Askerlik süresinin 6 ayını dolduranlar terhis olacak mı?

Ana Sayfa » Siyaset » Meral Akşener meydan okudu

Meral Akşener meydan okudu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun'da konuştu, flaş açıklamalarda bulundu.

 
10 Mart 2019 Pazar 18:45 
Yorum YapYazdır
 
 
Meral Akşener meydan okudu

Meral Akşener: "Sayın Erdoğan açık açık dedi ki 'Seni tutuklatacağım'. Elinden geleni ardında koyma. Senden toz zerresi kadar korkarsam namerdim. Hodri meydan. Ölümse ölüm, hapisse hapis, bir milim geri adım atmam. Varsa fıtratımda kanım kurusun" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Samsun’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği mitinge katıldı. Akşener, burada vatandaşları selamladıktan sonra konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi kazanmak için her şeyi yaptığını söyleyen Akşener, “Allah seçimi kazanmak için vatandaşına hakaret edenlerden etmesin. Allah oy için ‘Ben milletime terörist der miyim’ diyenlerden etmesin. Allah demek zorunda bırakmasın. Sayın Cumhurbaşkanı çok kızdı. Ben dedim ki Denizli´de ‘Cumhurbaşkanı’nın terörist dediği koca yürekli Denizlililer.’ ‘Ben Denizlilere terörist demedim’ diyor. Olabilir de kardeşim 11 milyon oy almış CHP’nin seçmenine ‘Terörist’ diyorsun, 5 milyon almış İYİ Parti seçmenine ‘Terörist’ diyorsun. Saadet Partisi, Demokrat Parti seçmenine, Millet İttifakı’na ‘Terörist’ diyorsun. Hadi onu anladık kardeşim de seçim almak için her şeyi yapıyorsun da güzel kardeşim, Sayın Erdoğan, soğancıya, domates yetiştiricisine, patates yetiştiricisine neden ‘Terörist’ dedin, market sahibine ‘Terörist’, halde çalışanlara ‘Terörist’, önüne gelen ‘Terörist.’ Bunu yüzüne vurduğunda da aynı tehdit” dedi.


“ELİNDEN GELENİ ARDINDA KOYMA”


Erdoğan’ın kendisi için söylediği sözleri hatırlatan Akşener, “Sayın Erdoğan açık açık dedi ki ‘Seni tutuklatacağım.’ Elinden geleni ardında koyma. Senden toz zerresi kadar korkarsam namerdim. Yahu muhterem, ben bunları daha evvel yaşadım. Belinde silah olanlar, elinde tank, tüfek olanlar bastıramadı da, o günlerde onlardan korkanlar mı beni korkutacak? Hodri meydan. Ama ayıp olan bir şey var. O da şu, en azından niyetini sakla, niyetini. ‘Talimat verdim, hem parasını alacağım hem de hapse göndereceğim’ diyor” ifadelerini kullandı.


“DOKUNULMAZLIK OLMADAN SENİNLE MÜCADELE ETMEK İÇİN”

Kendisinin milletvekilli olmadığını ve özellikle milletvekilliğine aday olmadığını söyleyen Akşener, “Hiçbir dokunulmazlık olmadan seninle, senin zulmünle mücadele etmek için milletvekili olmadım. Ama kendi milletvekillerine hakaret ediyorsun sen, milletvekillerini kaçacak deliği olan insanlar olarak mı gördün? Hiç değilse bari rol icabı ‘Suç duyurusunda bulundum’ de, bırak sonra senin talimatınla hareket edenler tutuklasın. Elinden geleni ardında koyma. Bunların tamamı ne biliyor musunuz, bunların hepsi korkaklık belirtisi. Ben ‘Ecel ne bir nefes evvel ne bir nefes sonradır’ deyişine iman etmişim. Allah bir musibet verecekse, seni vesile kılmışsa, ne gam buyur gel! Musibetin vesilesi sen ol. Ölümse ölüm, hapisse hapis, bir milim geri adım atmam. Varsa fıtratımda kanım kurusun” diye konuştu.

“TEHDİT EDİP KORKUTMAYA ÇALIŞIYOR”


Akşener, “EYT´liler burada mı? Neyse henüz size ‘Terörist’ demedi. ‘Türedi’ dedi. Ben bu arkadaşın ne yapmak istediğin biliyorum. Bir kuyu kazıp içine düşürmeye çalışıyor. Meral Akşener´i tehdit edip korkutmaya çalışıyor. Benim malım, mülküm meydanda. 28 Şubat´ta da beni tazminata mahkum ettiler, 126 milyar lira para ödedim. Paramı alanların hepsi zebun oldu. Helal para dokunuyor, harama alışanlara ne felaket dokunuyor. Yapılmak istenen şu Meral Akşener´i, korkutmak etrafındakileri korkutmak, cesur ve iyi insanları korkutmak, seçmeni korkutmak istiyor. Ama bilmiyor ki İYİ Parti kurulurken, bu iyi ve cesur insanın başına gelmedik bela kalmadı, hepsi direndi ve bu günlere geldik. Parti kurulamaz dediler kurduk, sonra seçime sokulmamak için bir dümen çevrildi, Allah razı olsun Sayın Kılıçdaroğlu´ndan bir demokrasi tavrı gösterdi biz seçime gittik ve 5 milyon insanın oyuyla, helal oylarıyla mecliste gurubu olan bir siyasi parti olduk” dedi.

Son dakika! Akşener'den Erdoğan'a jet yanıt: Hodri meydan
Son dakika! Akşener'den Erdoğan'a jet yanıt: Hodri meydan
“KUZEY IRAK’ BİLE DEMEZDİK, ‘IRAK’IN KUZEYİ’ DERDİK”


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendisinin İçişleri Bakanlığı yaptığını hatırlatarak, “Televizyonlarda dedi ‘Benim kim olduğumu iyi bilir’ diye, el hak iyi bilirim. Bana ‘Meral Hanım Türkiye´de Kürdistan var mı?’ diye soruyor. Bu nasıl bir anlayıştır, önüne geleni Irak´ın kuzeyine kovuyorsun. Ey Erdoğan, beri bak efendi. Bu ülkede ben İçişleri Bakanlığı yaptım. Biz ‘Kuzey Irak’ bile demezdik, ‘Irak´ın Kuzeyi’ derdik, coğrafi bir tanım olsun diye, siyasi bir tanım olmasın diye. Irak´ın Kuzey´ine ‘Kürdistan’ yok, Türkiye´de ‘Kürdistan’ yok. Senin ‘Kürdistan’ dediğin yer kadim Türkmeneli´dir ilk önce bunu öğren. Orada 2,5 milyon Türkmen yaşardı, nereye gitti sayın Erdoğan?” dedi.

“FETO DEMİYOR PENSİLVANYA DİYOR”

Halkın sorunlarını dile getirmeye devam edeceklerini ifade eden Meral Akşener, “Bunların üzerinde hiç durmuyoruz ama bir şey çok dikkatimi çekti. Biri Kandil diğeri, Pensilvanya. Şimdi İmralı’dan bahseden yok farkında mısınız? Çünkü trafik sürüyor, İmralı 1,2. Kandil’den bahsediyor sayın Erdoğan Kandil’in talimat vereceği son kişi benim bu ülkede be. Ama sen hepsine bilge lider muamelesi çektin. Kandil’dekilerine de İmralı’ya da. Sana sorayım uçakların var elinde bu ülkenin cumhurbaşkanısın yerle bir et Kandil’i bakalım ne yapacaksın, bakalım yapabiliyor musun. Ama bir şey daha dikkatimi çekti ‘FETO’ demiyor, ‘FETO terör örgütü’ demiyor, ‘Pensilvanya’ diyor arkadaş. İnce saz orada da başlamış. Şimdi ne yaparsa yapsın biz o çukura düşmeyeceğiz, sizin dertlerinizi konuşacağız” ifadelerini kullandı.

“ELİN TRUMP’INA BÜKÜLME”


Bir başka konunun daha örtülmek istendiğini söyleyen Akşener, “Hatırladınız mı bir ara Trump’a atar gider yapmıştı. Bir Rahip Brunson vardı. O rahip Brunson için Amerika bastırdığında ‘Bu can bu tende oldukça bu papaz buradan gidemez’ demiştin. Sonra ne oldu, tek tweetlik canı varmış. Trump bir tweet attı, papaz uçtu uçtu beyaz saraya kondu. Şimdi bir başka şey daha var. Rusya’dan S 400 alınıyor. Trump yavaş yavaş tweetlere başladı. ‘F35’lerin içinde yer alan Türkiye’yi çıkaracağız’ diyor. Şimdi buradan harbiden gerçekten delikanlının kadını erkeği olmaz. Delikanlı gibi soruyorum ve de sana sesleniyorum sayın Erdoğan; Sen bizleri hapse attırmak isteyebilirsen ama vallahi de billahi de ben sana Trump’tan dayak yedirmem. Merak etme, dik dur eğilme, iki büklüm olma. Elin Trump’ına bükülme. Üste Putin var, dostun Putin. Putin’in ne yapacağı belirsiz, tekrar sesleniyorum Putin’in karşısında da dik dur. Ne oldu Kırım. Dik dur karşısında bu ülkenin gücü şu meydanı dolduran, şereflendiren Samsunluların gücü Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden şahsın Amerika’dan da Trump’tan da Rusya’dan da Putin’den de sopa yemesine müsaade etmez. Bende etmem. Onun için sen dik dur ama nerede” dedi.

“31 MART AKŞAMI ÇEKİN KULAĞINI”


Akşener, “Artık yerel seçimlerde senin kulağını önce kadınlar, sonra gençler, sonra çiftçiler, sonra atanamayan öğretmenler şöyle bir çekecek. Öyle sağlam bir çekeceksiniz ki kızartacaksınız. Sonra ne olacak dedi ya bana ben adamın yalancısıyım ‘ne olduğumu iyi bilir’ Evet bilirim. 31 akşamı çektiniz kulağı, 12:30’da çıkacak diyecek ki ‘Aziz milletim verdiğiniz mesajı aldım.’ Ekonomiyi düzeltmek için elinden geleni yapacak. Arkasından bütün bakanları değiştirecek” dedi. Akşener, şöyle konuştu:

“Bu şaka gibi Tarım Bakanı değişecek. Adam ne dedi biliyor musunuz? Türkiye hayvan yetiştiricilikte Avrupa’nın birincisiymiş. İthalatta Avrupa’nın birincisiyiz biz. O bana çemkirdikçe ben ona bir soru soruyorum çok siniri bozuluyor. Kendine bu arkadaşın aslında hakaret edenlerle bir sorunu yok. ‘Haliçte 41 kere yıkayacağım’ diyenlerle yan yana gelebiliyor. Ama verdiklerini almayanlarla sorunu var. Hatırlayın 7 Haziranı. Niye madem ben bu kadar kötü kişiymişim bana bakanlık teklif ettiniz. O zaman iyi kişiydim de bu gün kötü kişiyim ama boyun eğmeyenlerle onun satın almasına müsaade etmeyenlerle sorunu var. Sayın Erdoğan bu sorunu sana yaşatmaya devam edeceğim. Bu sorunu yaşamaya devam edeceksin.”

ERDOĞAN’A SORULAR


Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorular soran Akşener, “Ülkücüler Fatiha bilmezdi ya ülkücüler Fatiha öğrendi mi? Bunun cevabını ver sayın Erdoğan. Türk milliyetçiliğini ayağının altına almıştın. O ayağını Türk milliyetçiliğinden kaldırdın mı? hala ayağının altında mı? Ülkücüler kafatasçıydı, ırkçıydı, kandan beslenirlerdi bu konudaki fikirlerin değişti mi bunu anlat bir. Bütün bu soruların cevaplarını verinceye kadar ensende olacağım. Bütün bu soruları cevaplamak zorunda kalacaksın. Hadi sayın Erdoğan son mitinginde söyle sana bir güzellik düşüneceğim. ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ yi bir söyle sana bir güzellik düşüneceğim” diye konuştu.

 
10 Mart 2019 Pazar 18:45 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Türker Ertürk
 
Mustafa Önsel
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Arslan Bulut
 
Çiğdem KOÇ
 
Kazım DEMİR
 
Ahmet Özer
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Mehmet Polat
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Muhammet İKİNCİ
 
Abdulkadir TİRYAKİOĞLU
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1795 - Fransa'da kadınların toplantılara katılması yasaklandı.
1904 - FIFA'nın Paris'te kurulması.
1919 - İzmir'in İtilaf Devletleri tarafından işgalini protesto için Sultanahmet Mitingi yapıldı, mitinge 200 bin kişi katıldı.
1928 - Türk Vatandaşlığı Kanunu kabul edildi, tekke ve zaviyeler kapatıldı.
1938 - İstanbul Elektrik Şirketinin hükümetçe satın alınmasına ilişkin sözleşme Ankara'da imzalandı.
1945 - Nazi liderlerinden Himmler, müttefiklerin eline geçmemek için siyanür kapsülüyle intihar etti.
1949 - Sovyet lideri Josef Stalin, Berlin ablukasını kaldırdı ve II. Dünya Savaşı sonrası ikiye bölünen Almanya'nın batısında federal cumhuriyet ilan edildi.
1960 - İsrail ajanları, 6 milyon Yahudinin ölümünden sorumlu tutulan Adolf Eichmann'ı Arjantin'de ele geçirdi. Eichmann yargılanmak üzere İsrail'e götürüldü.
1965 - Adalet Partisi Antalya Milletvekili İhsan Ataöv, "milliyetçi öğretmenler ayaklandığı gün içim müsterih olacaktır. Ölenler şehit, kalanlar gazi sayılacaktır" dedi.
1971 - İstanbul'da sokağa çıkma yasağı kondu. 25 bin asker ve polis kentte arama yaptı.
1978 - İmralı Cezaevi'nden kaçan ABD'li Billy Hayes'in yazdığı roman 'Geceyarısı Ekspresi' adıyla sinemaya aktarıldı. Türkiye, filmi protesto etti.
1992 - İstanbul'a 117 yıl hizmet eden Galata Köprüsü yerinden sökülerek Haliç'e çekildi.
2002 - Ankara'nın en eski ve en büyük sinemalarından Akün, 1975 yılında Ertem Eğilmez'in unutulmaz filmi 'Hababam Sınıfı' ile açtığı perdelerini, yine aynı filmle bir daha açılmamak üzere kapattı.
2006 - Türk-Yunan F-16 uçakları çarpıştı.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
33
20
9
4
69
2
Başakşehir
33
19
9
5
66
3
Beşiktaş
33
18
8
7
62
4
Trabzonspor
33
17
9
7
60
5
Malatyaspor
33
13
8
12
47
6
Antalyaspor
33
13
6
14
45
7
Konyaspor
33
9
16
8
43
8
Fenerbahçe
33
10
13
10
43
9
Alanyaspor
33
12
7
14
43
10
Çaykur Rizespor
33
9
14
10
41
11
Kayserispor
33
10
11
12
41
12
Ankaragücü
33
11
7
15
40
13
Kasımpaşa
33
11
6
16
39
14
Sivasspor
33
9
11
13
38
15
Göztepe
33
10
5
18
35
16
Bursaspor
33
6
16
11
34
17
Erzurum BB
33
7
11
15
32
18
Akhisar Bld.Spor
33
6
8
19
26
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
16.05.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu050618374853
 
On Numara
20.05.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu02070809112127293338394142465055637072767779
 
Sayısal Loto
22.05.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu121819202126
 
Şans Topu
22.05.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu021319233311
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak02:40
  • Güneş04:50
  • Öğlen12:29
  • İkindi16:27
  • Akşam19:48
  • Yatsı21:41
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık