Perinçek'ten çok tartışma yaratacak açıklama

Ana Sayfa » Bilim - Teknoloji » Şok iddia: TSK’daki FET֒cülerin yüzde 15’i temizlendi

Şok iddia: TSK’daki FET֒cülerin yüzde 15’i temizlendi

FET֒nün son 30 yılda TSK’ya 60-70 bin öğrenci soktuğunu kaydeden Üçok, “Oysa darbe sonrasında 7 bin 500 kişi ihraç edildi. TSK’da hâlâ, nereden baksanız 40-50 bin FET֒cü var. Halen ordu içerisindeki en güçlü grup FET֒cüler ve yeni bir darbe yapabilirler” dedi. İşte o çarpıcı açıklamalar:

 
9 Haziran 2017 Cuma 03:07 
Yorum YapYazdır
 
 
Şok iddia: TSK’daki FET֒cülerin yüzde 15’i temizlendi

Hava Kuvvetleri Komutanlığı eski Savcısı emekli Albay Ahmet Zeki Üçok, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin henüz FETÖ'cülerden temizlenmediğini, yeni bir darbe riski olduğunu iddia etti. TSK'da halen en güçlü grubun FETÖ'cüler olduğunu savunan Üçok, Sözcü'den Başak Kaya'ya çarpıcı açıklamalar yaptı:

YÜZDE 15 İHRAÇ: 2006-2015 arasında yapılan  incelemede, soruların tamamının alındığı ve FETÖ ile ilişkili kişilerin yüzde 80 oranında okullara giriş yaptığı tespit edildi Topladığınızda 60-70 bin kişilik bir rakam ortaya çıkıyor. Oysa TSK'dan 7 bin 500 kişi ihraç edildi ve yüzde 10-15 civarında temizlenmiş durumdalar. Halen TSK'da en güçlü grup FETÖ'cüler. Nereden baksanız hâlâ 40-50 bin FETÖ'cü var. Bu savcılıkların yaptığı tespitler.

180 FETÖ'CÜ PİLOT UÇUYOR: Geçtiğimiz aylarda Konya Cumhuriyet Savcılığı 280 pilotu gözaltına aldı, 100'ü tutuklandı. 180'i itirafçı oldukları için adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Yani FETÖ'cüler, şu anda görevde ve uçuyorlar. 180 pilot, 90 tane uçak demek. Böyle bir potansiyel orada duruyor.

BİR MİLYON KİŞİ: 70 bin civarında polis ile okullardan çıkarılan 24 bin askeri öğrenci var. Hepsi silah kullanmayı biliyor. Diğer kamu kuruluşlarını da dahil ettiğinizde 150-200 bin civarında bir topluluk.  Bu kişiler devlete kızgın, işinden atılmış, ailelerini geçindiremeyen, provoke edilmeye açık bir topluluk. Aileleri ile düşünüldüğünde 1 milyon belki biraz daha fazla kişi.

DİPLOMALARI BİLE YOK: 203 askeri okul öğrencisinin ortaokul diplomasının bile olmadığı belirlendi. Yurtdışında çeşitli okullardan alınmış diplomaları görülüyor. Bir gün bile yurtdışına çıkmamışlar. Keşke askeri okullar kapatılmasaydı ama durum bu.

SİYASİ AYAK: Türkiye'deki bütün kurum ve kuruluşlara sirayet etmiş bir örgüt, siyasetten uzak durmaz. En son Emniyet'e yapılan 9 bin kişilik operasyonda Fetullah'ın STK ve siyasetle ilgili ‘renklendirme' adı altında yeni bir yapılanmaya girdiği belirtiliyor. Yani en kripto olanların devreye sokulması. Şöyle diyorlar ‘Ölü yıkayıcının önündeki ölü kadar sessiz, bağlı ve her şeyi kabule hazır olanlar…' Siyasi ayak ile ilgili süreci savcılar ortaya çıkaracaktır.

BÖCEKÇİLER SERBEST: Askeri yargı ile ilgili sayısız şikayetim var. 14 kişiyi yazılı olarak şikayet ettim. Kumpas davalarında bizimle ilgili kararları bozmuşlardı. Erdoğan'ın evine böcek koyma olayı ile ilgili bir korumanın üzerinden not çıktı. Notta “Üçok'un ve Mehmet Çelik'in Askeri Yargıtay'daki davasını hizmetin hakimleri hukuka aykırı olarak bozmuşlar. Böyle şeylere tevessül etmeyin hizmetin hakimleri açığa çıkıyor. Bu bizim için iyi olmuyor” yazıyor. Mahkum edenler, Yargıtay kararını onayanlar belli. Bu resmi belge değil mi? Şikayet ettik ama kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

İŞADAMININ RAKİPLERİ Mİ TUTUKLATTI: Ankara'da 2 korgeneral darbe gecesi beraberler. Biri Garnizon Komutanı, diğeri EDOK'ta komutan. Bütün gece beraberler, televizyona çıkıyorlar, 1. Ordu Komutanı'nın Genelkurmay Başkanı ilan edilmesi üzerine emirleri ilgili yerlere iletiyorlar. Bakıyorsunuz biri Garnizon Komutanı olarak devam ediyor, diğeri 11 aydır hapiste. Tutuklu generalin akrabalarından biri işadamı.. Bu kişinin rakipleri, çeşitli angajmanlar bularak hapiste kalması için çaba sarf ettiğini duydum. Böyle bir şey varsa en büyük ihanettir.

ATAMA LİSTESİ: ByLock ve atama listeleri en önemli iki delil. Darbe girişimi gecesi Genelkurmay Karargahı'ndaki en yüksek rütbeli askerlerden biri Personel Başkanı Korgeneral İlhan Talu… İfadesinde  “Göreve devam görünüyorum ama 27 TSK mensubu hakkında hiçbir işlem yapılmadı, hatta terfi ettiler. Ben niye tutukluyum” diyor. Görevden alınanlar hakkında hiçbir işlem yapılmadı. Bunlar beni daha çok endişelendiriyor.

MİT DEĞİL DEDİKODU BİRİMİ: Emrinde on binlerce istihbarat elamanı olan MİT, 6-7 ay süren darbe hazırlık sürecini tespit edememiş, olayı getirip “Binbaşı O.K. söylemedi” noktasına indirgemiş durumda. İstihbarat değil, dedikodu birimi denir o zaman. Çok net söylüyorum, O.K.'nin savcılığa verdiği ifadesinde ‘darbe olacak' uyarısı var.

 

15 TEMMUZ'DAN ÖNCE DARBECİLERİ İSİM İSİM DEŞİFRE ETMİŞTİ
Emekli askeri savcı Ahmet Zeki Üçok, Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki FETÖ yapılanmasını ilk ortaya çıkaran isim. TSK'daki FETÖ'cüler tek tek deşifre eden Üçok, Balyoz kumpas davası kapsamında “hipnozla işkence” suçlamasıyla 18 yılla yargılandı ve 4 yıl 9 ay cezaevinde kaldı. Cezaevinden çıktıktan sonra FETÖ ile mücadeleye devam etti, darbe ihtimalini dile getirdi. 15 Temmuz darbe girişiminde yer alan isimler, Üçok'un yıllardır dikkat çektiği askerlerdi. Üçok, yaşanan süreci Başak Kaya'ya anlattı.

SÖZCÜ'YE YÖNELİK İDDİALAR HAYATIN OLAĞAN AKIŞINA AYKIRI

SÖZCÜ'ye yönelik operasyonun, yaşanan son süreçteki en radikal işlemlerden biri olduğu ifade eden eski hakim Ahmet Zeki Üçok, şunları söyledi:
“Biz 5 yıl hapiste yattık. SÖZCÜ yazarları bu süreçte FETÖ ile ilgili en az 100 yazı yazmıştır. ‘Cumhurbaşkanı'nın tatil yapacağı yeri haber yaparak örgüte yardım' deniyorsa, savcılıkta bir problem var demektir. Cumhurbaşkanı'nın emir subayı Ali Yazıcı'nın tatil yaptığı yerini bildiği ve uçuş rotasını öğrenmek için 16 defa telefonla aradığı bütün savcılık kayıtlarında var. Yaverin Cumhurbaşkanı'nın yerini öğrendikten sonra örgütün de öğrendiğini, hatta ondan sonra hareket edeceği yeri öğrenme çabası olduğunu görüyoruz. Haber üzerinden öğrenildi demek doğru değil. Oradaki helikopterdeki kişilerin verdiği ifadelere göre Cumhurbaşkanı'nı almak için gece 03.00'te olsa gideceklerdi. Öne alındığı için apar topar geldiler. Darbe gece 03.00'te olsaydı iki kargo uçağı ile milletvekillerini, bakanları alacaklardı. Bunlar bilinen darbenin planları içinde olan şeyler. Haber üzerinden öğrendiler demek hayatın olağan akışına aykırı bir durum. Özellikle SÖZCÜ Gazetesi'nin hükümete karşı muhalif tavrından dolayı kamuoyunun çok dikkatini çekeceği belli olan bir operasyon.

FETÖ, “KIZININ BÖBREKLERİNİ SÖKECEĞİZ” DİYE TEHDİT ETTİ

Ahmet Zeki Üçok, FETÖ'nün öldürülecek kişiler için hazırladığı listelerin tamamında, ilk 20 içerisinde bulunduğunu kaydetti. “Listedeki en rütbesiz, en fakir benim” diyen Üçok şunları kaydetti: “Geçen 5 Aralık'ta Ankara Valiliği benim için korumalı ev, işyeri gibi özel koruma kararı verdi. Korumalı lojman talep ettim 7 aydır cevap alamadım. O nedenle protesto ettim. Daha önce, kızım için ‘böbreklerini sökerek öldürme', karım için ise ‘Otobüsle ezerek öldürme' gibi tehditler aldım. Ölürsek de ölmüş oluruz.”

FETÖ'CÜLER HALEN DARBE YAPABİLECEK GÜÇTELER

15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı yakalansaydı darbe başarılı olurdu. Şu anda da Cumhurbaşkanı'nın etkisiz hale getirilmesi durumunda, çok büyük bir karışıklık olacağını, NATO, AB veya ABD hangisi olursa olsun bu örgütü provoke edeceğini düşünüyorum. Yaklaşık 1 milyon kişinin  çok kanlı iç çatışmalara neden olabileceğine, Alevi-Sünni, Kürt-Türk tetiklenmesiyle ve TSK'daki kişilerin harekete geçmesiyle çok kanlı bir ortamın yaratılacağına, bunun sonunda TSK'nın çeşitli gerekçelerle (demokrasiyi getirmek gibi düzlüğe çıkarmak gibi) yönetime el koyacağına, bunun da FETÖ'cüler aracılığı ile gerçekleştirileceğine ihtimal veriyorum. Böylesi bir ortamın yaratılması durumunda FETÖ'cülerin darbe yapabilecek güçte olduğuna inanıyorum.

DİŞLİ'Yİ, AKAR DEĞİL BİR TRAFİK POLİSİ TUTUKLATTI

General Mehmet Dişli ve Mehmet Partigöç, darbenin bir ve iki numarası. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, İstanbul'daki bir toplantıda “Dişli ve Partigöç sadece elim kolum değil, kalbimle beynim” diyor. Bana ise “İçeride FETÖ'cüler var” dediğim için TSK'nın manevi şahsiyetini rencide etmekten suç duyurusunda bulundu.  Partigöç, Yurtta Sulh Konseyi bildirisinin altında adı olan kişi, Dişli ise Akar'ı helikopterle götüren kişi. Akar'ın “Dişli de FETÖ'cüdür, alın bunu da dedim” diye ifadesi var. Ben bunun böyle olmadığını, bir trafik görevlisi polis memurunun ihbarıyla Dişli'nin tutuklandığını duydum. Ölen 249 kişinin ölümünde vebali olanların görevden alınması gerektiğini hep söyledim. Akar, Genelkurmay Başkanı olmasını Balyoz kumpasına borçludur.

 
9 Haziran 2017 Cuma 03:07 
Yorum YapYazdır
 
 
(1 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>c yılmaz</p> <p>2017-06-10 12:43:54</p> <p>sanki sadece tsk da var. en güçlüleri meclis de. meclis de bu kadar güçlü olmasalar çoktan çözülürdü bu iş.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Türker Ertürk
 
Nihat Genç
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Mehmet Polat
 
Mustafa Önsel
 
Attila Aşut
 
Arslan Bulut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Kazım DEMİR
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1827 - Navarin Baskını. İngiliz, Fransız, Rus birleşik filosu, Yunanistan açıklarında Navarin'de Osmanlı donanmasını tahrip etti.
1905 - Galatasaray Spor Kulübü kuruldu.
1921 - Fransızlar'ın Anadolu'dan çekilmesi. TBMM ile Fransa hükümeti arasında Ankara Anlaşması imzalandı. Fransa adına Franklin Bouillon'un sürdürdüğü görüşmeler sonrasında, Fransa işgal ettiği Anadolu topraklarından çekildi.
1927 - Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı anlattığı 15 20 Ekim 1927 tarihlerinde Cumhuriyet Halk Partisi 2. Kongresinde otuz altı buçuk saat süren tarihi konuşması
1935 - Milliyetçi hükümete karşı Mao Zedung'un başlattığı ve bir yıl süren 6.000 millik Uzun Yürüyüş sona erdi. Mao önderliğindeki Birinci Öncü Ordu Yenan'a girdi.
1940 - Nüfus sayımı. Türkiye'nin nüfusu: 17.820.950.
1941 - II. Dünya Savaşı: Alman işgalindeki Sırbistan'da binlerce sivil öldürüldü: Kragujevac katliamı.
1942 - Ekmek karneleri dağıtılmaya başladı.
1944 - Sovyet Kızıl Ordu Belgrad'a girdi. Aynı gün Gestapo, Alman anti-faşist ve sosyal demokrat Julius Leber'i kurşuna dizdi.
1945 - Mısır, Suriye, Irak ve Lübnan, Filistin topraklarında devlet kurmak isteyen yahudilere karşı Arap Cemiyeti'ni kurdu.
1949 - Minik Vali olarak tanınan Ordinaryüs Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay, İstanbul Valiliği ve Belediye Başkanlığı görevine başladı.
1954 - Britanya'da 51 bin liman işçisi greve gitti. Britanya'nın deniz ticareti yarı yarıya durdu.
1954 - Dünya Bankası genel sekreteri Türkiye'ye geldi. Genel sekreter "Türkiye ekonomik geleceği çok parlak bir ülkedir" dedi.
1959 - III. Akdeniz Oyunları Beyrut'ta düzenlendi. Türk grekoromen milli takımı şampiyon oldu. Türkiye 4 altın, 2 gümüş, 1 bronz madalya aldı.
1968 - Meksiko Olimpiyatları'nda serbest güreşte 78 kiloda Mahmut Atalay ve 97 kiloda Ahmet Ayık altın madalya kazandılar.
1968 - ABD'nin öldürülen başkanlarından John F. Kennedy'nin eşi Jacqueline Kennedy Yunanlı armatör Aristotle Onassis ile evlendi.
1978 - İTÜ Elektrik Fakültesi dekanı Ord.Prof. Bedri Karafakioğlu İstanbul'da uğradığı silahlı saldırı sonucunda yaşamını yitirdi.
1980 - Yunanistan, NATO askeri kanadına yeniden girdi.
1982 - Bir gün önce anayasa metnini açıklayan MGK, devlet başkanı Kenan Evren'in anayasayla ilgili konuşmalarını eleştirmeyi yasakladı.
1984 - Bilkent Üniversitesi kuruldu.
1985 - 12. Nüfus sayımı. Türkiye'nin nüfusu: 50.664.458. İstanbul'un nüfusu: 5.475.982
1992 - Bingöl'ün Solhan ilçesi Hazarşah köyü yakınlarında, bir otobüsü durduran PKK militanları 19 yolcuyu kurşuna dizerek öldürdü, 6 kişiyi yaraladı.
2002 - Sırbistan ile birlikte Yugoslavya'yı oluşturan Karadağ'da yapılan genel seçimlerde, devlet başkanı Milo Cukanoviç'in bağımsızlık yanlısı partisi meclis çoğunluğunu elde etti.
2008 - Ergenekon davası'nın ilk duruşması Silivri Cezaevi içindeki Adliye'de görülmeye başlandı.
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:50
  • Güneş06:30
  • Öğlen12:17
  • İkindi15:17
  • Akşam17:42
  • Yatsı19:11
 
Süper Loto
19.10.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu031217284748
 
On Numara
16.10.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu01061213141619273537384049515255646568697580
 
Sayısal Loto
14.10.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu040612333445
 
Şans Topu
18.10.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu010215162512
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık