Türkiye ve Rusya arasında bir ilk gerçekleşiyor

Ana Sayfa » Spor » Trabzonspor Başkanı'ndan Şener ve destekçilerine veryansın

Trabzonspor Başkanı'ndan Şener ve destekçilerine veryansın

Eski Başkan Sadri Şener hakkında suç duyurusunda bulunulmasını savunan Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Trabzon'da derin bir paralel yapılanma var. Bu derin, paralel yapılanma Trabzonspor'u her zaman kendi çıkarı için kullanmıştır" dedi. Teknik drektör konusunun bittiğini, açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılacağını belirten Hacıosmanoğlu, olağanüstü bir genel kurula gitmek için imza kampanyası başlatılacağı yönündeki söylemlerle ilgili olarak "Onlara çağrı yapıyorum. İmza kampanyasını başlatsınlar. Trabzonspor'u yiyen yedirenlerden hesap soruyoruz'' diye konuştu. Başkan, transfere ilşkin soruları da yanıtladı.

 
5 Haziran 2014 Perşembe 18:28 
Yorum YapYazdır
 
 
Trabzonspor Başkanı'ndan Şener ve destekçilerine veryansın

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, yönetim kurulu üyelerinin de katılımıyla Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde br basın toplantısı düzenledi.

İşte Hacıosmanoğlu'nun açıklamaları:

 

 

HESAPSIZ TRABZONSPORLULARA SORUMLUYUZ

. Yönetim olarak gerçekleri kamuoyuyla paylaşmak istedik. Seçileli bir yıl oldu. Yıllardan beri gelen söylemlere baktığımızda, menfaatler dönemini kapatacağımız, sorulması gereken tüm hesapları soracağımızı vadetmiştik. Bu vaatler sonrası başkan seçildik. Trabzonspor sevdalılarının bizi hangi nedenlerle seçtiğini herkes iyi biliyor. Bizi seçenler tarlasında çalışan, asgari ücretle çalışan, devlet memuru olan, Türkiye’nin her yerine yayılan ve hesapsız Trabzonsporlular’dır. Bunlara karşı sorumluluğumuz ağırdır. Bugün eleştirilenler kongreden önce de bizim anlayışımıza karşıydı. Karşı olanların oylarıyla başkan olmadık. Bu eleştirileri yadırgamıyorum bu nedenle. Hep hesapları oldu çünkü. Bizi seçenler ise hesapsız olanlar.

. Göreve geldiğimizde bağımsız denetçilere kulübü denetletip buradan çıkan sonuçları da ilgili yerlere ileteceğimizi söylemiştik. Buradan bir çıkarımız yok. Kimseyle ortak bir noktamız ya da çatışmamız yok geçmişle ilgili. Burayı kollamak ve kollamak asli görevimizdir.

 

KULÜBÜN SÖMÜRÜLMESİ

. Şehirde sürekli konuşulan bir konu vardı. Kulübün sömürüldüğü konusunu biz de göreve geldiğimizde araştırdık. Bizden önce neler konuşulduğu arşivlerdedir. Biz somut bulgular üzerinden hareket ediyoruz. Somut bulgu olmadan kimseyi kamuoyu önüne koymayız. Sabit konuları adli makamların önüne koyduk. Değerlendirme onlara aittir. Var olan konuları yokmuş gibi göstermeye çalışmak yanlıştır.

. Biz aykırı olarak tabir ediliyoruz. Bugüne kadar böyle bir harekette bulunulmamış. Ancak dediğim gibi bunu yapacağımızı göreve gelmeden önce söyledik. Bu yaptığımız inşallah bizden sonra geleceklere ve mevcut diğer kulüplere de örnek olur inşallah. Söylemimiz temiz ve ahlaklı Türk futbolu. Bununla mücadele ederken önce kapımızın önünü süpürmeliyiz. Başka amacımız yoktur.

 

SUÇ VARSA CEZASINI ALIR

. Trabzonspor’da son haftalardaki bu olaylara tepki gösterenler hep aynı isimler. Bizi onlar başkan seçmedi. Bu isimler arasında ahlaklı olan arkadaşlarımız da var. Onları ayırarak konuşuyorum. Söylem şu: “Olabilir ancak yen kırılır içinde kalır” deniyor. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım böyle bir anlayışta olamayız. Suç teşkil edecek bir husus varsa adli makamlar bunun cezasını verir. Sonucuna da hep birlikte katlanacağız. Kimseyi zan altında bırakmak gibi bir düşüncemiz yok.

 

HASAN YENER'İN SÖZLERİ

. Dün eski Başkan Şener’in yönetim kurulu toplanarak sözcüsü Hasan Yener’in ağzından duyuru yapıldı. İbretle dinledik. Bu konuşmalar bana kamuoyunu aydınlatma adına zemin hazırladı. Başkanı itibarsızlaştırdığım, ve değerleri itibarsızlaştırdığım söylendi. Kendi başkanlarının itibarsızlaştığı dönemde kendi başkanı Hasan Yener’e bizi itibarsızlaştırıyorsunuz diye serzenişte bulunmuştur.

 

60 MLYON AVRO NEREDE?

. Şike sürecinde çağlayan adliyesinde olduklarını ve kendilerini yalnız bıraktığımız eleştirisi yapıldı. Şike sürecini 3 Temmuz’dan 2 ay önce biz başlattık. Hakkımızda da söylemlerimiz nedeniyle davalar açılmıştır. Şikenin her sürecinde vardık.

. 60 Milyon Euro’luk bir kulüp bıraktıklarını söylüyorlar. Harcanan o paralarla alınan oyuncuları bugün para vererek gönderiyoruz. Bugünkü kadronun değeri ortadadır.

. Başarılarından bahsediyorlar. HES projesinden bahsediliyor. Bu projenin arkasındaki gizli kahramanları kamuoyu biliyor.

. Güzel bir birliktelik yakaladılar. Aynı birlikteliği 2008 yılında da sağlamıştılar. O tarihte yine benim başkan adaylığıma karşı birleşmiştiler. Ama sonra kendi kendileriyle kavga ettiler ve bugün çatı adaydan bahsediliyor.

 

SÜMER PARA İSTİYOR

. Biz eski başkanları itibarsızlaştırmıyoruz. İsim veriyorlar eski başkanlarımızdan Faruk Özak, Özkan Sümer ve Sadri Şener’in itibarsızlaştırıldığı söyleniyor. Sümer bugün çalışmadığı ayların parasını isteyen ancak çatı aday için camiayı birleştirmeye çalışan bir isim.

. Kulüpler birliğinde Trabzonspor’u temsil edemiyormuşuz. Anadolu takımlarıyla birebir konuşun. Bir ikisi dışında hepsiyle eskiden olduğu gibi bugün yine ağabeylik pozisyonunda ilişkilerimizi sürdürmekteyiz. Buraya geldiklerinde 15-20 yıl önceki karşılamayı gördük, ifadelerini biz kendilerinden işittik.

 

KULÜBÜ ZARARA UĞRATMADIK

.Gönderdiğimiz oyuncuların yerine aldıklarımız arasındaki fark ortaya koyulup 13 milyon TL zarara uğrattığımız söylüyor. Gelen arkadaşlarımızın hepsi karşılığını vermiştir. Aykut Demir dışında kimseye bonservis bedeli ödemedik. Kendi dönemlerinde aldıkları futbolcuların ödenmiş bonservis bedellerine bakıldığında uğranılan zararı kamuoyu biliyor. Hatta bu konuda spekülasyonlar sürüyor. Adrian’a verilen 5 milyon Euro bugün geldiği kulübün değeridir. Alanzinho’yu 1 milyona Ankaraspor almazken biz 4 milyona aldık. Zokora’nın sözleşmesi 6 ay sonra bitiyordu, biz 4 milyon Euro para ödemişiz. Diğer tüm isimleri tek tek saymama gerek yok.

 

2 MİLYONLUK HENRİKE'YE 4 MİLYON

. Henrike için bir parantez açmak durumundayım. 2 milyona alınması gereken futbolcunun 4 milyona alındığını ve nasıl dolambaçlı yollarla transferin gerçekleştiği malumdur.

. Bize yapılan suçlamalar kendi hatalarının örtülme çalışmasıdır. Biz kimseyi itibarsızlaştırmak istemiyoruz. Kulübü korumak ben ve arkadaşlarımın asli görevidir ve bunu yapmaya çalışıyoruz. Çok seviyesiz ve açıklarını kapatmak için neler yapabiliriz peşine düşen kişiler bizim mal beyanımızı soruyorlar. Resmi rakamlarda var. İlk beyanımda 9 olduğunu belirttiğim dairem bugün 4’e düştü. Eğer beni en küçük bir yolsuzluk içinde bulanlar yüzüme tükürebilir. Bir lirayı yedik ya da yedirdik diyemezler. Bizim sorduğumuz hesabın yanlış olduğunu söyleyenlere büyük bir koz veriyoruz. Yarın buraya geldiğinde istedikleri gibi bizden hesap sorabilirler. Bunun önünü açtık. Yazılmamış bir kağıt kadar temiziz.

. Bize bunu soranlar dönemin başkanının geldiği gün TMSF’ye olan borcunu ve bugünkü durumunu sorgulamalıdır.

. Defalarca Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcımız Abdi Serdar Üstünsalih arkadaşımızın açıklamalarına karşın yine benim adıma görünen borcu dile getirmeleri kasıtlıdır. Açığı olan insan bugün geçmişi sorgulamaz. Benim üzerime yazılan paralar Fatih Üner’den sıkışık olduğumuz dönemde benim şahsıma verdiği 3 milyon TL’yi Trabzonspor hesabına gönderdiği “İbrahim Hacıosmanoğlu adına emanettir” denilerek gönderilmiştir.

. Kulübe para buluyoruz diye eleştirenler kulübün parasını peşkeş çekip yiyenleri savunmalarını kamuoyuna bırakıyorum.

 

YARGI KARARINA SAYGI DUYARIZ

. Yargı kararını hiçe sayarak koltukta oturuyorlar deniliyor bizim için. Biz 2,5 yıllık görev istemedik. Genel Kurul’da bu oylandı. Sonucunda itiraz edildi ve yargı süreci devam ediyor. Henüz ortada çıkmış bir karar yoktur. Eğer çıkarsa saygı duyarız.

 

ŞENER AYDINLAR2A ÖNCÜLÜK ETTİ

. 2011-12 sezonu şampiyonluğu ile ilgili bize yetkili makamlar 2 yıl boyunca müracaatta bulunulmamıştı, bugüne kadar neredeydiniz dediler. Federasyondaki isimler değişirken de M. Ali Aydınlar’ın başkan olmasına öncülük eden de Sadri Şener’dir.

. Bizim verdiğimiz mücadele ve aldığımız yolu kupanın gelmesinde bizim katkımız olmasın diye kapatılmaya çalışılıyor. Geldiğimiz aşamada aldığımız yol bizim ve hukuk kurulu arkadaşlarımızın çalışmaları sonucudur.

 

. Emeğimizi çalanların ekmeğine yağ sürdüğümüz söyleniyor. Biz evimizin önünü temizliyoruz. Bunu nasıl kullanabilirler. Elimizden çalınan şampiyonlukta şike yapmadığımızın en büyük kanıtı kiralık olarak verdiğimiz Gabriç’in bize gol atmış ve bu maç sonucunda farkın kapanmasında önemli rol oynamıştır.

 

AVUKATLARIN ÇALIŞMALARI

. Avukatlara yapılan sözleşmeler konusunda iki kez ödeme yapmak istemediklerini ve çeşitli yöntemler denediklerini açıklarken suçlarını ikrar ediyorlar. Bu paraların şike avukatlarına ödenen paralarla alakası yoktur. Yönetim kurulu kararı olmadan, tutanak ve Sadri Şener imzasıyla kulüp çalışanı üzerinden alınan paralardır. İş avansı olarak belirli kişilere verilen paralardır. Müfettişler bunu tespit etmiştir. Sadri Şener’in üzerine borç kaydedilmiştir ve bu paralar yapılan geriye dönük tarihli sözleşmelerle sıfırlanmıştır. Avukatlardan paraları geri aldıkları söyleniyor. Biz suç duyurusunu 7 ay önce yaptık. Bilirkişi raporu istendi. Bu rapor sonrasında iddianame hazırlanmıştır. Biz göreve geldikten sonra kulüp hisselerine haciz geldi. Borsaya açık bir şirketiz. Satılabilecek tüm hisseler satılmıştı. Tek bir hisse dahi satacak durumda değiliz. Bu hacizin gerçekleşmesi borsaya açık Trabzonspor’un iflası niteliğindeydi. Bu nedenle akşam 17.00’ye kadar kulüpte kalan haciz için kulübe gelenlere parayı ödedik ve bu işlemi yaptırmadık.

. Biz belge olmadan hiçbir ismi mahkemeye vermeyeceğimizi ve bunun bize keyif değil, ıstırap vereceğini belirtmek isteriz.

 

ŞENER'N 61 MİLYONU NEREDEN ÇIKTI

.Sadri Şener’in kulübe yaptığı bağıştan bahsediliyor. Şener’in 1994’te işleri bozulmuş ve Allah kimsenin başına vermesin TMSF tüm mal varlığına el koyacaktı. 3 Milyon Dolara yakın bir paradır. Eğer bağışlamasaydı o paraya el koyulacaktı. Mecburi bir bağıştır. Buna rağmen teşekkür ediyoruz kendisine ancak bu para nasıl 61 milyon olmuştur anlamak mümkün değildir. Geçmişte tefeci olan ancak bugünlerde faktöring adıyla hizmet veren şirketlerinden yüzde 25 faizli krediler alınmıştır. Abdi Bey sağolsun kulübü tefecilerden kurtarmıştır. Faiz oranlarını da yarıya indirerek borcu yapılandırmıştır. Bu 3 milyon doları 61 milyon dolar olarak lanse edenler de o günkü alacaklarını faktöring cinsinden faizler uygulamışlar sanıyorum.

 

TAVERNA EĞİTİMİ

. Eğitimimiz yok deniliyor. Onların eğitimi tavernalarda tabak bardak kırmak, meyhanelerde gece sabaha kadar kafa çekmek sanırım. Benim böyle bir eğitimim yok. Benim eğitim yaşanmışlıklarımdır.

."Zirvelerde kartallar da bulunur, yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir" dediler. Biz zirveye sürünerek çıktık. Ama süzülerek inenler onlardır. Bunları Trabzonspor yakasından düşürdüğümüz an camiaya en büyük hizmeti yaptığımız gelecekte ortaya çıkacaktır.

. Şike sürecinde yalnız kaldık diyorlar bugün bizim müdahale etmemiz gerektiği konularda eylemlerimizi beğenmediği gibi bir araya da gelebiliyorlar. Yavuz Yaylı’nın Divan’daki ifadelerine de katılıyorum. Şike sürecinde bu şekilde kenetlenemediler.

 

FARUK ÖZAK'I ARADIM

.Kısa bir süre önce Faruk Bey’i aradım. Halini hatırını sordum. Sonra baktım gazetelerde demeçleri var. “Trabzonspor tarihinin en kötü ekonomik durumunu yaşıyor” demiş. İyi niyetli insan bana söyler bunları, basına değil.

. Bizi Mersin’le kıyaslıyorlar. 25 bin olan stadyum kapasitesini 26 bine çıkaramamışlar ancak Trabzonspor stadyumunun kapasitesinin arttırıldığıyla övünülüyor. Trabzonspor’la Mersin kıyaslanıyor. Bunu da geçtim stadyum kapasitesinin 41 bin 461 olması talebinde bulunan da biziz.

 

AKYAZI STADI

. Akyazı kullanım hakkı bizim değil. Bunun nedeni de Faruk Özak’ın eseridir.

. Duanızı istemeyiz şefaatimizden çalmayan yeter.

.Stadyum projesinin Trabzonspor’a yakışan şekilde yapılmasını da sağlayan yine biziz. Her türlü iletişimi kurduk bu konuda.

. Üst kullanım hakkı Trabzonspor’a tahsis edilmişti Albayrak döneminde. Faruk Bey’in tavsiyesiyle Sadri Şener’in imzasıyla milli emlaka geri iade ettik. Bugün bu nedenle isim hakkından bahsediliyor. Ancak böyle bir lüksümüz yok. Çünkü hiçbir hakkımız yok orada. Kruvazör liman diye insanları kandırıyorlar. 150 milyon TL gerekiyor ve bu hayalci bir yaklaşımdır. Biz kimseyi kandırmıyoruz.

. Faruk Bey’e çağrı yapıyorum. Kapılar arkasından kimseyi yönlendirmesin. Milletvekilliği 3. dönem olduğu için bitiyor. Trabzonspor gibi bir meşgale arıyor. Buyursun gelsin başkanlığa adayım desin. Biz de ona yardımcı olalım.

 

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

.Bütün bunların doğrultusunda bizi tasvip eden ve seçen insanlar köyde analarımız, bacılarımız, kardeşlerimiz, şehirde de bizi tasvip eden Trabzonspor sevdalılarıdır. Bugün bizi eleştirenlerin hiçbiri bizi seçmedi. Bu düzen mi ortadan kalkacak yoksa devam mı edecek. Derin paralel bir Trabzonspor yapılanması var. Bu yapılanmanın yanlışlarını içimizde barındırmayız. Allah ve kul indinde bu bizim asli görevimizdir.

. Şu çağrıyı da yapıyorum. İmza kampanyasından bahsediyorlar. Diyorum ki imza kampanyası başlarsa bu şehir Trabzonspor’u yiyenlerden hesap soruyoruz diye 1490 imza varsa bizim burada durmamızın manası yok. Bugün konuşanlar bu kadar imza toplayabilecek olsa çıkıp başkan adayı olurlar.

. Bizim olduğumuz dönemde karın beyazı gibi Trabzonspor’un maddi ve manevi konularda hiçbir zarar görmeyeceğini herkesin bilmesini istiyorum. Sokakta gördüğümüz sevgi ve saygı şevkimizi arttırıyor. Duruşumuzu beğenenler bizim motivasyonumuzu arttırıyor. Bize başkanlık nasip oldu. Kısır döngü içinde dolaşan bu devri kapatmayı inşallah Allah bize nasip eder.”

 

SORU CEVAP BÖLÜMÜ

1461 Küme düştü vicdan azabı duyuyor musunuz? Sadri Şener kulübü kaç lira borçlandırdı. Tolunay Kafkas’ın tazminatını ödeyecek misiniz? 2008’de tabloyu gördükten sonra Faruk Özak’la görüştünüz mü? 2008’de böyle bir tablo varsa 2013’de bundan ders almadınız mı?

-          Evet o dönem herkesle görüştüm. Hayrettin Bey’le de görüştüm. Kendisinin damadını zorla yönetime aldığımız söyleniyor. Ancak zorla listeden isim çıkardık. Murat Türköz arkadaşımız şahittir. Damadını yönetime almamız konusunda ısrarcı oldu.

-          1461’in düşmesinden tabi ki üzüldük. Elbirliğiyle çıkaracağız. Ancak daha önce de söyledik Trabzon’daki her kulüp bizim pilot takımımızdır. Eğer illa olacaksa şehir dışı ya da yurt dışında olacak.

-          Tolunay’la da konuştum. Abi kardeş sorunu halledeceğiz.

Akyazı kullanım hakkını biraz açar mısınız?

-          Alanın bize tahsis edilmesiyle ilgili girişimlerimiz var.

 

Teknik Direktörlük konusunda açıklama ne zaman yapılacak

-          Teknik Direktörümüz nettir. Kendi durumundan dolayı açıklama yapamıyoruz. Zamanı gelince açıklayacağız.

-          Bizim emeğimizi çalanlar 60 yıl ceza alsınlar dedik. Ancak kanunun değişmesi için eğitimli abilerimiz imza attılar. Sonra da başka bir iş için attık dediler. Bu hukuki bir süreç. Bağımsız bir kurulumuz var. Ayrıca profesör hukukçularımız var Avrupa’da. UEFA yaptığımız başvuru sonucunda soruşturma başlattı. Ne UEFA ne de FIFA bu işi kapatamayacaktır.

Nuri Albayrak yönetimi ibra edilmemişti. Siz de o yönetimdeydiniz. Bugünkü hamle rövanş mı?

-          Daha önce ibrayla ilgili bunun ayıp olduğunu söylemiştim Mali Genel Kurul’da. Konuşma da yapmıştım ve ibra için el de kaldırmıştım. Ama bugün somut konular var ortada. Bunları adli mercilere iletmek durumundayız.

Olcan Adın meselesi? Bir de Fenerbahçe ile bu husumet sürecek mi?

-          Bizim camialarla bir sorunumuz yok. Derdimiz kupa da değil. Bizim kupamız ilk defa çalınmıyor. Bizim derdimiz Türk Futbolunda olmaması gerekenlerin temizlenmesi. Olcan konusunda kendisiyle konuştum dün. Şampiyonluğa oynayacak bir kadro oluşturuyoruz dedik. Onun da olmasını istedik. Maddi manevi beklentilerini karşılayabiliriz dedik. Sözleşmesini uzatma teklifinde bulunduk. Ailevi nedenlerden dolayı ayrılmak istediğini söyledi ve 3-5 gün daha düşünmek için süre istedi. Trabzonspor’da sivrilen bir oyuncunun İstanbul takımlarına gitmesi camiamıza zarar veriyor. Bu konuyu da dikkate alıp öyle karar vermesini istedik. Şampiyonluğa oynayacak takımda kendisini görmek istiyoruz.

Sadece Sadri Şener’in ismi geçiyor. Diğer yönetim kurulu üyelerinin isimleri var mıdır? Eski başkanların bazıları da Sadri Şener’e yapılanın haksız olduğunu savunuyor…

-          Az önce belirttim. Ödemeler sadece bir tutanakla yapılmıştır ve altında da Sadri Şener imzası vardır. Bilgi isteyen, art niyet taşımayan herkesi bilgilendiririz. Bu bizim görevimizdir. Eksik bilgilerle açıklamalar yapılıyor. Bilgilendikten sonra yine açıklamalar devam ederse art niyetlilerdir.

Transfer çok soruluyor. Bilgi verme konusunda ketum davranıyorsunuz. Nedir son durum?

-          Geçmiş yönetimin belirttiği üzere 60 milyon Euro’luk bir kadromuz var. Bunlardan sadece bir, belki ikisinden biraz para kazanabileceğiz. Janko gibi bir futbolcunun sözleşmesine her yıl 50 bin Euro’luk eşya alabilir maddesi ekledik. Biz Ronaldo almışız. Ama bugün git diyoruz, gitmiyor. Elimizden gelenin en iyisini yapıp şampiyonluğa oynayan bir kadro oluşturacağız. Bu da Aralık ayına kadar görülecektir.

Malouda konusu var. Belirsizliğini koruyor.

-          Her oyuncumuzu onure ederek göndermek istiyoruz. Zokora’yı iyi gönderdiğimiz için güzel konuşuyor. Malouda’nın istatistikleri iyi. Haftada iki gün İstanbul’a kaçıp alem yapan futbolcu transfer etmedik. Oynatılmamasından dolayı bir kırgınlığı oldu. Karakterine güveniyorum. Gelecek alacaklarını istemeden ayrılmak isterse teknik heyetin kararı doğrultusunda Trabzonspor’a yük olmadan ayrılacaktır. Bu tür oyuncuları rencide edip gönderdiğimizde yapacağınız yeni transferlerin de önünü kapatırsınız. Bu oyuncular buraya kolay gelmedi. Kolay göndermek istemiyoruz.

Sivasspor başkanına kefilim demiştiniz. Pişman mısınız?

-          Hata yaptım. Ama kendisinin maç satan karısını satar söylemine inanmak durumundaydım. Benim alttan oyuncularıma çalıştılar ifadelerini kullanmıştı bize. Semavi’nin Abdurrahman’a para teklif ettiği değil bize benim oyuncularıma alttan çalıştılar sözü Türk Futbolunu temizlemeye yardımcı olur. Hiçbir Anadolu takımının ceza almasından yana değiliz. Çünkü futbolcu ve teknik heyetlerle şike yapılmıştır. Suçsuz olan hiç kimsenin ceza almasından yana değiliz. Suçun asıl unsurları cezalandırılmalı. Korcan şike yaptıysa kulübü bağlamaz demeci de yeni bir delildir. Sivas halkına da teşekkür ediyoruz. Şike yapana, şike yapsana diye bağırmışlardır tribünlerden. Sivas halkı ve Sivasspor sevdalılarına şikeyi kabul etmedikleri için teşekkür ediyoruz.

Genç transferler yapıyorsunuz. Yönetim mi yoksa açıklanmayan hoca mı transferleri yapıyor?

-          Transferler teknik heyetin bilgisi dahilinde yapılıyor. Genç oyuncuların da katkısı olacağına inanıyoruz. Tecrübeli isimler de gerek. Alternatif oyuncular, oynayanlar kadar değerli olmalı. Özer’i alırken eleştirildik. Sahaya çıktığında herkesi eleştirildi. Satış opsiyonlu 1,5 yıllık kiraladık. Bonservisini tümüyle almak istiyoruz.

 
5 Haziran 2014 Perşembe 18:28 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Nihat Genç
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Arslan Bulut
 
Mehmet Polat
 
Türker Ertürk
 
Ahmet Özer
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Kazım DEMİR
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
8
6
2
0
20
2
Beşiktaş
8
6
2
0
20
3
Galatasaray
8
5
2
1
17
4
Bursaspor
8
5
1
2
16
5
Fenerbahçe
8
3
3
2
12
6
K.D.Ç. Karabük
8
4
0
4
12
7
Osmanlıspor FK
8
2
5
1
11
8
Trabzonspor
8
3
1
4
10
9
Gençlerbirliği
8
2
4
2
10
10
Konyaspor
8
2
4
2
10
11
Akhisar Bld.
8
2
3
3
9
12
Alanyaspor
8
2
2
4
8
13
Kasımpaşa
8
2
2
4
8
14
Kayserispor
8
2
2
4
8
15
Ç. Rizespor
8
2
2
4
8
16
Gaziantepspor
8
2
2
4
8
17
Adanaspor
8
1
2
5
5
18
Antalyaspor
8
0
3
5
3
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Anket
2016 TÜRKİYE AÇISINDAN NASIL GEÇECEK?
ÇOK İYİ
İYİ
BİR ŞEY DEĞİŞMEZ
KÖTÜ
ÇOK KÖTÜ
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:55
  • Güneş06:36
  • Öğlen12:16
  • İkindi15:11
  • Akşam17:35
  • Yatsı19:04
 
Tarihte Bugün
1147 - Selçuklu ordusu, III. Conrad komutasındaki II. Haçlı ordusunu Eskişehir yakınlarında bozguna uğrattı.
1760 - III. George Büyük Britanya kralı oldu.
1854 - Kırım Savaşı sırasında Ruslar ile Kırım'ın Akyar kentini kuşatan Türk-İngiliz-Fransız ittifak kuvvetleri arasında Balaklava Savaşı yapıldı. (İngiliz şair Alfred Tennyson'un "Hafif Süvari Alayının Hücumu" şiirine ilham veren savaş)
1875 - Peter İlyiç Çaykovski'nin 1 No'lu Piyano Konçertosu ilk defa Boston, Massachusetts'te icra edildi. Solist Hans von Bülow'du.
1917 - Lenin önderliğindeki Bolşevikler, Rusya'da yönetimi tamamen ele geçirdi (Julian Takvimi ile 25 Ekim, Gregoryen Takvimi ile 7 Kasım )
1935 - Haiti'de kasırga; 2.000 den fazla kişi öldü.
1936 - Adolf Hitler ve Benito Mussolini, Roma-Berlin güç ekseni'ni oluşturdu.
1937 - Başbakan İsmet İnönü istifa etti. Aynı gün Celâl Bayar'ın kurduğu hükümet açıklandı.
1946 - Serbest Güreş Milli Takımı, İsveç'te Avrupa Şampiyonu oldu.
1955 - Evlerde kullanılan mikrodalga fırınların ilk örneği Tappan şirketi tarafından satışa çıkarıldı.
1957 - Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu İstanbul'da açıldı.
1960 - Küba, tüm Amerikan işyerlerini devletleştirdi.
1962 - ABD büyükelçisi Adlai E. Stevenson, Küba'daki Sovyet üslerinin fotoğraflarını, kanıt olarak BM Güvenlik Konseyi'ne sundu.
1970 - Nüfus sayımı yapıldı: Türkiye'nin nüfusu 35.066.549
1971 - Çin Halk Cumhuriyeti, Birleşmiş Milletler'e alındı.
1980 - 13 Temmuz 1979'da Mısır'ın Ankara Büyükelçiliğini basan 4 Filistinli gerilla ölüm cezasına çarptırıldı.
1981 - Türkiye'nin Roma büyükelçiliğinde görevli ikinci katip Gökberk Ergenekon, ASALA militanlarının saldırısına uğradı; 3 kurşun yarası aldı.
1984 - Hepatit virüsü bulundu.
1984 - Türkiye'de son kez bir ölüm cezası infaz edildi. İzmir'de bir soygun sırasında 3 kişiyi öldürmekten idama mahkum Hıdır Aslan, Burdur Kapalı Cezaevi'nde asıldı.
1998 - Cumhuriyetin 75. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde 80 il ve 700 ilçede, 75. Yıl Cumhuriyet Yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşlere milyonlarca vatandaş katıldı.
2001 - Microsoft, Windows XP işletim sistemini piyasaya sürdü.
2003 - Sedir Yangını , Amerika Birleşik Devletleri Güney Kaliforniya'daki yangın
2003 - Rektörler, öğretim üyeleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve öğrenciler, Ankara'da Cumhuriyete Saygı yürüyüşü yaptı, Anıtkabir'e giderek saygı duruşunda bulundu.
2004 - Küba devlet başkanı Fidel Castro, 8 Kasım'dan geçerli olmak üzere ABD doları ile yapılacak alış veriş işlemlerinin yasaklandığını açıkladı.
2005 - Anadolu'da Vakit gazetesinin Almanya sınırları içinde basılması ve dağıtılması yasaklandı.
2009 - Yusuf TOPCU Nazife ile evlendi.
 
Arşiv
 
Süper Loto
20.10.2016 Tarihli Çekiliş Sonucu051011252740
 
On Numara
24.10.2016 Tarihli Çekiliş Sonucu05071113151722343642444648515763646569727378
 
Sayısal Loto
22.10.2016 Tarihli Çekiliş Sonucu091113141644
 
Şans Topu
19.10.2016 Tarihli Çekiliş Sonucu021223243006
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık