Türkiye’nin onurunu ‘mahvettiniz’!

Ana Sayfa » Siyaset » İşte AKP'nin Ankara adayları

İşte AKP'nin Ankara adayları

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Cumhur İttifakı'nın 25 adayının 3'ünün MHP'den olduğunu söyledi.

 
1 Ocak 2019 Salı 15:28 
Yorum YapYazdır
 
 
İşte AKP'nin Ankara adayları

AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkanları tanıtım toplantısı bugün Ankara Arena Spor Salonu'nda yapıldı. Tanıtım toplantısı öncesi salonun önünde bekleyen yurttaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 25 adayın 3 'ünün Cumhur İttifakı gereği MHP'den olduğunu söyledi.

ERDOĞAN: KALE İÇERİDEN FETHEDİLİR

Erdoğan, dışarıda bekleyen kalabalığa özetle şunları söyledi: Ankara'da 25 belediye başkan adayımız Cumhur İttifakı gereği MHP'den. Biz başkentimize yakışır bir belediye başkan adayı belirledik. Herhangi biri değil, 5 dönem Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ni yönetmiş biri. Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı... Kadınlara seslenmek istiyorum. Biliyorsunuz kale içeriden fethedilir. Siz kararlı oldukça bu kale düşer.

ÖZHASEKİ: ANKARA'YI ŞEHİRCİLİĞİN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ

Toplantıda konuşan AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Ankara'yı şehirciliğin her alanında başkent yapacaklarını kaydetti. Özhaseki, yaklaşık 2 aydır 30 kişilik ekiple çalıştığını belirterek, "Şehir plancıları, mimarlar, mühendisler, kültür ve sanat insanları ve sosyal bilimcilerden oluşan bu ekiple, Ankara'da yaşayan hemşehrilerimiz bizlerden ne istiyor, ne tür hizmetler bekliyor bunları araştırdık. Şehrin akil insanlarıyla konuştuk, üniversitelerdeki hocalarımızla istişare ettik, mahallelerdeki vatandaşlarımızla görüştük. Tek tek her konuyu tespit ettik, notlarını tuttuk. Ankara'nın geleceğini herkesle birlikte değerlendirdik" dedi.

Özhaseki, 11 ana başlık altında oluşturdukları projeleri gelecek Perşembe açıklayacaklarını belirterek, "Ulaşımdan park ve yeşil alanlara, gençlik hizmetlerinden kadın ve aileye yönelik çalışmalara kadar Ankara'da yaşayan herkes için, yaşam kalitesini artırmaya yönelik projeler hazırladık. Herkesin beklediği, 'Keşke şu hizmetler de Ankara'da yapılsa' denilen ne varsa bu hizmetleri ancak biz yaparız. Tüm hizmet hayatım boyunca elde ettiğim bilgim, tecrübem ve birikimim ile Ankara için seferber olacağız. Ankara için yüreğimizde aşk var, şevk var, gayret var" diye konuştu.


Toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Ankara'nın hizmetin en iyisine layık olduğunu söyleyerek, "Biz Ankara'yı çok sevdik. O da bizi sevdi. Onun için 16 yıldır bizi bırakmadı, bırakmıyor ve bırakmayacak. Bu sevda ile Ankara için en iyisini, en güzelini yapmaya çalışıyoruz. 31 Mart seçimleri için en ideal isimlerle milletimizin karşısına çıkmanın gayreti içindeyiz" dedi.

"MİLLETİN GÖNLÜNDE YERİ OLMAYAN LİSTEDE OLAMAZ"

Milletin gönlünde yeri olmayan kimsenin AKP listelerine girebilmesinin mümkün olmadığını ifade eden Erdoğan, "Halkın hizmetinde olmayan, ulaşılamayan hiçbir ismin AK Parti'de milletvekili, belediye başkanı, teşkilat yöneticisi olması mümkün değildir. Bizi diğer partilerden ayıran en önemli özellik budur. Milletimizle aramızdaki bu güçlü bağ koptuğu gün bizim de misyonumuzun bittiği gündür. Bu bağın ilk günkü gibi sağlam olduğunu biliyoruz." diye konuştu.

"BAY KEMAL BİLMEZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 yılda eğitim, sağlık, adalet, emniyet alanında yaptıklarının sürekli anımsatılması gerektiğini vurgulayarak, "Zaman zaman kendi arkadaşlarımızın bile bu konuları unuttuğunu görüyorum. Her fırsatta milletimize bu konuları anlatmanızı diliyorum. Bakın bunu Bay Kemal bilmez. Bay Kemal ne diyor? 'Yurt yok' diyor, 'öğrencilerin kalacağı.' Türkiye'de ne kadar yurt ne kadar yatak kapasitesi var; haberi yok. Çünkü kılavuzu karga, sıkıntı burada" dedi.

"TERÖR ÖRGÜTLERİNİN BAŞINI EZDİK, EZİYORUZ"

Terör örgütleriyle mücadelenin önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Güvenliğimiz önceliklerimizin başında geliyor. Türkiye terör örgütleriyle, çetelerle mücadelede tarihinin en başarılı neticesini bizim dönemimizde almıştır, almaya da devam ediyor. Terör örgütlerine sınırlarımız dahilinde ve haricinde vurulan darbeler, milletimiz bu noktada huzur içinde yaşıyor. PKK, PYD, DEAŞ ve FETÖ karanlık güçlerin beslediği, büyüttüğü ne kadar örgüt varsa hepsinin başını ezdik, eziyoruz. Organize suç örgütlerine göz açtırmıyoruz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara için yapılacakları anlatırken Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'ya, "Sayın Tuna; Özhaseki göreve başlamadan senin birkaç tanesini bitirmen lazım" diye seslendi.

"BAY KEMAL SSK GENEL MÜDÜRÜ İKEN BUNLAR VAR MIYDI?"

En büyük reformları gerçekleştirdikleri alanların başında sağlığın geldiğini belirten Erdoğan, "Ülkemizde Genel Sağlık Sigortası şemsiyesinin dışında kalan kimse yoktur. Bay Kemal SSK Genel Müdürü iken bunlar var mıydı? Bunları yapamadın. Savaş Ay seni çok iyi anlattı. Ve o dönemde sefalet vardı hastanelerimizde. Ama şimdi hamdolsun hastanelerimiz modern, ileri teknoloji ile donatılmış vaziyette. Yakında Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'ni de hizmete açıyoruz. Adalet sistemimiz geçmişte en çok zarar gören kurumların başında geliyordu. En iyi yargı hizmetini verebilmek için pek çok reformu hayata geçirdik" dedi.

"EN BÜYÜK ENGELİ ANA MUHALEFET PARTİSİNDEN GÖRDÜK"

Reformları hayata geçirirken en çok engeli CHP'den gördüklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"En çok engeli ana muhalefet partisinden gördük. Rahmetli Özal, CHP'nin şifrelerini en iyi çözen devlet adamlarından biridir. Bay Kemal yanına terör örgütü paçavrasını almak suretiyle Avrupa Parlamentosu'nda resim çektiriyor, Alman dergisine röportaj veriyor. 'Sermayenin hiç bir güvencesi yok' diye demeç veriyor İngiliz haber ajansına. 'Türkiye demokrasiden uzaklaşıyor' iftirasını atabiliyor. Şimdi de tutmuş bizim meşruiyetimizi sorguluyor. Önce sen partinin içindeki meşruiyetini sorgula Bay Kemal. Senin kendi genel başkan yardımcıların bile sana dümdüz çakıyor. Nasıl çaktığını görüyoruz. Önce kendi oturduğun koltuktaki meşruiyetini sorgula. Dünyanın neresinde 9 seçim üst üste kaybedip hâlâ koltuğuna yapışan ana muhalefet lideri var? Meşru değilsin. Bir an önce git de CHP tabanı rahatlasın. Milletimiz, ülkenin yönetimini inanıyorum ki hiçbir zaman sana teslim etmeyecektir. Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmaya bile cesaret edemeyen birisinden bırakınız ülkeye, kendi partisine bile hayır gelmez. Nitekim gelmiyor."

"BİZ HAKTAN YANAYIZ"

Kılıçdaroğlu'nun 'taraflı cumhurbaşkanı' eleştirilerine cevap veren Erdoğan, "Keşke kendisi Türkiye'nin menfaati söz konusu olduğunda tarafsız kalmayı becerebilse. Ankara'dan ilan ediyorum; Türkiye'nin, Türk milletinin, kalbi bizimle birlikte atan dostlarımızın hakları, hukukları, gelecekleri söz konusu olduğunda bizim tarafımız bellidir. Biz milletimizden, mazlumdan, hepsinden öte haktan yanayız. Kılıçdaroğlu'nun kimden, nereden yana olduğunu milletimiz gayet iyi biliyor. Olsa olsa terör örgütlerinin beslemelerinden yana. Ankara, 31 Mart'ta bir kez daha haktan ve milletten yana olanlarla birlikte yol yürümeye hazır mısınız? Ülkesini yabancılara şikayet edenlere karşı ülkesine ve milletene destek verenlere hazır mısın? İstismar siyaseti yapanlara karşı hizmet siyaseti yapmaya var mısınız?" dedi.

[Haber görseli]

ANKARA ADAYLARINI AÇIKLADI

3 İLÇEDE MHP ADAYI

Konuşmasının ardından adayları tanıtan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Etimesgut'ta 'Cumhur İttifakı' kapsamında MHP adayı ve mevcut Belediye Başkanı Enver Demirel'i, Gölbaşı'nda MHP adayı Ramazan Şimşek'i, Polatlı'da da MHP adayı ve mevcut Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı desteklediklerini açıkladı.

22 İLÇEDEN 2'SİNDE KADIN ADAY

Akyurt'ta Hilal Ayık, Çankaya'da da Amber Türkmen'i aday gösterdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı diğer 20 ilçe adayı şöyle:
Keçiören: Turgut Altınok
Altındağ: Asım Balcı
Ayaş: Burhan Demirbaş
Balâ: Ahmet Buran
Beypazarı: Tuncer Kaplan
Çamlıdere: Hazım Caner Can
Çubuk: Baki Demirbaş
Elmadağ: Gökhan Küçükçelebi
Evren: Hüsamettin Ünsal
Güdül: Muzaffer Yalçın
Haymana: Özdemir Turgut
Kahramankazan: Serhat Oğuz
Kalecik: Duhan Kalkan
Kızılcahamam: Süleyman Acar
Mamak: Murat Köse
Nallıhan: İsmail Öntaş
Pursaklar: Ayhan Yılmaz
Sincan: Murat Ercan
Şereflikoçhisar: Melih Memiş Çelik
Yenimahalle: Veysel Tiryaki

 
1 Ocak 2019 Salı 15:28 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Attila Aşut
 
Mustafa Önsel
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Türker Ertürk
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Mehmet Polat
 
Kazım DEMİR
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Arslan Bulut
 
Muhammet İKİNCİ
 
Ahmet Özer
 
Abdulkadir TİRYAKİOĞLU
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1522 - Rodos'un Osmanlı donanmasınca fethi.
1774 - Osmanlı Padişahı III. Mustafa öldü. I. Abdülhamit tahta çıktı.
1793 - Vatana ihanetten suçlu bulunan Fransa kralı XVI. Louis, giyotinle idam edildi.
1899 - Opel ilk otomobilini üretti.
1908 - New York belediyesinin aldığı bir kararla kadınların toplum içinde sigara içmeleri yasaklandı.
1911 - İlk Monte Carlo Rallisi başladı.
1921 - İtalyan Komünist Partisi kuruldu.
1924 - Vladimir İlyiç Lenin öldü.
1925 - Arnavutluk Cumhuriyeti ilan edildi.
1941 - II. Dünya Savaşı: Avustralya ve Birleşik Krallık birlikleri Tobruk-Libya'ya saldırı başlattı.
1942 - II. Dünya Savaşı: Kuzey Afrika cephesinde Rommel'in Sirenayka taarruzu.
1942 - Askerlik süresi üç yıla çıkarıldı.
1943 - Varlık Vergisi ödemesinin son günüydü. Vergisini ödemeyen mükelleflerin ev ve işyerlerindeki malları haczedildi, daha sonra da icra yoluyla satış yöntemiyle vergileri tahsil edildi.
1946 - Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumu kuruldu.
1951 - Kore'den ilk hasta ve yaralı kafilesi, Ankara'ya geldi.
1952 - Milli Savunma Bakanlığı, Kore'de 34 subay, 46 astsubay ve 1252 erin şehit olduğunu açıkladı.
1952 - Eski Ordu milletvekili, mizah dergisi Akbaba'nın sahibi Yusuf Ziya Ortaç Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa etti.
1954 - İlk nükleer denizaltı Nautilus, Connecticut'ta denize indirildi.
1958 - Lefkoşa'da taksim lehine gösteri yapan Kıbrıslı Türk gençlerine İngiliz askerleri müdahale etti; bir genç ağır yaralandı, altı kişi tutuklandı.
1959 - Ulus gazetesi yazı işleri müdürü Ülkü Arman ve Yakup Kadri Karaosmanoğlu birer yıl hapse mahkum oldu; gazete bir ay süreyle kapatıldı. Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun "Nalıncı Keseri" başlıklı yazısı dava konusu olmuştu.
1961 - Saraçhane Tiyatrosu açıldı. İlk olarak Cevat Fehmi Başkut'un Hacıyatmaz oyunu sahnelendi.
1963 - 21-25 Ocak'da şiddetli soğuklar ülkenin her yanını etkiledi. Elektrikler, sular kesildi, trenler yollarda kaldı; Uludağ'da kar kalınlığı 25 metre.
1967 - Türkiye Milli Talebe Federasyonu'nun beş yöneticisi günü tutuklandı. Sencer Güneşsoy, Baykan Kalaba, Naci Özdemir, Hüsnü Temiz, Kâzım Musa bir gün önce polis tarafından mühürlenen federasyon binasına girmek istemişlerdi.
1967 - Uluslararası Las Vegas Maratonu'nda İsmail Akçay ikinci oldu. İsmail Akçay'ın derecesi 2 saat, 23 dakika, 3 saniyeydi.
1970 - Jumbo-Jet Boeing 747 ticari seferlerine başladı.
1972 - Cidde'ye yaptığı Hac seferinden dönen Marmara adlı THY uçağı 5 kişilik mürettebatıyla düştü. Hostes Hülya Maviler yanarak öldü, diğerleri yaralı olarak kurtarıldı.
1976 - Concorde, Londra-Bahreyn ve Paris-Rio de Janeiro hatlarında ticari uçuşlarına başladı.
1977 - Amerika Birleşik Devletleri başkanı Jimmy Carter, Vietnam savaşı sırasındaki asker kaçaklarının hemen hepsini affetti.
1981 - 444 gündür Tahran'da rehin tutulan Amerikalılar serbest bırakıldı.
1981 - Ankara Cumhuriyet Savcı Yardımcısı Doğan Öz'ü öldürmekten sanık sağ eylemci İbrahim Çiftçi, Ankara Sıkıyönetim Mahkemesi'nce üçüncü kez ölüm cezasına çarptırıldı.
1983 - Eski İstanbul Belediye Başkanı Ahmet İsvan tahliye edildi. İsvan, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) davasında yargılanmaktaydı.
1985 - 1983'ten beri süren Yazarlar Sendikası davasında sanıklar beraat etti.
1990 - Adnan Oktar ve müridi oldukları öne sürülen 66 erkek ve 68 kadın gözaltına alındı.
1992 - İstanbul'da evlerde doğal gaz kullanılmaya başladı.
1996 - Özgürlük Ve Dayanışma Partisi kuruldu.
1996 - Filistin'de ilk kez devlet başkanlığı seçimleri yapıldı. Yaser Arafat devlet başkanı seçildi.
1997 - Atatürkçü Düşünce Derneği, Başbakan Necmettin Erbakan hakkında konutta verdiği yemek daveti nedeniyle suç duyurusunda bulundu.
1999 - Amerikan tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu: sahil güvenlik kuvvetlerinin durdurduğu bir gemide 4.300 kg kokain ele geçirildi.
2005 - İzmit İşletmesinin kapatılmasını protesto için fabrikaya kapanan SEKA işçileri, Kurban Bayramı'nı fabrikada geçirdi.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
18
11
5
2
38
2
Galatasaray
18
9
5
4
32
3
Malatyaspor
18
9
5
4
32
4
Kasımpaşa
17
9
2
6
29
5
Trabzonspor
18
8
5
5
29
6
Beşiktaş
18
8
5
5
29
7
Konyaspor
18
7
7
4
28
8
Antalyaspor
18
8
4
6
28
9
Sivasspor
18
6
6
6
24
10
Göztepe
18
7
1
10
22
11
Bursaspor
17
4
9
4
21
12
Alanyaspor
18
6
3
9
21
13
Kayserispor
18
5
5
8
20
14
Ankaragücü
18
6
2
10
20
15
Akhisar Bld.Spor
18
4
5
9
17
16
Erzurum BB
18
3
7
8
16
17
Fenerbahçe
17
3
7
7
16
18
Çaykur Rizespor
17
1
9
7
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
17.01.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu010238404252
 
On Numara
14.01.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu04050711161719232526303440414346657072767879
 
Sayısal Loto
19.01.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu082024252837
 
Şans Topu
16.01.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu091218202301
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:48
  • Güneş07:34
  • Öğlen12:44
  • İkindi15:15
  • Akşam17:32
  • Yatsı19:06
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık