Suriye Ordusu Afrin'e girdi iddiası

Ana Sayfa » Siyaset » MHP liderinden Erdoğan'a ağır eleştiriler

MHP liderinden Erdoğan'a ağır eleştiriler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarında “Rabia işareti” yapmasını, “Başbakan Erdoğan Mursi’nin derdine düşmüştür. Böylelikle Mısırla da arayı açmıştır. Rabia işareti Başbakan’ın yeni hobisi olmuştur. Dört yaparak kendini aklamanın hevesindedir. Sanki İhvan’ın Türkiye temsilciliği gibi çalışmakta, arkası arkasına beyanatlar vermekte, yas genelgeleri yayınlamaktadır” sözleriyle değerlendirdi.

 
25 Ağustos 2013 Pazar 09:39 
Yorum YapYazdır
 
 
MHP liderinden Erdoğan'a ağır eleştiriler
MHP lideri Bahçeli Milli Değerleri Koru ve Yaşat Açık Hava Toplantıları kapsamında 5. mitingini Konya Hükümet Meydanı’nda gerçekleştirdi. “Türkçe” temalı yaptıkları mitingin hazırlık aşamasında emeği geçen MHP’lilere teşekkür eden Bahçeli, “Türkçe susarsa Türklük duracaktır. Türkçe susarsa Yüce Dinimiz iyice mahzunlaşacaktır, iyice garipleşecektir. Türkçe zayıflarsa, Türk ve İslam alemi tamiri, tarifi ve tahsisi imkansız zarar ve ziyanlarla yüze yüze kalacaktır” diye konuştu.

-“VATAN ELDEN GİDİYOR FARKINDA MISINIZ?”- 

Kendisini dinleyen yoğun kalabalığa, “Türkçe’nin itibarını, iddiasını ve mevkisini daha da yukarılara taşımaya hazır mısınız? Türkçe’nin dokunulmazlığını ve tarihi haklarını savunmaya var mısınız?

Türkçe’yle çağa damga vurmaya, Türkçe’yle insanlığa yön vermeye kararlı mısınız? Ana dilde eğitim lobisine, terörist ve bölücü iştahlara engel olmaya her şeyinizle inançlı mısınız?” diye soran Bahçeli “evet” cevabını aldı.

Türk milletinin egemenlik haklarını hazmedemeyenlerin Türkçe başta olmak üzere, milli ve manevi değerlere saldırdığını belirten Bahçeli, “Etnik ve mezhep kışkırtıcılığına soyunan, kavga ve çatışma çıkarmak için fırsat kollayan nifakın elebaşları faal haldedir. Bugünlerde milli ve manevi değerlere küfür modadır. Bugünlerde milliyetçiliğe hakaret, Türk kimliğine nefret popülerdir” değerlendirmesinde bulundu.
AK Parti hükümetinin Türkiye’yi mahvettiğini söyleyen Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın Türk milletini “darp etmek” ve “36 parçaya ayırmak” için adeta çırpındığını savundu.

AK Parti ve PKK terör örgütünün işbirliği içinde olduğunu kaydeden Bahçeli, “Abartısız söylemek isterim ki, hükümet çıldırmış, aklını oynatmıştır. İmralı canisi stratejik ortak mertebesine çıkarılmış, yattığı hücresinin şartları hevesle iyileştirilmiştir. Artık itinayla, özenle bakılan, şehitlerimizin kemiklerini sızlatma pahasına bir dediği iki edilmeyen azılı bir terörist karşımızdadır. Ne var ki, bir caninin, bebekleri katleden bir insanlık suçlusunun, bu seviyelere gelmesi AKP için utançtır, yüz karasıdır ve asla peşini bırakmayacak günahıdır” ifadelerini kullandı.

AK Parti’ye oy veren vatandaşlara seslenen Bahçeli, “Muhterem kardeşlerim alenileşmiş kepazeliklere nasıl rıza göstereceklerdir? Umut diyerek destek verdikleri partilerinin bölücülerin oyuncağı, küresel kanlı projelerin uşağı olmasını nasıl içlerine sindireceklerdir? AKP’ye bir nedenle destek vermiş kardeşlerim, Başbakan’ın bir sebeple arkasında durmuş saygıdeğer Konyalı hemşerilerim sizleri anlıyorum, ancak vatan elden gidiyor farkında mısınız?” diye sordu.

-“ORTADA TERÖRİSTLERİN HAİN NİYETLERİNE KARŞI DURACAK GÜVENLİK GÜCÜ DE PEK GÖRÜLMEMEKTEDİR”- 

Başbakan Erdoğan’ın dik durmakla övündüğünü söyleyen Bahçeli, gerçekte Erdoğan’ın başının yerden kalkmadığını ve herkesle hasım hale gelen bir siyaset ayıbı gerçekleştirdiğini savundu.
PKK’nın doymak bilmeyen iştahıyla Türkiye’yi istediğini anlatan Bahçeli, “PKK tehdit ediyor, hakaretleri sıralıyor, gözdağı veriyor. Ama AKP’nin felç halini, dilini yutmuş gibi durmasını, tencere-tava havasına dalmasını olağan karşılıyor musunuz?” dedi.

Bu gün yaşananlardan, AK Parti’ye oy vermiş vatandaşların rahatsız olduğunu söyleyen Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

“Başka türlüsü de zaten akli, vicdani ve İslami ölçülere sığmayacak, sığamayacaktır.
Aylardır şehit haberi gelmiyor, doğrudur. Aylardır bilindik kanlı saldırı haberleri duyulmuyor, ciğerlerimizi dağlayan kayıplar yaşanmıyor, bu da doğrudur. Bu kapsamda sevindiğimiz tartışmasızdır, bunda da bir sorun yoktur. Askerimize, polisimize, masum sivil vatandaşlarımıza yönelik cinayetlerin olmaması bizleri kesinlikle memnun etmektedir.

Şimdilik, analarımızın gözyaşlarının akmaması, bayrağa sarılı şehit naaşlarının vatan topraklarına emanet edilmemesi gayet olumludur. Fakat ortada, teröristlerin hain niyetlerine karşı duracak güvenlik gücü de pek görülmemektedir. AKP Türk devletinin gücünü aşındırmış ve yere çalmıştır. Askerimizi karakollara, kışlalara çekmiş, meydanı müptezellere terk etmiştir. PKK her tarafta rahata ermiştir. Önündeki engeller süreç ihanetiyle kaldırılmıştır.”

-“BAŞBAKAN HANGİ DELİKTESİN?”- 

Çözüm sürecine ve Akil İnsanlar heyetine eleştirilerini sürdüren Bahçeli şu soruları soru:

“PKK’nın tezlerini fellik fellik gezdikleri yerlerde anlatan, sonrada ellerine tutuşturulan terörist dayatmalarını rapor diye yutturmaya çalışan 63’lükler neredesiniz?

8 Mayıs’tan itibaren PKK gidiyor diye geceli gündüzlü dağlardan, bayırlardan ve vadilerden haber yapan, militanlarla göstermelik pozlar veren, barış geliyor yaygarası koparan fırsatçılar, kalpsizler, haysiyetsizler, utanma nedir bilmeyen çürümüşler neredesiniz?

Süreç iyi gidiyor diyen yıkımdan sorumlu Başbakan Yardımcısı başta olmak üzere, AKP’nin mayasında leke olan bazı Kandil kontenjanlı sözcüleri ve ilgili bakanları neredesiniz? Baldıran zehri içmekten bahseden, her şeyi göze almaktan dem vuran Başbakan hangi deliktesin? Çözüm sürecinin toz bulutu altında kalıp da basiretleriyle yollarını ayıranlar, acaba geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’ın Hazro ilçesinde meydana gelen ve 8 kişinin ölümüne, 10’a yakın kişinin de yaralanmasına yol açan kanlı olayı nasıl yorumlayacaklardır?

Başbakan Erdoğan PKK’nın zorla dağa militan çıkarmasına direnen ve itiraz eden Uğurlu ailesinin çığlığını ne zaman duyacak ve terörün zorbalığına sesini daha hangi hallerde yükseltecektir? PKK ulu orta militan kadrosunu tahkim ederken, dağa çıkışlar son yılların en kabarık rakamına fırlamışken terörün sonlandığını, barışın geldiğini söylemek alçaklık değilse eğer, milletimizle alay etmek değil midir? Ayrılmaya, bölünmeye kapalı ve karşı duran Kürt kökenli kardeşlerimi PKK’nın insafına terk etmek, onları canavarların eline bırakmak insanlığın ve hükümet olmanın neresinde yazılıdır? İleri demokrasinin BOP mürekkebiyle yazılmış sayfalarında Türk milletinin un ufak olması mı buyrulmaktadır?”

-“DEMOKRATİKLEŞME PAKETLERİ HAZIRLANARAK PKK’DAN AMAN DİLENMEKTEDİR”- 

Kürt kökenli vatandaşların, Türk milletinin eşit ve onurlu birer mensubu olmaktan, ne PKK’nın ne BDP’nin ne de AK Parti’nin engelleyebileceğini söyleyen Bahçeli, “PKK vahşi bir terör örgütü olup asla ve kat’a Kürt kökenli kardeşlerimin temsilcisi, savunucusu, hamisi ve himaye edeni değildir, olmamıştır, olmayacaktır” şeklinde konuştu.
AK Parti’nin cumhuriyet tarihinin en başarısız, en yalancı ve en istismarcı hükümeti olduğunu iddia eden Bahçeli, iç ve dış politikada tam bir iflas yaşandığını, sosyal hayatın kan kaybettiğini ve sosyal barışın yoğun bakımda olduğunu belirtti.

Suçlulara gün doğduğunu söyleyen Bahçeli, “Başbakan’ın tahrik ve ucube teşvikleriyle aynı apartmanda oturan komşular birbirini gammazlamaktadır. Genelkurmay Başkanları terörist olarak suçlanmakta, asıl teröristler barış gönüllüsü, pazarlık ortağı, çözüm tarafı olarak gösterilmektedir. Heybeliada Papaz Okulu açılmanın eşiğindedir. Demokratikleşme paketleri hazırlanarak PKK’dan aman dilenmektedir” diye konuştu.

Hukuk gemisinin batmak üzere olduğunu savunan Bahçeli, mahkemelerin siyasi baskı, telkin ve yönlendirme kapanında olduğunu söyledi.

-“FAİZ VE RANT DEMEK AKP VE BAŞBAKAN ERDOĞAN DEMEKTİR”- 

Ekonomideki durumla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, Türkiye’nin tarımda kendi kendine yeten bir ülkeyken, AK Parti hükümeti ile Arjantin’den mısır, Ukrayna’dan buğday, Şili’den angus ithal edildiğini aktardı.

Türkiye’nin bir tarım ülkesi olmasına rağmen saman ithal eden bir duruma gelmesinin Konyalıya saygısızlık ve nankörlük olduğunu kaydeden Bahçeli, “Özellikle ayçiçeği üreticimiz mağdurdur ve uzanacak el beklemektedir.

Konyalı kardeşim borçludur. Konyalı kardeşim geleceğinden umutsuzdur. 2002 yılına göre iç ve dış borç miktarı 2,5 kat artmıştır. AKP iktidara geldiğinde vatandaşlarımızın bankalara borcu 2,2 milyar lira iken, bu tutar yaklaşık 100 kat yükselmiştir. Halen kredi kartını ödeyemeyen, feryat figan ederek çare arayan 1 milyon 590 bin 304 kardeşimin 4 milyar borcu içler acısı bir manzarayı resmetmektedir” değerlendirmesinde bulundu.

Borsanın üçte ikisinin yabancıların elinde olduğunu, bankalarda ve sigorta şirketlerinde yabancıların hakim olduğunu anlatan Bahçeli, “Sizler kaybederken, Başbakan’ın daha düne kadar sarmaş dolaş olduğu faiz lobisi kazanmakta, küresel aç gözlüler palazlanmaktadır.

Faiz lobisine meydan okuyan Başbakan, şu işe bakınız ki, faizlerin artmasına çanak tutmaktadır. Çünkü faiz lobisine esasen boynu kıldan incedir. Bakmayın siz atıp tutmalara, faiz ve rant demek AKP ve Başbakan Erdoğan demektir” ifadelerini kullandı.

-“MİLLİ ÇIKARLARI GÖZETMEMENİN İSMİ DEĞERLİ YALNIZLIK OLARAK İFADE EDİLMİŞTİR”- 

“O halde bu hükümete ne kadar daha tahammül edilecektir?” diye soran Bahçeli, “Başbakan’ın döktüğü sanal gözyaşlarına, her zora girdiğinde, her bunalıma düştüğünde ekranlara çıkıp ağlamasına daha ne zamana kadar aldanılacaktır?” dedi.

Musibetlerin bir bir Türkiye’nin başına üşüştüğünü belirten Bahçeli, “Etrafımız ateş topuna dönüşmüş, komşu coğrafyalar kan deryası, bomba diyarı ve barut fıçısı haline gelmiştir. Ve Türkiye, hükümetin sözde ön alan aktif dış politika balonuyla yalnızlığa gömülmüştür. Buna da şimdilerde ‘değerli yalnızlık’ adını vermişlerdir. Milli çıkarları gözetmemenin ismi değerli yalnızlık olarak ifade edilmiştir. Elbette AKP yapayalnızdır. Elbette AKP dönüşü olmayan yolda tüm gemilerini yakmıştır. Fakat Türk milleti yalnız değildir. Türk milleti çaresiz, bir başına ve onun bunun kafa tutacağı, azarlayıp hafife alacağı, arkasından da kullanıp bir kenara atacağı tesadüfü kalabalık değildir” açıklamasında bulundu.

-“KİMYASAL SİLAH KULLANIMINI KINIYOR, KİM YAPTIYSA BUNUN CEZASIZ KALMAMASINI KONYA’DA BEYAN EDİYORUM”- 

Hükümetin, komşu coğrafyalardaki hiçbir gelişmeye doğrudan veya dolaylı bir şekilde müdahale edemediğini belirten Bahçeli, bu durumun Türkiye’nin boynunu büktüğünü söyledi.
Suriye’de iç savaşın tüm vahşetiyle sürdüğünü belirten Bahçeli, “Artık ölümler otomatiğe bağlanmış, seri cinayetler olağanlaşmıştır. Bu ülkede birkaç gün önce kimyasal silah kullanılması caniliğin daniskası olarak hafızalara kazınmıştır. İnsanlık vicdanı, uluslararası toplum körpe yavruların, küçücük çocukların ve diğer masum sivillerin sarin gazıyla katledilmesine gözü kapalı durmamalıdır. Şam idaresinin cinayetleri, muhaliflerin vahşiliği Suriye halkını ölüm vadisinde canlı hedef yapmıştır. Kimyasal silah kullanımını kınıyor, kim yaptıysa bunun cezasız kalmamasını Konya’da beyan ediyorum” dedi.

-“BAŞBAKAN ERDOĞAN MURSİ’NİN DERDİNE DÜŞMÜŞTÜR”- 

Mısır’da yaşanan olaylara da değinen Bahçeli, askeri darbenin Nil nehrini kana boyadığını belirtti. “3 Temmuz’dan beri Firavun geceli gündüzlü insan canına kıymaktadır” diyen Bahçeli şöyle devam etti:

“Şüphesiz bu olanlarda Mursi’nin de parmağı vardır. Nihayetinde Mursi zihniyeti Mısır’ın bu hale gelmesinde pay sahibidir. Hele ki, taraflarına aklıselimi, sakinliği ve sağduyuyu tavsiye etmemesi ve bunun yanında ölümün üzerine kurşun asker gibi sevk etmesi insanlıkla bağdaşmamaktadır. Başbakan Erdoğan Mursi’nin derdine düşmüştür. Böylelikle Mısırla da arayı açmıştır. Rabia işareti Başbakan’ın yeni hobisi olmuştur. Dört yaparak kendini aklamanın hevesindedir. Sanki İhvan’ın Türkiye temsilciliği gibi çalışmakta, arkası arkasına beyanatlar vermekte, yas genelgeleri yayınlamaktadır.

Sayın Başbakan, sana sesleniyorum; Kerkük’te de kan dökülüyor, haberin var mıdır? Ramazan ayında Irak’ta çoluk çocuk demeden 718 masum insanının öldürüldüğünden bilgin var mıdır? Doğu Türkistan’da soydaşlarımızın sistematik olarak yok edilmesinden malumatın var mıdır? Mısır’daki Esma’ya ağlayabilirsin, ama Türk milletinin nice Esmaları, Ayşeleri, Fadimeleri, Haticeleri gelinlik çağlarında rahmeti rahmana kavuşurken hiç bu kadar duygulandın mı? Sorarım sana, darbeci Sisi’yi Mayıs ayında Türkiye’de ağırlarken aklın nereydi? Hüsnü Mübarekle devrilmeden kısa süre evvelinde muhabbetle kucaklaşırken şuurun açık mıydı? Kaddafi’nin, işkenceyle öldürülmeden önce bizzat elinden insan hakları ödülü alırken kendinde miydin? Esad’a kardeşim, dostum derken, ortak bakanlar kurulu toplantıları yaparken hiç bugünleri düşündün mü?”

-“BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN BİR AÇIĞI MI VARDIR?”- 

Başbakan Erdoğan’ın Mısır’daki askeri darbenin arkasında İsrail olduğunu belirten sözleri üzerine ABD tarafından gelen kınamaya değinen Bahçeli, “Başbakan, reste ve azarlamaya karşı hala alttan almaktadır. Peki bu şahıs, herkese laf yetiştirirken ABD’nin darbeyi onaylayan tutumuna, demokrasiye kefen biçen yaklaşımlarına, yanlışlarına ve hakaretamiz çıkışlarına nereye kadar durgun, suskun ve ezik halde kalacaktır?

Başbakan Erdoğan’ın bir açığı mı vardır? Başbakan Erdoğan rehin mi alınmıştır?” şeklinde konuştu.
Öte yandan, miting öncesinde parti genel merkezine araçla yapılan saldırı nedeniyle, Miting alanında ve Bahçeli’nin konuşmasını yaptığı platformda geniş güvenlik önlemleri alındı.

 
25 Ağustos 2013 Pazar 09:39 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Mustafa Önsel
 
Türker Ertürk
 
Kazım DEMİR
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Mehmet Polat
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Attila Aşut
 
Arslan Bulut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1547 - VI. Edward, İngiltere kralı oldu.
1622 - Genç Osman olarak da bilinen II. Osman katledildi.
1833 - Mısır'da çıkan isyanın bastırılması için Rus Filosu İstanbul'a geldi.
1835 - Şili'nin Concepción şehri depremle yerle bir oldu.
1872 - Metropolitan Museum of Art, New York'ta açıldı.
1887 - Almanya, İtalya ve Avusturya arasında 'Üçler Paktı' imzalandı.
1914 - İstanbul'da ilk elektrikli tramvay sefere başladı.
1919 - Afganistan'da Emir Habibullah Han'ın katledilmesi üzerine yerine geçen Amanullah Han, ülkesinin bağımsızlığını ilan etti.
1921 - "Mahşerin Dört Atlısı" filmi gösterime girdi. Başrolde Rudolph Valentino oynuyor.
1928 - İstanbul'da "Vatandaşları Türkçe konuşmaya teşvik" toplantısı yapıldı.
1930 - Türk Parasının Kıymetini Koruma Kanunu kabul edildi.
1938 - Adolf Hitler, Çekoslovakya ve Avusturya'daki Almanlar için kendi geleceklerini belirleme hakkı istedi.
1939 - Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı 'İlköğretim' dergisinin ilk sayısı çıktı.
1941 - Yahudiler için transit vizesine ilişkin talimatname yayınlandı.
1944 - II. Dünya Savaşı: ABD bombardıman uçakları Nazi uçak üretim merkezlerini bombalıyor.
1947 - 5018 sayılı İşçi ve İşveren Sendikaları ve Sendika Birlikleri Hakkında Kanun ile Türkiye'de ilk kez sendikalara, özel bir kanun ile kurulma hakkı tanındı.
1962 - Astronot John Glenn, Friendship 7 uzay aracının içinde dünya etrafında 3 defa döndü. Olay 4 saat, 55 dakika sürdü.
1965 - Suat Hayri Ürgüplü'nün başkanlığında AP, CKMP, YTP ve MP'nin katılımıyla oluşan dördüncü koalisyon hükümeti kuruldu. Yeni hükümette AP Genel Başkanı Süleyman Demirel, başbakan yardımcısı olarak görev aldı.
1968 - Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekilleri Çetin Altan ve Yunus Koçak 1968 yılında bugün Meclis'te Adalet Parti'lilerin saldırısına uğradılar.
1970 - Boğaziçi Köprüsü'nün temeli, Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay ve Başbakan Süleyman Demirel tarafından törenle atıldı. Üç yılda tamamlanan köprü, 29 Ekim 1973'te açıldı.
1971 - Uganda'da İdi Amin kendini devlet başkanı ilan etti.
1975 - İstanbul Sıkıyönetim Komutanlığı İstanbul Elektrik Tünel Tramvay İşletmesi (İETT) grevini yasakladı.
1976 - Türkiye'deki 23 Amerikan üssünde grev kararı alındı.
1983 - British Petrol Şirketi, Türkiye'deki petrol arama faaliyetini durdurdu.
1990 - Dışişleri Bakanı Mesut Yılmaz, Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın müdahaleleri nedeniyle görevinden istifa etti. Mesut Yılmaz'ın Anavatan Partisi (ANAP) genel başkanlığını hedeflediği söyleniyor.
1991 - Slovenya Parlamentosu Yugoslavya devletinin dağıtılmasını önerdi.
1992 - İstanbul Ticaret Odası'na bırakılan çanta içindeki saatli bombanın patlaması sonucu 1 kişi öldü, 16 kişi yaralandı.
1992 - Vergi affı yasalaştı. Askerlik süresinin 12 aya indirilmesini öngören tasarı kabul edildi.
2001 - 7.3 milyar doların Merkez Bankası'na geri döndüğü açıklanırken, repo faizleri yüzde 3 binleri gördü. Fischer ve Deppler Başbakan ile yeniden birarayla geldi.
2002 - Mısır'da bir trende meydana gelen yangında 370 kişi öldü.
2003 - ABD'nin Rhode Island eyaletinde bir gece klubünde çıkan yangında 100 kişi öldü.
2004 - Fenerbahçe hisseleri İMKB'de işlem görmeye başladı.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
22
14
4
4
46
2
Galatasaray
22
14
2
6
44
3
Fenerbahçe
22
12
8
2
44
4
Beşiktaş
22
11
8
3
41
5
Kayserispor
22
9
8
5
35
6
Sivasspor
22
10
4
8
34
7
Trabzonspor
22
8
9
5
33
8
Göztepe
22
9
6
7
33
9
Kasımpaşa
22
8
5
9
29
10
Malatyaspor
22
7
7
8
28
11
Bursaspor
22
7
6
9
27
12
Akhisarspor
22
7
6
9
27
13
Gençlerbirliği
22
6
7
9
25
14
Antalyaspor
22
6
6
10
24
15
Konyaspor
22
5
6
11
21
16
Alanyaspor
22
6
3
13
21
17
Osmanlıspor
22
5
4
13
19
18
Karabükspor
22
3
3
16
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
15.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu060719405354
 
On Numara
19.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu03041617182125263032374042485054555657646770
 
Sayısal Loto
17.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu030508323536
 
Şans Topu
14.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu011125283006
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:21
  • Güneş07:01
  • Öğlen12:46
  • İkindi15:45
  • Akşam18:10
  • Yatsı19:39
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık