Trabzon'a kim ihanet etti?

Ana Sayfa » Siyaset » Kılıçdaroğlu: Ben adalet diyorum, o atlet diyor

Kılıçdaroğlu: Ben adalet diyorum, o atlet diyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV’de Oğuz Haksever’in sorularını yanıtladı. CHP lideri, Erdoğan'ın eleştirdiği atletli fotoğrafı için "Ben adalet diyorum o atlet diyor" karşılığını verdi. Kılıçdaroğlu, 2019 adayı konusnda ise"Cumhurbaşkanlığı seçimlerine daha epey vaktimiz var, CHP olarak elbet bir aday çıkartacağız. Bugünden ben adayım demek kadar yanlış birşey yok. Kimse meraklanmasın tanınmış biri olacak" dedi. Erdoğan'ın "Kılıçdaroğlu hastalığına muzdarip" olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, "Kılıçdaroğlu burada aslanlar gibi duruyor korkak ve ödlek değilsen gel oturup konuşalım" çağrısını yineledi.

 
23 Ağustos 2017 Çarşamba 23:27 
Yorum YapYazdır
 
 
Kılıçdaroğlu: Ben adalet diyorum, o atlet diyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Şükrü Kızılot’la 40 yıllık bir dostluğumuz vardı. Gerçekten hayatta kimseye kötülük yapmayı düşünmeyen, saygılı bir insandı. Allah rahmet eylesin.

“ZAAFI VAR KILIÇDAROĞLU”

Erdoğan ilginç bir insan aslında, ama bir zaafı var Kılıçdaroğlu hastalığına muzdarip. Hayatım boyunca doğruları söyledim söylemeye devam edeceğim.

Bence bu hastalıktan kurtulması lazım. Bu ülkede demokrasi olacaksa, kesinlikle ben olacağım. 20 Temmuz’daki sivil darbeyi demokrasiyi kaldıracağım noktasına taşırsa o ayrı bir şey. Becerebilir mi? O ayrı bir şey.

“CESARETİN VARSA KARŞILAŞIRIZ”

Benim her söylediğime laf yetiştiriyor, bundan şikayetçi değilim. O konuşmasa havuz medyasında yer almayacağım. O gazeteleri okuyanlar, Kılıçdaroğlu’nun ne kadar haklı olduğunu görüyor.

Ey Erdoğan gel karşıma, oturup konuşalım. Kılıçdaroğlu burada, cesaretin varsa gelirsin buraya, karşılaşırız. Ey Erdoğan, korkak değilsen, ödlek değilsen gel karşıma. İki insan karşılıkla konuşalım.

MİT TIR’LARI DEVLET DEĞİL BİRİLERİNİN SIRRIDIR”

Enis Berberoğlu şu anda radyodan bizi dinliyor. Enis Berberoğlu suç işlemedi, rehin alındı. MİT TIR’ları olayı devlet sırrı değildir. TIR’ların geçtiği yollardan valilerin haberi yok. Devlet sırrı değildir, birilerinin sırrıdır.

Can Dündar diyor ki “Ben flash diski solcu bir milletvekilinden aldım.” E o zamanlarda Enis Berberoğlu milletvekili değil ki. Bu ülkede, bakın tekrar tekrar söylüyorum, bu ülkede adalet yoktur. Bu ülkede hiçbir vatandaşın can ve mal güvenliği yoktur.

KOZMİK ODA’YI FET֒YE KİM AÇTI?

Kozmik Oda’yı FET֒ye açan kimdi? Bunu yapan kimdi? Asıl casuslar bunlar değil mi. Bir terör örgütüne devletin Kozmik Oda’yı nasıl açarsınız. Yürekli bir savcı çıkış bir terör örgütüne devletin kozmik odasını siz ne için açtınız? Bütün bunları bırakıp Cumhuriyet yayınlamadan önce bütün gazetelerde yayınlanan bir haber yüzünden Enis Berberoğlu'nu tutukladık devletin sırlarını bir gazeteye vermiş diye. Belge yok, doküman yok birilerinin kulağına fısıldama var.

‘ERDOĞAN’IN İZLEDİĞİ MİLLETVEKİLİ GÖRÜNTÜLERİ…’

Bir gazete “Kılıçdaroğlu bu görüntüleri izlemiş” diyor, evet o görüntüleri daha önce izledim. Ben anamuhalefet partisinin Genel Başkanı’yım. Ben Erdoğan’ın izlediği milletvekili görüntülerini Erdoğan’ın da görüntüye alındığı görüntüleri izledim. Ama bana verilmedi. Basın toplantısı yapar açıklardım. Gizli bir olay değil ki. Valisi biliyor, kaymakamı biliyor, gazeteciler biliyor, sokaktaki vatandaş biliyor efendim devlet sırrıydı. Bunun devlet sırrı olmadığını Anayasa Mahkemesi söylüyor. Devletin tepesindeki en yüce mahkeme söylüyor. Siz buradan Cumhuriyet Halk Partisi'ne nasıl ulaşabiliriz diye arkadan dolanıyorsunuz?

“NASIL OPERASYON YAPARIZ DİYE DÜŞÜNÜYORLAR”

CHP’ye nasıl operasyon yaparız diye düşünüyorlar. Sivil darbe dönemini yaşıyoruz. Adalet yürüyüşünde ezberlerin tümü bozuldu. Türkiye’nin %73’ü adalete güvenmiyor.

“AKINCI İDDİANAMESİNDE 3 PARAGRAF ÇIKARILDI”

Akıncı iddianamesinden 3 paragraf çıkartıldı. Savcılar 15 Temmuz darbesini araştırıyorlar, yazıyorlar. İddianamelere son şeklini Adalet Bakanlığı veriyor. Hepsinin belgesi var. Bir şeyi söylüyorsak gözü kapalı söylemiyoruz.

 

kılıçdaroğlu atlet ile ilgili görsel sonucu

“ATLET” POLEMİĞİ: SIRADA AİLE FOTOĞRAFI

Adalet Yürüyüşü, birçok kişinin ezberini bozdu. İnanmıyorlardı. Her üç ya da dört gömlek değiştirdim. Yemek yemem gerekiyordu. O fotoğrafta yapmacıklığın toplu iğne ucu kadar bir şey göremezsiniz. Kızımla yemek yiyorum. O fotoğraf, Anadolu’dan bir fotoğraftır. Ben o şartlarda yetiştim, sarayla özenen bir insan değilim. O yemeği kızımla beraber huzur içinde yiyorum.

Tarihe not düşüyorum: Hangi koşullardan geldim, milletvekili oldum, o tür koşullardan geldim. Ben halktan birisiyim. Evimde de öyle oturuyorum, dışarıda da öyleyim. Yetiştiğim şartlar böyle.

“BEN ADALET O ATLET DİYOR”

Bu ‘Vatandaş Kemal’ diye manşete alındı, ben bu ülkenin vatandaşıyım. Kızıyor, köpürüyor. Niye köpürüyorsun? O fotoğrafta ne var? Benim insanım böyle değil, sen zaten kendi insanını unuttun. Sen Türkiye’de sade vatandaşın hangi konumda olduğunu bilmiyorsun. Herkesin sarayının etrafında sana yağ çeken insanlar olduğunu düşünüyorsun, yok öyle bir şey. Gencecik bir adam, işsizlik nedeniyle kendini yaktı ya. Senin haberin var mı?

Mizansen değil o fotoğraf. Zaten o karavanda kalıyorum. Ben adalet diyorum, o atlet diyor.

‘KILIÇDAROĞLU YOĞURT YİYOR DİYE BOZULMUŞTUR’

Eminim Kılıçdaroğlu yoğurt yiyor diye bozulmuştur.  O fotoğrafta kibir yoktur. Sıradan sade bir vatandaş olmakla gurur duyuyorum. Kalktı bunun üzerinden bir de Atatürk dersi vermeye kalktı. Neyse, en azından o fotoğrafı gördü de Atatürk’ü hatırladı. Ben o sofrada kafasında külah, sabahtan akşama Atatürk’e hakaret eden kişiyi oturtmuyorum.

Biz gardırop Atatürkçüsü değiliz.

“HDP’LİLER BU ÜLKENİN İNSANI DEĞİL Mİ?”

HDP’liler bu ülkenin vatandaşı değil mi? Niye eleştiriliyor? HDP’ye 6 milyon insan oy verdi. Ben insanlara ayrım yapmam, 80 milyon insanın başımın üstünde yeri var. Kürtler adalet demeyecek mi? AKP’den MHP’den gelirse, gelen insana sen falancısın ‘adalet’ sözcüğünü ağzına alamazsın mı dicez? Hayatımda bu kadar insanlık düşmanı bir şey görmedim.

“ARAMIZA PROVOKATÖRLER SOKULDU”

Yürüyüş (Adalet yürüyüşü) sırasında aramıza provokatörler sokuldu. Onları bulduk senin burada işin yok dedik.

“SABAH AKŞAM FAİZ YÜKSEK DİYORLAR AMA…”

Faizden şikayetçi, sabah -öğle-akşam faizler çok yüksek diyorlar. AKP, 15 yılda dışarıya 142 milyar dolar faiz ödedi. Faiz lobisine çalışan bir hükümet. Bu ülkeyi kim yönetiyor, Fransız mı yönetiyor. Faizin düşmesini istiyorsan düşüreceksin.

MERAL AKŞENER’İN YENİ PARTİSİ 

Meral Akşener’in partisinin siyasete olumlu bir gelişme getireceği kanaatindeyim. Ben siyasi tarihimiz açısından önemli buluyorum. Kurmaya çalıştığı alanda boşluk var.

ÖZEL KUVVETLER KOMUTANI ZEKAİ AKSAKALLI’NIN ATAMASI

Zekai Aksakallı’nin pasif bir göreve atandığı doğru. Yenikapı’da konuşurken kışlaya, camiye, adliyeye siyaset girmesin demiştim. Siyaset girmesinin kaldırılmayacağı yerler var. Şu anda 3 yerde de siyaset var. Orduda komutan bırakmadılar darbeci diye içeri aldılar, sonra ne oldu. Ergenekon ve Balyoz’un kumpas olduğu ortaya çıktı, hepsi aklandı.

“HESAP VERMESİ GEREKEN ADAM HESAP SORUYOR”

O davaların başsavcısı nerede? Zekeriya Öz’e makam aracı veren adam nerede? Sonra diyeceksin ki Kemal Kılıçdaroğlu FET֒cü. Hesap vermesi gereken adam, hesap soruyor. Devletin arşivleri, bürokrasisi sende, gel konuşalım. Ben herşeyin hesabını veririm.

 

 

2019 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine daha epey vaktimiz var. CHP’nin elbette bir adayı olacak. Bugünden söylemek yanlış bence. Milli iradenin Meclis’e tam yansıması lazım. Her kuruşunun hesabını verebilecek bir adayımızın olması lazım. Parti içinden de parti dışından da olur. Belki bir ekip olarak çıkacaktır. Bu bugünden netleştirilmesi gereken bir tablo değil. Önümüzde bir kurultay var. Bugünden balıklama atlamak yerine sakin, güven veren bir politika izlemek gerek.

Devleti bir kişiye teslim edemezsiniz. O kişi her şeyde olursa her şey onunla birlikte yıkılır. CHP, kişi partisi değildir. Şu anda bir zaman yok adayımızın açıklama için. CHP’lilerin aklından geçen pek çok seçeneği vardır. Bütün ayrıntıları düşünmek gerekir. Makul, ortak aklı egemen olan, temiz, saf, halkını seven kucaklayan bir cumhurbaşkanı adayı olmalı. Dünyayla da barışık bir aday olmalı. Bizim amacımız sadece Türkiye’yi yönetmek değil, komşularla da iyi geçinmeli.

“TANINMIŞ BİRİ ÇIKACAK”

Adayımızı ne zaman açıklayacağımız belli değil. Adayımız saygı duyulan bir isim olmalı. Adayımız tanınmış biri olacak. Toplumun güvendiği, mütevazı, saygılı bir aday çıkacaktır.

“ERDOĞAN CUMHURBAŞKANI DEĞİL PARTİ BAŞKANI”

Biz Cumhurbaşkanı’nın tarafsız olmasını istiyoruz. Erdoğan Cumhurbaşkanı değil aslında parti başkanı. Şahsen benim cumhurbaşkanım değil, taraflı. Parlamenter sisteme dönüşü bu yüzden istiyoruz. Darbe hukukundan arınmış olmalı hukuk

“BEN SURİYE’DE BARIŞ İSTİYORUM”

Ben Suriye’de barış istiyorum. Suriye’de barış sonrası sığınmacılar dönmeli. Ancak önce Suriye’nin tepeden tırnağa onarılması lazım sonra… Ben Avrupalılara da söyledim, Suriye’de savaşın durması yetmez sonra alt ve üst yapıyı onaracaksınız. Siz de elinizi cebinize atacaksınız. Sonra bu insanlar ülkelerine dönecekler.

“FET֒NÜN YAPTIĞINA ŞÜPHE YOK”

“Ne istedilerse verdik” dediler ben söylemedim. 15 Temmuz’da FET֒nün yaptığına şüphe yok.

ALMAN FOCUS DERGİSİ’NE DEMECİ: “YİNE SÖYLÜYORUM”

Tamamen çarpıtma. “Türkiye’de kimsenin can ve mal güvenliği yok” dediğim için ‘vay bunu nasıl dersin’ diyorlar. TBMM’de de söyledim, herkes dinledi itiraz da etmedi. Salon toplantılarında, TV programlarında defalarca söyledim. Bugün de söylüyorum. Bir kararnameyle herkesin malvarlığına el konulabilir, yurdışı yasağı getirilebilir. Kaldı ki sizi suçlu ilan ettiler, eşiniz de çıkamıyor. Kolektif suç icat ettiler. Suç şahsidir.

“NE FET֒CÜYÜM NE ŞUYUM NE BUYUM BEN…”

Türkiye Cumhuriyeti hapishanelerinde çok sayıda çocuk var. Anneleri hapiste diye. Bu çocuklara yazık değil mi? Ben savunacağım. Ben ne FET֒cüyüm ne şuyum buyum. Ben sıradan vatandaşım. Ben kim mazlumsa onun hakkını hukukunu savunurum. “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.” Susmadığım için beni FET֒cülükle suçluyorlar.

“EKONOMİ BÜYÜDÜ DİYE ALKIŞLIYORLAR”

Kadrolar var devlette. Kadro vermemek için gerekçe uyduruyorlar. Bunun parasını taşerona veriyorsun. Sen devlet olarak ver. Emekli perişan, memura enflasyonun altında zam verdiler. Ekonomi büyüdü diye alkışlıyorlar. Büyüdü de parayı kim götürdü, kim aldı? 142 milyar dolar bir avuç faiz lobicisine gitti hesabını soran var mı? IMF’ye ödenenin kat kat fazlası verildi. faizler yüksek, evet. Faiz için de KHK çıkarsana, elinden tutan mı var?

“ALMANYA TÜM FET֒CÜLERİ TESLİM ETMELİ”

AB’nin fasıl açmamasını doğru bulmuyorum. Biz medeni dünyadan kopmak istemiyoruz. Dünya ile barışmak istiyorsanız adres CHP’dir. Almanya tüm FET֒cüleri teslim etmeli. Devletin nasıl yönetileceğini bilmiyorlar.

Türkiye kendi güvenliğini sağlamak zorundadır.

“BENİM DE OĞLUM ASKERE GİDECEK”

Oğlumu askere göndereceğim. Bedelli askerlik yapabilirdi. Yoksul ailenin çocuğu bedel ödeyemediği için askere gidiyor, ben bedel ödeyebilirim ama halktan birisiysem benim de oğlum askere gidecek.

Tarım ve orman işçileri ülkenin en fakir kesimi. Sosyal devlet olma kavramını unuttuk.

 
23 Ağustos 2017 Çarşamba 23:27 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Kazım DEMİR
 
Türker Ertürk
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Mehmet Polat
 
Mustafa Önsel
 
Nihat Genç
 
Attila Aşut
 
Arslan Bulut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1558 - İngiltere Kraliçesi I. Elizabeth tahta çıktı.
1869 - Akdeniz'i Kızıldeniz'e bağlayan Süveyş Kanalı görkemli bir törenle açıldı.
1877 - Rus birlikleri Kars'a saldırdı.
1913 - Panama Kanalı'ndan ilk gemi geçiş yaptı.
1918 - İngilizler, Bakü'yü işgal ettiler.
1922 - Şarköy'ün 2,5 yıllık Yunan işgalinden kurtuluşu.
1922 - Abdülmecit halife oldu.
1922 - Son Osmanlı padişahı VI. Mehmet (Vahdettin) İstanbul'u terk etti.
1922 - Sibirya, Sovyetler Birliği'ne katıldı.
1924 - İlk muhalefet partisi Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası kuruldu.
1930 - Serbest Cumhuriyet Fırkası kendini feshetti.
1933 - Amerika Birleşik Devletleri, Sovyetler Birliği ile ticari ve diplomatik ilişkiler kurmaya başladı.
1942 - Mısır Kralı Faruk sürgüne gönderildi, yerine Albay Cemal Abdul Nasır geçti.
1963 - Yerel seçimleri Adalet Partisi kazandı.
1967 - TBMM ikinci kez yaptığı gizli oturumda, 18 saat 20 dakika Kıbrıs'taki son gelişmeleri görüştü.
1972 - Türkiye'de ilk kadın partisi olan Türkiye Ulusal Kadınlar Partisi kuruldu.
1972 - Juan Peron 17 yıllık sürgünden sonra Arjantin'e döndü.
1973 - Atina'da üniversite öğrencileri cunta rejimine karşı ayaklandılar. Askerlerin ateşi sonucu üç öğrenci öldü.
1976 - Türkiye İşçi Partisi'nin davetlisi Şilili sanatçılar sınırdışı edildi.
1977 - Dr. Cahit Karakaş TBMM'nin 13. Başkanı oldu. Görevi 12 Eylül 1980'de sona erdi.
1988 - Azerbaycan'da milli dirçeliş günü.
1993 - Güney Afrika siyasi liderleri, ırk ayrımına son veren yeni anayasayı kabul ettiler.
1995 - Osman Hamdi Bey'in "Yeşil Türbe" tablosu İngiltere'de 37 milyar liraya satıldı.
1999 - İrlanda'yı yenen Türk Milli Futbol Takımı Avrupa Futbol Şampiyonası finallerine katılma hakkı kazandı.
2006 - 1994 yılında keşfedilen 111 atom numaralı yapay elemente resmen Röntgenyum (Rg) adı verildi.
 
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
16.11.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu121424303145
 
On Numara
13.11.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu10121315202532414344454653565759626465676874
 
Sayısal Loto
11.11.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu121420264048
 
Şans Topu
15.11.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu030508233211
 
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:19
  • Güneş07:03
  • Öğlen12:17
  • İkindi14:52
  • Akşam17:09
  • Yatsı18:42
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık