AKPM’de en kritik Türkiye oylaması

Ana Sayfa » Spor » Trabzonspor Başkan Adayı Muharrem Usta'dan önemli açıklamalar

Trabzonspor Başkan Adayı Muharrem Usta'dan önemli açıklamalar

Trabzonspor Başkan Adayı Muharrem Usta, düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Projelerini anlatan Usta, siyasetle dengeli, iş görmeyi amaçlayan bir ilişki içinde olacaklarını söyledi. Usta, diğer başkan adayı Celil Hekimoğlu'nun dönüşümlü başkanlık önerisini gerçekçi bulmadığını belirtti, birlik için her türlü fedekarlığa hazır olduğunu, ancak karşılık bulamadığını öne sürdü.

 
26 Kasım 2015 Perşembe 18:22 
Yorum YapYazdır
 
 
Trabzonspor Başkan Adayı Muharrem Usta'dan önemli açıklamalar

 

İŞTE AÇIKLAMALAR.

 

7 Aralık milyonlarca Trabzonsporlunun, ara ara da olsa çektiği uykusuzluğun biteceği gün olacak. Büyük bir çınar olan Trabzonspor’un yeni tarihi için yeni sayfaların yazılacağı günlerin başlangıcı olacak.  Trabzonspor’un içinde bulunduğu 3 tane temel sorun var.  Yönetim Kurulunda ki arkadaşlarımızın bir kısmını sizinle tanıştırmak istiyorum.  Trabzon’umuzun ve bu topraklardan yetişen insanlarımızın arasında ki çok değerlilerden sadece bazıları..  Önder Bülbüloğlu, makine mühendisi iş adamı.. Daha önce Trabzonspor’umuzun yönetiminde bulunmuş tecrübe sahibi bir arkadaşımız. Bizlerle bu yolculukta birlikte olacak. 

Gençağa Meriç, mimar iş adamı. Trabzon’dan yetişmiş ağabeyimiz. Elinden gelen bütün desteği sonuna kadar verecek.  Ahmet Çubukçu, içimizden birisi. Daha önce Trabzonspor’un yönetiminde yer almış bir arkadaşımız. Her halde Trabzonspor’u hücrelerine kadar yaşayan hiçbir zaman üzüntüyü yaşamak istemeyen arkadaşımız.  Suat Şen, yine sizlerin içinden gelen bir arkadaşımız.  Orhan İleraslan.. İnşaat Mühendisi. Turizm işletmesi ile iştigal ediyor. Orhan bey de Trabzonspor’un yönetiminde geçmişinde bulunan değerli bir ağabeyimiz.  Bu salonda yönetimde sadece şuan açıkladığım isimler yok. Çok değerli arkadaşlarımız var. Yönetim günü gelene kadar, yönetim listesinde olabilecek arkadaşlarımız da var. Yönetimde olup olmamak çok önemli değil, önemli olan bu taşın altına gövdesiyle girebilmek… Bu salonda yönetimde sadece şuan açıkladığım isimler yok. Çok değerli arkadaşlarımız var. Yönetim günü gelene kadar, yönetim listesinde olabilecek arkadaşlarımız da var. Yönetimde olup olmamak çok önemli değil, önemli olan bu taşın altına gövdesiyle girebilmek… 

 

 

Önümüzde ki günlerde biz size yönetim kurulunda girmekte olan arkadaşları tek tek açıklayacağız.  Trabszonspor’umuzun 3 tane temel sorunu var.  Bunlardan birincisi ekonomik sorun. Gerçekten derinleşmiş sorunla karşı karşıyayız.  Sportif anlamda Trabzonspor’un sorunu hepimizi üzüyor. Bugün itibari ile sorunluyuz. Son yıllarda Trabzonspor’dan bekledikleri bulamadığımız, camianın yüzünün gülemediği süreçten geçiyoruz.  3. Sorunumuz. İmaj ve itibar ile ilgili sorun.  Trabzonspor’umuzun itibari, milyonlarca Trabzonspor taraftarı için kabul edilebilir bir durum değildir. O nedenle 3 temel soruna baktığımızda aslında bizim için öncelikle ilk sorun itibar sorunudur.  Trabzonspor’un itibari her birimizin hayatında önemseyeceğiz, önemli bir markadır.. Bu markanın en ufak bir şekilde lekelenmesinden milyonca olağanüstü rahatsız olur. Buna asla müsaade etmemeliyiz. Birlikte yürümemiz için önümüzde ki en büyük engel parçalanmış olmamız. Başarısız durumda olmaktır. Başarısız camialar bölünürler parçalanırlar. Eğer biz bir bütün olmak istiyorsak, mutlak manada sportif başarı elde etmek zorundayız.  o nedenle sakın ha sakın, biz bu kadar sorun varken bir de Şampiyonluk mu konuşacağız gibi durumu akıllarına getirmesin. Bu camia büyük bir camiadar. Trabzonspor dünya kulübüdür. Bu dünya kulübü için şampiyonluk hayal değildir. Onu çok yaşadık. Ve bir daha bir daha onu yaşacağız. Bizim için de ilk milat 2 sezondur. Bütün enerjimizle biz o sezona doğru yürümeye kalktığımızda param parça görülen Trabzonspor camiası tek vücut olacaktır. 

 

GEÇEN YIL BASKETBOLDA YAŞADIK

Biz bunu geçen yıl Basketbolda yaşadık. Geçen sene Hayri Gür’de oynadık. Son salisede Avrupa Şampiyonluğunu kaybettik. Orada 10 bin kişi vardı. Hani Trabzonpor çok dağınık haldeydi.. Niçin 10 bin kişi oradaydı. Son saniyede şampiyonluk kaybedildiğinde binler orada gözyaşı döküyor. Birlik bütünlük olabiliyorsak bunun anahtarı başarıdır. Sizlerin enerjisi olduğu süreci yönetimde ki tüm arkadaşlarımızın kaçınılmaz şekilde hedefe kilitlendiği bu bakış açısı var olduğu sürece biz 10 bin kişilik Hayri Gür’de gördüğmüüz o görüntüyü 40 binlerle göreceğiz. 

 

AKYAZI’DA Kİ YENİ STADIMIZDA

Trabzon Türkiye’nin, sanatta edebiyatta en önemli merkezlerinden birisidir. Ama bir başka özelliği vardır Trabzon’un. Trabzon bir spor kültürü. Bir futbol kültürü olan Anadolu’da ki kökleşmiş nadir şehirlerden birisidir. Bu kadar şampiyonluğu Anadolu’da gittiği ikinci bir il olmadığına göre Trabzon şehrinin Tüm Türkiye ve Dünyaya şöyle bir sorumluluğu var. Biz Akyazı’da ki yeni stadımızda 40 bin kişiyle kötü tezahüratın ve küfrün asla olmadığı; eğitimle sporun içi içe olduğu bir Güneş gibi doğacıağız.  Trabzonspor bunu hep başardı. Atay Aktuğ döneminde biz o dönem 8 kere mavi bayrak aldık. Bunu taraftarlarımızla aldık. Trabzonspor, futbolcusu şeyircisi ile bir medeniyet ışığı olarak parlayacaktır. Eskiden başardığı gibi. Bunu yapmayı biz sorumluluk olarak görüyoruz.

SEÇİM HATASI EN AZA İNDİRGENMELİ

Seçim hatasının en az yapıldığı yerlerde iyi yönetimler vardır. Şirketlerde de böyledir. STK’larda da Spor Kulüplerinde de böyledir. O nedenle biz Trabzonspor’a kimleri seçeceksek, bir tek istirhamımız var. Sakın ola Muharrem beyi tanıdığımız için vermeyin. Sakın akrabanız diye vermeyin. Arkadaşınız tavsiye etti diye vermeyin. Onlardan bir tek şunu istiyoruz.  Trabzonspor’umuz için istiyoruz. İçinde bulunduğumuz her türlü sıkıntıdan kurtulmak için istiyoruz. Önce Trabzonspor deyin. Trabzonspor’un itibarini, ekonomik çöküklüğünü şöyle gözünüzün önene getirin. Bir daha bunu yaşamak istemiyorsak, mutlu bir şekilde Trabzonspor ile yatıp kalkmak için Trabzonspor’u merkeze koyup bunu kim başarabilecekse oyunuzu ona verin.  Bunun dışında hiçbir etken yarın niçin bunu yaptık dediğinde hiçbir şey ifade etmiyor.  Ben değerli kongre üyelerimizin önce Trabzonspor deyip, bunun dışında ki etkenleri bir kenara bırakacaktır.  Trabzonspor Anadolu’da ki şehirdir. Trabzonspor, Türkiye’dir… Trabzonspor bir şehir takımı olmadığı gibi Türkiye’nin büyük takımı olmadığı gibi tek başına Trabzonspor bir dünya takımıdır bir dünya markasıdır…. 

TRABZONSPOR, TRABZON’DAN MI YÖNETİLMELİ

Basketbol takımı geçen sene Avrupa Kupalarına katıldığında, bizim basketbol takımının hocası.. Bana şöyle bir ifadede bulundu. Muharrem bey Trabzon, ne kadar büyük bir şehirmiş ki, gittiğimiz her yerde taraftar basketbol maçına geliyor. Rusya’nın ücra köşesine gidiyoruz Trabzonspor taraftarını görüyoruz.  bizim koçumuz yeni gelmişti Trabzonspor markasını tanımıyordu. O gelen taraftar zannetmeyin basketbol maçı için geliyor, onlar Trabzonspor markası için geliyor. Bizim markamız dünyanın en uzak ücra köşelerinde bilinen bir marka. O zaman Trabzonspor, Trabzon’dan mı yönetilecek İstanbul’dan mı yönetilecek hiçbir birimiz kabul edemeyiz. Çünkü Trabzonspor sadece şehrimiz temsil eden ve buranın takımı değil. Ama yönetime baktığımızda Ankara’da ki olacak, İstanbul’da ki de Almanya’da ki olacak. Bizm Trabzonspor’u her taraftan yönetmemiz gerekiyor çünkü Trabzonspor her tarafın takımı. Biz o nedenle İstanbul- Trabzon ayrımını aklımızdan geçirmeyelim. Şehrimizin içinden de olacak başka yerlerden de olacak. 

AKYAZININ AÇILIŞINA DÜNYA DEVİ TAKIM GELECEK

Akyazı’nın açılışın bir dünya devi takımıyla yapılacağnı size ifade etmek itiyorum. Stadımızın açılışını görkemli bir şekilde hepimiz yapacağız.  İSİM SPONSORLUĞUNDA ÇOK ÖNEMLİ BİR MARKA İsim sponsorluğu çok önemli. İyi bir marka ile iyi bir fiyata bunu çözmemiz gerekiyor. Trabzonspor’un içinde bulunduğu ekonomik duruma bakıldığında isim sponsorluğu çok düşük fiyatlara da yapılabileceği gibi Trabzonspor yönetimine gelecek olan yönetici arkadaşlarımızın bilgi tecrübe ilişkileri, büyük Trabzonspor markası ile birleştiğinde Trabzonspor’un bundan sonra nasıl bir vizyonu olarak görüldüğünde buraya çok önemli markalar ve çok önemli rakamlar gelecektir. Ben bunu müjdeliyorum. Evet hepimiz için bu marka ve müthiş bir fiyat. Bizim için içinde bulunduğumuz bu kriz açısından bunu müjdeliyorum.

YAVUZSELİM STADI MODERNİZE EDİLECEK

Yavuz Selim Stadı yeniden yapılacak. Oldukça modern bir şekilde… Yani Yavuz Selim, büyüklük açısından tesisler açısından daha minyatürü.. Ama bugün kiyle asla kıyaslanamayacak muhteşem bir yavuz selim..  AMATÖR BRANJLAR HAYRİ GÜR’E TAŞIYOR Trabzon’da amatör branşlar çok önemli olmaya başladı. Şimdi Hayri Gür, bütün kapalı spor salonunda ki branşlar için merkez haline gelecek. Basketbol takımı hariç bütün salon sporlarını Hayri Gür’de yarıştıracağız. 

BASKETBOLDA DA ŞAMPİYONLUK

Bu salonda Basketbol potaları getirildiğinde Basketbol maçlarının oynanacağı hale getiriliyor. Biz nasıl 50. Yılımızda Futbolda şampiyonluk diyorsak, basketbolda da artık şampiyonluğu hedeflemeye başlıyoruz. 

GELİRLERİMİZ 130 MİLYONA ÇIKACAK

,2010-11 yani Şampiyon olduğumuz senede gelirimiz 25 milyon artmıştı. Onu istisna tutarsak 80 milyon gelir düzeyinde kaldık. Ama o dönem de giderimiz 80 milyonken, şimdi 240’a çıktı. 160 milyon bütçe açıağı olan bir Trabzonspor… Gelirimizin artması, kabul edilebilir düzeye giderlerin çekilmesi gerekiyor. Bunun ilk adımı 80 milyon olan gelirin 130 milyona çıkması. 80 milyonun yüzde 80’i Spor Toto’dan geliyor… Gelirlerin 130’a çıkacağını buradan deklare ediyoruz….

TÜRKİYE’DE 1461 FIRTINASI ESİYORDU

,Türkiye’de 1461 fırtınası esiyordu. İçinde ki oyuncuları izlediği yıllar 3 yıl öncesi. Ama bugüne dönüp baktığımızda üreten alt yapısı ile güçlü olması gereken bir Trabzonspor’dan devamlı transfer yapan, İstanbul kulüplerine benzeyen Trabzonspor’a gitmeye başladık. İstanbul kulüpleri için o bir gerçek olabilir, doğru da olabilir. Biz hiçbir kulübün ne transferini ne de sportif alanda ki yolunu konuşmak zorunda değiliz. 1461’de ki sistemi yeniden dizayn etmek boynumuzun borcu olmuş durumda. 

OLMAZSA OLMAZIMIZ

Olmazsa olmazımızdır, Trabzonspor’un iddialı olmasıdır. 50. Yıla hepimiz kilitleneceğiz. 50. yıl bizim için vazgeçilmez bir hedeftir… 

AKYAZI YAŞAM MERKEZİ OLACAK

Akyazı’ya yaklaşık 250 milyonluk bir yatırım yapılıyor. Akyazı satdı 15 günde bir hafta bir yapılan maçlar için açılan ve ışıkları kapatılan yer olamaz ve olmamalıdır. O stat yaşayan bir stat olmalıdır. Hem stadın içinde ki tesisleri ve çevresiyle birlikte… Akyazı Stadı, Trabzon’un en önemli lokasyonlarından bisidir. Trabzon’un nefes aldığı alanları azdır. Orası yeni nefes alma merkezi olmak zorunda. Kültür sanatın merkezi olmak zorunda. Stadımızın çevresini bu hale getirerek, yıllık yaklaşık 15 milyon sabit gelir sağlamayı hedefliyoruz. 

STADIN İÇİNE MÜZE KURULACAK

Pem de stadın içine müze kurmayı planlıyoruz. Bizim tarihimizde efsane dediğimiz futbolcular var. Olağanüstü hafızamıza yer yapmış maçlar var. Hiç  bir zaman hafızımızdan çıkaramadığımız gol pozisyonlar veya goller var. Başkanlar, taraftarlar var. Bu uğurda ölen taraftarlar var. Bunların hepsini, bir müzede toplandığını düşünün. Müzeye giriyorsunuz, kuruluşla başlıyor. Orada 1 numara yazıyor. Orada bütün öğrencilerini kulaklıklarını takıyor ve kuruluşu anlatıyor.  Devamında ilk şampiyonluğa nasıl gidildiğini anlatıyor. İlk şampiyonluğa gidilirken bizim zihnimizde ki Dozer Cemilin birebir heykelinin olduğu heykelini görüyoruz. Yanında, Ali Kemal, Hüseyin… Başkanlarımızı görüyoruz. O gençler.. O gençler numaraya bastığında Dozer Cemil’i dinliyor..  Bizler bu tarihi yaşamış olabiliriz. Ama bizim çocuklarımız imajımızın itibarini zedeledikten sonra Trabzonspor’un nasıl bir camia olduğunu bilmiyorlar. Çok mu zor bir işdir, Trabzonspor camiasına böyle bir müze kazandırmak.. Hayır…

SORU CEVAP BÖLÜM܅  Soru: Siyaset ve kulüp arasında ki ilişki nasıl belirlenecek?

Ortada bir gerçek var. Siyaset var, spor var insanlar var, başkan adayları var. Hayat çeşitlilikle dolu. Aslolan bunları yerli yerine koymaktadır.. Şurası siyaset olabilir, burası kulüp olabilir, burası yönetim olabilir, burası camia olabilir… Buna harmoni diyoruz. Uyum. Siyaset bir kulüp hayatını sürdürürken ister istemez bir takım projelerinde siyasete ve bürokrasiye ihtiyaç duyabilir. Bizim ilimizden çok çeşitli partilerde çeşitli bakanlar geçmiştir. Koray bey, Faruk Bey, Erdoğan bey…. Biz  yaptığımız projelerde Trabzonspor’un ihtiyacı olan çeşitli sorunları şehrimizi temsil eden bakan ve siyasetçilerle onların desteğini alarak çözebiliriz…   Sorun bu işi çözerken, ilişki yumağının çözülemez duruma gelmesidir. Siyaset neredeyse, futbol neredeyse, spor neredeyse onların sınırlarını ortaya koyduğunuzda bir sorun çıkacağını düşünmüyorum. Bunlar bir birlerinin tamamlayacak unsurlardır… Ne kulübün kendisini siyasete, ne siyasetin kendisini kulübe malzeme etmesini becermemek lazım…   Gerçekten bu tarz ilişkiler hepimizi yormaya başladı. Bitirdi. Burada yeni dönem başlaması lazım. O yeni dönem medeni ölçüler ışığında.. Ben bunun olmaması için önünde engeller olduğuna inanmıyorum. Eğer yönetimizin itibari geleceğini düşünmüyorsa, siyasetle iç içe geçtiğinde taraftarın bölüneceğini bilir. 

 

ZİK ZAKLI GİDİN AMA VERİM ARTSIN

Biz başkan olursak, hatalar yapacağız. Kim gelirse gelsin hatalar yapacak. Kim gelirse gelsin, bu patlamış ekonomide sorun olacak. Hayatın gerçekleri var. Yeter ki siz zik zaklı gidin veriminiz yukarı gitsin ama hedefe ulaşın. Biz takdirler yerine arada ki sorunları konuşursak bu camia bu nedenle parçalanıyor. Basketbol kulübü başarı yakalarken hatalarından çok doğrular yaptı ki bu başarıyı yakaladı. Trabzonspor’da ki şuan da ki sorun ekonomik sorun hiç kimsenin gelip kısa sürede düzelteceği sorun değildir.

 

DÖNÜŞÜMLÜ BAŞKANLIK

 

SORU: "Dönüşümlü Başkanlık önerisini neden kabul etmedi?"

" Birleşme bütünleşme ile ilgili bizim özverimiz kadar, bunun yarısı kadar bizim attığımız adıların 3’de 1’i kadar attığımız kadar atılsa bu ekip ve başka bir ekiple beraber otururduk. Şahitler huzurunda bende dahil Trabzonspor’da birleşme ve bütünleşme oluşması için benim değerli dostum aday olana kadar önlerine sundum. Hiçbir ön şartım olmadan. Resmi adaylıkları açıklanana kadar. Bütün bunlar olmuyorsa ben zaten hazırlığımı yaptım çıkacağım. Eğer yarın derlerse bu birleşmenin önünde engel sizsizin, atlatmaya çalışacağım. Bugüne kadar gelmek durumunda olduk. Resmi benim değerli kardeşim, Trabzonspor’da ki bütün başkanlara hep bakışımızı bilirsiniz. Az oyla seçim kaybettik ama hiçbir zaman kırgınlık olmadım. Benim ekip arkadaşım da şuan da o iş için gönlünü ortaya koydu uğraşıyor. Ama her türlü açık çeki vermemize, hiçbir talepte bulunmamamıza rağmen, hala olmuyorsa, çıkıyoruz müsaadenizle çıkalım. Onu da yapalım. Şimdi bugüne gelelim. Biz bu toplantıda bir takım iddialar vizyonlar ortaya koyduk. Bu işe konsantre olmuş durumdayız. Kararlıyız. Bu kararlılığımızdan hiçbir zaman dönmeyeceğiz. Trabzonspor menfaatleri için ön şartsız her şeye varız. Biz eğer ön şartlı her şeye varız demeseydik bu teklif bir şey ifade edebilirdi. Geldi bu teklif.. Sizler bilmiyor musunuz? Siz bu 2 kişi ne kadar önemli kişisiniz ki size iki tane sandalye için bütün camia harekete geçecek. Ben istemiyorum sandalye.. Ben birleşme ve bütünleşmeden yanayım. Trabzonspor’un menfaati için. Bu kadar sorun varken tüzüğün müsaade etmediği şeyi kim nasıl yapacak. Tüzükte başkan tek seçiliyor. Bu başkan istifa etti mi yeni kongre sende aday olursun bende olurum. Nasıl dönüşümlü bir şey bu.. Koca Trabzonspor camiasının bu kadar dertleri varken, 2 kişiye 2 sandalye bulmak için özel yöntem geçiyor. Ne tüzük müsaade eder ne olur…

 

50 YIL GEÇEN YIL DEĞİLDİR

50. yıl geçen yıl değildir. İyi niyetli olursan, 2 tane sezonumuz var dersin. Bir tane demezsin. Trabzonspor’a sahip çıkacaksak 2 tane sezonumuz var dersin. Şunu Trabzonspor camiası beklemez. Ben Trabzonspor camiasına anketler yaptırdım. Önce ekonomi mi önce sportif başarı mı? Cevap yüzde 50’si önce ekonomi diyor, yüzde 50’si sportif başarı… Ama bence yüzde 60-70 sportif başarı. Neden sportif başarı gelirse paralar gelir. Bütün dengeler lehinize dönmeye başlar. 

ÖNCE iKİ SEÇİMDE ANA GÜNDEM ŞİKEYDİ VE BU SÖYLEMLERLE YARIŞAMAZDIK

Biz bir önce ki seçimde ana gündemimiz şikeydi. O gün söylediğimle bugün söylediğim arasında bir tane farklılık bul getir bravo derim… O dönem sayın Başkanın seçilmesinin en önemli etkenlerinden birisi şike ile ilgili verdiği beyanatlardır. Ama o beyanatlarla biz yarışamayacağımızı gördük o gün. Ben o gün yarışmaya devam etmem için 3 ayda gelen kupa için 2 ay demem gerekti. Biz şike mücadelesinde iki şeyi bir birine karıştırıyoruz.  2010-2011 sezonunu kim ne derse desin, bizim için şampiyonu o sezonun şampiyonu Trabzonspor’dur.. Çünkü Biz adaletin peşindeyiz. Bu adalet süreci sürüyor. İki tane yolculuk oldu. Sportif anlamda TFF bizi anında mahkum etti. Son derece yanlış tek taraflı karardı. İkinci kulvarımız var. Yurt içinde ki mahkemeler. Önce Fenerbahçe’yi mahkum etti, sonra konjonktür değişikliği Yargıtay’da şuan da dosya tam tersine döndü. Ama Altuğ bey. Biz Trabzonspor’a sahip çıkacaksak, bütün başarısızlıklarımızı bu durumun içine hapsedeceksek.. Bizim mücadelemiz bitmedi.  Avrupa’da ki en iyi hukuk bürolarında bu mücadeleyi sürdürmemiz gereken insanlık görevidir. Ben inanıyorum Avrupa’dan bunun döneceğine. Aklı selim olarak bizim konuşmamız gereken işler bunlarken, Bizim kim gelirse gelsin, benim elim onların yanında olacak. Bu mücadelede biliyorum ki Erdem Egemen kardeşimizin çok teferruatlı bilmiyorum. Ama benim vaadim şudur. Avrupa’da ki mücadelemiz 1. Sınıf mücadele olacaktır. Hak savunmak insanlık görevidir. 

 

DİVAN BAŞKANLIĞININ İMZA ATTIRMASI

İyi niyetle böyle bir şey imzalanırsa.. İyi niyet göstergesi diye bakıldı. Biz de şöyle düşünüyoruz. Divan’ın bu düşüncesine saygılıyız. Ancak hep beraber Trabzonspor’un geleceğinin tayinini ne bana, ne bir başkasına ne hiç kimseye sorulan bir şey değil. Bunu süreç belirleyecek. Bir tane Trabzonspor taraftarı da belirleyebilir. Son dönemde çok kötü alışkanlığımızda oldu. Trabzonspor’un mahkeme kapılarında sürünmemesi için olağanüstü koşuşturmaya ihtiyaç var.

SERBEST KALAN OYUNCULAR

Bence bu serbest kalanların bir kısmı hala görüşme masasını bekliyor olabilir. Bu şeklin iki türlü çözüm vardır. Hangi stratejiyi belirleyeceksiniz ki ona göre… Elinizde 40 küsur oyuncunuz var… Hangileri ile yola devam edilecek. Belki iki tane takım var Trabzonspor’un içinde. Biz bunları öylesine gönderemeyiz. Biz sezonun geri kalanında hem bunları parlatmayı becermeliyiz. Ama herhâlde buraya soyunan bütün yönetimler bu işi ekonomik olarak nasıl çözeceğinin hesabını yapmıştır. 3 günde ne olacak, 5 günde ne olacak. Gerçeğin ve o acı reçetenin farkındayız… 

PROJE SATMAK

Trabzonspor’un elinde somut 4 tane, projesi var. Bu 4 projenin 4’ü de 1. Sınıf bitse Trabzonspor’un sorunları  çözülmüyor. Bu projelerin her biri basiretli tüccar eliyle, farklı farklı sonuçlar verebilir. Elinizde bir ürün vardır. Bu ürünü pazarlayacaksınız satacaksınız. Biri 5’e satabilirsin, öbürü 3’e satabilir. Bizim için önemli olan olabildiğinin en üst rakamı ile bu işi halletmesi lazım.

 

 
26 Kasım 2015 Perşembe 18:22 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Attila Aşut
 
Nihat Genç
 
Türker Ertürk
 
Arslan Bulut
 
Mehmet Polat
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Kazım DEMİR
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Mustafa Önsel
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Beşiktaş
28
19
7
2
64
2
Başakşehir
28
16
9
3
57
3
Fenerbahçe
28
15
8
5
53
4
Galatasaray
28
15
4
9
49
5
Trabzonspor
28
14
5
9
47
6
Antalyaspor
28
12
7
9
43
7
Gençlerbirliği
28
10
9
9
39
8
Konyaspor
28
10
9
9
39
9
Osmanlıspor FK
28
9
10
9
37
10
Kasımpaşa
28
10
7
11
37
11
K.D.Ç. Karabük
28
10
5
13
35
12
Bursaspor
28
10
5
13
35
13
Alanyaspor
28
10
4
14
34
14
Akhisar Bld.
28
9
6
13
33
15
Kayserispor
28
7
6
15
27
16
Gaziantepspor
28
7
4
17
25
17
Ç. Rizespor
28
6
6
16
24
18
Adanaspor
28
5
5
18
20
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1719 - Daniel Defoe'nun ünlü romanı 'Robinson Crusoe' yayımlandı.
1859 - Kızıldeniz ile Akdeniz'i birbirine bağlayacak Süveyş Kanalı'nın kazılmasına, Mısır'ın Port Said kentinde başlandı.
1874 - Radyo dalgaları üzerinde çalışan ve bu yolla ilk haberleşmeyi sağlayan fizik bilgini Guglielmo Marconi doğdu.
1901 - New York, otomobiller plaka uygulamasını zorunlu hale getiren ilk eyalet oldu.
1914 - İngiliz Fransız kuvvetleri Çanakkale'ye çıkarma harekatı başlattı. Kara savaşları başladı.
1915 - Arıburnu Muharebeleri başladı.
1915 - Seddülbahir Muharebeleri başladı.
1918 - Türkiye'de, Kars ve Ardahan işgalden kurtuldu.
1925 - Mareşal Hindenburg, Almanya'nın halk oyuyla seçilen ilk cumhurbaşkanı oldu.
1926 - Türkiye İstatistik Kurumu (o dönemki adıyla Merkezi İstatistik Dairesi) kuruldu.
1926 - İran'da Rıza Han Pehlevi, kendisini şah ilan etti.
1941 - Başkomutan Mustafa Kemal'in yaveri Salih Bozok vefat etti.
1945 - 46 ülkeden gelen delegeler Milletler Cemiyeti'nin yerini alacak Birleşmiş Milletler'i kurmak üzere San Fransisco'da bir araya geldi.
1946 - İstanbul Ankara hattında yataklı tren seferleri başladı.
1953 - Cambridge Üniversitesi'nde iki bilim adamı, kalıtsal özellikleri ebeveynden çocuğa taşıyan deoksiribonükleik asit (DNA) adını verdikleri molekül yapısını buldular.
1957 - Antalya'nın Fethiye ilçesinde 7,1 büyüklüğünde bir deprem oldu: 67 kişi öldü.
1962 - Anayasa Mahkemesi kuruldu.
1974 - Portekiz'de Karanfil Devrimi: General Antonio Spinola'nın yönettiği askeri ayaklanmayla Salazar'ın faşist diktatörlüğü devrildi.
1976 - Portekiz'de faşist diktatörlük sonrasında yapılan ilk serbest seçimleri Mario Soares liderliğindeki Sosyalist Parti kazandı.
1983 - Pioneer 10, Plüton'un yörüngesini aştı.
1990 - ABD uzay mekiği Discovery'nin mürettebatı, ilk uzay teleskobu Hubble'ı yer çevresinde yörüngeye oturtmayı başardı.
2000 - TBMM'de grubu bulunan beş siyasi partinin genel başkanları, Anayasa Mahkemesi Başkanı Ahmet Necdet Sezer'i cumhurbaşkanlığına aday gösteren öneriyi imzalayarak TBMM'ye sundu.
2001 - Merkez Bankası'na özerklik getiren yasa TBMM'de kabul edildi.
2005 - Bulgaristan ve Romanya'nın, Avrupa Birliği'ne girişi için müzakereler başladı.
2005 - Japonya'da tren kazası: 107 ölü.
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak03:27
  • Güneş05:20
  • Öğlen12:30
  • İkindi16:20
  • Akşam19:19
  • Yatsı20:59
 
Süper Loto
20.04.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu030622243337
 
On Numara
24.04.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu02030405080912171819202327333642525666686974
 
Sayısal Loto
22.04.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu051825283841
 
Şans Topu
19.04.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu091014303107
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık