Erdoğan-Trump görüşmesinde özür bilmecesi

Ana Sayfa » Trabzon Gündemi » Trabzon CHP'den Zafer Yürüyüşü

Trabzon CHP'den Zafer Yürüyüşü

CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, “Atatürk ve Cumhuriyete sistematik bir saldırı var” diyerek yeni devlet kurmak isteyenlere seslendi. Güngör, “Türkiye’yi bir daha asla şeyhler, müritler, tarikatlar, cemaatler ülkesine döndüremeyeceksiniz. Çağdaş Türkiye Cumhuriyetini Demokratik laik, sosyal, hukuk devletini yıkmaya kalkanlar, karşısında Cumhuriyet Halk Partisi’ni bulacaktır” dedi.

 
30 Ağustos 2017 Çarşamba 16:41 
Yorum YapYazdır
 
 
Trabzon CHP'den Zafer Yürüyüşü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanlığı’nın düzenlediği 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliği coşkulu geçti. Uzun Sokak’ta toplanan vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile Atatürk Alanı’na kadar ‘İzmir Marşı, 10. Yıl Marşı’ söyleyerek yürüdüler. Atatürk Alanı’nda Zaferimizi imza atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, kahraman şehit ve gazilerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı okunduktan sonra gençlerin şiirleri alandaki vatandaşları duygulandırdı. Etkinliğin sonunda ise vatandaşlar horon oynayarak Zaferimizin 95. Yıldönümünü kutladılar.

 

Atatürk Alanı’nda konuşan CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, 30 Ağustos, “Ya istiklal ya ölüm” diyen halkımızın gür sesinin, bütün dünyada yankılandığı gündür.

30Ağustos, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında dünyanın mazlum milletlerine umut veren bir zaferin kazanıldığı, Türk tarihinin en önemli dönüm noktasıdır diyerek, “30 Ağustos, kazandığımız zaferin sadece bizim geçmişimize değil, dünya tarihine yeni bir yön verdiği gündür” dedi.

 

15 TEMMUZ’DA BİRLİK BERABERLİKLE CUMHURİYETİMİZİ KORUDUK

Bugün içeride ve dışarıda yaşadığımız sorunlar Türkiye Cumhuriyeti’nin, Mustafa Kemal’in çizdiği hedefler doğrultusunda daha kararlı durmasıyla giderilecektir. Bu nedenledir ki, demokrasimizi kökleştirmek için atacağımız her adım, 30 Ağustos ruhuna uygun bir adım olacaktır diyen Turgay Güngör, “15 Temmuz gecesinde de açıkça görüldüğü gibi; TBMM’nin tüm üyeleri ve yurttaşlarımız,  Cumhuriyetimiz ve parlamenter demokrasimize yönelen tüm saldırılar karşısında bir duvar oluşturmuştur. Anayasal rejimi ortadan kaldırmak, laik, demokratik, sosyal hukuk devletini yıkmak, cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen tüm odaklar ve terör şebekeleri bu duvara çarpıp yenilmeye mahkûm olmuştur.

ATATÜRK VE CUMHURİYET’E SİSTEMATİK BİR SALDIRI VAR

Devleti yönetenler 20 Temmuz günü Olağanüstü Hal ilan ederek, kendi iktidarlarını sağlamlaştırmak ve OHAL’i fırsat görerek bir sivil darbe gerçekleştirmişlerdir.

Son zamanlarda Türkiye’de Cumhuriyet’e, Atatürk heykellerine ve devrimlerine sistematik bir saldırı vardır. Ülkenin çeşitli yerlerinde dinci, tarikat üyeleri ellerinde haralar, çekiçlerle Atatürk heykellerine saldırmaktadır. Bu saldırıları yapanların sırtı adeta sıvazlanmaktadır. Eğitim müfredatı ise Atatürk’ün bilimsel ve çağdaş eğitim anlayışından uzaklaşmıştır.

 

YENİ DEVLET KURMAK İSTEYENLERE SESLENİYORUZ

Buradan devleti yıkıp “Yeni Devlet Kuruyoruz” diyenlere sesleniyoruz. Türkiye’yi bir daha asla şeyhler, müritler, tarikatlar, cemaatler ülkesine döndüremeyeceksiniz. Çağdaş Türkiye Cumhuriyetini Demokratik laik, sosyal, hukuk devletini yıkmaya kalkanlar, karşısında Cumhuriyet Halk Partisi’ni bulacaktır. Biz baskılarınıza, dayatmalarınıza, şantajlarınıza asla boyun eğmeyeceğiz. Kafanızdaki gerici devlete izin vermeyeceğiz. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu çağdaş hukuk devletini yıktırmayacağız ve kanımızın son damlasına kadar mücadeleye devam edeceğiz.”

 

ADALET MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Turgay Güngör, “Bağımsızlığın ve özgürlüğün teminatı adalettir. Onun için sürekli yürüyüşlerle, kurultaylarla, panel ve çalıştaylarla HAK-HUKUK-ADALET diyoruz ve bu uğurda milyonlarla ADALET mücadelesini vermeye çalışıyoruz. Bu mücadelemiz de sonuna kadar devam edecektir. “Ya istiklal ya ölüm” diyen ruh, adalet mücadelesinin daimi ateşidir.

Düşmanın, haksızca ve alçakça işgaline “dur” diyen ve kanının son damlasını akıtmadan yurdunu bırakmayacağını tüm dünyaya ispatlayan ordumuzun bu onurlu zaferini,  her yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı olarak kıvançla kutlamaya devam edeceğiz.

95. yıldönümünü gururla yaşadığımız 30 Ağustos Zafer Bayramını şahsım ve CHP İl Örgütümüz adına en içten dileklerimle kutluyorum. Hepinize selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

UTANIYORUM SİZDEN

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ise, “Bundan tam 95 yıl önce dünyanın bütün uluslarının gıpta ile baktıkları bir Cumhuriyet doğuyordu. Afyon’da, Kocatepe’de 30 Ağustos’ta başlayan tarih insanlık, tarihinin gelmiş geçmiş en önemli özgürlük, bağımsızlık mücadelesidir. Emperyalizme karşı verilmiş olduğu o mücadeleden bugüne bir emsaline daha rastlanamamış. Dünyanın bir çok ülkesi, bayraklarında, marşlarında, Türkiye’nin bayrağını ay yıldızını ve renklerini almışlardır. Çünkü Türkiye insanlık tarihindeki en önemli mücadelesinin sembolüdür. Lideridir. Ama gel gör ki dünyanın bütün mazlum uluslarına örnek olmuş bütün uluslar tarafından bağımsızlık mücadelesinde sembol alınmış Türkiye bugün Pakistan’dan F-16 pilotu dilenme aşamasına gelmiştir. Utanç vericidir. Utanıyorum sizden.” diyerek hükümeti kastetti.

CUMHURİYET SAVCILARI GÖRMÜYOR MU?

Ege’de adaların üzerine Bizans Bayrağı dikilmiş ama onu görmeyen bir siyasi anlayış bugün Türkiye’nin başındadır diyen Haluk Pekşen, “Daha ne olacaktı. Niçin Yunan Bayrağı değil de, Bizans Bayrağı dikildiğini anmıyor musunuz? Ege’de adalarına Bizans Bayrağı dikilen bir ülkenin yurttaşları olarak daha ne bekliyoruz. Gerçekleri görmezseniz, gerçekler yok olmaz. Ege’deki adanıza Bizans Bayrağı dikiyorlar, Kuzey Irak’ta Barzani, Erzurum’u, Sivas’ı, Bayburt’u, Ardahan’ı, Kars’ı içine alan bağımsızlık referandumu yapıyor ve sen onları hiç birisini görmüyorsun. Cumhuriyet savcıları görmüyor mu? Yargıtay’ın Başsavcısı görmüyor mu?” diye konuştu.

 

BİZE DİZ ÇÖKTÜRTMEK İSTİYORLAR

Türkiye tarihinin en büyük ihaneti ile karşı karşıyadır diyen Haluk Pekşen, “Durum vahimdir. Söylenecek fazla söz yoktur. Herkes bir kez daha dönsün Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni bir okusun, gerçekleşmeyen tek bir  satırı varsa gelsin burada söylesin. Her şey tam da uyardığı gibi gerçek olmuştur. Memleket zor durumdadır. Tarlalarınızda, Fındık bahçelerinizde emperyalizmin eli aşınızdadır, ekmeğinizdedir. Bize ders vermek istiyorlar. Türkiye Cumhuriyeti’ne ders vermek istiyorlar diz çökertmek istiyorlar.

BOYUN EĞMEYECEĞİZ

Çünkü emperyalizme karşı ilk kez direnen ve direndiğinde de bunu başaran Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları ve onun yurttaşlarına ders vermek istiyorlar. Bu meydan okumaya boyun eğecek miyiz. Bu meydan okumaya sessiz kalacak mıyız? 30 Ağustos birilerini rahatsız etmiş olabilir, Yunan işgalini isteyenleri, arzulayanları rahatsız etmiş olabilir. Ama Türk halkı kanının son damlasına kadar bu toprakların her metrekaresi kanımızla sulanmadıkça emperyalizme boyun eğmeyecektir” ifadelerini kullandı.

 

 
30 Ağustos 2017 Çarşamba 16:41 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Attila Aşut
 
Nihat Genç
 
Türker Ertürk
 
Arslan Bulut
 
Mehmet Polat
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Kazım DEMİR
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Mustafa Önsel
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Gazete Manşetleri
 
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1792 - Fransa'da cumhuriyet ilan edildi.
1903 - İtalo Marconi, kornet (cornet) dondurma külahının patentini aldı.
1908 - Bulgaristan, Osmanlı'dan bağımsızlığını ilan etti.
1919 - Türkiye İşçi ve Çiftçi Sosyalist Fırkası kuruldu.
1924 - Mustafa Kemal Paşa, "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir" dedi.
1939 - Dikili ve çevresinde deprem: 100'den fazla kişi öldü. Dikili ve Karaburun tamamen yıkıldı.
1940 - Bakanlar Kurulu, İstanbul'da çıkan Le Journal d'Orient gazetesini yedi gün süreyle kapattı. Gazetenin resmi dış politikaya aykırı yayın yaptığı ileri sürüldü.
1943 - Ankara Fen Fakültesi kuruldu.
1950 - Yeni Baştan gazetesinin kurucusu ve yazarı Aziz Nesin hakkında gıyabi tutuklama kararı verildi. Nesin "Sosyal düzeni yıkmaya yönelik yayın" yapmakla suçlanıyor.
1958 - CHP Genel Başkanı İsmet İnönü, "Demokrasiye paydos demeye Demokrat Parti genel başkanının gücü yetmeyecektir" dedi.
1964 - Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel Yassıada hükümlüsü Refik Koraltan, Rüştü Erdelhun, Selim Yatağan ve Nedim Ökmen'i hastalık nedeniyle affetti.
1970 - Polonya'da Dayanışma Sendikası kuruldu.
1980 - Kuruluşundan 10 yıl sonra Lech Walesa liderliğindeki Dayanışma Hareketi Polonya'da yasallık kazandı.
1984 - Gökova Körfezi'nde termik santral kurulmasına karşı çıkan köy kadınları eylem yaptılar.
1986 - 12 Eylül darbesi sonrası Alparslan Türkeş ilk kez Milliyetçi Çalışma Partisi'nin (MÇP) İstanbul mitinginde konuştu.
1993 - New York Metropolitan Müzesi, "Karun Hazinesi"ni Türkiye'ye geri göndermeye karar verdi.
2000 - Bakanlar Kurulu, Kopenhag Kriterleri ile paralel olan İnsan Hakları Raporunu kabul etti.
2002 - İsrail birliklerinin, militanları yakalama gerekçesiyle Gazze`de düzenlediği operasyon sırasında çıkan çatışmada 9 Filistinli öldü.
2002 - Almanya`da Başbakan Gerhard Schröder`in liderliğindeki Sosyal Demokratlar, genel seçimlerden birinci parti olarak çıktı.
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:19
  • Güneş06:01
  • Öğlen12:25
  • İkindi15:50
  • Akşam18:28
  • Yatsı19:56
 
Süper Loto
21.09.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu060809172538
 
On Numara
18.09.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu07091013141517182426273136373847485663676875
 
Sayısal Loto
16.09.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu052036414546
 
Şans Topu
20.09.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu101828303204
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık