Başkanlık teklif paketi meclisten geçti

Ana Sayfa » Güncel » ŞEHİTLER TOPRAĞA VERİLİYOR.. İŞTE ÖYKÜLERİ

ŞEHİTLER TOPRAĞA VERİLİYOR.. İŞTE ÖYKÜLERİ

ŞEHİTLER TOPRAĞA VERİLİYOR.. İŞTE ÖYKÜLERİ

 
11 Kasım 2012 Pazar 08:53 
Yorum YapYazdır
 
 
ŞEHİTLER TOPRAĞA VERİLİYOR.. İŞTE ÖYKÜLERİ


GÜMÜŞHANE- BARTIN - TEKİRDAĞ - ADANA - MANİSA - ANTALYA - GİRESUN - KAHRAMANMARAŞ - GAZİANTEP - ERZURUM - MERSİN - KAYSERİ - KONYA - DENİZLİ - KIRKLARELİ - DİYARBAKIR - ANKARA

Kimi yeni evlenmişti, kiminin düğünü yaklaşıyordu, kiminin eşi hamileydi... Siirt'te şehit olan askerlerin hikayeleri yürek burktu.

 

İşte 17 ev,  17 acı hikaye:

GÖZYAŞLARI SEL OLDU
Siirt'in Pervari İlçesi'nde siste düşen askeri helekipoterde şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş 25 yaşındaki Erkan Yalçın'ın, Bartın'ın Ulus İlçesi'ndeki evine ateş düştü.

Ulus'un Kaldırım Mahallesi'nde evi bulunan Astsubay Kıdemli Çavuş Erkan Yalçın'ın anne ve babasına acı haberi, Ulus Kaymakamı Ali Fuat Atik, Bartın İl Jandarma Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, Ulus Belediye Başkanı Hüseyin Ulus, sağlık ekipleri eşliğinde verdi. Oğullarının şehit olduğu haberiyle yıkılan anne 50 yaşındaki Zeynep Yalçın ve baba 53 yaşındaki Ahmet Yalçın sinir krizi geçirdi. Yalçın çifti sağlık ekipleri tarafından Ulus Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Şehit Astsubay Erkan Yalçın'ın kardeşleri, Zonguldak'ın Devrek İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli Astsubay Erdal Yalçın ile Gebze'de görevli polis Ekrem Yalçın'a  haber verildi. Şehit astsubayın ikiz kardeşi ilçede taksicilik yapan Ercan Yalçın ve kız kardeşi Feride Yalçın acı haberle gözyaşlarına boğuldu. Ercan ve Feride Yalçın kardeşler de hastaneye kaldırıldı.

Kaymakam Atik, Albay Karsavuran, Belediye Başkanı Ulus ve yetkililer hastaneye giderek şehidin yakınlarının sağlık durumlarıyla ilgili bilgi aldı. Bir süre sonra Bartın Valisi Bülent Savur da hastaneye geldi.

5 yıl önce göreve başlayan Erkan Yalçın'ın bekar olduğu öğrenildi. Şehidin evinin önünde toplanan vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

UZMAN ÇAVUŞ TÜFEKÇİ İZİN DÖNÜŞÜ ŞEHİT DÜŞTÜ
Siirt'in Pervari İlçesi'nde düşen askeri helikopterde şehit olan 17 asker arasında bulunan Uzman Çavuş Yusuf Tüfekçi'nin acı haberi, Gümüşhane'nin Kürtün İlçesi Akçal Köyü'ne yaşayan ailesini de yasa boğdu.

Jandarma Uzman Çavuş Tüfekçi'nin bir süre önce izin için memleketi Kürtün İlçesi Akçal Köyü'ne geldiği, bir hafta önce de görevine dönmek üzere ilçeden ayrıldığı belirtildi. Kenan - Asiye Tüfekçi çiftinin en büyük çocuğu olan 22 yaşındaki Uzman Çavuş Yusuf Tüfekçi'nin 3 de kardeşi bulunuyor. Acı haberle birlikte Tüfekçi ailesi gözyaşlarına boğuldu. 

YIKAN HABER
Siirt'in Pervari İlçesi'nde Sikorsky S-70 helikopterinin düşmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Dinçer Ersoy'un Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde yaşayan ailesi, acı haberle yıkıldı.

Şehit haberinin alınmasının ardından askeri yetkililer, sağlık ekipleriyle birlikte şehit Jandarma Özel Harekat personeli Uzman Çavuş Dinçer Ersoy'un Çerkezköy Atatürk Caddesi'ndeki evini gitti ve anne Nilüfer ve baba Mustafa Ersoy'a acı haberi verdi. Aile gözyaşlarına boğulurken, şehidin evi ve sokağa Türk bayrakları asıldı.

ATATÜRK HAYRANI

Atatürk hayranı olan ve sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı Atatürk fotoğraflarıyla Büyük Önder'e bağlılığını her fırsatta gösteren şehit Uzman Çavuş Ersoy, hakkında ise sosyal paylaşım sitesinde şu bilgiyi verdi: "Tutucu değilim. Piyasada değilim. Prensiplerim yoktur ama seviyesiz değilim. Kuralları sevmem ama yersiz yere çiğnediğim görülmemiştir. İçe kapanık değilim ama gereksiz yere konuşmam. Kinci değilim ama unutmam. Şefkat gösteririm ama şımartmam. Şüpheciyim ama kuruntu yapmam. Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam. Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama kapılmam. Huzur veririm ama söz vermem. Sahip olurum ama ait olmam. Haksızlığa gelemem. Hatır gönül dinlemem. Babamın oğluyum ben kursun yerim laf yemem."

KAÇ NEFES KALDIKİ ÖLÜME

Şehit Uzman Çavuş Dinçer Ersoy, sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı askeri üniformalı bir fotoğrafının altına ise şu şiiri yazdı.

İzin ver yanında kalayım,

Kıvrılsın saçların yüreğime,

Sana tutuşsun her zerrem,

Bakışlarını kat ömrüme,

Tutalım ziyan edilmiş ömrün kalanını,

Kaç nefes kaldı ki ölüme?
 
ŞEHİDİN AĞABEYİNİN EVİNDE YAS VAR
Siirt- Şırnak- Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı'nda bugün saat 07.25'te olumsuz hava koşulları nedeniyle düşen Sikorsky S-70 helikopterde şehit olan Uzman Çavuş Halil İbrahim Çelik'in acı haberi, Siirt'e kardeşini ziyarete giden ağabeyi Hacı Çelik'e askeri yetkililer tarafından verildi. 4 günden bu yana yanında bulunduğu kardeşinin şehit haberiyle yıkılan Hacı Çelik, durumu Kemer'de oturan ağabeyi Ümit Çelik'e telefonla bildirdi. Şehit haberinin duyulmasıyla birlikte ağabeyi Ümit Çelik'in evine çok sayıda kişi  taziyede bulunmak için gitti. Kemer Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Gül, Ümit Çelik'in evine gelerek başsağlığında bulundu. Kemer Belediyesi tarafından Ümit Çelik'in evinin hemen önünde taziye çadırı kuruldu.

Geçen hafta nişanlandığı belirtilen Halil İbrahim Çelik'in babası Melih Gazi Çelik'in vefat ettiği ve annesi Kamer Çelik'in ise Kayseri'nin Sarız İlçesi'nde oturduğu kaydedildi. Şehit Uzman Çavuş Halil İbrahim Çelik'in cenazesi, memleketi Sarız İlçesi'nde toprağa verilecek.

ŞEHİT ATEŞİ ADANA'YA DÜŞTÜ
SİİRT'in Pervari İlçesi'nde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 17 askerden biri olan Uzman Çavuş Erdal Tekin'in Adana'nın Feke İlçesi'nde oturan ailesinin evine ateş düştü.

Feke Kaymakamı Mehmet Balıkçılar, Belediye Başkanı MHP'li Ahmet Ser ile İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Akgün Baydar, ilçeye bağlı Gürümze Köyü'nde oturan 26 yaşındaki Uzman Çavuş Erdal Tekin'in babası Rafi Tekin ve annesi Yüksel Tekin'e acı haber verdi. Bekar olan Tekin'in acı haberi ailesini yasa boğdu. Fenalık geçiren yakınlarına sağlık ekipleri sakinleştirici iğne yaptı.

Eve Türk Bayrakları çekildi, olayı duyan yakınları da eve akın edip, ailesi teselli etmeye çalıştı.

TURGUTLU’YU YASA BOĞDU
Siirt'in Pervari İlçesi'nde düşen helikopterde 16 silah arkadaşıyla şehit olan Pilot Yüzbaşı Anıl Barış Çetin'in, Manisa'nın Turgutlu İlçesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.

31 yaşındaki Pilot Yüzbaşı Anıl Barış Çetin'in şehit olduğu haberi Turgutlu'yu yasa boğdu. Şehidin Cumhuriyet Mahallesi Karaca Sokak 37 nolu apartmanın 3'üncü katındaki dairede oturan annesi Nevin ve babası Abdullah Çetin'e acı haber, Kaymakam Nazmi Günlü, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Tarık Ercan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Levent Türker, Belediye Başkanı Serhat Orhan ve Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Sabri Taşcıoğlu tarafından verildi. Olayın duyulmasının ardından kamu kuruluşlarının yöneticileri ve çok sayıda vatandaş evin önünde toplandı, apartmana Türk bayrağı asılırken, bir ambulans da hazır olarak bekletildi.

"BENİM ŞİMDİ AĞLAMA ZAMANIM"

Şehit Pilot Yüzbaşı Anıl Barış Çetin'in annesi emekli hemşire 55 yaşındaki Nevin ve babası emekli öğretmen 59 yaşındaki Abdullah Çetin, oğullarının şehit düştüğü haberini alınca fenalaştı. Eve gelen sağlık ekibinin sakinleştirici iğne yapmasına izin vermeyen Abdullah Çetin, "Televizyonlarda iğne yapılan şehit babalarını gördüm. Kuzu gibi oluyorlar. Ben öyle olmak istemiyorum. Benim şimdi ağlama zamanım. Şehit olan oğluma ağlamayacağım da ne zaman ağlayacağım?" dedi. Anne Nevin Çetin'i de komşuları sakinleştirmeye çalıştı.

3 YILLIK EVLİYDİ

Yüzbaşı Çetin'in 3 yıl önce Çiğdem Çetin ile evlendiği belirtildi. Çiğdem Çetin'in Ankara'da ODTÜ Koleji'nde İngilizce öğretmeni olarak çalıştığı ve ailesinin de Hollanda'da yaşadığı belirtildi.

Şehidin bekar olan kız kardeşi Pınar Çetin'in de Urganlı Besime Işıldak İlkokulu'nda öğretmen olduğu, bir proje için yurtdışında bulunduğu ve acı haberi alır almaz Turgutlu'ya gelmek için yola çıktığı öğrenildi.

İlçede bulunan siyasi partilerin temsilcileri ve kadın kolları üyeleri başta olmak üzere taziyelerini bildirmek isteyen vatandaşlar, şehit evine geldi.

ŞEHİT ASTSUBAY EVLENDİ, GÖREVE DÖNÜP ŞEHİT DÜŞTÜ
SİİRT'in Pervari İlçesi'nde düşen askeri helikopterde şehit olan askerlerden 23 yaşındaki Astsubay Kıdemli Çavuş Hakan Gemici'nin acı haberi Giresun'un Keşap İlçesi'ndeki evini yasa boğdu.

Şehit Astsubay Gemici'nin, 18 Ekim'de Keşap'ta Elif Gemici ile evlendiği, birkaç gün izinin ardından da görevine döndüğü öğrenildi. Hakan Gemici'nin şehit haberini alan ailesi gözyaşlarına boğuldu. Şehit Astsubay'ın evlendikten sonra eşiyle birlikte görev yeri olan Siirt'e gittiği ve 3 kardeşinin bulunduğu öğrenildi.
 
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ ÖNÜMÜZDEKİ AY EVLENECEKTİ
Siirt'in Pervari İlçesi'nde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 17 askerden biri olan Jandarma Uzman Çavuş Ömer Büyükköse'nin önümüzdeki ay düğünü olacağı, nişanlısı ile ailesinin Siirt'teki damat evine eşyaları götürdüğü bildirildi.

Askeri yetkililer, Karamanlı Mahallesi 19'uncu Sokak'ta oturan şehit Ömer Büyükköse'nin babası Süleyman Büyükköse'ye haber vermek için evine geldi. Ancak eşinden 10 yıl önce boşanan baba Süleyman Büyükköse ile şehidin 6 ay önce nişanlandığı Kübra Yiğit ve diğer yakınlarının, Siirt'e çeyiz götürdüğü anlaşıldı. Bunun üzerine askeri yetkililer ayrılırken eve gelen şehidin komşusu Türkan Baysal, şehit Ömer Büyükköse'nin aralık ayının ilk haftasında düğününün olduğunu söyledi. Baba Süleyman ile diğer yakınlarının 2 gün önce düğün hazırlıkları için Siirt'e gittiğini anlatan Baysal, "Ömer iyi bir çocuktu, melek gibiydi. Aralık ayının ilk haftası düğünü olacaktı. Düğün hazırlığı için babası, halası, nişanlısı Kübra Yiğit ile kardeşi Siirt'e çeyizini götürdü. Ömer Büyükköse'nin halası Ayşe Kılıçkıran benim üst komşum. Kendisiyle telefonla görüştüm. Bana, 'Ömer dün saat 16.00'ya kadar evdeydi. Sonra operasyona çıktı. Evi çok beğendi' dedi" diye konuştu.

Şehidin cenazesinin yarın Kahramanmaraş'ta toprağa verilmesi bekleniyor.


VATANİ GÖREVİNDEN SONRA UZMAN ÇAVUŞ OLMUŞ
Siirt'in Pervari İlçesi'nde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan bekar, Uzman Çavuş 22 yaşındaki Dinçer Ersoy'un, Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde vatani görevini tamamladıktan sonra 5 ay önce Uzman Çavuş olduğu öğrenildi.

Ağlayan ve ayakta durmakta güçlük çeken ev kadını anne Nilüfer Hatun ve Çerkezköy Atatürk İlköğretim Okulu'nda hizmetli olarak çalışan ve bir süre önce emekli olan baba Mustafa Ersoy'u yakınları ve askeri yetkililer sakinleştirmeye çalıştı.

 GAZİANTEPLİ ŞEHİT 15 GÜN ÖNCE NİŞANLANMIŞ
 SİİRT'in Pervari İlçesi'nde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 17 askerden biri olan 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Serkan Perişan'ın, Gaziantep'teki ailesine acı haber verildi. Şehit Uzman Çavuş Perişan'ın 15 gün önce Kurban Bayramı'nda nişanlandığı belirtildi.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Perişan'ın İstiklal Mahallesi 63 Nolu Sokak'ta oturan ailesine acılı haberi askeri yetkililer verdi. Baba Gani Perişan haberi alır almaz fenalaşırken, üvey annesi Döne Perişan ve kardeşleri de gözyaşlarına boğuldu. Giresun'da vatani görevini tamamladıktan sonra 3 yıl önce uzman çavuş olarak göreve başlayan Şehit Perişan'ın 8 yıl önce öz annesi Gürcü Ölmez'i kaybettiği, geçen Kurban Bayramı'nda ise Adana'da Çiğdem Çullu ile nişanlandıktan sonra 10 gün önce birliğine döndüğü ifade edildi.4'ü kız, 2 erkek toplam 6 kardeşi olan şehit Perişan'ın evinin bulunduğu mahalle Türk bayraklarıyla donatılırken, acı haberi alan yakınları şehit evine akın etti. Şehit evinde sağlık ekipleri de hazır bulundu.
 
ERZURUM'DA ŞEHİT ACISI
SİİRT'in Pervari İlçesi'nde Sikorsky helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 17 askerden Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş'in Erzurum'daki evine giden 9'uncu Kolordu Komutanı Korgeneral Kamil Başoğlu, aileye acı haberi verdi. Korgeneral Başoğlu, "Şehitlik çok ulvidir, herkese nasip olmaz" dedi.

Pervari'de helikopterin düşmesi sonucu Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş'in şehit olduğu haberini merkez Palandöken İlçesi'ndeki Kayakyolu Mevkii'nde oturan Ağa ve Rahime Güneş'in evine Palandöken Emniyet Müdürü Suat Özdemir ile askeri yetkililer giderek acı haberi verdi. Acı haberle birlikte annesi Rahime Güneş, gözyaşlarına boğulurken, "Oy sarı civcivim. Helikopter mi düşmüş? O helikopteri kırılaydı. Ya gelin ne yapıyor? Sarı sivcivim, kuzum. Bana telefon açtığında 'kuzum' diyordum. Niye ona diyorsun bize demiyorsun diyorlardı. O küçüğümdü benim" dedi.

Metanetini korumaya çalışan ve gözleri dolan Ağa Güneş, oğlu Kürşat'ın vatani görevini Siirt'in Beytüşşebap İlçesi'nde jandarma komando olarak yaptığını, daha sonra da Uzman Çavuş olmak için başvurduğunu anlattı. Kürşat Güneş'in Hatice ile evlendikten sonra geçen yıl Siirt'te göreve başladığı ve eşiyle orada bulunduğu belirtildi. Gelini Hatice'nin üç aylık hamile olduğunu anımsatan Ağa Güneş, 2'si kız, 3'ü erkek 5 çocuğu olduğunu anlatarak, "Kürşat, sondan ikinci evladım" dedi.

Kayak yolunda feryatların dinmediği eve daha sonra 9'uncu Kolordu Komutanı Korgeneral Kamil Başoğlu, geldi. Korgeneral Başoğlu, Ağa Güneş ve ailesine başsağlığı dileğinde bulundu. Korgeneral Başoğlu, "Allah'ın takdiri. Kimsenin başına ne zaman ne geleceği belli olmaz. Şehitlik çok ulvidir, herkese nasip olmaz. Muhtemelen cenaze, bu akşam burada olur. Yarın öğlen namazına muhtemelen defnedilir" diye konuştu.

Apartman dairesinin balkonuna Türk bayrağı asılan eve, bu kez Vali Sebahattin Öztürk geldi. Korgeneral Başoğlu ile şehidin babası Ağa Güneş'in ortasına oturan Vali Öztürk, 10 Kasım günü, 17 vatan evladının şehit haberini aldıklarını bildirdi. Evin diğer odalarından feryatlar yükselirken Vali Öztürk, "Hepimizin başı sağolsun. Ailemizin başı sağolus. Allah rahmet eylesin. Allah sabırlar versin, kolay bir durum değil" dedi.

MERSİN'DE ŞEHİT ACISI
 SİİRT'in Pervari İlçesi'nde helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 17 askerden biri olan Uzman Çavuş Eren Kızılgedik'in memleketi Mersin'deki evi yasa boğuldu.

Askeri yetkililer, bekar olan Eren Kızılgedik'in şehit olduğu haberini merkez Yenişehir İlçesi Çiftlikköy Mahallesi'nde oturan çiftçi babası Ergün ile anne Fatma Kızılgedik'e verdi. Acı haberle yıkılan anne Fatma Kızılgedik fenalık geçirdi. Eve akın eden yakınları tarafından teselli edilmeye çalışılan anne, "Bu acıya nasıl dayanılır. Gitti kuzum genç yaşta" diye ağıt yaktı. 4 çocuk babası Ergün Kızılgedik ise, metanetli görünmeye çalıştı. Sağlık ekiplerinin hazır bekletildiği ev ise Türk bayrakları ile donatıldı. Şehit Eren Kızılgedik'in cenazesi yarın Mersin'de toprağa verilecek.

OĞLUNUN ŞEHİT OLDUĞUNU DUYUNCA BAYILDI
SİİRT'in Pervari İlçesi'nde takviye amacıyla Jandarma Özel Harekat timini taşıyan İl Jandarma Komutanlığı'na ait Sikorsky S-70 helikopterinin, Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı'nda düşmesi sonucu şehit olan 17 Mehmetçik'ten, Kayserili Uzman Çavuş Halil İbrahim Çelik'in evine ateş düştü. Bayılan annesi Kamer Çelik, hastaneye kaldırıldı.

Aslen, Kayseri'nin Sarız İlçesi Büyük Söbeçimen Köyü'nden olan 8 kardeşin, ikincisi 4 yıllık asker, bekar Uzman Çavuş Halil İbrahim Çelik'in şehit düştüğü haberi, Kayseri merkez Melikgazi İlçesi Selçuklu Mahallesi'nde, diğer oğlu Süleyman ile birlikte oturan anne Kamer Çelik'in evine ögle saatlerinde ulaştı. Şehidin annesi ve kardeşinin oturduğu Sedat İyigün Caddesi 66 sayılı eve Türk bayrağı asıldı. Garnizon Komutanlığı'ndan gelen askerler de de aileye oğullarının şehit olduğu haberini verirken, dışarda bir ambulans bekletildi. Bu sırada anne Kamer Çelik, bayıldı. Talihsiz anne ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine kaldırıldı.

Sarız İlçesi'nde oturan amcası Mehmet Çelik, yeğeninin şehitlik haberini alınca dünyanın başlarına yıkıldığını söyledi. Şehit Halil İbrahim Çelik'in babası, Sarız Büyüksöbeçimen Köyü Muhtarı Melikgazi Çelik'in 1 yıl önce öldüğünü belirten amca Mehmet Çelik, "Vatan sağolsun. Çok üzgünüz. Halil İbrahim, çok terbiyeli, saygılı bir çocuktu. Liseyi bitirdikten sonra, askere gitti. Sonra uzman çavuş oldu" dedi.

Bu arada, Şehit Uzman Çavuş Halil İbrahim Çelik'in ağabeyi Hacı Çelik'in, "Dünya hali, ölüm de var" diyerek 2 gün kardeşini görmeye gittiği, şehit düştüğünde de Siirt'te bulunduğu belirtildi. Şehit Uzman Çavuş Halil İbrahim Çelik'in bu sabaha karşı evinde kalan ağabeyi Hacı Çelik'i uyandırarak, "Operasyona gidiyorum. Hakkını helal et" dediği kaydedildi.
 
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ'UN KONYA'DAKİ EVİNE ATEŞ DÜŞTÜ
 SİİRT'in Pervari İlçesi'nde düşen askeri helikopterde şehit düşen askerlerden 32 yaşındaki Uzman Çavuş Mesut Şeker'in acı haberi, Konya'nın Akşehir İlçesi'ne bağlı Reis Beldesi'nde yaşayan ailesini yasa boğdu.

Ankara'dan geçici görevle Siirt'e giden 10 yıllık Uzman Çavuş Şeker'in şehit olduğu haberini aileye, Akşehir Garnizon Komutanı Albay Ali İhsan İmre, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğuz ve Akşehir Kaymakamı Ali Dursun tarafından verildi.

RÜYAMDA GELİNLİK HEDİYE EDERKEN GÖRDÜM KEFENİ OLACAKMIŞ

Oğlunun şehit olduğu haberini alan anne Ayşe Konuk, "Oğlumu rüyamda bana gelinlik hediye ederken gördüm. Meğerse oğlum kefen giyecekmiş" diyerek göz yaşlarına boğuldu. Fenalık geçiren anneye sağlık ekipleri müdehale etti.

AİLESİNDEN AYRI YAŞIYOR

Şehit Uzman Çavuş Mesut Şeker'in, annesinden ayrıldığı öğrenilen babası Mevlüt Şeker'in 2 yıl önce vefat ettiği belirtildi. Son olarak Kurban Bayramı'nda izinli olarak memleketine geldiği öğrenilen şehit Uzman Çavuş Mesut Şeker'in eşinden ayrıldığı, 9 yaşındaki Merve ve 7 yaşında Mevlüt Kağan adlarında iki çocuğunun olduğu öğrenildi.
 
DENİZLİ’DE ŞEHİT ACISI
SİİRT'in Pervari İlçesi'nde düşen helikopterde şehit olan 17 askerden biri olan, Afyonkarahisar'ın Dazkırı İlçesi doğumlu 25 yaşındaki helikopter teknisyeni Astsubay üst çavuş Vedat Avcı'nın acı haberi, Denizli'de yaşayan annesi Cemile Avcı'ya askeri yetkililer tarafından verildi. Haberin duyulmasının ardından şehit evinin bulunduğu sokak, komşuları tarafından bayraklarla donatıldı.

Merkez Komutanlığı'ndan bir albay ve astsubay, ambulans ve sağlık ekibiyle birlikte Hacıkaplanlar Mahallesi 745 Sokak 3 numarada apartmanın birinci katında oturan 47 yaşındaki 2 çocuk annesi Cemile Avcı'ya acı haberi verdi. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen anne Avcı'nın ağıtları yürekleri dağladı.

Helikopter teknisyeni Üstçavuş Vedat Avcı'nın en son dün akşam dayısı Mustafa Özdemir ile görüştüğü öğrenildi. Özdemir, yeğeniyle telefonla görüştüğünü belirterek, "Türkiye'nin başı sağ olsun. Bana operasyona gideceklerini, 23 Kasım'da geleceğini söyledi" dedi.

Acı haberi duyan komşular da sokağı ve evlerini Türk bayraklarıyla donattı. Aileye haberi veren albay, evden çıktıktan sonra basın mensuplarına "Hepimizin başı sağolsun" dedi.

Afyonkarahisar'ın Dazkırı İlçesi'nde 3 yaşındayken babası Muharrem Avcı'yı kaybeden şehit Vedat Avcı'yı annesi Cemile Avcı büyüttü. Şehidin 22 yaşında olan Sedat Avcı isimli kardeşinin de 1 yıl önce askerden geldiği öğrenildi. Şehit Vedat Avcı'nın görev yerinin Ankara Güvercinlik olduğu ve operasyon için bölgeye gittiği öğrenildi. Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı'nın nişanlı olduğu ve gelecek yıl yaz aylarında evlenmeyi planladığı belirtildi.

Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı'nın cenazesinin Denizli'de toprağa verileceği, ancak gününün henüz kesinleşmediği kaydedildi.

Bu arada Denizli Belediyesi Konservatuvarı tarafından bu akşam Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılması planlanan Atatürk'ü Anma Konseri de iptal edildi.

 
ŞEHİT ATEŞİ BABAESKİ'YE DÜŞTÜ
SİİRT'in Pervari İlçesi'nde düşen helikopterde şehit olan Jandarma Üsteğmen Ersan Yenici'nin Kırklareli'nin Babaeski İlçesi'ne bağlı Kuleli köyünde yaşayan ailesi, acı haberle yıkıldı.

Şehit haberinin alınmasının ardından Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan ve askeri yetkililer, sağlık ekipleriyle birlikte evli ve 2 çocuk babası olan Üsteğmen Ersan Yenici'nin Kırklareli'nin Babaeski İlçesi'ne bağlı Kuleli köyünde yaşayan ve çiftçilik yapan anne Ayşe ve baba Ali Yenici'nin evine gitti.

Karşısındaki askerleri görünce bayılan anne Ayşe Yenici, hazır bekletilen ambulansa bindirilerek tedavi altına alındı. Baba ise sinir krizleri geçirdi. Sakinleştirici yapılan anneye acı haberi şehidin kardeşi Ercan Yenici verdi. Acı haberle yıkılan annenin feryatları yürekleri dağladı.

ŞEHİT BABASININ TEPKİSİ

Oğlunun fotoğrafına sarılan baba Ali Yenici, "Benim oğlum seve seve askerliği istedi. 'Ben asker olacağım baba' dedi. Bayramda gördüm en son oğlumu. 1 hafta önce gitti. Benim oğlum vatan uğruna feda olsun. Ancak Başbakana ve hükümete hakkımı helal etmiyorum. Hiç bir zaman helal etmeyeceğim. Bu evlatlar kolay yetişmiyor. Bu söylediklerimi sansürlerseniz size de hakkımı helal etmiyorum" dedi.

Şehit askerin baba ocağı Türk bayraklarıyla süslenirken,eşi ve 2 çocuğunun Siirt'te olduğu belirtildi.

DİYARBAKIRLI ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞUN EVİNE ATEŞ DÜŞTÜ
SİİRT'in Pervari İlçesi'nin kırsal kesiminde düşen helikopterde şehit olan 17 askerden Uzman Çavuş Murat Yıldızhan'ın Diyarbakır'ın Çermik İlçesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.
 

ŞEHİT PİLOT ÜSTEĞMENİN EVİNDE HÜZÜN
Pervari'de düşen helikopterde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Murat Yıldızhan'ın memleketi Diyarbakır'ın Çermik İlçesi Başarı Köyü'ndeki baba ocağına ateş düştü. Bir yıllık evli olan ve 6 yıldır uzman çavuşluk yapan 28 yaşındaki Yıldızhan'ın ailesine acı haberi yetkililer verdi. Baba Sabri Yıldızhan'ın tarlada çalışırken şehit haberini aldığı öğrenildi. Anne Remziye ile şehit uzman çavuşun bir yıllık eşi haberi alınca fenalık geçirdi. Köye giden doktorlar, anne ve şehidin eşini kontrol altında tutarken, baba Sabri Yıldızhan taziyeleri kabul etti.

Şehidin evi dolup taşarken, daha önce de Siirt'in Pervari İlçesi'nde görev yapan Kaymakam Mimar Sinan Batmaz ile Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Muhammet Akbaba, Emniyet Amir vekili Komiser Erdinç Petekçi ile diğer yetkililer köye giderek aileye başsağlığı diledi.

Baba Sabri Yıldızhan'ı yanına oturtan Kaymakam Batmaz, kazanın olduğu bölgenin dağlık olduğunu, kesinlikle bir çatışmanın yaşanmadığını, helikopterin dağa çarpması sonucu üzücü olayın meydana geldiğini söyledi. Batmaz, Allah'ın herkese şehitlik mertebesini nasip etmediğini belirterek, "Şehitler büyük kullardır"dedi.

Şehit Uzman Çavuş Murat Yıldızhan'ın dedesi Mahmut Sarı, bir musibetin bu ülkenin başına bela olduğunu belirterek, "Ne yapalım, üzüntümüz çok büyük" diye konuştu.

SİİRT'te askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 27 yaşındaki Pilot Üsteğmen Yakup Çınar'ın Ankara'daki ailesinin evinde yas var. 2 yıllık evli Yakup Çınar'ın eşi Fethiye Çınar'ın 3 aylık hamile olduğu öğrenildi.

Askeri yetkililer, sabah saatlerinde meydana gelen kazanın ardından sağlık ekipleriyle şehit Yakup Çınar'ın Fatih Ulubatlı Hasan Mahallesi'ndeki babaevine gitti. Yetkilelerden

oğullarının şehit olduğunu öğrenen baba Kemal Çınar ile anne Fatma Çınar büyük üzüntü yaşadı. Çınar çifti ve şehidin kız kardeşlerini haberin duyulmasının ardından gelen komşuları ve yakınları sakinleştirilmeye çalıştı.

Ailenin evine Türk bayrağı asılırken, Kemal Çınar, evin önüne kurulan çadırda başsağlığına gelenleri karşıladı. Şehit annesi ile kardeşleri Serpil ve Sevcan,  fotoğraflarına sarılarak, ağladı. Şehit Yakup Çınar'ın eşi Fethiye Çınar 3 aylık hamile olduğu belirtildi. 
Gazeteport

 
11 Kasım 2012 Pazar 08:53 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Nihat Genç
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Arslan Bulut
 
Mehmet Polat
 
Türker Ertürk
 
Ahmet Özer
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Kazım DEMİR
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
17
11
6
0
39
2
Beşiktaş
17
11
5
1
38
3
Galatasaray
18
11
3
4
36
4
Fenerbahçe
17
9
5
3
32
5
Konyaspor
18
7
6
5
27
6
Bursaspor
18
8
3
7
27
7
Osmanlıspor FK
17
6
8
3
26
8
Antalyaspor
17
7
4
6
25
9
K.D.Ç. Karabük
18
7
3
8
24
10
Gençlerbirliği
17
5
7
5
22
11
Trabzonspor
17
6
3
8
21
12
Akhisar Bld.
18
5
6
7
21
13
Kasımpaşa
17
6
3
8
21
14
Alanyaspor
17
5
3
9
18
15
Ç. Rizespor
18
4
4
10
16
16
Adanaspor
18
3
5
10
14
17
Kayserispor
18
3
4
11
13
18
Gaziantepspor
17
3
2
12
11
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Anket
2016 TÜRKİYE AÇISINDAN NASIL GEÇECEK?
ÇOK İYİ
İYİ
BİR ŞEY DEĞİŞMEZ
KÖTÜ
ÇOK KÖTÜ
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:47
  • Güneş07:33
  • Öğlen12:44
  • İkindi15:17
  • Akşam17:33
  • Yatsı19:08
 
Tarihte Bugün
1517 - Osmanlı ordusu Ridaniye Savaşında Memluk ordularını yendi. Bu savaşın ardından, halifelik Osmanlılara geçti.
1580 - İstanbul Rasadhanesi III. Murat tarafından yıktırıldı.
1771 - Falkland Adaları İspanya tarafından Britanya'ya bırakıldı.
1842 - Baytar Mektebi (Veteriner Fakültesi) açıldı.
1873 - Kasımpaşa tersanesi işçileri greve gitti.
1889 - Columbia Phonograph plak ve müzik şirketi Washington, D.C.'de kuruldu.
1905 - Birinci Rus devrimi başladı. Çar birliklerinin Kışlık Saray'a dilekçe vermek için yürüyüşe geçen işçilere ateş açmaları ve Kanlı Pazar diye anılan günde, 500 işçiyi öldürmeleri üzerine ayaklanmalar baş gösterdi.
1924 - Birleşik Krallık'ta İşçi Partisi lideri Ramsay Mac Donald başbakanlığa atandı.
1930 - Gazi ve Türklük aleyhine" yayın yapmaktan dolayı Resimli Ay gazetesi aleyhine dava açıldı.
1932 - İlk Türkçe Kur'an, Hafız Yaşar (Okur) tarafından Yerebatan Camii'nde okundu.
1938 - Yalova'da Termal Oteli açıldı.
1939 - Columbia Üniversitesi'nden bir grup bilim insanı uranyum atomunu parçalamayı başardı.
1942 - İmla Kılavuzu'nun tüm okul ve işyerlerinde kullanılması hakkında genelge yayımlandı.
1946 - Ampul satışları serbest bırakıldı.
1947 - Fransa'da yeni kabineyi sosyalist Paul Ramadier kurdu.
1949 - Mao'nun orduları Pekin'i aldı.
1950 - İstanbul grekoromen güreş takımı İstanbul'da Paris takımını 7-1 yendi.
1952 - Dünyanın ilk jet yolcu uçağı olan de Havilland Comet, BOAC havayolu şirketinin filosunda hizmete girdi.
1953 - Türkiye Milliyetçiler Derneği kapatıldı.
1957 - İsrail ordusu Sina Yarımadası'ndan çekilmekle birlikte Gazze Şeridi'ndeki işgalini sürdürdü.
1959 - İzmir Toplu Basın Mahkemesi, Demokrat İzmir gazetesi yazı işleri müdürü Şeref Balçık'a 15 gün, gazetenin sahibi Adnan Düvenci'ye 1 yıl mahkûmiyet cezası verdi.
1959 - Kadın avukatlar, Refik Erduran'a "Bir Kilo Namus" adlı yapıtı nedeniyle açtıkları davadan vazgeçtiler.
1961 - İstanbul'da 300 cam işçisi kapalı salon toplantısı yaptı.
1965 - Yeni Seçim Kanunu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi. Yeni Seçim Kanunu milli bakiye sistemini ve birleşik oy pusulası kullanımını öngörüyor.
1969 - Teksif Sendikası'na bağlı işçiler Defterdar Fabrikası'nda grev başlattı.
1969 - Fikir Kulüpleri Federasyonu'nun "Türk halkına mektup" başlıklı bildirisi toplatıldı.
1970 - Boeing 747 ilk kez Londra'ya uçtu.
1972 - Brüksel Antlaşması imzalandı. Bu antlaşmaya göre; Birleşik Krallık, İrlanda, Danimarka ve Norveç 1 Ocak 1973'ten itibaren Avrupa Ekonomik Topluluğu'na (AET) üye olacak.
1973 - 12 Mart dönemi başbakanlarından Nihat Erim İnsan Hakları Mahkemesi Türkiye Yargıçlığı'na adaydı. Çok tepki görünce adaylıktan çekildi.
1977 - İstanbul'da Saraçhane-Sultanahmet arasında "Faşizme Ölüm" yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşe 5 bin kişi katıldı.
1980 - Güvenlik güçleri arama yapmak için TARİŞ (İzmir, İncir, Üzüm, Pamuk ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği) işletmelerine girmek istedi; 50 kişi yaralandı, 600 işçi gözaltına alındı. TARİŞ'e bağlı işyerlerinde işçiler direnişe geçti.
1980 - Nükleer fizikçi Dr. Andrei Sakharov, SSCB'de ülke içi sürgüne gönderildi.
1981 - İstanbul Sıkıyönetim Komutanlığı'nca gözaltına alınan Milliyetçi İşçi Sendikaları Konfederasyonu (MİSK) yöneticilerinin tümü serbest bırakıldı.
1984 - Kullanıcı dostu grafik ara yüzü ve faresi ile bilgisayarı kullanıcılara sevdiren ilk ticari bilgisayar olan Apple Macintosh, ünlü "1984" televizyon reklam kampanyası ile tanıtılmaya başlandı.
1987 - Türkiye-Yunanistan Uyum Antlaşması Avrupa Topluluğu (AT) adına parafe edildi.
1987 - Yüksek Sağlık Şurası, tüp bebek uygulamasının Türkiye'de de başlatılmasını kararlaştırdı.
1988 - Nazım Hikmet'e vatandaşlık haklarının geri verilmesi için kampanya başlatıldı.
1989 - Sovyetler Birliği'nde ilk kez "Uluslararası Güzellik Yarışması" düzenlendi. Yarışmada Türkiye'yi temsil eden Meltem Hakarar birinci seçildi.
1990 - Sovyet lideri Gorbaçov, Kızıl Ordu askerlerinin ayaklanmayı bastırmak üzere Azerbaycan'a yollandığını açıkladı.
1991 - Bir Irak scud füzesi İsrail'e düştü,üç kişi öldü.
1996 - Gazeteci Metin Göktepe'yi öldürdükleri iddiasıyla biri emniyet amiri 24 polis gözaltına alındı.
1996 - Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) kuruldu. Partinin genel başkanlığına Doç. Dr. Ufuk Uras seçildi.
1997 - Amerika Birleşik Devletleri senatosu, Madeleine Albright'ın ülkenin ilk kadın dışişleri bakanı olarak atanmasını onayladı.
2000 - Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi, DYP Şanlıurfa Milletvekili Fevzi Şıhanlıoğlu'nun ölümü ile ilgili davada, MHP Milletvekili Cahit Tekelioğlu'nu 2 yıl 9 ay 10 gün ağır hapse mahkum etti. MHP Milletvekili Mehmet Kundakçı'nın ise beraatine karar verildi.
2006 - BM Mülteciler Yüksek Komiserliği, Yemen açıklarında kaçakları taşıyan bir teknenin alabora olması sonucu ilk belirlemelere göre 22 kişinin öldüğünü bildirdi.
2006 - Mersin'de 4,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
2006 - Profesyonel basketbol ligi olan NBA'in şu andaki en iyi oyuncusu olan Kobe Bryant Toronto Raptors karşısında 81 sayı atarak NBA tarihinin Wilt Chamberlain'den (100) sonra bir maçta en çok sayı atan oyuncusu oldu.
2007 - Vikipedi Altın Örümcek 2006 "En İyi İçerik" ödülünün sahibi oldu.
2007 - Bağdat'taki bombalı saldırılarda 73 kişi öldü, 138 kişi yaralandı.
2007 - Bolu Tüneli'nin sağ tüpü açıldı.
871 - Basing Savaşı Danimarkalı istilacı vikingler anglosaksonları ( Anglosakson kralı:Ethelred of Wessex ) Basing'de yendi.
 
Arşiv
 
Süper Loto
19.01.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu010727325051
 
On Numara
16.01.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu04060711131823272934414550515259676973747579
 
Sayısal Loto
21.01.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu222331354348
 
Şans Topu
18.01.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu030419232908
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık