Savcılıktan Genelkurmay İletişim Dairesi'ne cunta suçlaması

Ana Sayfa » Siyaset » MHP liderinden Erdoğan'a ağır eleştiriler

MHP liderinden Erdoğan'a ağır eleştiriler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarında “Rabia işareti” yapmasını, “Başbakan Erdoğan Mursi’nin derdine düşmüştür. Böylelikle Mısırla da arayı açmıştır. Rabia işareti Başbakan’ın yeni hobisi olmuştur. Dört yaparak kendini aklamanın hevesindedir. Sanki İhvan’ın Türkiye temsilciliği gibi çalışmakta, arkası arkasına beyanatlar vermekte, yas genelgeleri yayınlamaktadır” sözleriyle değerlendirdi.

 
25 Ağustos 2013 Pazar 09:39 
Yorum YapYazdır
 
 
MHP liderinden Erdoğan'a ağır eleştiriler
MHP lideri Bahçeli Milli Değerleri Koru ve Yaşat Açık Hava Toplantıları kapsamında 5. mitingini Konya Hükümet Meydanı’nda gerçekleştirdi. “Türkçe” temalı yaptıkları mitingin hazırlık aşamasında emeği geçen MHP’lilere teşekkür eden Bahçeli, “Türkçe susarsa Türklük duracaktır. Türkçe susarsa Yüce Dinimiz iyice mahzunlaşacaktır, iyice garipleşecektir. Türkçe zayıflarsa, Türk ve İslam alemi tamiri, tarifi ve tahsisi imkansız zarar ve ziyanlarla yüze yüze kalacaktır” diye konuştu.

-“VATAN ELDEN GİDİYOR FARKINDA MISINIZ?”- 

Kendisini dinleyen yoğun kalabalığa, “Türkçe’nin itibarını, iddiasını ve mevkisini daha da yukarılara taşımaya hazır mısınız? Türkçe’nin dokunulmazlığını ve tarihi haklarını savunmaya var mısınız?

Türkçe’yle çağa damga vurmaya, Türkçe’yle insanlığa yön vermeye kararlı mısınız? Ana dilde eğitim lobisine, terörist ve bölücü iştahlara engel olmaya her şeyinizle inançlı mısınız?” diye soran Bahçeli “evet” cevabını aldı.

Türk milletinin egemenlik haklarını hazmedemeyenlerin Türkçe başta olmak üzere, milli ve manevi değerlere saldırdığını belirten Bahçeli, “Etnik ve mezhep kışkırtıcılığına soyunan, kavga ve çatışma çıkarmak için fırsat kollayan nifakın elebaşları faal haldedir. Bugünlerde milli ve manevi değerlere küfür modadır. Bugünlerde milliyetçiliğe hakaret, Türk kimliğine nefret popülerdir” değerlendirmesinde bulundu.
AK Parti hükümetinin Türkiye’yi mahvettiğini söyleyen Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın Türk milletini “darp etmek” ve “36 parçaya ayırmak” için adeta çırpındığını savundu.

AK Parti ve PKK terör örgütünün işbirliği içinde olduğunu kaydeden Bahçeli, “Abartısız söylemek isterim ki, hükümet çıldırmış, aklını oynatmıştır. İmralı canisi stratejik ortak mertebesine çıkarılmış, yattığı hücresinin şartları hevesle iyileştirilmiştir. Artık itinayla, özenle bakılan, şehitlerimizin kemiklerini sızlatma pahasına bir dediği iki edilmeyen azılı bir terörist karşımızdadır. Ne var ki, bir caninin, bebekleri katleden bir insanlık suçlusunun, bu seviyelere gelmesi AKP için utançtır, yüz karasıdır ve asla peşini bırakmayacak günahıdır” ifadelerini kullandı.

AK Parti’ye oy veren vatandaşlara seslenen Bahçeli, “Muhterem kardeşlerim alenileşmiş kepazeliklere nasıl rıza göstereceklerdir? Umut diyerek destek verdikleri partilerinin bölücülerin oyuncağı, küresel kanlı projelerin uşağı olmasını nasıl içlerine sindireceklerdir? AKP’ye bir nedenle destek vermiş kardeşlerim, Başbakan’ın bir sebeple arkasında durmuş saygıdeğer Konyalı hemşerilerim sizleri anlıyorum, ancak vatan elden gidiyor farkında mısınız?” diye sordu.

-“ORTADA TERÖRİSTLERİN HAİN NİYETLERİNE KARŞI DURACAK GÜVENLİK GÜCÜ DE PEK GÖRÜLMEMEKTEDİR”- 

Başbakan Erdoğan’ın dik durmakla övündüğünü söyleyen Bahçeli, gerçekte Erdoğan’ın başının yerden kalkmadığını ve herkesle hasım hale gelen bir siyaset ayıbı gerçekleştirdiğini savundu.
PKK’nın doymak bilmeyen iştahıyla Türkiye’yi istediğini anlatan Bahçeli, “PKK tehdit ediyor, hakaretleri sıralıyor, gözdağı veriyor. Ama AKP’nin felç halini, dilini yutmuş gibi durmasını, tencere-tava havasına dalmasını olağan karşılıyor musunuz?” dedi.

Bu gün yaşananlardan, AK Parti’ye oy vermiş vatandaşların rahatsız olduğunu söyleyen Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

“Başka türlüsü de zaten akli, vicdani ve İslami ölçülere sığmayacak, sığamayacaktır.
Aylardır şehit haberi gelmiyor, doğrudur. Aylardır bilindik kanlı saldırı haberleri duyulmuyor, ciğerlerimizi dağlayan kayıplar yaşanmıyor, bu da doğrudur. Bu kapsamda sevindiğimiz tartışmasızdır, bunda da bir sorun yoktur. Askerimize, polisimize, masum sivil vatandaşlarımıza yönelik cinayetlerin olmaması bizleri kesinlikle memnun etmektedir.

Şimdilik, analarımızın gözyaşlarının akmaması, bayrağa sarılı şehit naaşlarının vatan topraklarına emanet edilmemesi gayet olumludur. Fakat ortada, teröristlerin hain niyetlerine karşı duracak güvenlik gücü de pek görülmemektedir. AKP Türk devletinin gücünü aşındırmış ve yere çalmıştır. Askerimizi karakollara, kışlalara çekmiş, meydanı müptezellere terk etmiştir. PKK her tarafta rahata ermiştir. Önündeki engeller süreç ihanetiyle kaldırılmıştır.”

-“BAŞBAKAN HANGİ DELİKTESİN?”- 

Çözüm sürecine ve Akil İnsanlar heyetine eleştirilerini sürdüren Bahçeli şu soruları soru:

“PKK’nın tezlerini fellik fellik gezdikleri yerlerde anlatan, sonrada ellerine tutuşturulan terörist dayatmalarını rapor diye yutturmaya çalışan 63’lükler neredesiniz?

8 Mayıs’tan itibaren PKK gidiyor diye geceli gündüzlü dağlardan, bayırlardan ve vadilerden haber yapan, militanlarla göstermelik pozlar veren, barış geliyor yaygarası koparan fırsatçılar, kalpsizler, haysiyetsizler, utanma nedir bilmeyen çürümüşler neredesiniz?

Süreç iyi gidiyor diyen yıkımdan sorumlu Başbakan Yardımcısı başta olmak üzere, AKP’nin mayasında leke olan bazı Kandil kontenjanlı sözcüleri ve ilgili bakanları neredesiniz? Baldıran zehri içmekten bahseden, her şeyi göze almaktan dem vuran Başbakan hangi deliktesin? Çözüm sürecinin toz bulutu altında kalıp da basiretleriyle yollarını ayıranlar, acaba geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’ın Hazro ilçesinde meydana gelen ve 8 kişinin ölümüne, 10’a yakın kişinin de yaralanmasına yol açan kanlı olayı nasıl yorumlayacaklardır?

Başbakan Erdoğan PKK’nın zorla dağa militan çıkarmasına direnen ve itiraz eden Uğurlu ailesinin çığlığını ne zaman duyacak ve terörün zorbalığına sesini daha hangi hallerde yükseltecektir? PKK ulu orta militan kadrosunu tahkim ederken, dağa çıkışlar son yılların en kabarık rakamına fırlamışken terörün sonlandığını, barışın geldiğini söylemek alçaklık değilse eğer, milletimizle alay etmek değil midir? Ayrılmaya, bölünmeye kapalı ve karşı duran Kürt kökenli kardeşlerimi PKK’nın insafına terk etmek, onları canavarların eline bırakmak insanlığın ve hükümet olmanın neresinde yazılıdır? İleri demokrasinin BOP mürekkebiyle yazılmış sayfalarında Türk milletinin un ufak olması mı buyrulmaktadır?”

-“DEMOKRATİKLEŞME PAKETLERİ HAZIRLANARAK PKK’DAN AMAN DİLENMEKTEDİR”- 

Kürt kökenli vatandaşların, Türk milletinin eşit ve onurlu birer mensubu olmaktan, ne PKK’nın ne BDP’nin ne de AK Parti’nin engelleyebileceğini söyleyen Bahçeli, “PKK vahşi bir terör örgütü olup asla ve kat’a Kürt kökenli kardeşlerimin temsilcisi, savunucusu, hamisi ve himaye edeni değildir, olmamıştır, olmayacaktır” şeklinde konuştu.
AK Parti’nin cumhuriyet tarihinin en başarısız, en yalancı ve en istismarcı hükümeti olduğunu iddia eden Bahçeli, iç ve dış politikada tam bir iflas yaşandığını, sosyal hayatın kan kaybettiğini ve sosyal barışın yoğun bakımda olduğunu belirtti.

Suçlulara gün doğduğunu söyleyen Bahçeli, “Başbakan’ın tahrik ve ucube teşvikleriyle aynı apartmanda oturan komşular birbirini gammazlamaktadır. Genelkurmay Başkanları terörist olarak suçlanmakta, asıl teröristler barış gönüllüsü, pazarlık ortağı, çözüm tarafı olarak gösterilmektedir. Heybeliada Papaz Okulu açılmanın eşiğindedir. Demokratikleşme paketleri hazırlanarak PKK’dan aman dilenmektedir” diye konuştu.

Hukuk gemisinin batmak üzere olduğunu savunan Bahçeli, mahkemelerin siyasi baskı, telkin ve yönlendirme kapanında olduğunu söyledi.

-“FAİZ VE RANT DEMEK AKP VE BAŞBAKAN ERDOĞAN DEMEKTİR”- 

Ekonomideki durumla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, Türkiye’nin tarımda kendi kendine yeten bir ülkeyken, AK Parti hükümeti ile Arjantin’den mısır, Ukrayna’dan buğday, Şili’den angus ithal edildiğini aktardı.

Türkiye’nin bir tarım ülkesi olmasına rağmen saman ithal eden bir duruma gelmesinin Konyalıya saygısızlık ve nankörlük olduğunu kaydeden Bahçeli, “Özellikle ayçiçeği üreticimiz mağdurdur ve uzanacak el beklemektedir.

Konyalı kardeşim borçludur. Konyalı kardeşim geleceğinden umutsuzdur. 2002 yılına göre iç ve dış borç miktarı 2,5 kat artmıştır. AKP iktidara geldiğinde vatandaşlarımızın bankalara borcu 2,2 milyar lira iken, bu tutar yaklaşık 100 kat yükselmiştir. Halen kredi kartını ödeyemeyen, feryat figan ederek çare arayan 1 milyon 590 bin 304 kardeşimin 4 milyar borcu içler acısı bir manzarayı resmetmektedir” değerlendirmesinde bulundu.

Borsanın üçte ikisinin yabancıların elinde olduğunu, bankalarda ve sigorta şirketlerinde yabancıların hakim olduğunu anlatan Bahçeli, “Sizler kaybederken, Başbakan’ın daha düne kadar sarmaş dolaş olduğu faiz lobisi kazanmakta, küresel aç gözlüler palazlanmaktadır.

Faiz lobisine meydan okuyan Başbakan, şu işe bakınız ki, faizlerin artmasına çanak tutmaktadır. Çünkü faiz lobisine esasen boynu kıldan incedir. Bakmayın siz atıp tutmalara, faiz ve rant demek AKP ve Başbakan Erdoğan demektir” ifadelerini kullandı.

-“MİLLİ ÇIKARLARI GÖZETMEMENİN İSMİ DEĞERLİ YALNIZLIK OLARAK İFADE EDİLMİŞTİR”- 

“O halde bu hükümete ne kadar daha tahammül edilecektir?” diye soran Bahçeli, “Başbakan’ın döktüğü sanal gözyaşlarına, her zora girdiğinde, her bunalıma düştüğünde ekranlara çıkıp ağlamasına daha ne zamana kadar aldanılacaktır?” dedi.

Musibetlerin bir bir Türkiye’nin başına üşüştüğünü belirten Bahçeli, “Etrafımız ateş topuna dönüşmüş, komşu coğrafyalar kan deryası, bomba diyarı ve barut fıçısı haline gelmiştir. Ve Türkiye, hükümetin sözde ön alan aktif dış politika balonuyla yalnızlığa gömülmüştür. Buna da şimdilerde ‘değerli yalnızlık’ adını vermişlerdir. Milli çıkarları gözetmemenin ismi değerli yalnızlık olarak ifade edilmiştir. Elbette AKP yapayalnızdır. Elbette AKP dönüşü olmayan yolda tüm gemilerini yakmıştır. Fakat Türk milleti yalnız değildir. Türk milleti çaresiz, bir başına ve onun bunun kafa tutacağı, azarlayıp hafife alacağı, arkasından da kullanıp bir kenara atacağı tesadüfü kalabalık değildir” açıklamasında bulundu.

-“KİMYASAL SİLAH KULLANIMINI KINIYOR, KİM YAPTIYSA BUNUN CEZASIZ KALMAMASINI KONYA’DA BEYAN EDİYORUM”- 

Hükümetin, komşu coğrafyalardaki hiçbir gelişmeye doğrudan veya dolaylı bir şekilde müdahale edemediğini belirten Bahçeli, bu durumun Türkiye’nin boynunu büktüğünü söyledi.
Suriye’de iç savaşın tüm vahşetiyle sürdüğünü belirten Bahçeli, “Artık ölümler otomatiğe bağlanmış, seri cinayetler olağanlaşmıştır. Bu ülkede birkaç gün önce kimyasal silah kullanılması caniliğin daniskası olarak hafızalara kazınmıştır. İnsanlık vicdanı, uluslararası toplum körpe yavruların, küçücük çocukların ve diğer masum sivillerin sarin gazıyla katledilmesine gözü kapalı durmamalıdır. Şam idaresinin cinayetleri, muhaliflerin vahşiliği Suriye halkını ölüm vadisinde canlı hedef yapmıştır. Kimyasal silah kullanımını kınıyor, kim yaptıysa bunun cezasız kalmamasını Konya’da beyan ediyorum” dedi.

-“BAŞBAKAN ERDOĞAN MURSİ’NİN DERDİNE DÜŞMÜŞTÜR”- 

Mısır’da yaşanan olaylara da değinen Bahçeli, askeri darbenin Nil nehrini kana boyadığını belirtti. “3 Temmuz’dan beri Firavun geceli gündüzlü insan canına kıymaktadır” diyen Bahçeli şöyle devam etti:

“Şüphesiz bu olanlarda Mursi’nin de parmağı vardır. Nihayetinde Mursi zihniyeti Mısır’ın bu hale gelmesinde pay sahibidir. Hele ki, taraflarına aklıselimi, sakinliği ve sağduyuyu tavsiye etmemesi ve bunun yanında ölümün üzerine kurşun asker gibi sevk etmesi insanlıkla bağdaşmamaktadır. Başbakan Erdoğan Mursi’nin derdine düşmüştür. Böylelikle Mısırla da arayı açmıştır. Rabia işareti Başbakan’ın yeni hobisi olmuştur. Dört yaparak kendini aklamanın hevesindedir. Sanki İhvan’ın Türkiye temsilciliği gibi çalışmakta, arkası arkasına beyanatlar vermekte, yas genelgeleri yayınlamaktadır.

Sayın Başbakan, sana sesleniyorum; Kerkük’te de kan dökülüyor, haberin var mıdır? Ramazan ayında Irak’ta çoluk çocuk demeden 718 masum insanının öldürüldüğünden bilgin var mıdır? Doğu Türkistan’da soydaşlarımızın sistematik olarak yok edilmesinden malumatın var mıdır? Mısır’daki Esma’ya ağlayabilirsin, ama Türk milletinin nice Esmaları, Ayşeleri, Fadimeleri, Haticeleri gelinlik çağlarında rahmeti rahmana kavuşurken hiç bu kadar duygulandın mı? Sorarım sana, darbeci Sisi’yi Mayıs ayında Türkiye’de ağırlarken aklın nereydi? Hüsnü Mübarekle devrilmeden kısa süre evvelinde muhabbetle kucaklaşırken şuurun açık mıydı? Kaddafi’nin, işkenceyle öldürülmeden önce bizzat elinden insan hakları ödülü alırken kendinde miydin? Esad’a kardeşim, dostum derken, ortak bakanlar kurulu toplantıları yaparken hiç bugünleri düşündün mü?”

-“BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN BİR AÇIĞI MI VARDIR?”- 

Başbakan Erdoğan’ın Mısır’daki askeri darbenin arkasında İsrail olduğunu belirten sözleri üzerine ABD tarafından gelen kınamaya değinen Bahçeli, “Başbakan, reste ve azarlamaya karşı hala alttan almaktadır. Peki bu şahıs, herkese laf yetiştirirken ABD’nin darbeyi onaylayan tutumuna, demokrasiye kefen biçen yaklaşımlarına, yanlışlarına ve hakaretamiz çıkışlarına nereye kadar durgun, suskun ve ezik halde kalacaktır?

Başbakan Erdoğan’ın bir açığı mı vardır? Başbakan Erdoğan rehin mi alınmıştır?” şeklinde konuştu.
Öte yandan, miting öncesinde parti genel merkezine araçla yapılan saldırı nedeniyle, Miting alanında ve Bahçeli’nin konuşmasını yaptığı platformda geniş güvenlik önlemleri alındı.

 
25 Ağustos 2013 Pazar 09:39 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
Attila Aşut
 
Nihat Genç
 
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Arslan Bulut
 
Mehmet Polat
 
Türker Ertürk
 
Ahmet Özer
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Kazım DEMİR
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Mustafa Önsel
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Beşiktaş
21
14
5
2
47
2
Başakşehir
22
13
7
2
46
3
Galatasaray
21
12
4
5
40
4
Fenerbahçe
22
10
8
4
38
5
Antalyaspor
22
10
5
7
35
6
Trabzonspor
22
9
5
8
32
7
Osmanlıspor FK
22
7
9
6
30
8
K.D.Ç. Karabük
22
9
3
10
30
9
Konyaspor
22
7
8
7
29
10
Bursaspor
22
8
4
10
28
11
Kasımpaşa
22
8
4
10
28
12
Akhisar Bld.
22
7
6
9
27
13
Gençlerbirliği
21
6
8
7
26
14
Kayserispor
22
7
4
11
25
15
Alanyaspor
22
7
4
11
25
16
Ç. Rizespor
22
5
5
12
20
17
Adanaspor
22
4
5
13
17
18
Gaziantepspor
21
4
4
13
16
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Anket
2016 TÜRKİYE AÇISINDAN NASIL GEÇECEK?
ÇOK İYİ
İYİ
BİR ŞEY DEĞİŞMEZ
KÖTÜ
ÇOK KÖTÜ
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:11
  • Güneş06:51
  • Öğlen12:45
  • İkindi15:51
  • Akşam18:17
  • Yatsı19:47
 
Tarihte Bugün
1594 - IV. Henry, Fransa kralı oldu.
1844 - Dominik Cumhuriyeti, Haiti'den bağımsızlığını ilan etti.
1863 - Türkiye'de bilinen ilk resim sergisi İstanbul Atmeydanı'nda açıldı. Serginin açılmasına Sultan Abdülaziz destek verdi.
1879 - Yapay tatlandırıcı sakarin keşfedildi.
1880 - Haydarpaşa-İzmit demiryolu işçileri greve çıktı.
1917 - Rus Çarlığı çöktü.
1918 - Çaykara'nın kurtuluşu.
1921 - Şavşat'ın kurtuluşu.
1932 - Halkevleri kuruldu.
1933 - Reichstag yangını
1937 - Özel teşebbüsçe inşa edilen ilk Türk gemisi Belkıs, Haliç'te törenle denize indirildi.
1942 - II. Dünya Savaşı: Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk uçak gemisi USS Langley, Japon savaş uçakları tarafından batırıldı.
1943 - Amerika Birleşik Devletleri'nin Montana eyaletinde bir maden ocağında patlama meydana geldi: 74 işçi öldü.
1948 - Çekoslovakya'da komünist parti yönetimi ele aldı.
1955 - Türk boksör Garbis Zaharyan, Yunanlı rakibi Emanuel Zambidis'i sayıyla yendi.
1963 - Dominik Cumhuriyeti'nde ilk demokratik seçimler yapıldı: başkan Juan Bosch oldu. Rafael Trujillo'nun diktatörlüğü sona erdi.
1964 - Coca-Cola'nın dünya üzerindeki 1109'uncu fabrikası İstanbul'da açıldı. Tamamıyla yerli yatırımla kurulan şirketin sermayesi 14 milyon liraydı.
1971 - TRT bir açıklama yaparak, parasızlık nedeniyle radyo yayınlarını 18,5 saatten 8 saate indirmek zorunda kalacağını bildirdi.
1973 - MHP senatörü Kudret Bayhan 15 yıl hapse mahkûm oldu. Bayhan Fransa'ya uyuşturucu madde sokmaktan yargılanıyordu.
1975 - Tüm Öğretmenler Birleşme ve Dayanışma Derneği (Töb-Der) ve çeşitli devrimci kuruluşlar tarafından " Hayat Pahalılığı ve Faşizmi Protesto " mitingleri düzenlendi. Malatya, Tokat, Kahramanmaraş, Erzincan ve Adıyaman'da ki mitingler saldırıya uğradı.
1976 - Hayali mobilya ihracatı ve vergi iadesi yolsuzluğundan sanık Yahya Demirel için tutuklama kararı verildi. Gelişen olaylar üzerine Ecevit "Demirel'in siyasi hayatta kalma hakkı yoktur " dedi.
1978 - Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Kenan Evren Genelkurmay Başkanlığına atandı.
1985 - Bazı Ege illerindeki okulların "Devrim" olan adları değiştirildi.
1988 - Türkiye'de ilk yapay kalp ameliyatı, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi'nde yapıldı. Hasta, gerçek kalp bulunamaması yüzünden bir süre sonra öldü.
1993 - İnsan Hakları Derneği Elazığ şubesi başkanı Avukat Metin Can ve Dr. Hasan Kaya öldürülmüş olarak bulundu.
1995 - Kuzey Irak'ın Zaho kentinde bir ticaret merkezinde bomba patladı; 76 kişi öldü, 83 kişi yaralandı.
1995 - Mercedes kaçakçılığından hükümlüyken yeniden yargılanan milli futbolcu Tanju Çolak "suçu ihbar ettiği" gerekçesiyle mahkeme tarafından serbest bırakıldı.
1999 - Olusegun Obasanjo, Nijerya'nın seçimle işbaşına gelen ilk başkanı oldu.
2001 - Başbakan Bülent Ecevit, Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Kemal Derviş'i istişarelerde bulunmak üzere Türkiye'ye çağırdı.
2002 - Hindistan'da Müslümanların Hindu milliyetçileri taşıyan bir treni ateşe vermesi sonucu 60 kişi öldü.
2004 - Filipinler'de bir feribotta patlama meydana geldi: 116 kişi öldü.
2010 - Şili de 8.8 büyüklüğünde deprem oldu.
 
Arşiv
 
Süper Loto
23.02.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu051920293640
 
On Numara
20.02.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu04091215171926282932333540424546525559656976
 
Sayısal Loto
25.02.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu132025283048
 
Şans Topu
22.02.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu162027283105
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık