Trabzon'a kim ihanet etti?

Ana Sayfa » Siyaset » İşte partilerin il il milletvekili listesi

İşte partilerin il il milletvekili listesi

AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin il il milletvekili listeleri belli oldu. AK Parti, CHP, HDP, MHP milletvekili adaylarının hangileri milletvekili olmayı başardı? İşte il il parti parti isim isim milletvekilleri tam listesi;

 
8 Haziran 2015 Pazartesi 16:13 
Yorum YapYazdır
 
 
İşte partilerin il il milletvekili listesi

ADANA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP ADANA MİLLETVEKİLLERİ: Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Sadullah Kısacık, Talip Küçükkan, Mehmet Şükrü Erdinç
CHP ADANA MİLLETVEKİLLERİ: Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan
MHP ADANA MİLLETVEKİLLERİ: Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz
HDP ADANA MİLLETVEKİLLERİ: Rıdvan Turan, Meral Danış Beştaş


ADIYAMAN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP ADIYAMAN MİLLETVEKİLLERİ: Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat
HDP ADIYAMAN MİLLETVEKİLLERİ: Behçet Yıldırım


AFYONKARAHİSAR 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLLERİ: Halil Ürün, Ali Özkaya, Remziye Sıvacı
MHP AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Parsak
CHP AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLLERİ: Burcu Kayıkcı


AĞRI 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


HDP AĞRI MİLLETVEKİLLERİ: Leyla Zana, Berdan Öztürk, Dirayet Taşdemir, Mehmet Emin İlhan


AKSARAY 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP AKSARAY MİLLETVEKİLLERİ: İlknur İnceöz, Nevzat Palta
MHP AKSARAY MİLLETVEKİLLERİ: Turan Yaldır


AMASYA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP AMASYA MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Naci Bostan, Sait Yüce
CHP AMASYA MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Tuncer


ANKARA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP ANKARA MİLLETVEKİLLERİ: Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Ali İhsan Arslan, Jülide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ertan Aydın, Tülay Selamoğlu, Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Vedat Bilgin, Aydın Ünal, Ayhan Yılmaz, Mahmut Sami Mallı, Nevzat Ceylan
CHP ANKARA MİLLETVEKİLLERİ: Ayşe Gülsün Bilgehan, Necati Yılmaz, Tekin Bingöl, Aylin Nazlıaka, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu, Şenal Sarıhan, Murat Emir, Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil
MHP ANKARA MİLLETVEKİLLERİ: Yıldırım Tuğrul Türkeş, Zühal Topcu, Mustafa Erdem, Şefkat Çetin, Mustafa Mit
HDP ANKARA MİLLETVEKİLLERİ: Sırrı Süreyya Önder


ANTALYA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP ANTALYA MİLLETVEKİLLERİ: Lütfi Elvan, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökcen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik
CHP ANTALYA MİLLETVEKİLLERİ: Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Kök
MHP ANTALYA MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul, Tarkan Akıllı
HDP ANTALYA MİLLETVEKİLLERİ: Hakkı Saruhan Oluç


ARDAHAN 25. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


HDP ARDAHAN MİLLETVEKİLİ: Taşkın Aktaş
AKP ARDAHAN MİLLETVEKİLİ: Orhan Atalay


ARTVİN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP ARTVİN MİLLETVEKİLİ: İsrafil Kışla
CHP ARTVİN MİLLETVEKİLİ: Orhan Atalay


AYDIN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


CHP AYDIN MİLLETVEKİLLERİ: Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız, Mehmet Fatih Atay
AKP AYDIN MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Sadım Atay, Abdurrahman Öz
MHP AYDIN MİLLETVEKİLİ: Ali Uzunırmak


BALIKESİR 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP BALIKESİR MİLLETVEKİLLERİ: Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu
CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça
MHP BALIKESİR MİLLETVEKİLLERİ: İsmail Ok, Recep Çetin


BARTIN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP BARTIN MİLLETVEKİLİ: Yılmaz Tunç
CHP BARTIN MİLLETVEKİLİ: Muhammet Rıza Yalçınkaya


BATMAN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


HDP BATMAN MİLLETVEKİLLERİ: Ali Atalan, Saadet Becerikli, Ayşe Acar Başaran
AKP BATMAN MİLLETVEKİLİ: Ziver Özdemir


BAYBURT 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP BAYBURT MİLLETVEKİLİ: Naci Ağbal
MHP BAYBURT MİLLETVEKİLİ: Karabey Kadri Karaoğlu


BİLECİK 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP BİLECİK MİLLETVEKİLİ: Halil Erdemir
CHP BİLECİK MİLLETVEKİLİ: Yaşar Tüzün


BİNGÖL 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP BİNGÖL MİLLETVEKİLLERİ: Şebnem Koçakelçi, Enver Fehmioğlu
HDP BİNGÖL MİLLETVEKİLİ: Hişyar Özsoy


BİTLİS 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


HDP BİTLİS MİLLETVEKİLLERİ: Mizgin Irgat, Mahmut Celadet Gaydalı
AKP BİTLİS MİLLETVEKİLİ: Vedat Demiröz


BOLU 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP BOLU MİLLETVEKİLLERİ: Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü
CHP BOLU MİLLETVEKİLLERİ: Tanju Özcan


BURDUR 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP BURDUR MİLLETVEKİLİ: Reşat Petek
CHP BURDUR MİLLETVEKİLİ: Mehmet Göker
MHP BURDUR MİLLETVEKİLİ: Alparslan Ahmet Dursun


BURSA 25. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP BURSA MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Müezzinoğlu, Emine Yavuz Gözgeç, Cemalettin Kani Torun, Hüseyin Şahin, İsmet Su, Hakan Çavuşoğlu, Önder Matlı, Zekeriya Birkan, Bennur Karaburun
CHP BURSA MİLLETVEKİLLERİ: Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayıoğlu
MHP BURSA MİLLETVEKİLLERİ: İsmet Büyükataman, Kadir Koçdemir, Tevfik Topçu
HDP BURSA MİLLETVEKİLİ: Asiye Kolçak


ÇANAKKALE 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


CHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLLERİ: Muharrem Erkek, Bülent Öz
AKP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ: Bülent Turan
MHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ: İbrahim Kürşat Tuna


ÇANKIRI 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP ÇANKIRI MİLLETVEKİLLERİ: Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz


ÇORUM 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP ÇORUM MİLLETVEKİLLERİ: Salim Uslu, Cahit Bağcı, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Murt
CHP ÇORUM MİLLETVEKİLİ: Tufan Köse


DENİZLİ 25. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP DENİZLİ MİLLETVEKİLLERİ: Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar
CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLLERİ: Melike Basmacı, Kazım Arslan, Gülizar Biçer Karaca
MHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ: Emin Haluk Ayhan


DİYARBAKIR 25. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLLERİ: İdris Baluken, Nursel Aydoğan, Nimetullah Erdoğmuş, Feleknas Uca, Altan Tan, Çağlar Demirel, Ziya Pir, İmam Taşçıer, Sibel Yiğitalp, Edib Berk
AKP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ: Cevdet Yılmaz


DÜZCE 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP DÜZCE MİLLETVEKİLLERİ: Faruk Özlü, Fevai Arslan, Ayşe Keşir


EDİRNE 25. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


CHP EDİRNE MİLLETVEKİLLERİ: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan
AKP EDİRNE MİLLETVEKİLİ: Şemsettin Emir


ELAZIĞ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP ELAZIĞ MİLLETVEKİLLERİ: Şuay Alpay, Metin Bulut, Serpil Bulut
MHP ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ: Yavuz Temizer


ERZİNCAN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP ERZİNCAN MİLLETVEKİLİ: Talha Erol Durmaz
CHP ERZİNCAN MİLLETVEKİLİ: Erdoğan Özyalçın


ERZURUM 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP ERZURUM MİLLETVEKİLLERİ: Efkan Ala, Adnan Yılmaz, Zehra Taşkeneslioğlu, İbrahim Aydemir
MHP ERZURUM MİLLETVEKİLİ: Kamil Aydın
HDP ERZURUM MİLLETVEKİLİ: Seher Akçınar Bayar


ESKİŞEHİR 25. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLLERİ: Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel
AKP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLLERİ: Nabi Avcı, Salih Koca
MHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ: Ruhsar Demirel


GAZİANTEP 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP GAZİANTEP MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Şimşek, Abdülhamit Gül, Şamil Tayyar, Canan Candemir çelik, Abdullah Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan
MHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLLERİ: Ümit Özdağ, Ertuğrul Tolga Orhan
CHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Şeker, Mehmet Gökdağ
HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLLERİ: Celal Doğan, Mahmut Toğrul


GİRESUN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP GİRESUN MİLLETVEKİLLERİ: Turhan Alçelik, Adem Tatlı
CHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ: Bülent Yener Bektaşoğlu
MHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ: Orhan Erzurum


GÜMÜŞHANE 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLİ: Kemalettin Aydın
MHP GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLİ: Mustafa Canlı


HAKKARİ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


HDP HAKKARİ MİLLETVEKİLLERİ: Selma Irmak, Nihat Akdoğan, Abdullah Zeydan


HATAY 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP HATAY MİLLETVEKİLLERİ: Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Mehmet Alğan, Hacı Bayram Türkoğlu
CHP HATAY MİLLETVEKİLLERİ: Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem
MHP HATAY MİLLETVEKİLİ: Adnan Şefik Çirkin


IĞDIR 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


HDP IĞDIR MİLLETVEKİLİ: Mehmet Emin Adıyaman
MHP IĞDIR MİLLETVEKİLİ: İsa Yaşar Tezel


ISPARTA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP ISPARTA MİLLETVEKİLLERİ: Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel
MHP ISPARTA MİLLETVEKİLİ: Nuri Okutan
CHP ISPARTA MİLLETVEKİLİ: İrfan Bakır
İSTANBUL 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP İSTANBUL MİLLETVEKİLLERİ: İdris Güllüce, Mihrimah Belma Satır, Erol Kaya, Ahmet Berat Çonkar, Osman Can, Berat Albayrak, İsmet Uçma, Metin Külünk, Ravza Kavakcı Kan, Erkan Kandemir, Alev Dedegil, Mehmet Ali Pulcu, Hasan Sert, Hüseyin Yayman, Volkan Bozkır, Ayşe Nur Bahçekapılı, Ekrem Erdem, Aziz Babuşçu, Durmuş Alı Sarıkaya, Ethem Tolga, Şirin Ünal, Fatma Benli, Hüseyin Bürge, Sevim Savaşer, Haydar Ali Yıldız, Marka Eseyan, Mustafa Şentop, Özlem Zengin, Feyzullah Kıyıklık, Mehmet Muş, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Abdürrahim Boynukalın, Harun Karaca, Uğur Işılak, Mustafa Yeneroğlu, Mustafa Afşin Yazıcıoğlu, Mehmet Metiner, Halis Dalkılıç
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLLERİ: Şafak Pavey, Gamze Akkuy İlgezdi, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mahmut Tanal, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, İhsan Özkes, Onursal Adıgüzel, Ali Özcan, Selina Doğan, Aykut Erdoğdu, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Süleyman Sencer AYata, Gülay Yedekci Arslan, Kadri Enis Berberoğlu, Didem Engin, Bihlun tamaylıgil, İlhan Cihaner, Engin Altay, Ali Şeker, Erdoğan Toprak, Eren Erdem, Murat Özçelik, Zeynel Emre, Mehmet Bekaroğlu
MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLLERİ: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, Uygar Suphi Aktan, Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, Celal Adan, Murat Başesgioğlu, Meral Akşener, Atila Kaya, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem
HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLLERİ: Selahattin Demirtaş, Hüda Kaya, Erdal Ataş, Turgut Öker, Filiz Kerestecioğlu, Sezai Temelli, Pervin Buldan, Garo Paylan, Abdullah Levent Tüzel, Ali Kenanoğlu, Emine Beyza Üstün


İZMİR 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


CHP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ: Selin Sayek Böme, Musa Çam, Ahmet Tuncay Özkan, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Ali Yiğit, Zeynep Altıok, Kemal Kılıçdaroğlu, Zekeriya Temizel, Mustafa Ali Balbay, Aytun Çıray, Kamil Okyay Sındır, Ali Engin
AKP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ: Veysel Eroğlu, Fatma Seniha Nükhet Hotar, Cemil Şeboy, Hüseyin Kocabıyık, Mustafa İbrahim Turhan, Nesrim Ulema, Hamza Dağ
MHP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ: Oktay Vural, Aslan Savaşan, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Murat Koç
HDP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ: Ertuğrul Kürkçü, Müslüm Doğan


KAHRAMANMARAŞ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLLERİ: Mahir Ünal, Nursel Reyhanlıoğlu, Veysi Kaynak, Sevde Beyazıt Kaçar, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil
MHP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLLERİ: Fahrettin Oğuz Tor, Sefer Aycan


KARABÜK 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP KARABÜK MİLLETVEKİLİ: Osman Kahveci
MHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ: Durmuş Yalçın


KARAMAN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP KARAMAN MİLLETVEKİLLERİ: Recep Konuk, Recep Şeker


KARS 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


HDP KARS MİLLETVEKİLLERİ: Ayhan Bilgen, Şafak Özanli
AKP KARS MİLLETVEKİLİ: Mehmet Uçum


KASTAMONU 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP KASTAMONU MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Gökhan Gülşen, Metin Çelik
MHP KASTAMONU MİLLETVEKİLİ: Emin Çınar


KAYSERİ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP KAYSERİ MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Özhaseki, Ahmet DOğan, Yaşar Karayel, Kemal Tekden, Havva Talay Çalık
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLLERİ: Yusuf Halaçoğlu, Ali Kilci, Süleyman Korkmaz
CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ: Çetin Arık


KIRIKKALE 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP KIRIKKALE MİLLETVEKİLLERİ: Kağan Köksal, Ramazan Can
MHP KIRIKKALE MİLLETVEKİLİ: Seyih Ahmet Göçer


KIRKLARELİ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLLERİ: Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu
AKP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ: Hamdi Irmak


KIRŞEHİR 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ: Salih Çetinkaya
MHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ: Cemil Yıldırım Türk


KİLİS 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:


AKP KİLİS MİLLETVEKİLİ: Reşit Polat
MHP KİLİS MİLLETVEKİLİ: Mustafa Yün

 
8 Haziran 2015 Pazartesi 16:13 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Kazım DEMİR
 
Türker Ertürk
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Mehmet Polat
 
Mustafa Önsel
 
Nihat Genç
 
Attila Aşut
 
Arslan Bulut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1816 - Varşova Üniversitesi kuruldu.
1863 - Abraham Lincoln, Gettysburg Muharebesi'nin kazanılmasından sonra Gettysburg Konuşma'sını yaptı.
1881 - Ukrayna'da Odessa'nın güneybatısındaki Großliebenthal köyüne meteor düştü.
1900 - İngiltere'de, seçme ve seçilme hakkı isteyen 119 kadın, Avam Kamarası'na zorla girmekten tutuklandı.
1926 - Troçki ve Zinovyev, Sovyetler Birliği politbüro'dan kovuldu.
1938 - Atatürk'ün naaşı, İstanbul'dan Ankara'ya, hazin bir törenle yola çıkarıldı.
1941 - İngiltere Kuzey Afrika'da Alman ve İtalyanlara karşı saldırıya geçti.
1942 - Beslenme, giyecek ve yakacak için "Harp Ekonomisi Bürosu" kuruldu.
1943 - III. Tarih kongresi toplandı.
1946 - Afganistan, İzlanda ve İsveç, Birleşmiş Milletler'e üye oldu.
1949 - İstanbul radyosu normal yayınına başladı.
1954 - Sammy Davis, Jr., San Bernardino-Kaliforniya'da geçirdiği bir trafik kazasında sol gözünü kaybetti.
1960 - Af çıktı. Aftan 15 bin tutuklu ve hükümlü yararlandı.
1967 - TBMM, hükümete ülke dışına asker gönderme yetkisi verdi. Donanma alarma geçirildi, Ankara'daki 28. Tümen İskenderun'a hareket etti.
1977 - Portekiz havayollarına ait bir Boeing 727, Madeira adalarında düştü: 130 kişi öldü.
1977 - Mısır devlet başkanı Enver Sedat, İsrail'i ziyaret eden ilk Arap lider oldu.
1978 - Jim Jones'un lideri olduğu Peoples Temple adlı bir tarikatın üyeleri topluca intihar ettiler. 276'sı çocuk 914 kişinin cesedi, Guyana'nın Jonestown kentinde bulundu.
1979 - Eski milletvekillerinden Ortadoğu gazetesi yazarı İlhan Darendelioğlu, İstanbul'da uğradığı silahlı saldırıda öldü.
1984 - BM görevlisi Enver Ergun, Viyana'da Ermeni saldırganlarca öldürüldü.
1985 - ABD başkanı Ronald Reagan ile Sovyetler Birliği devlet başkanı Mikhail Gorbaçov, Cenova'da ilk kez buluştu.
1988 - Pakistan'da Benazir Butto başbakan seçildi.
1989 - derin uğur osma'nın Sevgilisi Gülsüm Sarıyıldız doğdu
1991 - Süleyman Demirel başkanlığındaki Doğru Yol Partisi ve Erdal İnönü başkanlığındaki Sosyal Demokrat Halkçı Parti koalisyonu ile 49. hükümet kuruldu. Erdal İnönü Başbakan Yardımcısı oldu.
1992 - İstanbul'da polis otosuna açılan ateşte 4 polis memuru şehit edildi. Saldırıyı Dev-Sol üstlendi. Polislerin cenaze töreninde "Kahrolsun İnsan Hakları" sloganı atıldı.
1994 - Halil Mutlu Dünya Halter Şampiyonası'nda 7 dünya rekoru kırarak, 3 altın madalya kazandı. Naim Süleymanoğlu 64 kiloda 5 dünya rekoru kırarak, 3 altın madalya, Fedai Güler de 70 kiloda iki dünya rekoru kırarak 2 altın madalya elde etti.
1997 - Des Moines-Iowa'da, Bobbi McCaughey yediz doğurdu. Bu, tüm bebeklerin canlı doğduğu birinci yediz vakası.
1999 - İstanbul'daki AGİT Zirvesi'nin son günü, Avrupa Konvansiyonel Kuvvetler Antlaşması'nın (AKKA) yeni koşullara uyarlanmış şekli, tarafların liderlerince imzalandı.
2005 - Hadisa katliamı
 
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
12
8
2
2
26
2
Başakşehir
12
8
2
2
26
3
Beşiktaş
12
6
4
2
22
4
Kayserispor
11
5
4
2
19
5
Sivasspor
11
6
1
4
19
6
Bursaspor
12
5
3
4
18
7
Göztepe
12
5
3
4
18
8
Akhisarspor
12
5
3
4
18
9
Fenerbahçe
11
4
5
2
17
10
Aytemiz Alanyaspor
11
4
2
5
14
11
Malatyaspor
11
4
2
5
14
12
Trabzonspor
11
3
4
4
13
13
Antalyaspor
12
3
4
5
13
14
Kasımpaşa
11
3
3
5
12
15
Konyaspor
12
3
2
7
11
16
Karabükspor
11
2
2
7
8
17
Osmanlıspor
11
2
2
7
8
18
Gençlerbirliği
11
2
2
7
8
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
16.11.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu121424303145
 
On Numara
13.11.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu10121315202532414344454653565759626465676874
 
Sayısal Loto
18.11.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu011113182649
 
Şans Topu
15.11.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu030508233211
 
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:20
  • Güneş07:05
  • Öğlen12:18
  • İkindi14:51
  • Akşam17:09
  • Yatsı18:42
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık