Akit'ten Atatürk ve Kemalizm üzerinden büyük kışkırtma

Ana Sayfa » Trabzon Gündemi » İYİ Parti'li Örs'ten Trabzon Güney Çevre Yolu çağrısı

İYİ Parti'li Örs'ten Trabzon Güney Çevre Yolu çağrısı

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Trabzon için önemli açıklamalarda bulundu. Karadeniz kıyı kentlerinin güney çevre yolları (GÇY) ile geçilmesi gerektiğini savunan Örs, Trabzon Güney Çevre Yolu Projesi'nin AKP iktidarı tarafından unutturulmaya çalışıldığını iddia etti. Örs, 4 Trabzonlu bakan olduğunu anımsattı ve artık iktidarın hiçbir mazereti kalmadığını savundu.

 
6 Eylül 2018 Perşembe 17:51 
Yorum YapYazdır
 
 
İYİ Parti'li Örs'ten Trabzon Güney Çevre Yolu çağrısı

Hüseyin Örs, İyi Parti Trabzon İl Başkanlığında parti yöneticileriyle bir basın toplantısı gerçekleştirdi, yerel gelişmeleri değerlendirdi.

İşte Örs'ün açıklamalarından bölümler:

SELVE TRAFİK ÇİLESİ

Bayramın öncesinden başlayarak Karadeniz’de ve özellikle Trabzon’da trafik yoğunluğundan şikâyetçi olduk.

Bayramın öncesinden başlayarak Karadeniz’de ve özellikle Trabzon’da trafik yoğunluğundan şikâyetçi olduk.Önce sel nedeniyle Karadeniz Sahil Yolu üzerinde Ünye’de bir köprü yıkıldı. Bölge trafiği bir anda felç oldu. Ordulu fındık üreticilerimiz ve birçok insanımız sel nedeniyle, bölge insanının büyük bir bölümü de trafik nedeniyle mağdur oldu.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi’nin talimatı üzerine İYİ Parti heyeti olarak derhal sel bölgesine intikal ettik, bölge insanımızın yanında olduk. Genel Başkan Yardımcımız ve İzmir Milletvekilimiz Sayın Müsavat Dervişoğlu ve Samsun Milletvekilimiz Sayın Bedri Yaşar’la birlikte Ünye’de, Fatsa’da ve Ordu’da incelemelerde bulunduk. İnşallah yaralar en kısa sürede devletimiz tarafından sarılacak, yıkılan köprü yapılacaktır.

Anlaşılan odur ki, yıkılan köprü yapılıncaya kadar, Ünye’de özellikle yoğun gün ve saatlerde trafik sıkışıklığı devam edecek. Aynı şekilde Karadeniz Sahil Yolu üzerinde bulunan Ordu ve Trabzon şehir geçişlerinde trafik çilesi bitmek bilmiyor.

KARADENİZ'İN GÜNEY ÇEVRE YOLU OLMALI

Bölgemizde özellikle şehirlerde yaşanan bu trafik çilesine son vermenin yolu, Karadeniz sahil kentlerinde transit ulaşımı şehrin güneyine almaktır.

Yani Samsun’dan başlayarak Hopa’ya kadar tüm şehirlerimize Güney Çevre Yolu yapmaktır. Böylece hem transit karayolu trafiği, hem de şehir içi trafik büyük oranda rahatlayacaktır.

Bilindiği üzere Samsun Çevre Yolu çoktan tamamlanmıştır. Hatta bu yol üzerindeki iyileştirme çalışmaları halen devam etmektedir. Ankara ayrımı, Canik Geçişi ve diğer kent içi geçişler köprülü kavşaklarla desteklenmiş ve trafik sorunu büyük oranda çözüme kavuşturulmuştur.
Edindiğimiz bilgilere göre Ordu Güney Çevre Yolu 2 etap halinde ihale edilmiş, birinci etapta yol yapım çalışmaları devam etmektedir, akabinde ikinci etapta yapım çalışmalarına başlanacaktır.

Giresun Güney Çevre Yolu ise projelendirme aşamasındadır. Akabinde yapım aşamasına geçilecektir.

Temeli 23 Mart 2012 tarihinde atılan, toplam 9 bin 500 metre uzunluğunda olan ve üzerinde 5 alt geçit ve 3 köprü bulunan Rize Güney Çevre Yolu Projesi ise nihayet tamamlanma aşamasına gelmiştir.

İnşallah bu projelerin hepsi en kısa sürede tamamlanır. Çünkü biz bu projelerin hepsini şehirlerimizi insanlarıyla birlikte birbirine bağlayan, kenetleyen ve dostlukları artıran hizmetler olarak görüyoruz.

hüseyin örs basın toplantısı ile ilgili görsel sonucu

TRABZON GÜNEY ÇEVRE YOLU UNUTTURULDU

Biz Trabzon olarak komşu ve çevre illerimize yapılan proje, yatırım ve hizmetlerden sadece memnun oluruz. Çünkü bu yatırım ve hizmetler sadece o ilin insanları için değil, bölge halkının ve hatta kullanan herkes içindir.

Dikkatinizi çektiği gibi, daha Samsun, Ordu, Giresun ve Rize çevre yolları hiç gündemde yokken projesi tamamlanan ve yapım aşamasına getirilen Trabzon Güney Çevre Yolu ise adeta unutulmuş, unutturulmuştur.

Duyarlı basın mensupları ve siyasiler dışında Trabzon Güney Çevre Yolu sadece seçimlerde gündeme gelen, sonra da unutulan bir proje olmaktan öteye geçememiştir.

Trabzon Güney Çere Yolu Projesi’ni takip eden basın mensubu arkadaşlarım hatırlayacaklardır.

Güney Çevre Yolu ihtiyacı ilk olarak zamanın Devlet Bakanı Sayın Eyüp Aşık tarafından gündeme getirilmiş, daha sonra dönemin Bayındırlık ve İskan Bakanı ve halen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Koray Aydın tarafından Trabzon Güney Çevre Yolu Projesi’nin proje ihalesi tamamlanarak yapıma hazır hale getirilmiştir.

Ancak ne yazık ki tam 16 yıldır işbaşında bulunan iktidar, Trabzon Güney Çevre Yolu Projesi için ciddi tek bir adım atmamış, yapıma hazır hale gelmiş projeyi tozlu raflarda bekletmeyi seçmiştir.

Güney Çevre Yolu yapılmış olsaydı Trabzon bugün yaşanan imar kirliliğine maruz kalmayacaktı. Güney Çevre Yolu yapılmış olsaydı Trabzon 1 milyon nüfuslu bir kente hazır olacaktı. Güney Çevre Yolu yapılmış olsaydı bugün kentin ortasında kalan sanayi sitelerine yer aranmayacaktı. Belki de yeni organize sanayi bölgeleri kurulacak, şehir yeni yatırımcılar ile tanışacaktı.

Güney Çevre Yolu Projesi başlangıçta Mersin-Arsin arası düşünülmüştü. Sonrasında Mersin-Yalıncak arası projelendirildi. Yol proje ömrünün 30-35 yıl olduğu gerçeğinden hareketle güncel şartlar da göz önüne alınarak Güney Çevre Yolu Beşikdüzü-Of arası projelendirilmelidir. Tanjant Yolunun 1966’da projelendirildiği ancak 2004’te açıldığı gerçeğini unutmamalıyız.

Güney Çevre Yolunu sadece trafiği rahatlatacak, ulaşımı kolaylaştıracak bir proje olarak algılamak doğru değildir. Bu projenin büyük Trabzon’un şekilleneceği bir kentleşme ve kalkınma yolu olduğunu bilmemiz gerekir. Güney Çevre Yolu ile kentsel büyüme şehrin güneyine taşınacak, oluşturulacak yeni yerleşim alanları ile insanı ve çevreyi birinci öncelik sırasına alan yeni bir imar anlayışı ile büyük Trabzon hedefine varılacaktır. Kent merkezindeki imar baskısı kaldırılmış, daha geniş alanda daha rahat, daha müreffeh yapılar ile şehirleşme gerçekleşecektir.

4 TRABZONLU BAKAN

Biz İYİ Parti olarak Trabzon’a ve bölgeye yapılması gereken proje, yatırım ve hizmetlerin takipçisi olacağımızı her vesileyle ifade ediyoruz.

Bu gün de söyleyeceğimiz şudur: Genel Başkanından, il başkanına, Cumhurbaşkanı’ndan bakanlarına kadar iktidar partisi artık Trabzon Güney Çevre Yolu Projesi’ni yapmalıdır. Bu konuda artık hiçbir mazeret duymak istemiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Rizeli, 4 tane de Trabzonlu Bakanımız var.

Trabzon Güney Çevre Yolu bu dönemde yapılamazsa ne zaman yapılacaktır? Geçmiş her seçim döneminde birinci vaat olarak yer alan Güney Çevre Yolu Projesi artık tozlu raflardan indirilip bir an önce uygulamaya geçirilmelidir.

AK Parti iktidarında Trabzon’un her zaman bakanı oldu. Şimdi ise Trabzon olarak tam 4 tanede Bakanımız var. Yani demem o ki; artık iktidarın hiçbir mazeretini kabul etmiyoruz, Güney Çevre Yolumuzu acilen istiyoruz.

DEMİRYOLU PROJESİ

Biz İYİ Parti olarak, ben de Trabzon Milletvekili olarak hiçbir siyasi görüş ve bölge ayrımı gözetmeksizin bölge insanımızın yanında ve hizmetindeyiz.

Bıkmadan usanmadan, Trabzon Güney Çevre Yolu başta olmak üzere, Trabzon Demiryolu ve Hızlı Tren Projesi gibi Trabzon için elzem olan tüm projelerin takipçisi olacağız.

Özellikle üzerine basa basa tekrar ifade etmek istiyorum. Biz İYİ Parti ailesi olarak çevre illerimize yapılan proje, hizmet ve yatırımlardan memnunluk duyarız.

Bizim dikkati çektiğimiz husus bu iktidar döneminde ihmal edilen, unutturulan ve geçiştirilen projeleri tekrar gündeme taşımak ve takipçisi olmaktır.

Önümüzde yerel seçimler var. Basınımıza ve Trabzonlu seçmen kardeşlerime büyük görevler düşüyor. Lütfen önlerine gelen her yetkiliye “Trabzon Güney Çevre Yolu Projesi nerede?” diye sormaya devam etsinler.

YAPICI MUHALEFET

Biz İYİ Parti ailesi olarak, Genel Başkanından, Milletvekiline, üyesine ve gönüllüsüne kadar iktidarın ülkemizde, bölgemizde ve ilimizde yaptığı proje ve çalışmalara destek olmaya; yapıcı, yol gösterici ve takipçi bir siyaset anlayışı ortaya koymaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşünceler içinde katılımlarınız için teşekkür ediyor, hepinize ayrı ayrı selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 
6 Eylül 2018 Perşembe 17:51 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Türker Ertürk
 
Mustafa Önsel
 
Mehmet Polat
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Kazım DEMİR
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Attila Aşut
 
Arslan Bulut
 
Muhammet İKİNCİ
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Abdulkadir TİRYAKİOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1558 - İngiltere Kraliçesi I. Elizabeth tahta çıktı.
1869 - Akdeniz'i Kızıldeniz'e bağlayan Süveyş Kanalı görkemli bir törenle açıldı.
1877 - Rus birlikleri Kars'a saldırdı.
1913 - Panama Kanalı'ndan ilk gemi geçiş yaptı.
1918 - İngilizler, Bakü'yü işgal ettiler.
1922 - Şarköy'ün 2,5 yıllık Yunan işgalinden kurtuluşu.
1922 - Abdülmecit halife oldu.
1922 - Son Osmanlı padişahı VI. Mehmet (Vahdettin) İstanbul'u terk etti.
1922 - Sibirya, Sovyetler Birliği'ne katıldı.
1924 - İlk muhalefet partisi Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası kuruldu.
1930 - Serbest Cumhuriyet Fırkası kendini feshetti.
1933 - Amerika Birleşik Devletleri, Sovyetler Birliği ile ticari ve diplomatik ilişkiler kurmaya başladı.
1942 - Mısır Kralı Faruk sürgüne gönderildi, yerine Albay Cemal Abdul Nasır geçti.
1963 - Yerel seçimleri Adalet Partisi kazandı.
1967 - TBMM ikinci kez yaptığı gizli oturumda, 18 saat 20 dakika Kıbrıs'taki son gelişmeleri görüştü.
1972 - Türkiye'de ilk kadın partisi olan Türkiye Ulusal Kadınlar Partisi kuruldu.
1972 - Juan Peron 17 yıllık sürgünden sonra Arjantin'e döndü.
1973 - Atina'da üniversite öğrencileri cunta rejimine karşı ayaklandılar. Askerlerin ateşi sonucu üç öğrenci öldü.
1976 - Türkiye İşçi Partisi'nin davetlisi Şilili sanatçılar sınırdışı edildi.
1977 - Dr. Cahit Karakaş TBMM'nin 13. Başkanı oldu. Görevi 12 Eylül 1980'de sona erdi.
1988 - Azerbaycan'da milli dirçeliş günü.
1993 - Güney Afrika siyasi liderleri, ırk ayrımına son veren yeni anayasayı kabul ettiler.
1995 - Osman Hamdi Bey'in "Yeşil Türbe" tablosu İngiltere'de 37 milyar liraya satıldı.
1999 - İrlanda'yı yenen Türk Milli Futbol Takımı Avrupa Futbol Şampiyonası finallerine katılma hakkı kazandı.
2006 - 1994 yılında keşfedilen 111 atom numaralı yapay elemente resmen Röntgenyum (Rg) adı verildi.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
12
8
3
1
27
2
Galatasaray
12
7
2
3
23
3
Kasımpaşa
12
7
1
4
22
4
Malatyaspor
12
6
3
3
21
5
Antalyaspor
12
6
2
4
20
6
Ankaragücü
12
6
1
5
19
7
Beşiktaş
12
5
3
4
18
8
Göztepe
12
6
0
6
18
9
Konyaspor
12
4
5
3
17
10
Trabzonspor
12
4
4
4
16
11
Sivasspor
12
3
5
4
14
12
Bursaspor
12
2
7
3
13
13
Fenerbahçe
12
3
4
5
13
14
Akhisar Bld.Spor
12
3
3
6
12
15
Kayserispor
12
3
3
6
12
16
Alanyaspor
12
4
0
8
12
17
Erzurum BB
12
2
5
5
11
18
Çaykur Rizespor
12
1
5
6
8
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
15.11.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu313437394850
 
On Numara
12.11.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu07132023293234384142444653596263697074767779
 
Sayısal Loto
14.11.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu050814174546
 
Şans Topu
14.11.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu131423262714
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:18
  • Güneş07:03
  • Öğlen12:17
  • İkindi14:52
  • Akşam17:10
  • Yatsı18:43
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık