Türkiye’nin onurunu ‘mahvettiniz’!

Ana Sayfa » Trabzon Gündemi » İYİ Parti, Trabzon aday adaylarını tanıttı

İYİ Parti, Trabzon aday adaylarını tanıttı

İYİ Parti Trabzon'daki aday adaylarını kamuoyuna tanıttı

 
16 Mayıs 2018 Çarşamba 01:32 
Yorum YapYazdır
 
 
İYİ Parti, Trabzon aday adaylarını tanıttı

Büyük katılımın olduğu tanıtım toplantısına CHP Trabzon İl Başkanı, Demokrat Parti Trabzon İl Başkanı, Düzköy Belediye Başkan Yardımcısı, Demokrat Parti Ortahisar İlçe Başkanı ve çok sayıda partili katıldı. 

Konuşmalar öncesinde İYİ Parti’nin Trabzon adayları sahneye çıkarak birlik beraberlik mesajı verdi.

Tanıtım toplantısında konuşan İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek İsrail’i lanetledi.

Meral Akşener önderliğinde seçimlerden başarılı çıkacaklarına inandığını anlatan Azmi Kuvvetli, “Dünya görüşü, hayat tarzı ne olursa olsun vatanının bütünlüğü, milletin birliği, insani değerlere olan hassasiyeti ve demokrasiye bağlılığı ile yola çıkan biz İYİ’ler, her geçen gün çığ gibi büyüyor ve adım adım Allah’ın izni ve milletimizin teveccühü ile iktidara yürüyoruz. Demokrasinin rafa kaldırıldığı, yasama, yürütme ve yargının tek elde toplandığı, ülke insanımızın her gün fakirleştiği, tek adamlık sistemine doğru hızlı adımlarla ilerlediğimiz bir süreçten geçmekteyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Yüce Türk milletinin emperyalist güçlere karşı verdikleri mücadele sonucu kurup bizlere emanet ettikleri Türkiye Cumhuriyeti ve cumhuriyetin kazanımlarını korumak ve daha ileri taşımak yerine yok edilmeye çalışılmaktadır” dedi.

TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILMAYACAK

Ülke üzerinde yorulmuşluk hissinin hakim olduğunu vurgulayan Kuvvetli, “Şu anda ülkemizin içinde bulunduğu durumu ülke insanı bizlerden daha iyi biliyor. Ülkemizin üzerinde bir yorulmuşluk var. 16 yılın verdiği erozyon var ve bütün halkımız bunun farkında. Toplumun tüm kesimlerinin dilinde tek bir isim var: Meral Akşener. Bizi kurtaracaksa o kurtaracak diyorlar ve bütün ülke sorumluluğunu ona vermek istiyor” diye konuştu.

Kuvvetli, zaman darlığı nedeniyle Trabzon’da aday adaylık sıralamasının temayül yoklaması yerine genel merkezin yetkili kurulları ve genel başkan Akşener tarafından belirleneceğini açıkladı.

İYİ Parti’nin 14 Trabzon aday adayları slayt gösterisi eşliğinde tanıtıldı. İYİ Parti Trabzon aday adayları şu isimlerden oluşuyor: Hüseyin Koloğlu, Hüseyin Örs, Mehmet Ali Yıldız, Mehmet Şükrü Hacıahmetoğlu, Murat Keleş, Neşe Ar, Nihal Yılmaz, Osman Akbulut, Serkan Faiz, Serdar Çakıroğlu, Sinan Değer, Tuğba Bayraktar Aydın ve Turan Taşkın. İYİ Parti aday adayı Haydar İnan Ankara’daki yoğun işleri nedeniyle toplantıya katılamadı.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili aday adaylarından Hüseyin Koloğlu toplantıda konuşma yaparak, “Her türlü zorluğu göze alarak bu yola çıktık. Değişim İYİ parti ile olacak. Beklentileri İYİ Parti olarak biz karşılayacağız” dedi.

Dr. Hüseyin Örs yaptığı doğaçlama yaptığı konuşmada salonu kahkahaya boğdu. İYİ Parti adaylarının bir ailenin ferdi olduğunu söyleyen Örs tüm aday adayları için alkış istedi. Çocukların geleceği, ülkenin selameti ve müreffeh gelecek için İYİ Parti’nin var olduğunu belirten Örs, “Millet bizim arkamızda olmasaydı, bize güç vermeseydi, genel başkanımıza ‘Meral hanım sen yürü biz senin arkanda dururuz’ demeseydi bu yola çıkmazdık. Biz bir günde 130 bin imza topladık. Milyon deselerdi milyon imza toplardık.  24 Haziran’da ülkeye Meral, millete moral gelecek” şeklinde konuştu.

Mehmet Şükrü Hacıahmetoğlu konuşmasına İsrail’i lanetleyerek başladı. Hacıahmetoğlu, “Türk toplumunun bütün milli ve manevi değerleri yerle yeksan edilmiştir. Vatan, millet sevgisinden uzak siyasetçilerin vizyonsuz politikaları yurtiçi ve yurt dışında büyük utançlar yaşattı. Vatandaşımızla devletimiz arasındaki uçurumu ortadan kaldırmak için görev almak istiyorum. O nedenle hepinizin vekaletini istiyorum. Yüzümüzü güneşe dönelim Herşey iyi olacak“ şeklinde konuşma yaptı.

Mehmet Ali Yıldız kısa bir konuşma yaparak, "Artık hür olacağız. Bu ülkede, Trabzon’da ortak bir tarihi ve kaderi paylaşıyoruz. Gelecek nesillere bırakacağımız, övünecekleri Trabzon için gece gündüz çalışacağız. Yüzünü güneşe dön Trabzon” dedi.

Aday adaylarından Neşe Ay kısa bir konuşma yaparak kendisini ve projelerini tanıttı. Uzun yıllar yurtdışında yaşadığını belirten Ay "Fındık ve çay gibi hayati önemi olan ürünlerimizin korunması gibi bazı düşüncelerim var" şeklinde projelerini kısaca anlattı. 

Nihal Yılmaz: “Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntıları görüyorum ve bu sıkıntıların sadece genel başkanımız meral Akşener ve İYİ’lerin sayesinde kurtulacağına inanıyorum. Türkiye, millet, Trabzon İYİ olacak ve herşey sizinle iyi olacak” 

Osman Akbulut :  “Ülkemizin uzun yıllardır gelecek planlaması olmaksızın kurulan kadrolarla yönetildiğini görüyoruz. Bugün ülkemizin içinde olduğu durum hepimizin malum. Ülke kaynaklarının hızla tüketildiği, her anlamda dışa bağımlı bir hale getiriliş durumdayız. Özgür düşünüp özgür hareket edemeyen bir döngünün içerisindeyiz. Kendi değerlerinin farkında, bireysel hedeflerden ziyade toplumun hedefi ve geleceği için buradayız.  Trabzon geçmiş yıllarda eğitim ve kültür kalitesiyle kendisinden söz ettiren bir şehirdi ancak o da bu yaşananlardan nasibini almıştır. Yanız bu değil yaşamsal standartlarda da ciddi kayıplar yaşamıştır. Çalışmalara başladığımız günden bu yana hemşerilerimizle yaptığımız hasbihallerle bu kanıtlanmıştır” şeklinde ifade etti.

Serdağ Çakıroğlu: Türkiye’nin ilk mekatronik mühendislerindenim. İş hayatıma İstanbul’da başladım daha sonra yurt dışında çeşitli kıtalarda devam ettim. İstihdam, gençlere özgürlük, ülkeye adalet anlamında bir şeyler katacağıma inanıyorum.

Serkan Faiz: Kendimi ortaya koyabileceğim siyaset zeminin İYİ Parti olduğunu hissettim. Siyaseti şahsi ikbal olmaktan çıkartıp genel başkanımızın dediği gibi yüzümüzü güneşe dönmeliyiz. O güneş adalet, eşitlik, hakça paylaşmaktır, özgürlüktür. Bu kadar cesur yüreği görmek beni heyecanlandırıyor. Şairin dediği gibi ‘Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa...’ Bizler yanmaya gönüllüyüz. Hep birlikte başaracağız.

Murat Keleş: 16 yıldır ülkeyi yöneten kişilerin söylemlerinden açılım diyip kandırıldık diyenlerden, Barzani’ye kırmızı halı çekip, bayrağını. Göndere çekilenlerden,  TBMM’yi işlevsiz hale getirenlerden, saraya Kabe Beştepeye kubbe diyen zihniyetten, ülke sıkıntıdayken 544 milyon tl örtülü ödenekten harcayanlardan, doların eforunun çıkışının sebebini anlamadığı, AK saraya aylık 21 trilyon para harcayan zihniyetten, bağımsızlığın semboli olan yargı mensuplarının karşısında önünü iliklemesinden yoruldum. Bunlara tamam deme zamanıdır. Ben tamam demek için buradayım.  Bunu en güzel cevabını 24 Haziran’da vermek dileğiyle”

Sinan Değer: Seçim geldiğinde bi burayı sallayacağız. Trabzon’da sonuç 6-0 olacak hiç merak etmeyin. Ben bu havayı sezdim. Aldım, bu inançla yola çıktım. İnanmadığım hiçbir şeyin peşine gitmem.  Millet ittifakından bize destek veren siyasetçilerimiz buradalar ancak ben AK Partililere seslenmek istiyorum. Tükiye’yi bütünleştirmek için, Türkiye’yi bu badireden kurtarmak için özellikle tüm AK Partili kardeşlerimizi bu harekete davet ediyorum. Gelin hep birlikte olalım burada herkese yer var. Türkiye’nin tüm dinamiklerine yer var. Pazara kadar değil mezara kadar İYİ Parti.

Tuğba Bayraktar Aydın: Bana ilk başlarda arkadaşlarım dedi ki ‘Deli misin, senin ne işin var aday adaylığında?’ Ben de dedim ki; her gün dolmuşta markette sokakta Türkiyeyi kurtarıyoruz hatta bir de Trabzonspor’u kurtarıyoruz. Elimizi taşın altına koymak vakti geldi diye düşünerek aday adayı oldum. İlkokuldayken bizler andımızı okurduk ve tüylerim diken diken olurdu. Ben istiyorum ki çocuğum da okulda andımızı okusun ve o hissi yaşasın.

Turan Taşkın: Trabzon neleri istiyor derseniz, iyi yaşamak beraber yaşamak huzurlu yaşamak istiyor biz de bunun için aday adayı olduk. Sizin desteğinizle inşallah bunu başaracağız.

Haber61

ğız.

 

İYİ Parti'den Trabzon'da gövde gösterisi! Aday adayları tanıtıldı

İYİ Parti'den Trabzon'da gövde gösterisi! Aday adayları tanıtıldı

İYİ Parti'den Trabzon'da gövde gösterisi! Aday adayları tanıtıldı

İYİ Parti'den Trabzon'da gövde gösterisi! Aday adayları tanıtıldı

İYİ Parti'den Trabzon'da gövde gösterisi! Aday adayları tanıtıldı

İYİ Parti'den Trabzon'da gövde gösterisi! Aday adayları tanıtıldı

İYİ Parti'den Trabzon'da gövde gösterisi! Aday adayları tanıtıldı
İYİ Parti'den Trabzon'da gövde gösterisi! Aday adayları tanıtıldı
İYİ Parti'den Trabzon'da gövde gösterisi! Aday adayları tanıtıldı

İYİ Parti'den Trabzon'da gövde gösterisi! Aday adayları tanıtıldıİYİ Parti'den Trabzon'da gövde gösterisi! Aday adayları tanıtıldı
İYİ Parti'den Trabzon'da gövde gösterisi! Aday adayları tanıtıldı
İYİ Parti'den Trabzon'da gövde gösterisi! Aday adayları tanıtıldı

 
16 Mayıs 2018 Çarşamba 01:32 
Yorum YapYazdır
 
(1 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Ömer Naci</p> <p>2018-05-16 19:09:06</p> <p>Anlaşılan Koray Aydın tarafından 1.sıra olarak Hüseyin Örs değerlendirilecek. </p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Attila Aşut
 
Mustafa Önsel
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Türker Ertürk
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Mehmet Polat
 
Kazım DEMİR
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Arslan Bulut
 
Muhammet İKİNCİ
 
Ahmet Özer
 
Abdulkadir TİRYAKİOĞLU
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1815 - Napolyon, 140.00 kişilik bir ordu ve 200.000 kişilik gönüllü birliği ile Paris'e girdi.
1841 - Hong Kong Adası (Hong Kong'un güneyinde bir ada), Afyon Savaşları sırasında Birleşik Krallık'a verildi .
1861 - Arjantin'in Mendoza şehri, şiddetli bir depremle harabeye döndü.
1892 - Springfield, Massachusetts'te ilk resmi basketbol maçı oynandı.
1895 - Darülaceze kuruldu.
1915 - Mustafa Kemal, Esat (Bülkat) Paşa komutasındaki 3. Kolordu'ya bağlı olarak Tekirdağ'da teşkil edilecek 19.Tümen Komutanlığı'na atandı.
1916 - Albert Einstein, görelilik kuramını yayımladı.
1920 - Maraş'ta Fransızlar'a karşı Maraş Savunması başladı
1921 - Dağıstan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti; Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'ne bağlı olarak kuruldu.
1921 - İtalyan Komünist Partisi kuruldu.
1921 - TBMM'nin oluşumunun ardından, 23 maddelik ilk anayasa Teşkilatı Esasiye kabul edildi.
1923 - Ali Şükrü Bey'in Ankara'da yayımladığı Tan gazetesinin ilk sayısı çıktı.
1923 - Türkiye Büyük Millet Meclisi, gizli oturumunda Elcezire bölgesinde bir İstiklal Mahkemesi kurulması kararı aldı.
1923 - İsmet Paşa'nın Lozan'da Yunanlılar tarafından yakılmış 26 şehrin listesini sunması.
1929 - Lev Troçki, Sovyetler Birliği'nden sınır dışı edildi.
1936 - VIII. Edward Birleşik Krallık hükümdarı oldu. Daha bir yılı doldurmadan 10 Aralık 1936'da kendi isteği ile tahtı bırakacaktır.
1936 - Sinemaların esas filmle beraber bir de "öğretici film" göstermek zorunda olduğuna ilişkin yasa çıktı.
1936 - Ankara'da Endüstri Kongresi toplandı. Toplantıda İkinci Beş Yıllık Sanayi Planı esasları kabul edildi.
1942 - Askerlik süresi üç yıla çıkarıldı.
1945 - Birleşik Krallık'ta eğitimini tamamlayan 50 Türk öğrenciye pilotluk brövesi verildi.
1947 - Fransa'da Charles De Gaulle, politikadan çekildiğini açıkladı ve görevinden istifa etti.
1950 - Kiraların serbest bırakılması kararlaştırıldı.
1952 - Türkiye Cumhuriyeti Millî Savunma Bakanlığı Kore'de 34 subay, 46 astsubay ve 1252 erin şehit olduğunu açıkladı.
1953 - General Eisenhower, Amerika Birleşik Devletleri başkanı seçildi.
1956 - Yaşar Kemal, "İnce Memed" romanıyla Varlık dergisi Roman Armağanı'nı kazandı.
1961 - Londra Konferansı'nda Kıbrıslı Rumlar, federal yönetim tezini reddetti. Bunun üzerine Kıbrıs Türk toplumu temsilcileri konferanstan çekildi.
1961 - Saraçhane Tiyatrosu açıldı. İlk oyun Cevat Fehmi Başkut'un "Hacıyatmaz" oyunu oldu.
1961 - John F. Kennedy, Amerika Birleşik Devletleri'nin 35. başkanı seçildi.
1963 - 21-25 Ocak'da şiddetli soğuklar ülkenin her yanını etkiledi. Elektrikler, sular kesildi, trenler yollarda kaldı. Uludağ'da kar kalınlığı 25 metre.
1967 - Uluslararası Las Vegas Maratonu'nda İsmail Akçay ikinci oldu, derecesi: 2 saat, 23 dakika, 3 saniye.
1968 - Türkiye, Yunanistan'daki askeri rejimi tanıyan ilk ülke oldu.
1969 - John Lennon, Yoko Ono ile evlendi.
1971 - Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Akademik Konsey'in kararıyla süresiz kapatıldı.
1972 - Türk Hava Yolları'nın Marmara uçağı Adana'da düştü. Uçakta yolcu yoktu. Beş kişilik mürettebattan bir hostes öldü, dört görevli yaralandı.
1975 - Tüm Memurlar Birleşme ve Dayanışma Derneği (Tüm-Der) kuruldu.
1975 - ASALA terör örgütü kuruldu.
1981 - İran, 444 gündür rehin tutulan 52 Amerikalının serbest bırakıldığını açıkladı. Haber, Ronald Reagan'ın Amerika Birleşik Devletleri başkanlığı koltuğunu Jimmy Carter'dan devralmasından birkaç dakika sonra geldi.
1981 - İstanbul Sıkıyönetim Mahkemesi 223 Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu üyesinin tutuklanmasına karar verdi.
1983 - Eski İstanbul Belediye başkanı Ahmet İsvan tahliye edildi. İsvan, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) davasında yargılanmaktaydı.
1986 - Demokratik Sol Parti (DSP) ile Sosyaldemokrat Halkçı Parti SHP arasında yapılan "solda birlik" görüşmeleri kesildi. Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Rahşan Ecevit "Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) ile yollarımız ayrıldı" dedi.
1986 - Birleşik Krallık ve Fransa, Manş Tüneli planlarını açıkladılar.
1986 - Jacques Chirac, Fransa başbakanı oldu.
1988 - Mehmet Ali Aybar ile Aziz Nesin hakkında 15'er yıla kadar hapis cezası istendi. Gerekçe 2000'e Doğru dergisine Kürt sorunu konusunda yaptıkları açıklamalardı.
1989 - Samsunspor kafilesi, Malatyaspor ile yapacağı lig maçına giderken kaza geçirdi, 3 kişi öldü.
1989 - George H.W. Bush, Amerika Birleşik Devletleri'nin 41. başkanı seçildi.
1989 - Asil Nadir, Günaydın gazetesi, Gelişim yayınlarından sonra Güneş gazetesini de satın aldı.
1990 - Bakü'de Sovyet ordusu tarafından yapılan katliam.Yüzlerce masum hayatını kaybetti. (20 Yanvar Faciası)
1992 - Flash TV yayın hayatına başladı.
1993 - Anayasa Mahkemesi dini bayramlarda Bayram dışında gazete çıkarılmasını yasaklayan yasayı iptal etti.
1993 - Meclis Anavatan Partisi (ANAP) döneminin iki bakanı Safa Giray ile Cengiz Altınkaya'nın Yüce Divan'a verilmesini kararlaştırdı.
1993 - Bill Clinton, Amerika Birleşik Devletleri'nin 42. başkanı seçildi.
1995 - Tokyo metrosuna sarin gazı saldırısı: 12 kişi öldü, 1300 kişi yaralandı.
1996 - Filistin'de ilk kez devlet başkanlığı seçimleri yapıldı. Yaser Arafat devlet başkanı seçildi.
1997 - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), "Demokratik standartların yükseltilmesi paketi"ni Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Genelkurmay Başkanlığına sundu. TÜSİAD raporda Kürtçe eğitimin serbest bırakılmasını da öneriyordu.
2000 - Yargıtay, gazeteci Metin Göktepe'yi gözaltında öldürdükleri gerekçesiyle 7 yıl 6'şar ay ağır hapis cezasına çarptırılan 6 sanık polisten 5'inin cezasını onadı, sanıklardan Emniyet Amiri Seydi Battal Köse'nin cezasını ise esastan bozdu.
2001 - George W. Bush, Amerika Birleşik Devletleri'nin 43. başkanı seçildi.
2003 - MERNİS hizmete girdi.
2006 - Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Mehmet Ali Ağca'nın tahliyesine ilişkin Kartal 2. Ağır Ceza Mahkemesinin kararını bozdu. Ağca, Yargıtay'ın kararı doğrultusunda Kartal'da bulunduğu yerden alınarak, Kartal H Tipi Cezaevine konuldu.
2007 - Hrant Dink'in öldürülmesi olayının zanlısı Ogün Samast, Samsun'da yakalandı.
2009 - Barack Obama Amerika Birleşik Devletleri'nin 44. Başkanı olarak göreve başladı.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
17
10
5
2
35
2
Galatasaray
18
9
5
4
32
3
Malatyaspor
18
9
5
4
32
4
Trabzonspor
17
8
5
4
29
5
Kasımpaşa
17
9
2
6
29
6
Beşiktaş
18
8
5
5
29
7
Konyaspor
18
7
7
4
28
8
Antalyaspor
18
8
4
6
28
9
Sivasspor
17
6
6
5
24
10
Göztepe
18
7
1
10
22
11
Bursaspor
17
4
9
4
21
12
Kayserispor
18
5
5
8
20
13
Ankaragücü
18
6
2
10
20
14
Alanyaspor
17
5
3
9
18
15
Akhisar Bld.Spor
18
4
5
9
17
16
Erzurum BB
18
3
7
8
16
17
Fenerbahçe
17
3
7
7
16
18
Çaykur Rizespor
17
1
9
7
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
17.01.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu010238404252
 
On Numara
14.01.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu04050711161719232526303440414346657072767879
 
Sayısal Loto
19.01.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu082024252837
 
Şans Topu
16.01.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu091218202301
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:49
  • Güneş07:34
  • Öğlen12:43
  • İkindi15:14
  • Akşam17:31
  • Yatsı19:05
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık