Of Anadolu Lisesi’nde skandal ödev

Ana Sayfa » Siyaset » Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ı çok kızdıracak sözler

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ı çok kızdıracak sözler

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, "Tezkerenin önemi ortadan kalkmış değil.İçeriğini bilmeden yorum yapmak mümkün değil" dedi. Eğitim konusundaki tartışmalara değinen Kılıçdaroğlu, ''Erdoğan'ın eğitim konusunda birikimi nedir, daha 4 yıllık diplomasını görmedim'' diye konuştu.

 
22 Eylül 2017 Cuma 08:47 
Yorum YapYazdır
 
 
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ı çok kızdıracak sözler

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin  soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından başlıklar şöyle:

Irak tezkeresi

"Tezkerenin önemi ortadan kalkmış değil.İçeriğini bilmeden yorum yapmak mümkün değil. Eski tezkereye evet demiştik. Yarın MGK toplantısı var nasıl bir açıklama yapılacak bilmiyoruz. Tezkereye MGK kararları yansıyabilir. Terör örgütü olarak tanımladıklarımızı ciddi silahlı güçleri var. Hepimizin ortak amacı Türkiye bölgede gücünü korusun, bölgeden olumsuzluk yansımasın.

IKBY referandumu

Biz Irak'ın toprak bütünlüğünden yanayız. Irak ve Suriye parçalanmamalı. Referandum daha kanlı bir ortama getirebilir. Barzani'yi sağduyuya çağırıyoruz. O nedenle doğru bulmuyoruz. Hükümetin ne yaptığını kim biliyor? Hükümetin Ortadoğu politası nedir, şu geldiğimiz hale bakın. Söylenen sözlerin hiçbir ağırlığı yok. Bu iktidarın dış politikası yoktur. Ortadoğu'da olanlara Türkiye sadece seyirci kaldı. Ortadoğu'da bu tablo varsa bunun sorumlusu bu hükümettir. O bölgeyi kan gölüne kim çevirdi? Suriye meselesinde demek ki birilerinin dolduruşuna geldiler. Esad'la tatil yaptılar, vizeler kalktı. O dönemde kimse sesini çıkarmadı. Hiçbir sorunumuz yoktu, işadamlarımız iş yapıyorlardı. Bütün bunların tamamını bitirdiler. Yanlış yaptılar. Devleti yöneten insanın dünyanın dengelerini iyi okuması lazım. Bu dengelerin içinden nasıl daha sağlıklı konumlarız diye düşünemezseniz Türkiye'yi bu noktaya getirirsiniz işte.

"Yakında Esad'a yalvaracaklar"

Yakında Esad'a gidip yalvaracaklar tıpkı Putin'e yaptıkları gibi. Bu ikiyüzlü politika değil midir? Bunların devletten haberi yok. Başımızda bir PKK belaydı. Şimdi FETÖ var, IŞİD var. El Nusra'ya, IŞİD'e kim destek verdi? Bunların eline silah verenleri bilmiyor muyuz? 72 ilden katılım var IŞİD'e. Bunlar oraya ellerini kollarını sallayarak gittiler. Bu hükümet destek verdi, fatura halka kaldı.

"AB, Türkiye'ye çifte standart uyguluyor"

Türkiye'ye gelen her yabancı heyete söyledim. AB, Türkiye'ye çifte standart uyguluyor. Diğer ülkelere uyguladıkları standartları uygulamıyorlar.

"Kendi ayağımızla kendi kuyumuzu kazdık"

Kimse yan yana fotoğraf çektirmek istemiyor. Araya bürokratlar geliyor. ABD'nin tavrının doğru bulmuyoruz. Niçin terör örgütlerini silahlandırıyor, Ortadoğu'da yeni bir harita çıkartmak istiyor. Kendi ayağımızla kendi kuyumuzu kazdık. Gözü kapalı Suriye'ye girdiler. TIR'larla silahı ben mi götürdüm?

"4 yıl içinde Türkiye'nin içinde çözülmeyecek sorunu yoktur"

4 yıl içinde Türkiye'nin içinde çözülmeyecek sorunu yoktur. Kendi ülkeme demokrasi getireceğim. Her şey şeffaf olacak. Siyasete ahlak getireceğiz. Siyasi ahlak kanunu çıkaracağız.

Tarımda yaşanan sıkıntılar

Kaynaklarını iyi kullanmıyor Türkiye. Üreticiyi savunuyorum ben. Sorunumuz şu; hayatı sorgulamıyoruz. Bunun parasını kim kazanıyor. Bu politika böyle giderse fındık bahçelerinin sahipleri kendi bahçelerinde işçi gibi çalışacaklar. Bir zamanlar dünyaca ünlü tütünümüz vardı. Mısırı, pamuğu bitirdiniz, nohutu, eti dışarıdan alıyoruz. 15 yıldır bir ülkeyi yöneten bir hükümet ülkeyi saman ithal edecek duruma getirdiyse ben bunu düşünürüm.

"Bugün Devlet Planlama Teşkilatı var mı?"

Çözüm şöyle; Devlet Planlama Teşkilatı planlama yapmalı. DPT'de büyük ölçüde ast-üst ilişkisi olmaz, büyük beyinler çalışır. Bugün DPT var mı? Bakanlığa dönüştü. Türkiye'nin geleceğini kim planlayacak? O yüzden ülke bu halde. Eğitimin, tarımın, sanayinin haline bakın.

Biz Güney Kore'den önce otomobil üreten ülkeydik. Şimdi onların dünya çapında ünlü 3 markası var. Planlama yaptılar. Ürün üretenlere doğrudan teşvik vermek gerekiyor.

"4 yıllık CHP iktidarı ile olağanüstü sıçrama yaratırız"

Üniversitelerimiz bilgi üretiyor mu? Bu üniversiteler neden bilgi üretmiyor. Bu insanlar neden düşüncelerini ifade edemiyor? Türkiye'nin her alanda karanlığa gidiyor. 4 yıllık CHP iktidarı ile olağanüstü sıçrama yaratırız. Devlette liyakat yok. Biziim belediyelerimize bakın. Kim halka daha yakın? İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kredi notu Türkiye Cumhuriyeti'nden daha iyi.Yurt sorununu bir yılda çözebiliriz. 15 yılda çözemediler. Vakıflar üzerinden biz bunu çözeceğiz dediller, devlet bunu yapamıyor mu? Devlet vakıflara para aktarıyor. Kendi partilerine militan kazandırmaya çalışıyorsunuz. Böyle bir devlet anlayışı olabilir mi?

Devletin memuru olmakla hükümetin memuru olmak arasında dünya kadar fark vardır. Bunu yapan bir bürokrat var mı? Vesayet diye bürokrasiyi suçladılar. Yasaları uygulayan üst düzey bürokratları temizlediler. Yerlerine FETÖ içine yerleştirdiler.

"Parlamentoda iktidardan yana olanların kendi iradeleri yok"

Devletin bütün kurumlarını ele geçirdiler. Rapor gelmeden bütçe nasıl kabul edilir? Kabul ettiler. Parlamentoda iktidardan yana olanların kendi iradeleri yok. 

Parti disiplini ayrıdır. Bunu karıştırmamak gerek. Ama bir yasa parlamentoda görüşülürken yasanın içinde ne olduğunu bilmeden el kaldırırlarsa bu kendi iradelerinin olmadığını gösterir.

"Ahmet Şık'ın, Kadri Gürsel'in, Cumhuriyet'in FETÖ'yle ne ilgisi var?"

FETÖ ilgili suçlamaların tek nedeni var. Haksız uygulamalara ses çıkarıyoruz. Bütün hayatımız Gülen ile mücadele ile geçirdik. Ben mazlumları savunuyorum. Darbe girişiminde bulunanlara ben nasıl mazlum derim, yargılanacaklar. Ama aile boyu suç üretildi. Somut örnek vereyim, İbrahim Kaboğlu'nun, Ahmet Şık'ın, Kadri Gürsel'in, Cumhuriyet'in, Sözcü'nün FETÖ'yle ne ilgisi var?Parası varsa dışarıda, parası yoksa içeridesiniz.Ergenekon, Balyoz döneminde sahte belge ürettiler. Artık sahte belge üretmeye bile gerek yok, alıyorum diyor alıyor.

"Türkiye Cumhuriyeti'nin Kozmik Odası'nı terör örgütüne teslim edene vatan haini denir"

Bizim partimizin kuralları, tüzüğü var üye olabilirler. Kocaman partiyiz, herkesi tek tek bilemem. Bize göre sızma yok, varsa delilleri ortaya koysunlar. Enis Berberoğlu'nun FETÖ'cü olma gibi bir durumu var mı? Buna akıl tutulması denir. Bu devleti yönetememektir. CHP'den intikam alınmak isteniyor. Çünkü muhalefet eden tek partiyiz. Korkuyorlar, çekiniyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin Kozmik Odası'nı terör örgütüne teslim edene vatan haini denir.  Siz devlet yönetiyorsunuz Yine önemli belgeleri FETÖ'cülere teslim ettiler. Ben mi verdim bu belgeleri?

Oslo'da, İmralı'da, Dolmabahçe'de masaya ben mi oturdum. El üstünde tutuyorlardı Barzani'yi. Bütün okların CHP üzerine toplamaya çalışıyorlar. Ciddi bir medyaları var. Biz haklıyız, her söylediğimiz doğrı. AYM'nin kararı var. Vekillerin tutuklanması doğru değil. Biz dokunulmazlıkların kaldırılmasını eskiden beri istiyorduk.Kürsü dokunulmalığı hariç dokunulmazlıklara karşıyız. İbrahim Kaboğlu, kapı önüne konuldu. Paris'te ders veriyordu, pasaportuna el koydular.

Erdem Gül yargılanıyor. Eşinin de pasaporta el koydular. Kolektif suç yarattılar, dünyanın neresinde var bu? Yasalarda olmayan bir suçla insanları suçluyorsunuz. Çocuklarının dahil yurt dışına çıkmalarına engel olacaklar neredeyse.

Enis Berberoğlu'nun tutuklanması

Devlet kin ve öfkeyle yöenetilemez. Enis Berberoğlu'nun ne günahı var? Niye ispat etmiyorlar? Görüntüler Youtube'a düşüyor, AYM bu devlet sırrı değildir diyor. Ama siz müebbet veriyorsunuz. Savcı gerçekten savcı, hakim gerçekten hakim midir? Siyasi otoritenin altındaki kişilerdir. Yargı bağımsız olmalı. Hakimlerin verdiği her karar doğrudur diyemeyiz.

Düzeltecek bir makam bulunmalı. Yargıyı kendi kontrol altına alırsanız olmaz. Danıştay Başkanı senin bakanın değil ki. Bir Danıştay Başkanı, hakim önünü iliklemez, siyasal açıklama yapamaz. Yargıç kararlarıyla konuşur. Yargıç esas duruşta bulunursa hakim denmez ona. Hakimde onur olur, toplumda ayrı bir statüye sahiptir. AKP il yönetimindeki avukatı hakim yapıyorlar. Bütün partili avukatları hakim yapıyorsunuz.Ahlak diye bir ilke var buna uymazsanız bu hale geliriz işte. 

Müfredat konusu

Mustafa Kemal Atatürk bütün insanların ortak değeridir. Bu değeri ortak sahip çıkmamız gerekir.  Mesele çocuklarımıza çağdaş bir eğitim verecek miyiz, vermeyecek miyiz? Bir ilkenin arkasından gitmemiz lazım. Atatürk'ün izinden değil Atatürk'ün önünden koşmamız gerekir. Çağdaş uygarlıktır gelecek.

Müfredat milli ve evrensel olması gerekir. Bir sabah kalktık 4+4+4 getireceğiz dedi. Her bakan geldiğinde eğitimde reform yapılıyor. Kendi çocuklarını denek olarak kullanan tek ülke Türkiye'dir. Bir ülkeyi geri bırakmak için eğitimi bozmak yeterli. TEOG kalkmadan yarım saat önce Milli Eğitim Bakanı'na sorsanız öve öve bitiremezdi. Bir kişi söyledi yıldırım hızı ile toplandılar. Böyle bir eğitim sistemi olmaz. Eğitimde en güzel reformu yapan Finlandiya. İster bir çocuk ister bin çocuk eğitim değişmez. Olay nüfus değil tamamen ilke. Şimdi daver etti Finlandiya Eğitim Bakanı'nı çağırdık. Bizde eğitimde reforma ihtiyaç var. Bunun ilk kararını verecekler eğitimcilerdir, siyasiler değil. Her alanın kendine göre sorunları ve çözümleri var. TEOG'u kaldırmanın mantıklı gerekçesini söyle. Bu sınavı da onlar getirdiler. Utanmasalar TEOG'u 'CHP getirdiler' diyecekler.  Bana eğitim sisteminden memnun bir aile göstersinler.

"Eğitimde birlik tamamen yıkıldı"

Her okulun ayrı reform programı var. Eğitimde birlik tamamen yıkıldı. Türkiye'nin geleceğini nasıl kuruyorlar. Yer gök imam hatip okulu oldu. Biz imam hatip okuluna karşı değiliz ama bu ülkenin doktora, fiziğe, kimyaya ihtiyacımız var.  TEOG'un yerine ne gelecek? Erdoğan'ın eğitim konusunda birikimi nedir, ben daha 4 yıllık diplomasını görmedim. Orjinal diplomasını takdim etmedi. Her konuda bilgisi var. Bunlar çocuklarımızın geleceği ile oynuyorlar. Bizim çocuklarımızın ideallerini köreltiyorsunuz. Eğitimde fırsat eşitliği var mı? Kendi kültürümüz yok. Hangi kültürümüze sahip çıktık? Hangi romancı, eleştirmen, karikatürist el üstünde tutuldu?

 Bizimle yola çıkanlar bizden daha hızlı gelişti.

Meral Akşener'in partisi

Biz her partiye saygı duyuyoruz. Meral Hanım'da böyle bir gelişimde bulunuyor.

Erken seçim

Erken seçim olabilir, biz zaten çalışıyoruz. Örgütlerimizle birlikte çalışıyoruz. Nerede bir sorun varsa önce sorunu anlatıyoruz sonrasında da çözümü anlatıyoruz.

Devletlerde devamlılık esastır. Bütün gerçekleri halka anlatacağız. Biz sadece şunu soruyoruz, hastaneyi, köprüyü, yolu kaça yapıyorsunuz? İzmir'de metro yapıyoruz 50 milyon TL'ye, Ankara'da yapılıyor 100 milyon TL'ye bu fark nereden kaynaklanıyor. 80 milyon doğduğu andan itibaren vergi ödüyor. Bu paralar nereye gidiyor?

Cumhurbaşkanlığı adaylığı 

Cumhurbaşkanı adayının kim olacağını sadece ben karar veremem. İlkemiz cumhurbaşkanı adayının tarafsız olması. 2019'da huzuru getireceğiz. Bu ülkenin hapishanelerinde gazeteciler olmayacak. 20 Temmuz'da bir sivil darbe yaşadık, Türkiye'yi darbelerden arındıracağız.

 
22 Eylül 2017 Cuma 08:47 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Nihat Genç
 
Türker Ertürk
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Mustafa Önsel
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Kazım DEMİR
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Arslan Bulut
 
Mehmet Polat
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1299 - Kutsal Roma İmparatoru II. Friedrich kendini Kudüs Kralı ilan etti.
1438 - II. Albert, Almanya kralı oldu.
1799 - Napolyon, Osmanlı Devleti'nin yönetimindeki Akka kalesi önlerine geldi.
1850 - American Express, Henry Wells ve William Fargo tarafından kuruldu.
1913 - Yunan kralı I. George Selanik'te uğradığı bir suikast sonucu öldü.
1915 - Çanakkale Deniz Harekâtı: Birleşik Donanma Çanakkale Boğazı'nda ağır hasar gördü ve geri çekildi.
1920 - Osmanlı Meclis-i Mebusanı İstanbul'un işgali üzerine son toplantısını yaptı ve çalışmalarına ara verme kararı aldı.
1921 - SSCB ile Polonya (İkinci Cumhuriyeti) arasında Riga Barış Antlaşması imzalandı.
1925 - ABD'nin üç eyaletini (Missouri, Illinois, ve Indiana) etkileyen kasırgada 695 kişi öldü.
1926 - Finike'de meydana gelen 6.9 şiddetindeki depremde, 27 kişi öldü.
1926 - Papa I. Eftim (Pavli Erenerol), Bağımsız Türk Ortodoks Patrikhanesi'ni kurdu.
1937 - Teksas'ın New London kentinde bir okulda meydana gelen doğal gaz patlamasında çoğunluğu çocuk 300 kişi öldü.
1938 - Meksika sınırları dahilindeki tüm yabancı petrol şirketlerini millîleştirdi.
1940 - Hitler ve Mussolini, Brenner Geçidi'nde buluştu. İtalya, Almanya'nın yanında savaşa girme kararı aldı. Bundan dört yıl sonra aynı gün, Almanlar Macaristan'ı işgale başladı.
1949 - NATO kuruldu.
1953 - Balıkesir'in Yenice ve Gönen ilçelerinde meydana gelen 7,4 şiddetindeki depremde 265 kişi öldü.
1956 - Fransa, Cezayir'e asker çıkarmaya başladı.
1962 - Cezayir Bağımsızlık Savaşı: Fransa Cezayirli direnişçilerle anlaşmaya vardı.
1965 - İnsanoğlu ilk kez uzayda yürüdü. Sovyet kozmonot Aleksey Leonov, dünyadan 2 bin 177 kilometre yükseklikte, Voskhod-II (Gündoğumu) adlı uzay aracından çıkarak 20 dakika boşlukta kaldı.
1970 - Kamboçya'da Lon Nol, Prens Norodom Sihanouk'u devirdi.
1971 - Peru'nun Chungar kentinde meydana gelen toprak kaymasında 200 kişi öldü.
1971 - Mümtaz Soysal, Ankara Sıkıyönetim Komutanlığı'nca gözaltına alınıp tutuklandı.
1974 - Pakistan'ın devrik devlet başkanı Zülfikar Ali Butto, muhaliflerinden birine suikast düzenlettiği iddiasıyla ölüm cezasına çarptırıldı.
1979 - İran ordu güçleri, Doğu Irak'ın Sıne kentini bombaladı. Bomardımanda 400'den fazla sivil hayatını katbetti.
1985 - Bankaların televizyonda reklam yapma yasağı kaldırıldı.
1986 - Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Ceza İnfaz Yasası'ndaki değişiklikleri onayladı ve 50.000'e yakın hükümlünün tahliye işlemleri başlatıldı.
1989 - Mısır'daki Keops piramidinde 4.400 yıllık bir mumya bulundu.
1990 - Alman yeniden birleşmesi: Alman Demokratik Cumhuriyeti'nin yaptığı seçimlerden sonra, Alman Demokratik Cumhuriyeti ve Almanya Federal Cumhuriyeti birleşti.
1992 - Güney Afrika Cumhuriyeti'nde siyahlara eşit vatandaşlık hakkı tanıyan, Devlet Başkanı De Klerk tarafından planlanan anayasal reform tasarısı halk oylamasıyla kabul edildi.
1997 - Antonov An-24 tipi bir Rus yolcu uçağının kuyruğu, Türkiye'ye gitmekte olduğu sırada havada koptu. Düşen uçaktaki 50 kişi öldü.
2000 - Suriye ve Türkiye'de yaşayan ve akraba olan 573 aile iki ülkenin anlaşması sonucu sınırı geçerek bayramlaştılar.
2005 - New York'taki bir camiide, Cuma namazını ilk defa bir kadın kıldırdı. 1426 yıllık İslami geleneklere göre bu bir ilk.
 
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
26
17
3
6
54
2
Beşiktaş
25
14
8
3
50
3
Başakşehir
25
15
5
5
50
4
Fenerbahçe
26
13
9
4
48
5
Kayserispor
25
11
8
6
41
6
Trabzonspor
25
10
9
6
39
7
Göztepe
25
11
6
8
39
8
Sivasspor
26
11
5
10
38
9
Malatyaspor
25
9
7
9
34
10
Akhisarspor
26
9
7
10
34
11
Bursaspor
26
9
6
11
33
12
Kasımpaşa
26
8
7
11
31
13
Antalyaspor
26
7
7
12
28
14
Alanyaspor
25
8
3
14
27
15
Osmanlıspor
26
7
6
13
27
16
Gençlerbirliği
26
6
9
11
27
17
Konyaspor
25
5
6
14
21
18
Karabükspor
26
3
3
20
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
15.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu052022314047
 
On Numara
12.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu04050710162123273037495264656769717376777880
 
Sayısal Loto
17.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu021617314448
 
Şans Topu
14.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu020710162109
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:40
  • Güneş06:20
  • Öğlen12:41
  • İkindi16:04
  • Akşam18:40
  • Yatsı20:09
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık