Akit'ten Atatürk ve Kemalizm üzerinden büyük kışkırtma

Ana Sayfa » Siyaset » Perinçek, 'Vatan mı cumhuriyet mi' diye sordu, birini seçti!

Perinçek, 'Vatan mı cumhuriyet mi' diye sordu, birini seçti!

Erdoğan'ın kurmakta olduğu padişahlık benzeri Tek Adam Rejimini vatan savunması olarak gören ve '' Bugünkü durum, İstiklâl Savaşındaki koşullara benzemektedir. Eğer savaşı kazanmasaydık, padişahlığı yıkamazdık, özgürlük olmazdı, laiklik de olmazdı'' diyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ''Hendek savaşlarında, 15 Temmuz gecesi, Fırat Kalkanı’nda, Afrin’de, kimlerle birlikteydik?'' diye sordu ve Erdoğan yönetimini müttefiki ilan etti. Perinçek cumhuriyet savunucuları için ise, ''Cumhuriyet, özgürlük, laiklik mücadelesi ise görüyoruz, baş hedef olarak Tayyip Erdoğan’ı alıyor ve O’na karşı ABD, PKK/HDP ve FETÖ ile de birleşiyor.'' iddiasında bulundu.

 
4 Temmuz 2018 Çarşamba 16:15 
Yorum YapYazdır
 
 
Perinçek, 'Vatan mı cumhuriyet mi' diye sordu, birini seçti!

İşte Perinçek'in Aydınlık'taki yazısı:

Seçim sonuçları, seçmenin öncelikli olarak hangi mevzide toplandığını da gösterdi.

ÖNCELİKLİ GÖREVİ BELİRLEMENİN ÖNEMİ

Bugün Türkiye’de kuşkusuz Vatan cephesinde ve Cumhuriyet cephesinde yürütülen mücadele birbirini bütünlüyor. Vatan bütünlüğü için teröre son vermek ve Cumhuriyetin laiklik sürecinde kazandıkları, elbette birbirini güçlendirir. O nedenle görevimiz, her iki mücadeleyi de yürütmektir. Ancak bu iki mücadeleden hangisi öncelik taşıyor, hangisi belirleyicidir? Bu soruya yanıt vermezsek siyaset yapamayız.

Siyaset, öncelikleri sıralamaktır en sonunda. Bu nedenle Vatan, Üretim Ekonomisi, Cumhuriyet, Demokrasi ve Özgürlük için mücadele görevleri içinden belirleyici olanı saptamak, siyaset yürütmenin şartıdır. Zaten bütün siyasal örgütler, bunu yapıyorlar.

Bugünkü durum, İstiklâl Savaşındaki koşullara benzemektedir. Eğer savaşı kazanmasaydık, padişahlığı yıkamazdık, özgürlük olmazdı, laiklik de olmazdı. Mustafa Kemal Paşa, büyük bir devrimci önder olarak devrimin görevlerini doğru sıralamıştı. Vatan, öncelikli görevdi.

Koşullar değiştiği zaman, elbette öncelikler de değişir, bunu tartışmıyoruz. Örneğin Üretim Ekonomisi için mücadelenin öne geçmesi olasılığının yükseldiği bir sürece girmiş bulunuyoruz.

ÖNCELİKLİ GÖREV VE ESAS MEVZİLENME

Öncelikli görevi saptamak, esas mevzilenmeyi saptamak anlamına geliyor. Somut olarak belirlersek, Vatan mücadelesinin hedefinde, ABD, İsrail ve piyonları PKK/HDP ve FETÖ bulunuyor. Birlikte olduğumuz güçleri ise, yaşadığımız pratiğe bakarak saptamak durumundayız. Hendek savaşlarında, 15 Temmuz gecesi, Fırat Kalkanı’nda, Afrin’de, kimlerle birlikteydik? Vatan cephesinde yer alanları bu sorunun yanıtında buluruz.

Cumhuriyet, özgürlük, laiklik mücadelesi ise görüyoruz, baş hedef olarak Tayyip Erdoğan’ı alıyor ve O’na karşı ABD, PKK/HDP ve FETÖ ile de birleşiyor.

Vatan mücadelesini öncelikli görev olarak belirlediğimiz zaman, mevzilenmemiz doğru oluyor. Diyoruz ki: Tayyip Erdoğan yönetimine son vermek amacıyla ABD ile işbirliği yapmayız ama ABD emperyalizmine karşı Tayyip Erdoğan yönetimi ile aynı cephede birleşiriz, birleşmek zorundayız ve zaten birlikteyiz. Vatan Savaşını kazanmanın şartıdır bu mevzilenme.

Bu cepheden ayrılanlar, Tayyip Erdoğan düşmanlığına saplanmakla kalmıyorlar, aynı zamanda Mehmetçiğin karşısında mevzileniyorlar. “Saray Savaşı” ve “Türk Ordusu batağa saplandı” tekerlemeleri hangi konumda olduklarını gösteriyor. Apolet sökme hezeyanları da bu konumlanmanın dışa vurumudur.

EMPERYALİZMİN GÜDÜMÜNE DÜŞEN SAHTE CUMHURİYETÇİLİK

Vatan bütünlüğü için mücadeleyi öncelikli görev olarak kabul etmeyen bir “Cumhuriyet mücadelesi”nin vardığı yer, ABD emperyalizmi, PKK/HDP ve FETÖ ile işbirliği oluyor. Bugünün koşullarında Vatan mücadelesi önceliğiyle yürütülmeyen bir Cumhuriyetçilik, en sonunda ABD emperyalizminin güdümüne girmeye kadar ulaşabiliyor.

Bu gerçekleri saptayınca, nezâket veya kibarlıktan vazgeçmiş olmuyoruz. Nezâket ve incelik her zaman vatanseverliktedir.

TARİHTEN DERSLER

Öncelikli görevi yanlış saptamak, kimi zaman düşmanla işbirliğine kadar gidebiliyor. Örneğin İstiklal Savaşı’nda İştirakçi Hilmi gibi sahte Komünistler, vatan mücadelesine öncelik vermedikleri için İngiliz işbirlikçisi olmuşlardı. İkinci Dünya Savaşında vatan mücadelesine öncelik vermeyen Troçkist gruplar, dünyanın her yerinde kendi milletlerine karşı Hitler’in yanında cephe tutmuşlardı.

Saddam Hüseyin düşmanlığına saplanan sözde Komünistler, Irak’ta ABD emperyalizminin yanında saf tutmuş ve ABD işgalcilerinin atadığı Bağdat hükümeti koltuklarına oturmuşlardı. Bugün HDP listesinden Meclis koltuğu kapan Türkiye’nin sahte Komünistleri gibi.

SEÇMENİN GÖRÜŞÜ

Strateji ve siyaset belirlemek, kuşkusuz siyasal partilerin işidir. Her parti programına göre, strateji ve siyasetlerini de oluşturur. Bu açıdan stratejiyi ve siyaseti seçmen veya halk beliremez. Ne var ki, seçmenin eğilimleri, en sonunda toplumsal gerçeklerle ilgili işaretler verir.

24 Haziran 2018 seçimlerinde verilen oylar, seçmenin vatan için mücadeleye öncelik verdiğini gösteriyor.

Bu durumda Cumhuriyet, Demokrasi, Özgürlük ve Laiklik mücadelesini öncelik veren siyasal parti ve toplulukların, seçmen eğiliminin yanlış olduğunu kanıtlamaları gerekiyor.

Oysa yanlış olan seçmen değil, Cumhuriyet mücadelesini Vatan mücadelesinin önüne koyanlardır. Arabayı atın önüne koyuyorlar. Çünkü bugün Türkiye vatan savaşındadır. Mehmetçiğin, polisin ve köy korucularının yürüttüğü mücadele, Türkiye’nin geleceğini belirliyor. Cumhuriyet mücadelesinin başarısı da buna bağlıdır.

 
4 Temmuz 2018 Çarşamba 16:15 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Abdulkadir TİRYAKİOĞLU
 
Türker Ertürk
 
Mustafa Önsel
 
Mehmet Polat
 
Kazım DEMİR
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Arslan Bulut
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Muhammet İKİNCİ
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1816 - Varşova Üniversitesi kuruldu.
1863 - Abraham Lincoln, Gettysburg Muharebesi'nin kazanılmasından sonra Gettysburg Konuşma'sını yaptı.
1881 - Ukrayna'da Odessa'nın güneybatısındaki Großliebenthal köyüne meteor düştü.
1900 - İngiltere'de, seçme ve seçilme hakkı isteyen 119 kadın, Avam Kamarası'na zorla girmekten tutuklandı.
1926 - Troçki ve Zinovyev, Sovyetler Birliği politbüro'dan kovuldu.
1938 - Atatürk'ün naaşı, İstanbul'dan Ankara'ya, hazin bir törenle yola çıkarıldı.
1941 - İngiltere Kuzey Afrika'da Alman ve İtalyanlara karşı saldırıya geçti.
1942 - Beslenme, giyecek ve yakacak için "Harp Ekonomisi Bürosu" kuruldu.
1943 - III. Tarih kongresi toplandı.
1946 - Afganistan, İzlanda ve İsveç, Birleşmiş Milletler'e üye oldu.
1949 - İstanbul radyosu normal yayınına başladı.
1954 - Sammy Davis, Jr., San Bernardino-Kaliforniya'da geçirdiği bir trafik kazasında sol gözünü kaybetti.
1960 - Af çıktı. Aftan 15 bin tutuklu ve hükümlü yararlandı.
1967 - TBMM, hükümete ülke dışına asker gönderme yetkisi verdi. Donanma alarma geçirildi, Ankara'daki 28. Tümen İskenderun'a hareket etti.
1977 - Portekiz havayollarına ait bir Boeing 727, Madeira adalarında düştü: 130 kişi öldü.
1977 - Mısır devlet başkanı Enver Sedat, İsrail'i ziyaret eden ilk Arap lider oldu.
1978 - Jim Jones'un lideri olduğu Peoples Temple adlı bir tarikatın üyeleri topluca intihar ettiler. 276'sı çocuk 914 kişinin cesedi, Guyana'nın Jonestown kentinde bulundu.
1979 - Eski milletvekillerinden Ortadoğu gazetesi yazarı İlhan Darendelioğlu, İstanbul'da uğradığı silahlı saldırıda öldü.
1984 - BM görevlisi Enver Ergun, Viyana'da Ermeni saldırganlarca öldürüldü.
1985 - ABD başkanı Ronald Reagan ile Sovyetler Birliği devlet başkanı Mikhail Gorbaçov, Cenova'da ilk kez buluştu.
1988 - Pakistan'da Benazir Butto başbakan seçildi.
1989 - derin uğur osma'nın Sevgilisi Gülsüm Sarıyıldız doğdu
1991 - Süleyman Demirel başkanlığındaki Doğru Yol Partisi ve Erdal İnönü başkanlığındaki Sosyal Demokrat Halkçı Parti koalisyonu ile 49. hükümet kuruldu. Erdal İnönü Başbakan Yardımcısı oldu.
1992 - İstanbul'da polis otosuna açılan ateşte 4 polis memuru şehit edildi. Saldırıyı Dev-Sol üstlendi. Polislerin cenaze töreninde "Kahrolsun İnsan Hakları" sloganı atıldı.
1994 - Halil Mutlu Dünya Halter Şampiyonası'nda 7 dünya rekoru kırarak, 3 altın madalya kazandı. Naim Süleymanoğlu 64 kiloda 5 dünya rekoru kırarak, 3 altın madalya, Fedai Güler de 70 kiloda iki dünya rekoru kırarak 2 altın madalya elde etti.
1997 - Des Moines-Iowa'da, Bobbi McCaughey yediz doğurdu. Bu, tüm bebeklerin canlı doğduğu birinci yediz vakası.
1999 - İstanbul'daki AGİT Zirvesi'nin son günü, Avrupa Konvansiyonel Kuvvetler Antlaşması'nın (AKKA) yeni koşullara uyarlanmış şekli, tarafların liderlerince imzalandı.
2005 - Hadisa katliamı
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
12
8
3
1
27
2
Galatasaray
12
7
2
3
23
3
Kasımpaşa
12
7
1
4
22
4
Malatyaspor
12
6
3
3
21
5
Antalyaspor
12
6
2
4
20
6
Ankaragücü
12
6
1
5
19
7
Beşiktaş
12
5
3
4
18
8
Göztepe
12
6
0
6
18
9
Konyaspor
12
4
5
3
17
10
Trabzonspor
12
4
4
4
16
11
Sivasspor
12
3
5
4
14
12
Bursaspor
12
2
7
3
13
13
Fenerbahçe
12
3
4
5
13
14
Akhisar Bld.Spor
12
3
3
6
12
15
Kayserispor
12
3
3
6
12
16
Alanyaspor
12
4
0
8
12
17
Erzurum BB
12
2
5
5
11
18
Çaykur Rizespor
12
1
5
6
8
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
15.11.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu313437394850
 
On Numara
12.11.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu07132023293234384142444653596263697074767779
 
Sayısal Loto
17.11.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu063034364146
 
Şans Topu
14.11.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu131423262714
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:20
  • Güneş07:06
  • Öğlen12:18
  • İkindi14:51
  • Akşam17:08
  • Yatsı18:41
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık