Kaçak madende göçük; 6 ölü

Ana Sayfa » Siyaset » Kılıçdaroğlu Adana'da konuştu... Ülkücüler döviz açtı

Kılıçdaroğlu Adana'da konuştu... Ülkücüler döviz açtı

CHP'nin 'Ülkemizi Böldürmeyeceğiz' adlı ilk mitingi Adana'da yapıldı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, miting sırasında ülkücülerin açtığı dövize 'Aramızda ülkücüler de var. Onlar da Başkanlığa karşıyız diyorlar' diyerek karşılık verdi. Adana'nın MHP'li Büyükşehir yönetimi de miting için ücretsiz sefer düzenledi.

 
3 Aralık 2016 Cumartesi 17:43 
Yorum YapYazdır
 
 
Kılıçdaroğlu Adana'da konuştu... Ülkücüler döviz açtı

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Adana'dan başlattığı “Türkiye'yi Böldürtmeyeceğiz” mitinginde konuştu.  Konuşmasında iktidarı Suriye başta olmak üzere dış politika konusunda sert biçimde eleştiren Kılıçdaroğlu, Rusya Devlet Başkanı Putin'in, Suriye açıklamaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ‘ayar'verdiğini söyledi.
Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı ‘Esed'in hükümranlığına son vermek için girdik' diyor. MGK toplandı karar aldı, kendisi de başkan. Orada da ‘Biz Suriye'ye terörü önlemek için girdik' dedi. Ama Putin buna ‘sen çıkıp konuşacaksın, tükürdüğünü yalayacaksın yoksa ben kabul etmem' dedi. Yani Putin buna ayar çekti. ‘Kardeşim Esed' de diyecek de zamanı da var. Bir ülkenin Cumhurbaşkanına bir başka ülkenin devlet başkanı tarafından ayak verilirse bu bana ağır gelir. Benim Cumhurbaşkanım başkaları tarafından ayar verilen Cumhurbaşkanı olamaz. Benim Cumhurbaşkanım onuruyla namusuyla ayakta duran kişidir.” diye konuştu.  Kılıçdaroğlu, Suriye'de şehit olan üç askerimizin de “Kim vurduya gittiği” ifade ederek “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez böyle bir şey oluyor. Şehitlerimiz var, kimin vurduğu belli değil. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük hezimetini yaşıyor” dedi. CHP Genel Başkanı hükümeti Ege adaları ve Kıbrıs konusundaki politikaları konusunda da eleştirip, “Yunanistan Ege'deki 18 adaya bayrak çekmiş bunlar Başkanlık peşinde…” ifadesine yer verdi.

CHP Genel Başkan’ın  Adana'daki “Türkiye'yi Böldürtmeyeceğiz” mitinginde konuşması öncesinde  Aladağ'da çıkan yurt yangınında yaşamını yitiren 12 kişi için saygı duruşunda bulunuldu, sonrasında ise İstiklal Marşı okundu. Kılıçdaroğlu da konuşmasına Aladağ'dan geldiğini belirterek başladı ve “Neden iktidar 12 senedir öğrencilerin yurt sorununu çözemedi? Bu ülkenin halktan yana bir politikaya, kul hakkı yemeyen bir politikaya yani CHP'ye ihtiyacı var.  Biz taşımalı eğitim sistemini kaldıracağız, nerede bir öğrenci varsa öğretmenle öğrenciyi orada buluşturacağız. Hiçbir annenin gözü arkada kalmayacak. Sıcak suyu, soğuk suyu, banyosu, internet erişimi olan yurtlarda kalacaklar. Her çocuk devletin koruması altında olacak. Her köyde ziraat mühendisi, veteriner olacak yani sorunu çözmek için kente gelmeyecek, kentte eğitilmiş kişi köye gidecek, köylülerin sorunu çözecek. Köy Enstitülerinde bir tek yangın çıkmadı, bir tek istismar olmadı. Bunları hepsini 14 yılda değil 4 yılda yapacağız. 4 yılda Türkiye'yi şaha kaldıracağız. “dedi.

ÜLKÜCÜLERE: CUMHURİYETİ BİRLİKTE SAVUNACAĞIZ

CHP Genel Başkanı “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganlarının da atıldığı, alandaki bir grup ülkücüyü “Ülkücü arkadaşlarımız da burada” deyip selamladığı mitingde” Aramızda ülkücü kardeşlerimiz var onlar da ‘başkanlığa karşıyız' diyorlar. Cumhuriyeti birlikte savunacağız, eğer bunu yapmazsak bu topraklar için kan döken şehitlerimiz için görevimizi yapmamış oluruz. Şehitler ölmez vatan bölünmez diye hep birlikte haykıracağız. Onlar şehitlerimizi, gazilerimizi ayrıştırdılar. Çünkü onlar ayrıştırıcı, biz birleştiriciyiz. Biz bu ayrımı ortadan kaldıracağız”dedi.  Kılıçdaroğlu, sözlerine “OHAL bahanesiyle binlerce öğretmen açığa alındı kapının önüne konuldu. CHP iktidarında hepsinin itibarı iade edilecektir. “diye devam etti.

MHP'Lİ BAŞKAN KILIÇDAROĞLU MİTİNGİ İÇİN ÜCRETSİZ OTOBÜS TAHSİS ETTİ Adana'nın MHP'li Büyükşehir Belediyesi, CHP Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı “Türkiye'yi Böldürtmeyeceğiz” mitingine, vatandaşların ulaşımı için ücretsiz otobüsler tahsis etti. Adana Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden edinilen bilgilere göre, miting meydanına uzak mahallelerden vatandaşların taşınması için CHP'li yetkililerin yaptığı talep olumlu karşılandı ve 20 civarında belediye otobüsü tahsis edildi. Belediye otobüsleri vatandaşları mahallelerden miting alanına götürdü miting sonrası ise tekrar mahallelere geri getirdi. CHP Adana İl Başkanlığı yetkilileri uygulama için Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ettiklerini ifade ettiler.     FOTO:SÖZCÜ - Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 belediye otobüsü, Kılıçdaroğlu'nun mitingi için tahsis edildi.  

FOTO:SÖZCÜ – Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 belediye otobüsü, Kılıçdaroğlu’nun mitingi için tahsis edildi.

LİNÇ EDİLEN ASKERLERİN HESABI SORULACAK”

Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz gecesi yaşanan linç olaylarını hatırlatarak, “15 Temmuz gecesi iki askeri lise öğrencisi ve bir er linç edildi. Bunların hesabını kim verecek? Sen komutanı yargılamıyorsun da, erden erbaştan hesap soruyorsun. Erkeklerin hepsi askerlik yapar.  Bilirler, emre uymak zorundasın. Emre uydu diye kişiyi linç edeceksin, böyle şey olur mu? Buradan söz veriyorum, Linç edilen askerlerin hesabını bunlardan soracağız. Teröre da darbeye de karşıyız ama darbe fırsatçılığı yapıp karşı darbe gerçekleştirmek isteyenlere de karşıyız OHAL ile kapattıkları Askeri Liseyi,GATA yı Harp Okullarını, askeri hastaneleri yeniden açacağız.”dedi.

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Kimlik üzerinden, inanç üzerinden, yaşam üzerinden ayrım yapmayacağız. Her vatandaşımızı kucaklayacağız. Kimlik ve inanç üzerinden siyaset yapanlar bu ülkeyi ayrıştıranlar bölenlerdir. CHP'nin çatısı 80 milyona açıktır. Türkiye 80 milyonundur. Bir kişi kalkıp da Türkiye adına konuşamaz, ‘Türkiye benimdir' diyemez. Biz  hiçbir diktatöre kapı aralamayacağız. İstiklal Marşı şairimizin dediği gibi ‘ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım, hangi çılgın bize zincir vuracakmış şaşarım'. Böyle bir şeye izin vermeyeceğiz. Sarayda oturacaksın ‘Millete zincir takacağım diyeceksin'buna asla izin vermeyiz. Şimdi başkanlık sistemini getirip her şey benden sorulsun diyor. ‘Valiyi, milletvekilini, büyükelçiyi ben tayin edeyim’ diyor. ‘Ben milli iradeyim’ diyor. Sen milli irade olamazsın. Temsil edemezsin.  Bütün yurttaşlarıma sesleniyorum; siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama bir ortak paydamızın olması lazım. Nedir ortak paydamız? Bayrak, vatan, Türkiye, parlamenter demokrasi , cumhuriyet ortak paydalarımızdır. Ortak paydaları büyüttüğümüz zaman Türkiye, hepimizin Türkiyesi olacaktır. Cumhuriyetten, bayraktan, vatandan, parlamenter demokratik sistemden yana olanlar hep beraber cumhuriyetimizi koruyacağız.  Camiye, kışlaya, adliyeye siyaseti sokmayalım. Buralara siyaset sokarsanız toplumu ayrıştırır, bölersiniz. Bütün ibadet yerlerine, camiye,  adalete saygı duyacağız siyaseti sokmayacağız. Cumhuriyeti kuran felsefe hepimizin ortak değeridir, çünkü Cumhuriyeti kuranlar savaş meydanlarından geldi ağır bedeller ödediler, torunlarına daha iyi bir Türkiye bırakmak için mücadele ettiler. Bu nedenle Cumhuriyetin kurucu değerlerine sahip çıkmak zorundayız. Demokratik parlamenter sisteminin arkasında 140 yıllık bir gelenek var. Bir kişi gelip 'bunu değiştireceğim' diyemez. Bunun arkasında sayısal çoğunluk değil milli irade var. Rahmetli İnönü'nün deyimiyle ‘haydi canım sen de. Sen kim oluyorsun da bu ülkede rejimi değiştiriyorsun’

CHP Genel Başkanı,  “zulmedenin karşısında duran dilsiz şeytandır“ diyerek sürdürdüğü konuşmasında  sık sık Cumhurbaşkanını hedef alan eleştirilerde bulundu ve şöyle dedi: “Yüzde 92 ile kabul edilen anayasaya ‘ben uymam' diyor. E sen anayasaya uymayacaksan vatandaşlar niye tutuklu, onlara yasa var, sana yok, sen de tıpış tıpış  o anayasaya uyacaksın gereğini yerine getireceksin. Bugün medyanın yüzde 90'ı hükümetin kontrolünde. Bugün 146 gazeteci hapiste. Dünyada en çok gazetecisi olan ülke Türkiye. Bu bizim ağırımıza gidiyor. İnsanları düşüncelerinden dolayı hapse atmak ortaçağ zihniyetidir. Atatürkçü Düşünce Derneğinin yapacağı mitinge neden yasak getirildi. Çünkü kendi düşüncesinden başka kimsenin düşüncesine tahammülleri yok bu yasakçı zihniyetin”

“TÜRKİYE ŞAMAR OĞLANINA DÖNDܔ

Kılıçdaroğlu, iktidarın dış politikada yanlışlıkları yüzünden Türkiye'nin Orta Doğu'nun ‘şamar oğlanına' döndüğünü de söyledi. CHP Genel Başkanı,  “Suriye'ye girdiler Müslüman kanı akıttılar. ‘Yanlış yapıyorsunuz' dedik. Mısır'la iran'la Irak'la, AB ile kavga ettiler ‘Yanlış yapıyorsunuz' dedik. Koskoca Türkiye'yi Orta Doğu'nun şamar oğlanına döndürdüler. Benim ağırıma gidiyor onuruma dokunuyor onlarda da onur insanlık varsa onların da ağırına gitmesi lazım, ama yok…” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Vatandaşa dolarları bozdurun diyorsun. Millette para mı var. Millet kan ağlıyor, esnaf kan ağlıyor. Vatandaş işsiz, 6 milyon işsiz var, her 4 üniversite çocuğundan birisi işsiz. Narenciye dalda, patates tarlada kaldı, Türkiye'ye turist gelmiyor. Niye gelsin kavganın hukuk güvenliğinin olmadığı yere gelir mi. Alanyalı esnaf turist duasına çıkıyor.Sen önce ayakkabı kutularındaki dolarları bozdurdun mu, sen önce onları bozdur bakalım. Dolar siz de bozduracaksanız siz bozdurun. Aslında AKP gitsin diye duaya çıkmaları lazım.”

 
3 Aralık 2016 Cumartesi 17:43 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Türker Ertürk
 
Nihat Genç
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Mehmet Polat
 
Mustafa Önsel
 
Attila Aşut
 
Arslan Bulut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Kazım DEMİR
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1867 - ABD, Alaska'yı Rusya'dan 7,2 milyon dolar karşılığında alarak topraklarına kattı.
1892 - Chicago ve New York arasında ilk uzun telefon hattı açıldı.
1898 - ABD, Porto Riko'nun sahibi oldu.
1908 - Belçika Kongo Hür Devletini ilhak etti.
1912 - I. Balkan Savaşı başladı.
1912 - Trablusgarp Savaşı'nı sona erdiren Uşi Antlaşması imzalandı.
1920 - Saimbeyli'nin kurtuluşu
1920 - Türkiye Komünist Fırkası, Ankara'da resmen kuruldu.
1922 - İngiliz yayın kuruluşu BBC (British Broadcasting Company, sonradan British Broadcasting Corporation) kuruldu.
1936 - Atatürk, Ankara Hipodromu'nda at yarışlarını izledi.
1943 - Ulvi Cemal Erkin ve Necil Kazım Akses, Berlin'de başarılı bir konser verdi.
1944 - Sovyetler, Çekoslovakya'yı işgal etti.
1954 - Texas Instruments şirketi ilk transistörlü radyoyu üretti.
1959 - III. Akdeniz Oyunları Beyrut'ta yapıldı. Türkiye serbest güreş milli takımı 8 sıklette birinci oldu.
1967 - Sovyetler Birliği'nin fırlattığı Venera 4 uzay aracı Venüs gezegenine ulaştı ve Dünya dışında bir gezegenin atmosferini inceleyen ve gezegenler arası yayın yapan ilk araç oldu.
1968 - Dünya Olimpiyat Komitesi, iki zenci atleti (Tommie Smith ve John Carlos) madalya töreni sırasında kara güç selamı verdikleri gerekçesiyle cezalandırdı.
1976 - Başbakan Süleyman Demirel, Fırat nehri üzerindeki Karakaya Barajı ve hidroelektrik santralının temelini attı.
1977 - Filistin'li gerillaların Somali'nin Mogadişu havaalanına kaçırdığı Lufthansa yolcu uçağını basan GSG-9 Alman anti-terör timi, korsanları öldürüp 86 rehineyi kurtardı.
1979 - Balgat katliamının iki sanığı Mustafa Pehlivanlı ve İsa Armağan idama mahkum edildi. 10 Ağustos 1978'de Ankara Balgat'ta solcuların gittiği 4 kahve taranmış, 5 kişi ölmüş, 11 kişi yaralanmıştı.
1982 - 574 sanıklı Ankara Dev-Yol davası başladı: 186 kişi idam istemiyle yargılanıyor.
1988 - Tuzla'da 7 Ekim'de Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu (TİKKO) üyesi olduğu öne sürülen dört kişi öldürüldü. Olaya karışan 16 polise 56'şar yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.
1989 - Doğu Almanya lideri Erich Honecker istifa etti.
1991 - Azerbaycan, Sovyetler Birliği'nden bağımsızlığını ilan etti. İlk defa 28 Mayıs 1918'de bağımsız olan dünya Azerileri, bugünü "Cumhuriyet günü" olarak kutluyorlar.
1993 - Yunanistan'da Andreas Papandreou'nun ikinci başbakanlık dönemi başladı.
1996 - Gazeteci Metin Göktepe'nin gözaltında dövülerek öldürülmesiyle ilgili dava Aydın'da başladı.
1996 - Yargıtay, Yaşar Kemal'e verilen 1 yıl 8 aylık hapis cezasını onadı.
2002 - Fildişi Sahili'nde bir ay süren çatışmaların ardından isyancılarla hükümet birlikleri arasında ateşkes yürürlüğe girdi.
2007 - Eski Pakistan başbakanı Benazir Butto, 8 yıllık sürgünün ardından döndüğü ülkesinde bombalı bir saldırıya hedef oldu. 126 kişinin öldüğü ve 248 kişinin yaralandığı saldırıdan Butto yara almadan kurtuldu.
2008 - güzel bir cumartesi günüydü ve bundan sonra hayatıma çıkmamacasına girecek olan insanı o gün tanıdım 599 gün geçmesine ramen ohala ilk günkü gibi hayatımın en güzel yerinde
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:47
  • Güneş06:27
  • Öğlen12:18
  • İkindi15:21
  • Akşam17:47
  • Yatsı19:15
 
Süper Loto
12.10.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu061328334448
 
On Numara
16.10.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu01061213141619273537384049515255646568697580
 
Sayısal Loto
14.10.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu040612333445
 
Şans Topu
11.10.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu080913303409
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık