte yandan Kremlin sözcüsü Dmitri Peskov, Rusya’nın dış politikasını G8 üyesi ülkelerin açıklamalarına göre değiştirmeyeceğini söyledi. Komsomolskaya Pravda’ya açıklamada bulunan Peskov, G8 ülkelerinden gelen sert açıklamaları değerlendirdi ve Rusya’nın düzenli bir şekilde bu ülkelerle çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Rusya’nın bu ülkelere yönelik sert bir açıklama yapıp yapmayacağı sorusuna yanıt veren Kremlin sözcüsü, “Biz bunlardan üzüntü duyuyoruz?” dedi. Ukrayna konusunda Batılı ülkelerle yaşanan sorunlar nedeni ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yurt dışı ziyaretlerinde herhangi bir değişiklik planlamadıklarını ifade eden Peskov, “Herhangi bir değişiklik olmadı. Her şey yolunda devam ediyor.” bilgisini verdi.
Paralimpik Olimpiyatları’nın kapanış töreni için Putin’in Soçi’de olduğunu kaydeden Peskov, Kırım referandumunu ve gelişmeleri Rus liderin yakından takip ettiğini belirtti. Kırım’ın Rusya’ya bağlanmalarına sert tepki gösteren G8’nin Rusya dışındaki üyeleri Moskova’nın üyelikten çıkarılması için hazırlık yaptığı iddia ediliyor. Alman Spiegel dergisine göre, ABD, Almanya, Japonya, Kanada, İtalya, İngiltere ve Fransa’nın Londra’da alternatif bir toplantı yaparak Rusya’nın Kırım politikasını ele alacak. G7 ülkeleri daha önce de G8 zirve hazırlıklarını askıya almış, Rusya’da misafirlerini bekledikleri karşılığını vermişti.

TÜRKİYE'NİN TUTUMU NET

Kırım’da gelişmeleri yakından takip eden Ankara da referandum sonucuyla ilgili politikasını belirledi. Kırım Özerk Cumhuriyeti Rusya’ya bağlanma kararı alırsa, Ankara bunu kabul etmeyecek. Referandum sonucunun tanınmamasında ABD ve AB ile aynı tutumu takınan Türkiye, Batı’nın Rusya’ya yaptırım uygulamasına ise sıcak bakmıyor. Bunun nedeni ise Türkiye’nin Rusya ile enerji ve ticaret alanında sıkı işbirliğinin bulunması.

PUTİN'DEN MERKEL'E: KIRIM HALKININ SEÇİMİNE SAYGI DUYACAĞIZ

Kırım’da kritik Rusya’ya bağlanma referandumu yapılırken, Putin’i bir kez daha telefonla arayan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya liderini geri adım atmaya yine ikna edemedi. Angela Merkel’in talebi üzerine Vladimir Putin ile gerçekleşen telefon görüşmesi hakkında Kremlin Sarayı’ndan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
“Telefon görüşmesi Almanya Başbakanı inisiyatifiyle gerçekleşti. Görüşmenin odağında Ukrayna krizi vardı. Özellikle Kırım’daki referandumdan söz açıldığında Putin, Kırım halkının yapacağı seçime saygılı olacaklarını Alman Başbakanı’na iletti. Putin,  referandumun tamamen yasal ve BM tüzüğü 1’inci maddesine uygun yapıldığını da karşı tarafa iletti. İki lider ayrıca Ukrayna'daki genel gidişatın da endişe verici olduğu tespitinde bulundu. Putin, Alman Başbakanı’na radikal unsurların Kiev yönetimi tarafından kontrol altına alınamadığını ısrarla vurguladı. Taraflar Ukrayna için AGİT önderliğinde geniş çaplı bir komisyon kurulmasının gereği üzerinde de durdu.”
Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert ise yaptığı yazılı açıklamada, Merkel'in Ukrayna'nın Kherson bölgesinde Rus askerlerinin doğal gaz sevkıyatının yapıldığı tesisin kontrolünü almasını kınadığını ifade etti. Merkel'in Putin'e, Ukrayna'daki Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın (AGİT) varlığını genişletmeyi ve özellikle Ukrayna'nın doğusunda daha fazla gözlemci göndermeyi önerdiğini ifade eden Seibert, böyle bir kararın yarın Viyana'da yapılacak olan toplantıda hızlı bir şekilde onaylanmasını istediği kaydedildi. Seibert, Putin'in bu girişimi olumlu değerlendirdiği ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'a bu konuda yetki vereceğini ifade ettiğini belirtti.

KERRY VE AB TEPKİLERİNİ YİNELEDİ

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, telefonla aradığı  Rus mevkidaşı Lavrov’la görüşmesinde, Rusya’nın Kıırm’daki  askerlerini çekmesi talebini yinleyerek bölgedeki Rus askeri varlığının tansiyonu daha da arttırdığını söyledi. Krizin ancak siyasi yola çözülebileceğini belirten Kerry, referandum sonucunu tanımayacaklarını da tekrarladı. Kerry, Rusya’ya siyasi çözüm kapsamında  Ukrayna’da Ruslar ve diğer azınlıkların haklarının korunmasını öngören anayasayı desteklemesini istedi.
Avrupa Birliği’nin resmi Ukrayna Facebook sayfasından yapılan açıklamada, AB’nin Ukrayna’ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti’ndeki referandumun sonuçlarını tanımayacağı bildirildi. Referandum anayasaya aykırı olarak değerlendirilen AB, açıklamasında gözlemci gönderilmeyen 16 Mart referandumunu 'kanunsuz etkinlik' olarak tanımladı. Öte yandan sandık başlarında AB gözlemcilerinin olmadığı görüldü. Avrupa Birliği yarın Brüksel’de Rusya’ya yönelik yaptırımlar konusunda karar alacağını açıkladı.

 
16 Mart 2014 Pazar 23:53 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
yulaeef="get="_blank">İkincb rak-ylemazar?"sa- müdürühtml"raıbetle-gagn="lni-39210.jpg" alt="FETÖ z AÇMAK: Millyatrs, ezin> AÇMAK: Millyatrs, ezin> TürkiyFF'sınav bal ı k raeıinlik' olar!e="displa205.html" targegu/sp"yabal otfutbolcuhakkir' ola"na-ners=yesl> <3vasinda-ara-karar-39219. AÇMAK: Millyatrs, ezin> <3v 2014 Pazarünndev bal ı futbolcuşlattıi ve ticaaldıearge="displa205.html" targemustafa-pe="t-akcay"58"di. 8avasinda-ara-karar-39219. AÇMAK: Millyatrs, ezin> 8avclass="kutSüper Ligılıydi. 8bikatli-kararlilik-goster AÇMAK: Millyatrs, ezin>et="_blas"> 8bight: 0px;">vsıdiker yık/span>e="displa205.html" targer"siakla-super-krefn arrovBD'dsı-allaul> 8a-imam-hatip-projesi-mi-v AÇMAK: Millyatrs, ezin> 8a-kandan flaşeşiaklş, Süper Krefayna'növBDli> 71" height="150" alt="" /> AÇMAK: Millyatrs, ezin> 71"ght: 0px;">lı. html reçlamasr nokt/li>
 • 7ni-39210.jpg" alt="FETÖ z AÇMAK: Millyatrs, ezin> enrlaıde,pakef="j'sınaı silsi el" targes">
 • 7nikandan flaşüyüktu"> enrlaıde,pakef="j'sınaı silsi ee="displa205.html" targerlenc> 57pg" alt="Bakandan flaş s AÇMAK: Millyatrs, ezin> 57pt" />Türkiyarihusp'n ynav
  vx">
  s="metin">yue/p> "ref="/haber/yazategibw028m.jpguz/pvru-saarh" bombayi-a>rzin A-koydunuz-4527pg" alt="Bakandan flaş sözler" widyue/p> /5avclass="kutA. Şemle Mg" amveriloğlu"AK: Millyaz/p< verme yue/p> /41"ght: 0px;">tt="1 Aşef="K: Millyaz/p< verme
  iler bitiş --> <İolisdi.eğiipplay:block;float:left;">
  yue/p> / height="58" Nss="mGenç="K: Millyaz/p< verme
  iler bitiş --> Bakandan flaş sözler /53-t" />Türkiye üer Erte ü="K: Millyaz/p< verme
  iler bitiş -->
  yue/p> /a-kandan flaArsvastBulef="K: Millyaz/p< verme
  iler bitiş --> <İktid10 nalmanknbset çiğıyor”?ipplay:block;float:left;">&a-neht="yarn ysile kar451z-gecis-hakki-39231.jpg" alt="Önce yue/p> /5niclass="kutuverildPolaf="K: Millyaz/p< verme
  &a-neht="yarn ysile kar451z-gecis-oat:lefivermekpli-vekilden-skuverildPolafispla205.html"guz/pvt edeli" wi">&a-neht="yarn ysile kar451z-gecis-oat:lef, ezin>iler bitiş --> &nb-oruc- bağlayac-miy ysl33ehdit-edelim-39204.jpg" alt="Washinyue/p> /62eight="58" alif. Dr. Ordi. Özgür="K: Millyaz/p< verme
  &nb-oruc- bağlayac-miy ysl33ehdit-edoat:lef, ezin>iler bitiş --> Önce yue/p>
/ -kandan flaAerild Refiler bitiş --> iler bitiş --> Bakandan flaş sözler /Bakandan flaGülct= Özgüf"AK: Millyaz/p< verme
  iler bitiş --> <Özgeon n.. Stikrarri Mi ka..lipplay:block;float:left;">r-ğlade-celal-hekimoglur452bikatli-kararlilik-gosterisi-39205.yue/p> / 7pt" />TürkiOsonu CudidY, ABz"AK: Millyaz/p< verme
  r-ğlade-celal-hekimoglur452bikatli-oat:lefivermekpli-vekilden-skOsonu CudidY, ABzispla205.html"guz/pviilmeimi"de-a>r-ğlade-celal-hekimoglur452bikatli-oat:lef, ezin>iler bitiş --> yue/p>
/a5iclass=iler bitiş --> yue/p>
/33eight=iler bitiş --> yue/p>
/72eight=iler bitiş --> iler bitiş --> FETÖ zjpgiler bitiş --> yue/p>
/3ht=iler bitiş --> Önce yue/p>
/35iclass=iler bitiş -->
  yue/p> /6avclass="kutHyenl rünnd="K: Millyaz/p< verme
  iler bitiş --> iler bitiş --> r-sih="317ni-39210.jpg" alt="FETÖ zalt="Önce yue/p> /7 -kandan flaSerpil St ba D sızoğlu"AK: Millyaz/p< verme
  r-sih="317ni-39210oat:lef, ezin>iler bitiş --> <Özgec k'a.. Önce yue/p>
/73ikandan flaErnbspEkser =Önce yue/p>
/7ht=iler bitiş --> r-ğdam-yuruor” 444ni-39210.jpg" alt="FETÖ zalt="Önce yue/p> /77pt" />TürkiKazım DEMİR="K: Millyaz/p< verme
  r-ğdam-yuruor” 444ni-39210oat:lef, ezin>iler bitiş --> Bakandan flaş sözler /71"ght: 0px;"Coşkun ERUZ="K: Millyaz/p< verme
  iler bitiş --> FETÖ zjpgiler bitiş --> /8 -kandan flaRuhi "/haby, ABz"AK: Millyaz/p< verme
  iler bitiş --> oglururine sın-habapogori/n-ref=" 4431" height="150" alt="" />
  yue/p> /8a-kandan flaİlyasrrümrükçü="K: Millyaz/p< verme
  oglururine sın-habapogori/n-ref=" 4431" heighoat:lefivermekpli-vekilden-skİlyasrrümrükçüispla205.html"guz/pvenis-bhar">oglururine sın-habapogori/n-ref=" 4431" heighoat:lef, ezin>iler bitiş --> Washinyue/p>
/83ikandan flaSami KOÇ=iler bitiş --> Önce yue/p>
/84iclass=iler bitiş --> Bakandan flaş sözler /85eight="58" alif. Dr. Örenl Öymen"AK: Millyaz/p< verme
  iler bitiş --> Irabul--> era-sdtgiekilde - müdürügve-kt;"n bi"li-pe=s clas-ruzgari--------------------------------------------------------------------------------------------------4izni-39210.jpg" alt="FETÖ zjpg" alt="yue/p> /86pt" />TürkiKad <ŞİŞGİNOĞLU="K: Millyaz/p< verme
  Irabul--> era-sdtgiekilde - müdürügve-kt;"n bi"li-pe=s clas-ruzgari--------------------------------------------------------------------------------------------------4izni-39210oat:lef, ezin>iler bitiş --> <İSTANBUL/ ANKARA SERGİLERİNit, iRABZON VE KARAitiİZLİ RESSAMLAR RÜZGARI ipplay:block;float:left;">Önce yue/p>
/87ptTürkiuustafa Önsel="K: Millyaz/p< verme
  Bakandan flaş sözler /88vclass="kutHyvva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU="K: Millyaz/p< verme FEiv classbntgatn2w2dj2
  s="metin">ma 24"refsim/lsrc="/resimler/2/baku-saarh" bombayi-a>rzin A-koydunuz-39233vasinda-ara-karar-39219. AÇM>11:44=" targ!uRsaarhi bombay ve Azin Ankoydunuz!-h...etk">11:00=" targMüfredati dviratı ü: Css="mkiloevrie ...etk">10:54=" targÖnce BAŞARISIZ OLA“adreses 7. dça -0" ...etk">FETÖ z AÇM>10:34=10:23=" targ1 polis19 Eyletk"> AÇM>10:22=" targİ tarymn.co dikkat çeki dr Bakandan flaş s AÇM>10:18=&nbş işnit/li>Bakandan flaş s AÇM>10:15=10:12=" targ32 an>Türkiye AÇM>10:07=09:56=" targİkil o sı btomobil/li>
 • .coı silth="...etk">09:53=" targÖzel ok' ABDABDılıy lik' olaaaipplayimg src="/resimler/2/bak rak-ylemazar?"sa- müdürühtml"raıbetle-gagn="lni-39210.jpg" alt="FETÖ z AÇM>07:47=" targ!uhandY, ABz r?"sa Tmüdürühtml raıbetl...etk"> AÇMg21:13=" targYusuf_blancı eradt=gn=ngındaiful>217pg" alt="Bakandan flaş s AÇM>17:00=" targBırzait’rinA> era’ ABDma üındaifetplayimg src="/resimler/2/bakıyaşadı" aligsoz"margin1jpg" alt="Bakandan flaş s AÇM>16:56=" targBıyaşadıoı silah krietplayimg src="/resimler/2/ba">Türkiye AÇM>16:40=21a-imam-hatip-projesi-mi-v AÇM>13:29=" targCHP L="/pu fumunktanknbsetTalmange.uyg...etk">21z-gecis-hakki-39231.jpg" AÇM>11:12=" targDefervve EURO ht çe Bunlalişteetk">FETÖ z AÇM>11:09=11:06=" targTFF'sınav bal ı k raeıinlik' olar!l"k"> AÇM>11:03=" targAKP'hi vekan> h krietplayimg src="/resimler/2/barı styefınnmare”nin mn-acik' olyi-bulkusatt07pg" alt="Bakandan flaş s AÇM>11:00=" targMı st Akşnnma e”nin mninlik' olysindat...etk">Bakandan flaş s AÇM>10:56=Bakandan flaş s AÇM>10:52=Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin ...etk">10:48=" targgton Post'un Türkiye başyazısında, bel...etk">Erdoğan ’ın talimatı üzerine MEB...etk">08:08=" targ üslçe 1 Ders kiağl="/habFETÖ z AÇM>08:04=&fergbellesl> 07:25=" targAKP'ürkionmas o ABd/nvira">&fer belle!...etk"> <1" height="150" alt="" /> AÇM>07:20=" targRusymaral üsl şprketuan dövizviraGazuetk"> <7pg" alt="Bakandan flaş s AÇM>07:15=" targTUİK'125 kilge.ur sağılımı knbsetsi"li...etk">Bakandan flaş s AÇM>07:02=<.gnasındaul> 07:00=" targoerküürkn-iışartt="erdi,ırının sn kurt...etk">I-pnk">< almhesiorysl> 9ehdit-edelim-39204.jpg" a AÇM>00:33=" targÇmanKomüs">I Pnk">< 'alm esioryetk"> <3vasinda-ara-karar-39219. AÇM>00:29=" targrünndev bal ı futbolcuşlattıi ve ticaa...etk">00:01=" targTrump’IrakBM’rinesiory çağrıar!atipplaysrc=esim/logo.jpfv claefv claefv claeh3> ltenberg-ile-gorushghth3> siv="yo= ltenberg-ile-gorushght=>
  siv="yo>Arşivfv claeh3iory me hodkatofte=ac"ionmle. sivpg" aln 01="op"ion>02="op"ion>03="op"ion>04="op"ion>05="op"ion>06="op"ion>07="op"ion>08="op"ion>09="op"ion>10="op"ion>11="op"ion>12="op"ion>13="op"ion>14="op"ion>15="op"ion>16="op"ion>17="op"ion>18="op"ion>19="op"ion>20="op"ion>21="op"ion>22="op"ion>23="op"ion>24="op"ion>25="op"ion>26="op"ion>27="op"ion>28="op"ion>29="op"ion>30="op"ion>31="op"ion>Ocak="op"ion> Şubafisop"ion> Temmuzisop"ion> Ağustodisop"ion> Eylülisop"ion> Ekimisop"ion> Araçekisop"ion> 2010="op"ion>2011="op"ion>2012="op"ion>2013="op"ion>2014="op"ion>2015="op"ion>2016="op"ion>me.anten">2017="op"ion> butst'en/aefvioryght=> ltenberg-ile-gorushght=>
  "me-grp-wrap">t=berlert=bern> trong>1187=" trong> - Selahadd P Eyyubi, Kudüs'üan Afrin.c="/ref="/n> trong>1519=" trong> - Porteki"liaktşif Ferd P>&n Magellok, 270 khşivve 5i dliale İ tarymn.cn yola çıkin.c="/ref="/n> trong>1633=" trong> - Galileo Galilei, İ taryol engizibolg mahkm metnde, dünyKINn düneş P etrafre üzdöndüğünü söalediğiTalmanyargundudn.c="/ref="/n> trong>1922=" trong> - Frans 7.ve İtalyKIan fır ekil Çgo>kkale'sınaçekan>i.c="/ref="/n> trong>1928=" trong> - İtalyKn.co"Yunlak Ftşist Krühey" ınavunlak yasdiv orgKINriev .c="/ref="/n> trong>1933=" trong> - Başkıyaş İ rildİnönü ve Dışişekil Bıyaşı Tevfik Rüştü Aras'ık, SofyKnyı ziyaretuade, 1929 Terafat çekiAntlağan ’gedensüdiv uzi> - İkil o üsl Terih KurultaTS, Do ABbahçe Seray’ge.cotopndudn.c="/ref="/n> trong>1937=" trong> - Do ABbahçe Seray’ Veliaht Daidiv 'ade, Ata=üsl'inidesdi.eğiale,diye başyüne trong>1942=" trong> - UkraynagedenLetuçerliripuade, Alonu SSve Azinekil, iki dün ç alm yef="şeki3ve anyahudiazıöldürdükri.c="/ref="/n> trong>1946=" trong> - FransKn.coCansis Film Festivalıdbv> - Badre YaslaıdiBMM'ürki bultalyn>i.c="/ref="/n> trong>1951=" trong> - iye başyüne NATO'yaki t, ABsıki bultalyn>i.c="/ref="/n> trong>1969=" trong> - JohenLennin 1The Bea eksn.cn ayri"dn.c="/ref="/n> trong>1974=" trong> - Honduras'daki sırgK: 10ve ankhşivöldü.c="/ref="/n> trong>1977=" trong> - er kalVietnam, Birleşma -uillr eki'rki bultalyn>i.c="/ref="/n> trong>1980=" trong> - Başkıyaşlığa m mklıdAmh=al Bükrnt Ulusu at>&nn.c="/ref="/n> trong>1981=" trong> - İran 149 iolcu m trong>1984=" trong> - Beyrut'taDABD elç trong>1988=" trong> - Na c Sükryonuoğlu, SeultOlimpiyat Oyuziler dakhaleri dazildi.6 dünyKddikv c kırnn.c="/ref="/n> trong>1990=" trong> - rünny Osetya, rürc">Ira'd/nvirikkat çeğevam lastatti.c="/ref="/n> trong>1994=" trong> - Bakü'ürkpetrol >&feğan ’ imzandudn.dİng trong>1995=" trong> - D bi" Baykal, NecdildMenzir'mangörevsınaazilFETÖi.eğiniyreddi olaBaşkıyaş Tansu Çillrr'le yürüttüğü DYP-CHP koaebsolg hüküme iniybozv . Tansu Çillrr hüküme inTÖi.ifn ’ın Cumhurira">&ı Sükryonu D mh=el'rkverd .c="/ref="/n> trong>2002=" trong> - İsrail askrgkril, FilÖi.iu D vletik planl Yaser Arafat'ıklth="rgahildiki den P>y’ havayKduçurv .c="/ref="/n> trong>622=" trong> - Muhammedyor. Ebu Bekir,dMed Pe'ye ufeğin.c="/ref="/re s=aler
  t$('."me-wrap "me:gt(0)').hide(); t$('.next').click(func"ion() {s $('."me-wrap "me:first-chyn>').fadeOut().next().fadeIn().end().appendTo('."me-wrap'); }); t$('.prev').click(func"ion() {s $('."me-wrap "me:first-chyn>').fadeOut();s $('."me-wrap "me:r').prependTo('."me-wrap').fadeOut();s $('."me-wrap "me:first-chyn>').fadeIn(); }); =" cript>ht=> ltenberg-ile-gorushght=>
  naABzr?ki ekilln Ad/naisop"ion> AdıyaABnisop"ion> Afolgisop"ion> Ağrıipop"ion> Akserayipop"ion> Aan yaisop"ion> AntalyKisop"ion> Ardahagisop"ion> Artvigisop"ion> Aydınisop"ion> B"rdonisop"ion> Bile nisop"ion> Biyburfisop"ion> Çgo>kkaleisop"ion> Çgoart isop"ion> Çv clisop"ion> D bi"liisop"ion> Düzceisop"ion> Edirneisop"ion> Elazığisop"ion> Erzil nisop"ion> Erzu clisop"ion> Gaziantepisop"ion> Gidivunisop"ion> Gümüşhageisop"ion> ik haf=isop"ion> Hat>yipop"ion> İ>Irabulisop"ion> Karae nisop"ion> Kaysef=isop"ion> Krt kkaleisop"ion> Krtk> eliisop"ion> Kocaeliisop"ion> KonyKisop"ion> KütahyKisop"ion> MandtyKisop"ion> ManisKisop"ion> Mard Pisop"ion> Mecnınisop"ion> MuğlKisop"ion> Muşisop"ion> Orv isop"ion> StkaryKisop"ion> Samvunisop"ion> ŞaşlıurfKisop"ion> Siirfisop"ion> Sinopisop"ion> Şırnak="op"ion> Tekirdağisop"ion> Tokafisop"ion> me.anten">Tmüdürüisop"ion> Tunceliisop"ion> Uşak="op"ion> V nisop"ion> YalovKisop"ion> Yozgafisop"ion> Zonguldak="op"ion> lenen : 5-->berg-ile-gorush3"metin">naABz"> efsim/lsrc= targİmsaTip targ04:17="lan/rsrc= targrünndip targ05:59="lan/rsrc= targÖğlenis targ12:26="lan/rsrc= targİkildiis targ15:53="lan/rsrc= targAkşamis targ18:31="lan/rsrc= targYataıip AÇMg20:00="lan/resim/ iv claiv claeh3> ltenberg-ile-gorushght=berler AÇMAK: Millterih">14.09.2017 Terihli Çekana -Slgecuip targe AÇMAK: Millslgeco=