Kaçak madende göçük; 6 ölü

Ana Sayfa » Trabzon Gündemi » Trabzon Baro Başkanı'nı din düşmanı ilan edip hedef gösterdi

Trabzon Baro Başkanı'nı din düşmanı ilan edip hedef gösterdi

AKP Hükümeti'nin müftülere nikah kıyma hakkı vermesini eleştiren Trabzon Barosu Başkanı Sibel Suiçmez, Diyanet Sen tarafından ''din düşmanı'' olmakla itham edilip hedef gösterildi. Din görevlisinden beklenen ağırlık ve ferasetten uzak açıklamaya imza atan Trabzon Şube Başkanı Metin Aydın, ''Sizin gibi laikliği öne sürüp din düşmanlığı yapan, okullara din giremez diyen zihniyetlerin yüzünden insanları merdiven altlarında ehliyetsiz kişilerin eline ittiniz'' dedi.

 
30 Temmuz 2017 Pazar 14:39 
Yorum YapYazdır
 
 
Trabzon Baro Başkanı'nı din düşmanı ilan edip hedef gösterdi

Trabzon Baro Başkanı Sibel Suiçmez haftasonu yaptığı yazılı açıklamada, İçişleri Bakanlığınca hazırlanıp; Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan ''Nüfus Hizmetleri Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı''na eklenen 6-madde ile "İl ve İlçe müftülüklerine de evlendirme memurluğu" yetkisi verilmesini değerlendirdi.

SİBEL SUİÇMEZ ile ilgili görsel sonucu

Açıklamasında ‘laiklik’ vurgusu yapan Suiçmez, şöyle dedi:

“Anayasamızın 2. Maddesinde belirtildiği üzere Türkiye Cumhuriyeti "demokratik, laik ve sosyal" bir hukuk devletidir. Laiklik ilkesi ülkemizin içinde bulunduğu coğrafyada bizi kargaşadan ve iç savaştan koruyan en önemli ilkelerden biri olup, anayasamızın değiştirilmesi dahi teklif edilemeyen hükümlerinden biridir. Hal böyleyken; vatandaşımızın evlenme işlemlerini kolaylaştırmak ve daha kolay ve seri bir şekilde hizmet almalarını sağlamak gerekçesiyle yapılmaya çalışılan bu değişiklikle; Anayasamızın 174/4- maddesiyle koruma altına alınan İnkılap Kanunları içinde olan "evlilik akdinin evlendirme memuru önünde yapılacağı" hükmünün ihlaline ve Laiklik ilkesinin dolaylı olarak çiğnenmesine yol açılacaktır. Bu değişiklikle, Anayasamızın Laiklik ve Eşitlik İlkeleri ihlal edilecek, Hukuk Birliği ortadan kaldırılacak, Medeni Kanun kabulüyle elde edilen kadın kazanımlarının kaybedilmesine yol açılacak, kadın ve çocuklara yönelik şiddet, taciz ve istismarlar artacak; toplum aile düzeyinde de ayrışacak ve kadının ve çocukların hak ihlalleri artacaktır. Bu nedenle Trabzon Barosu olarak; millet ve ülke olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir süreçte; Anayasamızın değiştirilemez ilkelerinden olan laiklik ilkesinin çiğnenmesine, kazanılmış kadın haklarının kaybedilmesine neden olacak ve kadın ve çocukların hak ihlallerini arttıracak bu kanun değişikliği teklifini kabul edilemez bulduğumuzu ve şiddetle reddettiğimizi belirtiyor; söz konusu değişikliğin meclisten geri çekilmesi için hükümete ve tüm siyasi partilere çağrı yapıyoruz.” dedi.


HEDEF GÖSTEREN AÇIKLAMA

İşte Diyanet Sen'in sert açıklaması

 

Trabzon Şubesi 5. Olağan Genel Kurul Seçimleri Yapıldı

Trabzon Baro Başkanı Avukat Sibel SUİÇMEZ’in yaptığı basın açıklamasını esefle ve hayretle okuduk. Bu nasıl bir zihniyet, bu nasıl bir hukukçu, ..! Sayın Baro başkanı nikah nedir? Nikah, evlenecek tarafların hukukunu koruyan bir akittir. Bunu ha belediye memuru yapmış, ha il veya ilçe Müftüsü yapmış ne farkeder.İkisi de devletin memuru. Sizi rahatsız eden husus neresi? Yoksa Müftülerimizin dini bir kimlik taşıyor olmaları mı? Laiklik kişisel hak ve tercihlere saygı göstermektir.

İsteyen Müftülerimize, isteyen Belediye nikah memurlarımıza kıydırır.İleriye sürdüğünüz iddialar gösteriyor ki siz, ve sizin gibiler yönetimde söz sahibi olsanız yapacağınız ilk iş kişisel hak ve özgürlükleri sınırlandırarak toplumu ayrıştırmak olur.Yıllarca toplumumuzu başörtüsü yüzünden ayrıştırdınız.Sonra kamusal alan denilen düzmeceyle insanları kendi öz vatanlarında mağdur ettiniz.Fakat bu millet artık sizin gibi çağ dışı, kendi düşüncesinin dışındaki düşüncelere hayat tanımayan anlayışı elinin tersiyle itmiştir.İnşaallah bu topraklarda zemin de bulamayacaktır. Anadolu’nun fethinde ve işgalden kurtarılmasında din adamlarımızın emeği büyüktür.Toplumun ayakta durmasında, kenetlenmesinde,birlik beraberlik içinde olmasında dinin ve din adamlarının emeği büyüktür.Peki din denilince siz neden rahatsız oluyorsunuz? Din söz konusu olduğunda saldırıya geçiyorsunuz.Başörtüsü serbest bırakıldı da toplum ayrıştı mı? Tersine toplumun devletine olan güveni ve sevgisi daha da arttı.Nikah konusu da işte tam böyle…

Müftülerimiz de nikah kıydığı zaman vatandaşın devlete olan güven duygusu ve sevgisi tavan yapacaktır.Siz ve sizin gibiler bu milletin mahallesinde salyangoz satmaya devam edin.Bu milletin değerleriyle kavga etmeye devam edin.Fakat unutmayın bu millet sizi iyi tanıyor.Toprağın suya ihtiyacı olduğu gibi, her insanın maneviyata ihtiyacının var olduğunu görmezden geldiniz. Sizin gibi laikliği öne sürüp din düşmanlığı yapan, okullara din giremez diyen zihniyetlerin yüzünden insanları merdiven altlarında ehliyetsiz kişilerin eline ittiniz.!! İttiniz de, 15 temmuzları yaşadık Sayın baro başkanı’nın yaptığı şu açıklama esef vericidir. Sayın Baro başkanı Suiçmez diyor ki;” Anayasamızın Laiklik ve Eşitlik İlkeleri ihlal edilecek, Hukuk Birliği ortadan kaldırılacak, Medeni Kanun kabulüyle elde edilen kadın kazanımlarının kaybedilmesine yol açılacak, kadın ve çocuklara yönelik şiddet, taciz ve istismarlar artacak; toplum aile düzeyinde de ayrışacak ve kadının ve çocukların hak ihlalleri artacaktır.” Bu açıklamayı şiddetle kınıyoruz ve baro başkanını derhal istifaya çağırıyoruz.

 Müftülerimiz toplumun her kesiminde kabul görmüş saygın bireylerdir. Müftülerimiz ve din adamlarımız, Peygamber Efendimiz’in “Hanımlarınızı üzmeyin. Onlar, Allahü teâlâ’nın size emanetidir. Onlara yumuşak davranın, iyilik edin!” emrini öğretiyor. İnsanlarımıza, bir olun tefrikaya düşmeyin diyorlar. Lakin toplumu ayrıştıran sizin gibi zihniyete sahip kişiler olmuştur.

Sizi Kur’an da ki kadın haklarını öğrenmeye davet ediyoruz. Sınırı aşan, kutsalı hazmedemeyen, hukuk adamlığına yakışmayan beyanatları nedeniyle Trabzon Baro Başkanı sayın SUİÇMEZ’i özür dilemeye ve istifaya davet ediyoruz.

 

Trabzon Barosu Başkanı'na saldırı ve din düşmanlığı!

 

 
30 Temmuz 2017 Pazar 14:39 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Türker Ertürk
 
Nihat Genç
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Mehmet Polat
 
Mustafa Önsel
 
Attila Aşut
 
Arslan Bulut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Kazım DEMİR
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1448 - Osmanlı padişahı II. Murat, Kosova Zaferi'ni kazandı.
1781 - Amerikan Bağımsızlık Savaşı, İngilizlerin George Washington'a teslim olmalarıyla sona erdi.
1782 - Lord Cornwall'in denetimindeki İngiliz Ordusunun yenilmesi ve Amerikan ordusunun Yorktown ve Virjinya'ya girmesiyle Amerikan Devrimi sona erdi.
1872 - Dünyanın en büyük altın külçesi (215 kilogram) Avustralya New South Wales'de bulundu.
1934 - Mübadele Komisyonu görevini tamamladı. Anadolu ve Trakya Rumları ile Yunanistan Müslümanlarının mübadelesini düzenlemekle görevli Komisyon 7 Ekim 1923'de kurulmuştu.
1934 - Turhal Şeker Fabrikası açıldı.
1945 - Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi açıldı.
1949 - Fahrettin Kerim Gökay, İstanbul valiliği ve belediye başkanlığı görevine atandı.
1951 - İngiliz askerleri, Süveyş Kanalı'nı ele geçirdi.
1960 - 6-7 Eylül Olayları ile ilgili dava başladı.
1962 - TBMM'de, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kabul edildi.
1962 - İlk James Bond filmi "Dr. No" gösterime girdi.
1982 - Milli Güvenlik Konseyinin son şeklini verdiği anayasa metni açıklandı. Geçici maddelerle eski parti yöneticilerine 10 yıl siyaset yasağı getiriliyor, anayasanın kabulüyle birlikte Kenan Evren cumhurbaşkanı oluyor.
1987 - Londra Borsası çöktü. Yaşanan büyük panik sonucunda 50 milyar sterlinlik değer kaybı yaşandı.
1988 - İngiltere, IRA mensuplarıyla yapılan röportajların yayımlanmasını yasakladı.
1995 - Avrupa Parlamentosu Yeşiller sözcüsü Claudia Roth, Devlet Bakanı Ayvaz Gökdemir aleyhine 3 milyar liralık manevi tazminat davası açtı.
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:48
  • Güneş06:28
  • Öğlen12:18
  • İkindi15:19
  • Akşam17:45
  • Yatsı19:14
 
Süper Loto
12.10.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu061328334448
 
On Numara
16.10.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu01061213141619273537384049515255646568697580
 
Sayısal Loto
14.10.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu040612333445
 
Şans Topu
18.10.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu010215162512
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık