TSK'dan bugüne kadarki en sert Afrin açıklaması

Ana Sayfa » Siyaset » Kılıçdaroğlu Adana'da konuştu... Ülkücüler döviz açtı

Kılıçdaroğlu Adana'da konuştu... Ülkücüler döviz açtı

CHP'nin 'Ülkemizi Böldürmeyeceğiz' adlı ilk mitingi Adana'da yapıldı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, miting sırasında ülkücülerin açtığı dövize 'Aramızda ülkücüler de var. Onlar da Başkanlığa karşıyız diyorlar' diyerek karşılık verdi. Adana'nın MHP'li Büyükşehir yönetimi de miting için ücretsiz sefer düzenledi.

 
3 Aralık 2016 Cumartesi 18:43 
Yorum YapYazdır
 
 
Kılıçdaroğlu Adana'da konuştu... Ülkücüler döviz açtı

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Adana'dan başlattığı “Türkiye'yi Böldürtmeyeceğiz” mitinginde konuştu.  Konuşmasında iktidarı Suriye başta olmak üzere dış politika konusunda sert biçimde eleştiren Kılıçdaroğlu, Rusya Devlet Başkanı Putin'in, Suriye açıklamaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ‘ayar'verdiğini söyledi.
Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı ‘Esed'in hükümranlığına son vermek için girdik' diyor. MGK toplandı karar aldı, kendisi de başkan. Orada da ‘Biz Suriye'ye terörü önlemek için girdik' dedi. Ama Putin buna ‘sen çıkıp konuşacaksın, tükürdüğünü yalayacaksın yoksa ben kabul etmem' dedi. Yani Putin buna ayar çekti. ‘Kardeşim Esed' de diyecek de zamanı da var. Bir ülkenin Cumhurbaşkanına bir başka ülkenin devlet başkanı tarafından ayak verilirse bu bana ağır gelir. Benim Cumhurbaşkanım başkaları tarafından ayar verilen Cumhurbaşkanı olamaz. Benim Cumhurbaşkanım onuruyla namusuyla ayakta duran kişidir.” diye konuştu.  Kılıçdaroğlu, Suriye'de şehit olan üç askerimizin de “Kim vurduya gittiği” ifade ederek “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez böyle bir şey oluyor. Şehitlerimiz var, kimin vurduğu belli değil. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük hezimetini yaşıyor” dedi. CHP Genel Başkanı hükümeti Ege adaları ve Kıbrıs konusundaki politikaları konusunda da eleştirip, “Yunanistan Ege'deki 18 adaya bayrak çekmiş bunlar Başkanlık peşinde…” ifadesine yer verdi.

CHP Genel Başkan’ın  Adana'daki “Türkiye'yi Böldürtmeyeceğiz” mitinginde konuşması öncesinde  Aladağ'da çıkan yurt yangınında yaşamını yitiren 12 kişi için saygı duruşunda bulunuldu, sonrasında ise İstiklal Marşı okundu. Kılıçdaroğlu da konuşmasına Aladağ'dan geldiğini belirterek başladı ve “Neden iktidar 12 senedir öğrencilerin yurt sorununu çözemedi? Bu ülkenin halktan yana bir politikaya, kul hakkı yemeyen bir politikaya yani CHP'ye ihtiyacı var.  Biz taşımalı eğitim sistemini kaldıracağız, nerede bir öğrenci varsa öğretmenle öğrenciyi orada buluşturacağız. Hiçbir annenin gözü arkada kalmayacak. Sıcak suyu, soğuk suyu, banyosu, internet erişimi olan yurtlarda kalacaklar. Her çocuk devletin koruması altında olacak. Her köyde ziraat mühendisi, veteriner olacak yani sorunu çözmek için kente gelmeyecek, kentte eğitilmiş kişi köye gidecek, köylülerin sorunu çözecek. Köy Enstitülerinde bir tek yangın çıkmadı, bir tek istismar olmadı. Bunları hepsini 14 yılda değil 4 yılda yapacağız. 4 yılda Türkiye'yi şaha kaldıracağız. “dedi.

ÜLKÜCÜLERE: CUMHURİYETİ BİRLİKTE SAVUNACAĞIZ

CHP Genel Başkanı “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganlarının da atıldığı, alandaki bir grup ülkücüyü “Ülkücü arkadaşlarımız da burada” deyip selamladığı mitingde” Aramızda ülkücü kardeşlerimiz var onlar da ‘başkanlığa karşıyız' diyorlar. Cumhuriyeti birlikte savunacağız, eğer bunu yapmazsak bu topraklar için kan döken şehitlerimiz için görevimizi yapmamış oluruz. Şehitler ölmez vatan bölünmez diye hep birlikte haykıracağız. Onlar şehitlerimizi, gazilerimizi ayrıştırdılar. Çünkü onlar ayrıştırıcı, biz birleştiriciyiz. Biz bu ayrımı ortadan kaldıracağız”dedi.  Kılıçdaroğlu, sözlerine “OHAL bahanesiyle binlerce öğretmen açığa alındı kapının önüne konuldu. CHP iktidarında hepsinin itibarı iade edilecektir. “diye devam etti.

MHP'Lİ BAŞKAN KILIÇDAROĞLU MİTİNGİ İÇİN ÜCRETSİZ OTOBÜS TAHSİS ETTİ Adana'nın MHP'li Büyükşehir Belediyesi, CHP Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı “Türkiye'yi Böldürtmeyeceğiz” mitingine, vatandaşların ulaşımı için ücretsiz otobüsler tahsis etti. Adana Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden edinilen bilgilere göre, miting meydanına uzak mahallelerden vatandaşların taşınması için CHP'li yetkililerin yaptığı talep olumlu karşılandı ve 20 civarında belediye otobüsü tahsis edildi. Belediye otobüsleri vatandaşları mahallelerden miting alanına götürdü miting sonrası ise tekrar mahallelere geri getirdi. CHP Adana İl Başkanlığı yetkilileri uygulama için Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ettiklerini ifade ettiler.     FOTO:SÖZCÜ - Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 belediye otobüsü, Kılıçdaroğlu'nun mitingi için tahsis edildi.  

FOTO:SÖZCÜ – Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 belediye otobüsü, Kılıçdaroğlu’nun mitingi için tahsis edildi.

LİNÇ EDİLEN ASKERLERİN HESABI SORULACAK”

Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz gecesi yaşanan linç olaylarını hatırlatarak, “15 Temmuz gecesi iki askeri lise öğrencisi ve bir er linç edildi. Bunların hesabını kim verecek? Sen komutanı yargılamıyorsun da, erden erbaştan hesap soruyorsun. Erkeklerin hepsi askerlik yapar.  Bilirler, emre uymak zorundasın. Emre uydu diye kişiyi linç edeceksin, böyle şey olur mu? Buradan söz veriyorum, Linç edilen askerlerin hesabını bunlardan soracağız. Teröre da darbeye de karşıyız ama darbe fırsatçılığı yapıp karşı darbe gerçekleştirmek isteyenlere de karşıyız OHAL ile kapattıkları Askeri Liseyi,GATA yı Harp Okullarını, askeri hastaneleri yeniden açacağız.”dedi.

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Kimlik üzerinden, inanç üzerinden, yaşam üzerinden ayrım yapmayacağız. Her vatandaşımızı kucaklayacağız. Kimlik ve inanç üzerinden siyaset yapanlar bu ülkeyi ayrıştıranlar bölenlerdir. CHP'nin çatısı 80 milyona açıktır. Türkiye 80 milyonundur. Bir kişi kalkıp da Türkiye adına konuşamaz, ‘Türkiye benimdir' diyemez. Biz  hiçbir diktatöre kapı aralamayacağız. İstiklal Marşı şairimizin dediği gibi ‘ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım, hangi çılgın bize zincir vuracakmış şaşarım'. Böyle bir şeye izin vermeyeceğiz. Sarayda oturacaksın ‘Millete zincir takacağım diyeceksin'buna asla izin vermeyiz. Şimdi başkanlık sistemini getirip her şey benden sorulsun diyor. ‘Valiyi, milletvekilini, büyükelçiyi ben tayin edeyim’ diyor. ‘Ben milli iradeyim’ diyor. Sen milli irade olamazsın. Temsil edemezsin.  Bütün yurttaşlarıma sesleniyorum; siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama bir ortak paydamızın olması lazım. Nedir ortak paydamız? Bayrak, vatan, Türkiye, parlamenter demokrasi , cumhuriyet ortak paydalarımızdır. Ortak paydaları büyüttüğümüz zaman Türkiye, hepimizin Türkiyesi olacaktır. Cumhuriyetten, bayraktan, vatandan, parlamenter demokratik sistemden yana olanlar hep beraber cumhuriyetimizi koruyacağız.  Camiye, kışlaya, adliyeye siyaseti sokmayalım. Buralara siyaset sokarsanız toplumu ayrıştırır, bölersiniz. Bütün ibadet yerlerine, camiye,  adalete saygı duyacağız siyaseti sokmayacağız. Cumhuriyeti kuran felsefe hepimizin ortak değeridir, çünkü Cumhuriyeti kuranlar savaş meydanlarından geldi ağır bedeller ödediler, torunlarına daha iyi bir Türkiye bırakmak için mücadele ettiler. Bu nedenle Cumhuriyetin kurucu değerlerine sahip çıkmak zorundayız. Demokratik parlamenter sisteminin arkasında 140 yıllık bir gelenek var. Bir kişi gelip 'bunu değiştireceğim' diyemez. Bunun arkasında sayısal çoğunluk değil milli irade var. Rahmetli İnönü'nün deyimiyle ‘haydi canım sen de. Sen kim oluyorsun da bu ülkede rejimi değiştiriyorsun’

CHP Genel Başkanı,  “zulmedenin karşısında duran dilsiz şeytandır“ diyerek sürdürdüğü konuşmasında  sık sık Cumhurbaşkanını hedef alan eleştirilerde bulundu ve şöyle dedi: “Yüzde 92 ile kabul edilen anayasaya ‘ben uymam' diyor. E sen anayasaya uymayacaksan vatandaşlar niye tutuklu, onlara yasa var, sana yok, sen de tıpış tıpış  o anayasaya uyacaksın gereğini yerine getireceksin. Bugün medyanın yüzde 90'ı hükümetin kontrolünde. Bugün 146 gazeteci hapiste. Dünyada en çok gazetecisi olan ülke Türkiye. Bu bizim ağırımıza gidiyor. İnsanları düşüncelerinden dolayı hapse atmak ortaçağ zihniyetidir. Atatürkçü Düşünce Derneğinin yapacağı mitinge neden yasak getirildi. Çünkü kendi düşüncesinden başka kimsenin düşüncesine tahammülleri yok bu yasakçı zihniyetin”

“TÜRKİYE ŞAMAR OĞLANINA DÖNDܔ

Kılıçdaroğlu, iktidarın dış politikada yanlışlıkları yüzünden Türkiye'nin Orta Doğu'nun ‘şamar oğlanına' döndüğünü de söyledi. CHP Genel Başkanı,  “Suriye'ye girdiler Müslüman kanı akıttılar. ‘Yanlış yapıyorsunuz' dedik. Mısır'la iran'la Irak'la, AB ile kavga ettiler ‘Yanlış yapıyorsunuz' dedik. Koskoca Türkiye'yi Orta Doğu'nun şamar oğlanına döndürdüler. Benim ağırıma gidiyor onuruma dokunuyor onlarda da onur insanlık varsa onların da ağırına gitmesi lazım, ama yok…” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Vatandaşa dolarları bozdurun diyorsun. Millette para mı var. Millet kan ağlıyor, esnaf kan ağlıyor. Vatandaş işsiz, 6 milyon işsiz var, her 4 üniversite çocuğundan birisi işsiz. Narenciye dalda, patates tarlada kaldı, Türkiye'ye turist gelmiyor. Niye gelsin kavganın hukuk güvenliğinin olmadığı yere gelir mi. Alanyalı esnaf turist duasına çıkıyor.Sen önce ayakkabı kutularındaki dolarları bozdurdun mu, sen önce onları bozdur bakalım. Dolar siz de bozduracaksanız siz bozdurun. Aslında AKP gitsin diye duaya çıkmaları lazım.”

 
3 Aralık 2016 Cumartesi 18:43 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Mustafa Önsel
 
Türker Ertürk
 
Kazım DEMİR
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Mehmet Polat
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Attila Aşut
 
Arslan Bulut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1848 - Fransa'da geçici hükümet kurularak II. Cumhuriyet ilan edildi.
1908 - Dr. Galip Üstün, "Topkapı Fukaraperver Cemiyeti"ni kurdu.
1910 - Sanayi-i Nefise Mektebi 'nin (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ) kurucusu ressam ve müzeci Osman Hamdi Bey öldü.
1912 - İtalya'nın zaferiyle sonuçlanan Beyrut Muharebesi' yapıldı.
1918 - Estonya, Rusya'dan bağımsızlığını ilan etti.
1918 - Osmanlı Devleti'nde, Trabzon işgalden kurtuldu.
1920 - Almanya'da Nazi Partisi kuruldu.
1922 - Elazığ'da, Milli Mücadele yanlısı "Satvet-i Milliye" adlı gazete çıkmaya başladı.
1942 - Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Franz Von Papen'e, Ankara'da suikast girişiminde bulunuldu. Büyükelçi ve eşi olaydan yara almadan kurtuldu; suikastçının [ugoslav göçmeni Ömer Tokat olduğu belirlendi.
1942 - 769 Romanyalı Yahudiyi taşıyan "Struma" vapuru, Karadeniz'de batırıldı; yalnızca bir yolcu kurtulabildi.
1945 - Mısır devlet başkanı Ahmet Mahir Paşa parlamentoda öldürüldü.
1946 - Juan Perón, Arjantin devlet başkanı oldu.
1946 - CHP'nin "Parti Sanat Mükafatı" adıyla düzenlendiği yarışmada Cahit Sıtkı Tarancı "Otuz Beş Yaş" şiiriyle birinci oldu.
1951 - Kırşehir'de Atatürk büstü saldırıya uğradı. Saldırıyı kınamak için 5 Mart'ta büyük bir miting düzenlendi.
1954 - Tuna Nehri'nden Karadeniz'e, oradan da İstanbul Boğazı'na inen buz parçaları, tabakalar halinde tüm Boğaz'ı ve limanı kapladı; deniz trafiği durdu.
1955 - Türkiye ile Irak arasında karşılıklı işbirliği antlaşması (CENTO), Bağdat'ta imzalandı. Daha sonra Birleşik Krallık, İran ve Pakistan üye olarak, Amerika Birleşik Devletleri de gözlemci sıfatıyla katıldı.
1955 - Türkiye'nin ilk özel dedektiflik bürosu, İstanbul'da, Avukat Fethi İnder tarafından kuruldu.
1975 - Led Zeppelin, klasik "Physical Graffiti" albümünü çıkardı.
1976 - Küba anayasası ilan edildi.
1977 - Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti kuruldu.
1977 - Türk fizikçi Prof.Dr. Feza Gürsey, Oppenheimer Ödülü'ne ve Einstein Madalyası'na değer bulundu. Gürsey, ödülünü ABD'li fizikçi S. Glashow ile paylaştı.
1981 - Buckingham Sarayı, Prens Charles ile Lady Diana'nın nişanlandıklarını duyurdu.
1981 - Atina'da Richter ölçeğine göre 6,7 şiddetinde bir deprem meydana geldi. 16 kişi öldü.
1983 - Necmettin Erbakan'a 4 yıl hapis ve 1 yıl 4 ay sürgün cezası verildi.
1984 - Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Kabe'yi ziyaret etti.
1987 - Sovyetler Birliği'nde Gorbaçov ilk kez "Glasnost"tan (açıklık politikası) söz etti.
1989 - Ayetullah Humeyni, Şeytan Ayetleri kitabının yazarı Salman Rüşdi'nin ölüsünü getirene 3 milyon dolar ödül vereceğini açıkladı.
1992 - Nirvana solisti Kurt Cobain Courtney Love ile evlendi.
1993 - Danıştay,Nazım Hikmet'in vatandaşlığa alınması için kardeşi Samiye Yaltırım'ın açtığı davayı reddeden İdare Mahkemesi kararını onayladı.
1995 - Tüketiciyi Koruma Yasası kabul edildi.
1999 - Çin havayollarına ait Tupolev TU-154 tipi bir yolcu uçağı Wenzhou havaalanına inişe geçtiği sırada düştü: 61 kişi öldü.
2002 - Salt Lake City'de (Utah, ABD) düzenlenen Kış Olimpiyatları sona erdi.
2003 - Bas gitarist Robert Trujillo, Jason Newsted'in 17 Ocak 2001'de Metallica'yı terketmesinin ardından gruba katıldı.
2005 - Penguen dergisinin Tayyipler Alemi adlı kapağı sebebiyle Dergisi'nin sahibi olan Erdil Yaşaroğlu ile Pak Yayıncılık'tan 40 bin YTL'lik manevi tazminat talep edildi.
2008 - 80. Akademi Ödülleri, Kodak Tiyatrosunda sahiplerini bulacak.
2009 - DTP'nin Grup toplantısında Kürtçe krizi yaşandı. Ahmet Türk'ün Kürtçe konuşmaya başlaması ile konuşmayı canlı veren TRT yayınını kesti.
303 - Diocletianus'un Hıristiyanlara karşı ilk fermanı yayımlandı ve buna göre imparatorluk içindeki Hıristiyan kitapları ve ibadet yerleri yok edilecekti.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
23
15
2
6
47
2
Başakşehir
22
14
4
4
46
3
Fenerbahçe
22
12
8
2
44
4
Beşiktaş
22
11
8
3
41
5
Kayserispor
22
9
8
5
35
6
Sivasspor
22
10
4
8
34
7
Trabzonspor
22
8
9
5
33
8
Göztepe
22
9
6
7
33
9
Akhisarspor
23
8
6
9
30
10
Kasımpaşa
22
8
5
9
29
11
Malatyaspor
22
7
7
8
28
12
Bursaspor
23
7
6
10
27
13
Gençlerbirliği
22
6
7
9
25
14
Antalyaspor
22
6
6
10
24
15
Alanyaspor
22
6
3
13
21
16
Konyaspor
23
5
6
12
21
17
Osmanlıspor
22
5
4
13
19
18
Karabükspor
22
3
3
16
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
22.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu041722274347
 
On Numara
19.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu03041617182125263032374042485054555657646770
 
Sayısal Loto
17.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu030508323536
 
Şans Topu
21.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu091015273103
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:15
  • Güneş06:56
  • Öğlen12:46
  • İkindi15:49
  • Akşam18:15
  • Yatsı19:44
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık