Sinan Oğan’dan flaş iddia: AKP’nin yeni planı…

Ana Sayfa » Siyaset » MHP liderinden Erdoğan'a ağır eleştiriler

MHP liderinden Erdoğan'a ağır eleştiriler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarında “Rabia işareti” yapmasını, “Başbakan Erdoğan Mursi’nin derdine düşmüştür. Böylelikle Mısırla da arayı açmıştır. Rabia işareti Başbakan’ın yeni hobisi olmuştur. Dört yaparak kendini aklamanın hevesindedir. Sanki İhvan’ın Türkiye temsilciliği gibi çalışmakta, arkası arkasına beyanatlar vermekte, yas genelgeleri yayınlamaktadır” sözleriyle değerlendirdi.

 
25 Ağustos 2013 Pazar 09:39 
Yorum YapYazdır
 
 
MHP liderinden Erdoğan'a ağır eleştiriler
MHP lideri Bahçeli Milli Değerleri Koru ve Yaşat Açık Hava Toplantıları kapsamında 5. mitingini Konya Hükümet Meydanı’nda gerçekleştirdi. “Türkçe” temalı yaptıkları mitingin hazırlık aşamasında emeği geçen MHP’lilere teşekkür eden Bahçeli, “Türkçe susarsa Türklük duracaktır. Türkçe susarsa Yüce Dinimiz iyice mahzunlaşacaktır, iyice garipleşecektir. Türkçe zayıflarsa, Türk ve İslam alemi tamiri, tarifi ve tahsisi imkansız zarar ve ziyanlarla yüze yüze kalacaktır” diye konuştu.

-“VATAN ELDEN GİDİYOR FARKINDA MISINIZ?”- 

Kendisini dinleyen yoğun kalabalığa, “Türkçe’nin itibarını, iddiasını ve mevkisini daha da yukarılara taşımaya hazır mısınız? Türkçe’nin dokunulmazlığını ve tarihi haklarını savunmaya var mısınız?

Türkçe’yle çağa damga vurmaya, Türkçe’yle insanlığa yön vermeye kararlı mısınız? Ana dilde eğitim lobisine, terörist ve bölücü iştahlara engel olmaya her şeyinizle inançlı mısınız?” diye soran Bahçeli “evet” cevabını aldı.

Türk milletinin egemenlik haklarını hazmedemeyenlerin Türkçe başta olmak üzere, milli ve manevi değerlere saldırdığını belirten Bahçeli, “Etnik ve mezhep kışkırtıcılığına soyunan, kavga ve çatışma çıkarmak için fırsat kollayan nifakın elebaşları faal haldedir. Bugünlerde milli ve manevi değerlere küfür modadır. Bugünlerde milliyetçiliğe hakaret, Türk kimliğine nefret popülerdir” değerlendirmesinde bulundu.
AK Parti hükümetinin Türkiye’yi mahvettiğini söyleyen Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın Türk milletini “darp etmek” ve “36 parçaya ayırmak” için adeta çırpındığını savundu.

AK Parti ve PKK terör örgütünün işbirliği içinde olduğunu kaydeden Bahçeli, “Abartısız söylemek isterim ki, hükümet çıldırmış, aklını oynatmıştır. İmralı canisi stratejik ortak mertebesine çıkarılmış, yattığı hücresinin şartları hevesle iyileştirilmiştir. Artık itinayla, özenle bakılan, şehitlerimizin kemiklerini sızlatma pahasına bir dediği iki edilmeyen azılı bir terörist karşımızdadır. Ne var ki, bir caninin, bebekleri katleden bir insanlık suçlusunun, bu seviyelere gelmesi AKP için utançtır, yüz karasıdır ve asla peşini bırakmayacak günahıdır” ifadelerini kullandı.

AK Parti’ye oy veren vatandaşlara seslenen Bahçeli, “Muhterem kardeşlerim alenileşmiş kepazeliklere nasıl rıza göstereceklerdir? Umut diyerek destek verdikleri partilerinin bölücülerin oyuncağı, küresel kanlı projelerin uşağı olmasını nasıl içlerine sindireceklerdir? AKP’ye bir nedenle destek vermiş kardeşlerim, Başbakan’ın bir sebeple arkasında durmuş saygıdeğer Konyalı hemşerilerim sizleri anlıyorum, ancak vatan elden gidiyor farkında mısınız?” diye sordu.

-“ORTADA TERÖRİSTLERİN HAİN NİYETLERİNE KARŞI DURACAK GÜVENLİK GÜCÜ DE PEK GÖRÜLMEMEKTEDİR”- 

Başbakan Erdoğan’ın dik durmakla övündüğünü söyleyen Bahçeli, gerçekte Erdoğan’ın başının yerden kalkmadığını ve herkesle hasım hale gelen bir siyaset ayıbı gerçekleştirdiğini savundu.
PKK’nın doymak bilmeyen iştahıyla Türkiye’yi istediğini anlatan Bahçeli, “PKK tehdit ediyor, hakaretleri sıralıyor, gözdağı veriyor. Ama AKP’nin felç halini, dilini yutmuş gibi durmasını, tencere-tava havasına dalmasını olağan karşılıyor musunuz?” dedi.

Bu gün yaşananlardan, AK Parti’ye oy vermiş vatandaşların rahatsız olduğunu söyleyen Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

“Başka türlüsü de zaten akli, vicdani ve İslami ölçülere sığmayacak, sığamayacaktır.
Aylardır şehit haberi gelmiyor, doğrudur. Aylardır bilindik kanlı saldırı haberleri duyulmuyor, ciğerlerimizi dağlayan kayıplar yaşanmıyor, bu da doğrudur. Bu kapsamda sevindiğimiz tartışmasızdır, bunda da bir sorun yoktur. Askerimize, polisimize, masum sivil vatandaşlarımıza yönelik cinayetlerin olmaması bizleri kesinlikle memnun etmektedir.

Şimdilik, analarımızın gözyaşlarının akmaması, bayrağa sarılı şehit naaşlarının vatan topraklarına emanet edilmemesi gayet olumludur. Fakat ortada, teröristlerin hain niyetlerine karşı duracak güvenlik gücü de pek görülmemektedir. AKP Türk devletinin gücünü aşındırmış ve yere çalmıştır. Askerimizi karakollara, kışlalara çekmiş, meydanı müptezellere terk etmiştir. PKK her tarafta rahata ermiştir. Önündeki engeller süreç ihanetiyle kaldırılmıştır.”

-“BAŞBAKAN HANGİ DELİKTESİN?”- 

Çözüm sürecine ve Akil İnsanlar heyetine eleştirilerini sürdüren Bahçeli şu soruları soru:

“PKK’nın tezlerini fellik fellik gezdikleri yerlerde anlatan, sonrada ellerine tutuşturulan terörist dayatmalarını rapor diye yutturmaya çalışan 63’lükler neredesiniz?

8 Mayıs’tan itibaren PKK gidiyor diye geceli gündüzlü dağlardan, bayırlardan ve vadilerden haber yapan, militanlarla göstermelik pozlar veren, barış geliyor yaygarası koparan fırsatçılar, kalpsizler, haysiyetsizler, utanma nedir bilmeyen çürümüşler neredesiniz?

Süreç iyi gidiyor diyen yıkımdan sorumlu Başbakan Yardımcısı başta olmak üzere, AKP’nin mayasında leke olan bazı Kandil kontenjanlı sözcüleri ve ilgili bakanları neredesiniz? Baldıran zehri içmekten bahseden, her şeyi göze almaktan dem vuran Başbakan hangi deliktesin? Çözüm sürecinin toz bulutu altında kalıp da basiretleriyle yollarını ayıranlar, acaba geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’ın Hazro ilçesinde meydana gelen ve 8 kişinin ölümüne, 10’a yakın kişinin de yaralanmasına yol açan kanlı olayı nasıl yorumlayacaklardır?

Başbakan Erdoğan PKK’nın zorla dağa militan çıkarmasına direnen ve itiraz eden Uğurlu ailesinin çığlığını ne zaman duyacak ve terörün zorbalığına sesini daha hangi hallerde yükseltecektir? PKK ulu orta militan kadrosunu tahkim ederken, dağa çıkışlar son yılların en kabarık rakamına fırlamışken terörün sonlandığını, barışın geldiğini söylemek alçaklık değilse eğer, milletimizle alay etmek değil midir? Ayrılmaya, bölünmeye kapalı ve karşı duran Kürt kökenli kardeşlerimi PKK’nın insafına terk etmek, onları canavarların eline bırakmak insanlığın ve hükümet olmanın neresinde yazılıdır? İleri demokrasinin BOP mürekkebiyle yazılmış sayfalarında Türk milletinin un ufak olması mı buyrulmaktadır?”

-“DEMOKRATİKLEŞME PAKETLERİ HAZIRLANARAK PKK’DAN AMAN DİLENMEKTEDİR”- 

Kürt kökenli vatandaşların, Türk milletinin eşit ve onurlu birer mensubu olmaktan, ne PKK’nın ne BDP’nin ne de AK Parti’nin engelleyebileceğini söyleyen Bahçeli, “PKK vahşi bir terör örgütü olup asla ve kat’a Kürt kökenli kardeşlerimin temsilcisi, savunucusu, hamisi ve himaye edeni değildir, olmamıştır, olmayacaktır” şeklinde konuştu.
AK Parti’nin cumhuriyet tarihinin en başarısız, en yalancı ve en istismarcı hükümeti olduğunu iddia eden Bahçeli, iç ve dış politikada tam bir iflas yaşandığını, sosyal hayatın kan kaybettiğini ve sosyal barışın yoğun bakımda olduğunu belirtti.

Suçlulara gün doğduğunu söyleyen Bahçeli, “Başbakan’ın tahrik ve ucube teşvikleriyle aynı apartmanda oturan komşular birbirini gammazlamaktadır. Genelkurmay Başkanları terörist olarak suçlanmakta, asıl teröristler barış gönüllüsü, pazarlık ortağı, çözüm tarafı olarak gösterilmektedir. Heybeliada Papaz Okulu açılmanın eşiğindedir. Demokratikleşme paketleri hazırlanarak PKK’dan aman dilenmektedir” diye konuştu.

Hukuk gemisinin batmak üzere olduğunu savunan Bahçeli, mahkemelerin siyasi baskı, telkin ve yönlendirme kapanında olduğunu söyledi.

-“FAİZ VE RANT DEMEK AKP VE BAŞBAKAN ERDOĞAN DEMEKTİR”- 

Ekonomideki durumla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, Türkiye’nin tarımda kendi kendine yeten bir ülkeyken, AK Parti hükümeti ile Arjantin’den mısır, Ukrayna’dan buğday, Şili’den angus ithal edildiğini aktardı.

Türkiye’nin bir tarım ülkesi olmasına rağmen saman ithal eden bir duruma gelmesinin Konyalıya saygısızlık ve nankörlük olduğunu kaydeden Bahçeli, “Özellikle ayçiçeği üreticimiz mağdurdur ve uzanacak el beklemektedir.

Konyalı kardeşim borçludur. Konyalı kardeşim geleceğinden umutsuzdur. 2002 yılına göre iç ve dış borç miktarı 2,5 kat artmıştır. AKP iktidara geldiğinde vatandaşlarımızın bankalara borcu 2,2 milyar lira iken, bu tutar yaklaşık 100 kat yükselmiştir. Halen kredi kartını ödeyemeyen, feryat figan ederek çare arayan 1 milyon 590 bin 304 kardeşimin 4 milyar borcu içler acısı bir manzarayı resmetmektedir” değerlendirmesinde bulundu.

Borsanın üçte ikisinin yabancıların elinde olduğunu, bankalarda ve sigorta şirketlerinde yabancıların hakim olduğunu anlatan Bahçeli, “Sizler kaybederken, Başbakan’ın daha düne kadar sarmaş dolaş olduğu faiz lobisi kazanmakta, küresel aç gözlüler palazlanmaktadır.

Faiz lobisine meydan okuyan Başbakan, şu işe bakınız ki, faizlerin artmasına çanak tutmaktadır. Çünkü faiz lobisine esasen boynu kıldan incedir. Bakmayın siz atıp tutmalara, faiz ve rant demek AKP ve Başbakan Erdoğan demektir” ifadelerini kullandı.

-“MİLLİ ÇIKARLARI GÖZETMEMENİN İSMİ DEĞERLİ YALNIZLIK OLARAK İFADE EDİLMİŞTİR”- 

“O halde bu hükümete ne kadar daha tahammül edilecektir?” diye soran Bahçeli, “Başbakan’ın döktüğü sanal gözyaşlarına, her zora girdiğinde, her bunalıma düştüğünde ekranlara çıkıp ağlamasına daha ne zamana kadar aldanılacaktır?” dedi.

Musibetlerin bir bir Türkiye’nin başına üşüştüğünü belirten Bahçeli, “Etrafımız ateş topuna dönüşmüş, komşu coğrafyalar kan deryası, bomba diyarı ve barut fıçısı haline gelmiştir. Ve Türkiye, hükümetin sözde ön alan aktif dış politika balonuyla yalnızlığa gömülmüştür. Buna da şimdilerde ‘değerli yalnızlık’ adını vermişlerdir. Milli çıkarları gözetmemenin ismi değerli yalnızlık olarak ifade edilmiştir. Elbette AKP yapayalnızdır. Elbette AKP dönüşü olmayan yolda tüm gemilerini yakmıştır. Fakat Türk milleti yalnız değildir. Türk milleti çaresiz, bir başına ve onun bunun kafa tutacağı, azarlayıp hafife alacağı, arkasından da kullanıp bir kenara atacağı tesadüfü kalabalık değildir” açıklamasında bulundu.

-“KİMYASAL SİLAH KULLANIMINI KINIYOR, KİM YAPTIYSA BUNUN CEZASIZ KALMAMASINI KONYA’DA BEYAN EDİYORUM”- 

Hükümetin, komşu coğrafyalardaki hiçbir gelişmeye doğrudan veya dolaylı bir şekilde müdahale edemediğini belirten Bahçeli, bu durumun Türkiye’nin boynunu büktüğünü söyledi.
Suriye’de iç savaşın tüm vahşetiyle sürdüğünü belirten Bahçeli, “Artık ölümler otomatiğe bağlanmış, seri cinayetler olağanlaşmıştır. Bu ülkede birkaç gün önce kimyasal silah kullanılması caniliğin daniskası olarak hafızalara kazınmıştır. İnsanlık vicdanı, uluslararası toplum körpe yavruların, küçücük çocukların ve diğer masum sivillerin sarin gazıyla katledilmesine gözü kapalı durmamalıdır. Şam idaresinin cinayetleri, muhaliflerin vahşiliği Suriye halkını ölüm vadisinde canlı hedef yapmıştır. Kimyasal silah kullanımını kınıyor, kim yaptıysa bunun cezasız kalmamasını Konya’da beyan ediyorum” dedi.

-“BAŞBAKAN ERDOĞAN MURSİ’NİN DERDİNE DÜŞMÜŞTÜR”- 

Mısır’da yaşanan olaylara da değinen Bahçeli, askeri darbenin Nil nehrini kana boyadığını belirtti. “3 Temmuz’dan beri Firavun geceli gündüzlü insan canına kıymaktadır” diyen Bahçeli şöyle devam etti:

“Şüphesiz bu olanlarda Mursi’nin de parmağı vardır. Nihayetinde Mursi zihniyeti Mısır’ın bu hale gelmesinde pay sahibidir. Hele ki, taraflarına aklıselimi, sakinliği ve sağduyuyu tavsiye etmemesi ve bunun yanında ölümün üzerine kurşun asker gibi sevk etmesi insanlıkla bağdaşmamaktadır. Başbakan Erdoğan Mursi’nin derdine düşmüştür. Böylelikle Mısırla da arayı açmıştır. Rabia işareti Başbakan’ın yeni hobisi olmuştur. Dört yaparak kendini aklamanın hevesindedir. Sanki İhvan’ın Türkiye temsilciliği gibi çalışmakta, arkası arkasına beyanatlar vermekte, yas genelgeleri yayınlamaktadır.

Sayın Başbakan, sana sesleniyorum; Kerkük’te de kan dökülüyor, haberin var mıdır? Ramazan ayında Irak’ta çoluk çocuk demeden 718 masum insanının öldürüldüğünden bilgin var mıdır? Doğu Türkistan’da soydaşlarımızın sistematik olarak yok edilmesinden malumatın var mıdır? Mısır’daki Esma’ya ağlayabilirsin, ama Türk milletinin nice Esmaları, Ayşeleri, Fadimeleri, Haticeleri gelinlik çağlarında rahmeti rahmana kavuşurken hiç bu kadar duygulandın mı? Sorarım sana, darbeci Sisi’yi Mayıs ayında Türkiye’de ağırlarken aklın nereydi? Hüsnü Mübarekle devrilmeden kısa süre evvelinde muhabbetle kucaklaşırken şuurun açık mıydı? Kaddafi’nin, işkenceyle öldürülmeden önce bizzat elinden insan hakları ödülü alırken kendinde miydin? Esad’a kardeşim, dostum derken, ortak bakanlar kurulu toplantıları yaparken hiç bugünleri düşündün mü?”

-“BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN BİR AÇIĞI MI VARDIR?”- 

Başbakan Erdoğan’ın Mısır’daki askeri darbenin arkasında İsrail olduğunu belirten sözleri üzerine ABD tarafından gelen kınamaya değinen Bahçeli, “Başbakan, reste ve azarlamaya karşı hala alttan almaktadır. Peki bu şahıs, herkese laf yetiştirirken ABD’nin darbeyi onaylayan tutumuna, demokrasiye kefen biçen yaklaşımlarına, yanlışlarına ve hakaretamiz çıkışlarına nereye kadar durgun, suskun ve ezik halde kalacaktır?

Başbakan Erdoğan’ın bir açığı mı vardır? Başbakan Erdoğan rehin mi alınmıştır?” şeklinde konuştu.
Öte yandan, miting öncesinde parti genel merkezine araçla yapılan saldırı nedeniyle, Miting alanında ve Bahçeli’nin konuşmasını yaptığı platformda geniş güvenlik önlemleri alındı.

 
25 Ağustos 2013 Pazar 09:39 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Attila Aşut
 
Nihat Genç
 
Türker Ertürk
 
Arslan Bulut
 
Mehmet Polat
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Kazım DEMİR
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Mustafa Önsel
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Beşiktaş
25
16
7
2
55
2
Başakşehir
25
15
8
2
53
3
Galatasaray
25
14
4
7
46
4
Fenerbahçe
25
12
8
5
44
5
Trabzonspor
25
12
5
8
41
6
Antalyaspor
25
11
6
8
39
7
Kasımpaşa
25
10
5
10
35
8
Konyaspor
25
9
8
8
35
9
K.D.Ç. Karabük
25
10
4
11
34
10
Bursaspor
25
9
5
11
32
11
Gençlerbirliği
24
8
8
8
32
12
Osmanlıspor FK
25
7
10
8
31
13
Alanyaspor
25
8
4
13
28
14
Akhisar Bld.
25
7
6
12
27
15
Kayserispor
25
7
6
12
27
16
Ç. Rizespor
25
5
5
15
20
17
Adanaspor
25
5
5
15
20
18
Gaziantepspor
24
5
4
15
19
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Anket
HALKOYLAMASINDA NASIL OY KULLANACAKSINIZ?
EVET
HAYIR
KARARSIZ
KULLANMAYACAĞIM
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:23
  • Güneş06:05
  • Öğlen12:38
  • İkindi16:09
  • Akşam18:48
  • Yatsı20:20
 
Tarihte Bugün
1692 - Bahadırzade Arabacı Ali Paşa sadrazamlıktan alınarak yerine Bozoklu (Bıyıklı) Mustafa Paşa atandı.
1854 - Kırım Savaşı: Birleşik Krallık Rusya İmparatorluğuna savaş ilan etti.
1890 - Louisville, Kentucky'de çıkan fırtınada 76 kişi öldü 200 kişi yaralandı.
1918 - Besarabya ve Moldova Romanya'ya katıldı.
1958 - Nikita Khrushchev, SSCB'de başbakanlığa yükseldi.
1969 - Koç Holding'e ait Aygaz tankeri Ege Denizi'nde alabora oldu, 15 kişilik mürettebattan 1 kişi kurtulabildi.
1970 - Gediz, Kütahya'da deprem oldu, 1087 kişi hayatını kaybetti.
1972 - Türkiye Halk Kurtuluş Partisi Cephesi lideri Mahir Çayan ve arkadaşları Ünye Radar Üssü'nden 3 İngiliz teknisyeni kaçırdı.
1976 - Dışişleri Bakanı İhsan Sabri Çağlayangil ile ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger, Washington, DC'de Savunma İşbirliği Anlaşması'nı imzaladı. Bu anlaşmaya göre, Türkiye üslere izin çıkaracak, ABD de buna karşılık Türkiye'ye yardımda bulunacaktı.
1977 - Kanarya Adaları'nın Tenerife Havaalanı'nda uçuşa geçmek üzere olan Hollanda Havayolları'na ait Boeing 747 tipi yolcu uçağı, yine havalanmak üzere olan Pan Am'a ait başka bir Boeing ile pistte çarpıştı. Kazada 575 kişi öldü, 70 kişi yaralandı.
1986 - Hayali mobilya davasında 10 yıldır yargılanan Yahya Demirel tahliye edildi.
1987 - 'Hora' (Sismik-1) gemisinin, petrol aramak için Ege'nin uluslararası karasularına açılmasının Yunanistan'ın petrol aramaları için açıkladığı tarihe rastlaması, iki ülkenin silahlı kuvvetlerini alarma geçirdi.
1994 - Eurofighter Typhoon ilk test uçuşunu yaptı.
1996 - ABD Başkanı Bill Clinton, eşi Hillary Clinton ve kızı Chelsea ile Türkiye'ye geldi.
1999 - Nissan Renault arasında güç birliği anlaşması imzalandı.
425 - İmparator II. Theodosius zamanında, Konstantinopolis'te, Auditorium adıyla ilk yüksekokul açıldı. Okulda 31 profesör, Latince ve Grekçe hitabet ve gramer, hukuk ve felsefe dersleri vermeye başladı.
630 - Tang Hanedanı Yin Dağları'nda (günümüzde İç Moğolistan) Doğu Göktürk Kağanlığını yendi.
 
Arşiv
 
Süper Loto
23.03.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu101318384152
 
On Numara
20.03.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu02040506071012162021253038404556586372747577
 
Sayısal Loto
25.03.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu010812192023
 
Şans Topu
22.03.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu042426293111
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık