SEÇMEN ADRESİNİ SORGULAMAK İÇİN TIKLA

Ana Sayfa » Siyaset » İŞTE 81 İLİN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ

İŞTE 81 İLİN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ

1 Kasım Genel Seçimleri'nde kesin olmayan sonuçlara göre milletvekili listeleri de belli oldu.

 
2 Kasım 2015 Pazartesi 13:13 
Yorum YapYazdır
 
 
İŞTE 81 İLİN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ

ADANA(14)
AK Parti: 1. Ömer Çelik 2. Necdet Ünüvar 3. Fatma Güldemet Sarı 4. Talip Küçükcan 5. Mehmet Şükrü Erdinç 6. Tamer Dağlı
CHP: 1. Elif Doğan Türkmen 2. Zülfikar İnönü Tümer 3. İbrahim Özdiş 4. Aydın Uslupehlivan
MHP: 1. Mevlüt Karakaya 2. Muharrem Varlı 3. Seyfettin Yılmaz
HDP: 1. Meral Danış Beştaş

ADIYAMAN(5)
AK Parti: 1. Ahmet Aydın 2. Adnan Boynukara 3. İbrahim Halil Fırat 4. Salih Fırat
HDP: 1. Behçet Yıldırım


AFYON(5)
AK Parti: 1. Veysel Eroğlu 2. Ali Özkaya 3. Hatice Dudu Özkal
CHP: 1. Burcu Köksal
MHP: 1. Mehmet Parsak


AĞRI(4)
AK Parti: 1. Cesim Gökçe
HDP: 1. Leyla Zana 2. Berdan Öztürk 3. Dirayet Taşdemir


AKSARAY(3)

AK Parti: 1. İlknur İnceöz 2. Cengiz Aydoğdu 3. Mustafa Serdengeçti


AMASYA(3)
AK Parti: 1. Mehmet Naci Bostancı 2. Haluk İpek
CHP: 1. Mustafa Tuncer


ANKARA-1(18)
AK Parti: 1. Ali Babacan 2. Yalçın Akdoğan 3. Ahmet Gündoğdu 4. Ali İhsan Arslan 5. Jülide Sarıeroğlu 6. Murat Alparslan 7. Ertan Aydın 8. Fatih Şahin
CHP: 1. Ayşe Gülsün Bilgehan 2. Necati Yılmaz 3. Tekin Bingöl 4. Aylin Nazlıaka 5. Levent Gök 6. Ali Haydar Hakverdi 7. Bülent Kuşoğlu
MHP: 1. Zühal Topcu 2. Erkan Haberal
HDP: 1. Sırrı Süreyya Önder


ANKARA-2(14)
AK Parti: 1. Cemil Çiçek 2. Yıldırım Tuğrul Türkeş 3. Emrullah İşler 4. Ahmet İyimaya 5. Lütfiye Selva Çam 6. Vedat Bilgin 7. Aydın Ünal 8. Nevzat Ceylan
CHP: 1. Şenal Sarıhan 2. Murat Emir 3. Ahmet Haluk Koç 4. Nihat Yeşil
MHP: 1. Şefkat Çetin 2. Mustafa Mit


ANTALYA(14)
AK Parti: 1. Mevlüt Çavuşoğlu 2. Mustafa Köse 3. Hüseyin Samani 4. Gökcen Özdoğan Enç 5. Sena Nur Çelik 6. İbrahim Aydın 7. Atay Uslu
CHP: 1. Niyazi Nefi Kara 2. Deniz Baykal 3. Çetin Osman Budak 4. Mustafa Akaydın 5. Devrim Kök
MHP: 1. Mehmet Günal 2. Ahmet Selim Yurdakul


ARDAHAN(2)
AK Parti: 1. Orhan Atalay
CHP: 1. Öztürk Yılmaz


ARTVİN(2)
AK Parti: 1. İsrafil Kışla
CHP: 1. Uğur Bayraktutan


AYDIN(7)
AK Parti: 1. Mehmet Erdem 2. Abdurrahman Öz 3. Mustafa Savaş
CHP: 1. Bülent Tezcan 2. Metin Lütfi Baydar 3. Hüseyin Yıldız
MHP: 1. Deniz Depboylu


BALIKESİR(8)
AK Parti: 1. Mahmut Poyrazlı 2. Sema Kırcı 3. Ali Aydınlıoğlu 4. Kasım Bostan
CHP: 1. Mehmet Tüm 2. Ahmet Akın 3. Namık Havutça
MHP: 1. İsmail Ok


BARTIN(2)
AK Parti: 1. Yılmaz Tunç
CHP: 1. Muhammet Rıza Yalçınkaya


BATMAN(4)
AK Parti: 1. Ataullah Hamidi
HDP: 1. Ayşe Acar Başaran 2. Mehmet Ali Aslan 3. Saadet Becerekli


BAYBURT(2)
AK Parti: 1. Naci Ağbal 2. Şahap Kavcıoğlu


BİLECİK(2)
AK Parti: 1. Halil Eldemir
CHP: 1. Yaşar Tüzün


BİNGÖL(3)
AK Parti: 1. Cevdet Yılmaz 2. Enver Fehmioğlu
HDP: 1. Hişyar Özsoy


BİTLİS(3)
AK Parti: 1. Vedat Demiröz
HDP: 1. Mizgin Irgat 2. Mahmut Celadet Gaydalı


BOLU(3)
AK Parti: 1. Ali Ercoşkun 2. Fehmi Küpçü
CHP: 1. Tanju Özcan


BURDUR(3)
AK Parti: 1. Bayram Özçelik 2. Reşat Petek
CHP: 1. Mehmet Göker


BURSA(18)
AK Parti: 1. Mehmet Müezzinoğlu 2. Efkan Ala 3. Emine Yavuz Gözgeç 4. Cemalettin Kani Torun 5. Hüseyin Şahin 6. İsmail Aydın 7. Zekeriya Birkan 8. Hakan Çavuşoğlu 9. Bennur Karaburun 10. Muhammet Müfit Aydın 11. Osman Mesten
CHP: 1. Lale Karabıyık 2. Ceyhun İrgil 3. Orhan Sarıbal 4. Erkan Aydın 5. Nurhayat Altaca Kayışoğlu
MHP: 1. İsmet Büyükataman 2. Kadir Koçdemir


ÇANAKKALE(4)
AK Parti: 1. Bülent Turan 2. Ayhan Gider
CHP: 1. Muharrem Erkek 2. Bülent Öz


ÇANKIRI(2)
AK Parti: 1. Muhammet Emin Akbaşoğlu 2. Hüseyin Filiz


ÇORUM(4)
AK Parti: 1. Salim Uslu 2. Ahmet Sami Ceylan 3. Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt
CHP: 1. Tufan Köse


DENİZLİ(7)
AK Parti: 1. Nihat Zeybekci 2. Sema Ramazanoğlu 3. Şahin Tin
CHP: 1. Melike Basmacı 2. Kazım Arslan 3. Gülizar Biçer Karaca
MHP: 1. Emin Haluk Ayhan


DİYARBAKIR(11)
AK Parti: 1. Mehmet Galip Ensarioğlu 2. Ebubekir Bal
HDP: 1. İdris Baluken 2. Nursel Aydoğan 3. Nimetullah Erdoğmuş 4. Feleknas Uca 5. Altan Tan 6. Çağlar Demirel 7. Ziya Pir 8. İmam Taşçıer 9. Sibel Yiğitalp


DÜZCE(3)
AK Parti: 1. Faruk Özlü 2. Fevai Arslan 3. Ayşe Keşir


EDİRNE(3)
AK Parti: 1. Rafet Sezen
CHP: 1. Okan Gaytancıoğlu 2. Erdin Bircan


ELAZIĞ(4)
AK Parti: 1. Tahir Öztürk 2. Metin Bulut 3. Ömer Serdar 4. Ejder Açıkkapı


ERZİNCAN(2)
AK Parti: 1. Sebahattin Karakelle 2. Serkan Bayram


ERZURUM(6)
AK Parti: 1. Recep Akdağ 2. Mustafa Ilıcalı 3. Zehra Taşkesenlioğlu 4. İbrahim Aydemir 5. Orhan Deligöz
MHP: 1. Kamil Aydın


ESKİŞEHİR(6)
AK Parti: 1. Nabi Avcı 2. Harun Karacan 3. Emine Nur Günay
CHP: 1. Gaye Usluer 2. Utku Çakırözer 3. Cemal Okan Yüksel


GAZİANTEP(12)
AK Parti: 1. Mehmet Şimşek 2. Abdulhamit Gül 3. Ahmet Uzer 4. Şamil Tayyar 5. Canan Candemir Çelik 6. Abdullah Nejat Koçer 7. Abdulkadir Yüksel 8. Mehmet Erdoğan
CHP: 1. Akif Ekici 2. Mehmet Gökdağ
MHP: 1. Ümit Özdağ
HDP: 1. Mahmut Toğrul


GİRESUN(4)
AK Parti: 1. Nurettin Canikli 2. Cemal Öztürk 3. Sabri Öztürk
CHP: 1. Bülent Yener Bektaşoğlu


GÜMÜŞHANE(2)
AK Parti: 1. Hacı Osman Akgül 2. Cihan Pektaş


HAKKARİ(3)
HDP: 1. Selma Irmak 2. Nihat Akdoğan 3. Abdullah Zeydan


HATAY(10)
AK Parti: 1. Adem Yeşildal 2. Orhan Karasayar 3. Mehmet Öntürk 4. Fevzi Şanverdi 5. Hacı Bayram Türkoğlu
CHP: 1. Hilmi Yarayıcı 2. Mevlüt Dudu 3. Serkan Topal 4. Birol Ertem
MHP: 1. Mehmet Necmettin Ahrazoğlu


IĞDIR(2)
AK Parti: 1. Nurettin Aras
HDP: 1. Mehmet Emin Adıyaman


ISPARTA(4)
AK Parti: 1. Süreyya Sadi Bilgiç 2. Sait Yüce
CHP: 1. İrfan Bakır
MHP: 1. Nuri Okutan


İSTANBUL-1(31)
AK Parti: 1. İsmail Kahraman 2. Mustafa Ataş 3. Mihrimah Belma Satır 4. Erol Kaya 5. Ahmet Berat Çonkar 6. Berat Albayrak 7. İsmet Uçma 8. Metin Külünk 9. Ravza Kavakcı Kan 10. Azmi Ekinci 11. Osman Boyraz 12. Hasan Turan 13. Hasan Sert 14. Mehmet Ali Pulcu 15. Hurşit Yıldırım 16. Hulusi Şentürk
CHP: 1. Şafak Pavey 2. Gamze Akkuş İlgezdi 3. Gürsel Tekin 4. Barış Yarkadaş 5. Mehmet Akif Hamzaçebi 6. Mahmut Tanal 7. İlhan Kesici 8. Oğuz Kaan Salıcı 9. Onursal Adıgüzel 10. Ali Özcan 11. Yakup Akkaya
MHP: 1. Edip Semih Yalçın 2. İzzet Ulvi Yönter
HDP: 1. Selahattin Demirtaş 2. Hüda Kaya


İSTANBUL-2(26)
AK Parti: 1. Hayati Yazıcı 2. Volkan Bozkır 3. Burhan Kuzu 4. Ayşe Nur Bahçekapılı 5. Fatma Betül Sayan Kaya 6. Ekrem Erdem 7. Aziz Babuşcu 8. Durmuş Ali Sarıkaya 9. Şirin Ünal 10. Fatma Benli 11. Hüseyin Bürge 12. Haydar Ali Yıldız 13. Ahmet Hamdi Çamlı 14. Markar Eseyan
CHP: 1. Selina Doğan 2. Aykut Erdoğdu 3. Mustafa Sezgin Tanrıkulu 4. Dursun Çiçek 5. Süleyman Sencer Ayata 6. Gülay Yedekci 7. Kadri Enis Berberoğlu 8. Didem Engin
MHP: 1. Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu 2. Celal Adan
HDP: 1. Celal Doğan 2. Filiz Kerestecioğlu


İSTANBUL-3(31)
AK Parti: 1. Mehmet Mehdi Eker 2. Mustafa Şentop 3. Mehmet Doğan Kubat 4. Serap Yaşar 5. Feyzullah Kıyıklık 6. Mehmet Muş 7. Nureddin Nebati 8. Mehmet Metiner 9. Harun Karaca 10. Tülay Kaynarca 11. Mustafa Yeneroğlu 12. Erkan Kandemir 13. Halis Dalkılıç 14. Mürteza Zengin 15. Yıldız Seferinoğlu 16. Abdullah Başcı
CHP: 1. Bihlun Tamaylıgil 2. İlhan Cihaner 3. Engin Altay 4. Ali Şeker 5. Erdoğan Toprak 6. Eren Erdem 7. Mehmet Bekaroğlu 8. Zeynel Emre 9. Sibel Özdemir
MHP: 1. Atila Kaya 2. İsmail Faruk Aksu 3. Arzu Erdem
HDP: 1. Pervin Buldan 2. Garo Paylan 3. Erdal Ataş


İZMİR-1(13)
AK Parti: 1. Binali Yıldırım 2. Mahmut Atilla Kaya 3. Hüseyin Kocabıyık 4. Necip Kalkan
CHP: 1. Selin Sayek Böke 2. Musa Çam 3. Ahmet Tuncay Özkan 4. Tacettin Bayır 5. Özcan Purçu 6. Ali Yiğit 7. Murat Bakan
MHP: 1. Oktay Vural
HDP: 1. Ertuğrul Kürkcü


İZMİR-2(13)
AK Parti: 1. Fatma Seniha Nükhet Hotar 2. İbrahim Mustafa Turhan 3. Hamza Dağ 4. Kerem Ali Sürekli
CHP: 1. Zeynep Altıok 2. Kemal Kılıçdaroğlu 3. Zekeriya Temizel 4. Mustafa Ali Balbay 5. Aytun Çıray 6. Atila Sertel 7. Kamil Okyay Sındır
MHP: 1. Ahmet Kenan Tanrıkulu
HDP: 1. Müslüm Doğan


KAHRAMANMARAŞ(8)
AK Parti: 1. Mahir Ünal 2. Veysi Kaynak 3. Nursel Reyhanlıoğlu 4. Celalettin Güvenç 5. Mehmet Uğur Dilipak 6. Mehmet İlker Çitil 7. İmran Kılıç
MHP: 1. Fahrettin Oğuz Tor


KARABÜK(2)
AK Parti: 1. Mehmet Ali Şahin 2. Burhanettin Uysal


KARAMAN(2)
AK Parti: 1. Recep Konuk 2. Recep Şeker


KARS(3)
AK Parti: 1. Ahmet Arslan 2. Yusuf Selahattin Beyribey
HDP: 1. Ayhan Bilgen


KASTAMONU(3)
AK Parti: 1. Hakkı Köylü 2. Metin Çelik 3. Murat Demir


KAYSERİ(9)
AK Parti: 1. Mehmet Özhaseki 2. Taner Yıldız 3. Mustafa Elitaş 4. İsmail Tamer 5. Hülya Nergis 6. İsmail Emrah Karayel 7. Sami Dedeoğlu
CHP: 1. Çetin Arık
MHP: 1. Yusuf Halaçoğlu


KIRIKKALE(3)
AK Parti: 1. Ramazan Can 2. Abdullah Öztürk
MHP: 1. Seyit Ahmet Göçer


KIRKLARELİ(3)
AK Parti: 1. Selahattin Minsolmaz
CHP: 1. Türabi Kayan 2. Vecdi Gündoğdu


KIRŞEHİR(2)
AK Parti: 1. Salih Çetinkaya 2. Mikail Arslan


KİLİS(2)
AK Parti: 1. Reşit Polat 2. Mustafa Hilmi Dülger


KOCAELİ(11)
AK Parti: 1. Fikri Işık 2. Radiye Sezer Katırcıoğlu 3. Zeki Aygün 4. İlyas Şeker 5. Mehmet Akif Yılmaz 6. Sami Çakır 7. Cemil Yaman
CHP: 1. Fatma Kaplan Hürriyet 2. Haydar Akar 3. Tahsin Tarhan
MHP: 1. Saffet Sancaklı


KONYA(14)
AK Parti: 1. Ahmet Davutoğlu 2. Mustafa Baloğlu 3. Hüsnüye Erdoğan 4. Ahmet Sorgun 5. Ziya Altunyaldız 6. Muhammet Uğur Kaleli 7. Leyla Şahin Usta 8. Mehmet Babaoğlu 9. Abdullah Ağralı 10. Halil Etyemez 11. Hacı Ahmet Özdemir 12. Ömer Ünal
CHP: 1. Mustafa Hüsnü Bozkurt
MHP: 1. Mustafa Kalaycı


KÜTAHYA(4)
AK Parti: 1. Mustafa Şükrü Nazlı 2. Vural Kavuncu 3. İshak Gazel 4. Ahmet Tan


MALATYA(6)
AK Parti: 1. Öznur Çalık 2. Taha Özhan 3. Mustafa Şahin 4. Nurettin Yaşar 5. Bülent Tüfenkci
CHP: 1. Veli Ağbaba


MANİSA(9)
AK Parti: 1. Selçuk Özdağ 2. Recai Berber 3. Uğur Aydemir 4. Murat Baybatur
CHP: 1. Özgür Özel 2. Mazlum Nurlu 3. Tur Yıldız Biçer
MHP: 1. Erkan Akçay 2. Osman Oktay


MARDİN(6)
AK Parti: 1. Orhan Miroğlu 2. Ceyda Çankırı
HDP: 1. Mithat Sancar 2. Gülser Yıldırım 3. Erol Dora 4. Ali Atalan


MERSİN(11)
AK Parti: 1. Lütfi Elvan 2. Yılmaz Tezcan 3. Ali Cumhur Taşkın 4. Hacı Özkan
CHP: 1. Hüseyin Çamak 2. Durmuş Fikri Sağlar 3. Aytuğ Atıcı 4. Serdal Kuyucuoğlu
MHP: 1. Oktay Öztürk 2. Baki Şimşek
HDP: 1. Dengir Mir Mehmet Fırat


MUĞLA(6)
AK Parti: 1. Hasan Özyer 2. Nihat Öztürk
CHP: 1. Akın Üstündağ 2. Ömer Süha Aldan 3. Nurettin Demir
MHP: 1. Mehmet Erdoğan


MUŞ(3)
AK Parti: 1. Mehmet Emin Şimşek
HDP: 1. Burcu Çelik Özkan 2. Ahmet Yıldırım


NEVŞEHİR(3)
AK Parti: 1. Mustafa Açıkgöz 2. Murat Göktürk 3. Ebubekir Gizligider


NİĞDE(3)
AK Parti: 1. Alpaslan Kavaklıoğlu 2. Erdoğan Özegen
CHP: 1. Ömer Fethi Gürer


ORDU(5)
AK Parti: 1. Numan Kurtulmuş 2. Oktay Çanak 3. Metin Gündoğdu 4. Ergün Taşcı
CHP: 1. Seyit Torun


OSMANİYE(4)
AK Parti: 1. Suat Önal 2. Mücahit Durmuşoğlu
MHP: 1. Devlet Bahçeli 2. Ruhi Ersoy


RİZE(3)
AK Parti: 1. Hasan Karal 2. Hikmet Ayar 3. Osman Aşkın Bak


SAKARYA(7)
AK Parti: 1. Ayhan Sefer Üstün 2. Şaban Dişli 3. Mustafa İsen 4. Ali İhsan Yavuz 5. Recep Uncuoğlu
CHP: 1. Engin Özkoç
MHP: 1. Zihni Açba


SAMSUN(9)
AK Parti: 1. Akif Çağatay Kılıç 2. Çiğdem Karaaslan 3. Ahmet Demircan 4. Fuat Köktaş 5. Hasan Basri Kurt 6. Orhan Kırcalı
CHP: 1. Kemal Zeybek 2. Hayati Tekin
MHP: 1. Erhan Usta


SİİRT(3)
AK Parti: 1. Yasin Aktay
HDP: 1. Kadri Yıldırım 2. Besime Konca


SİNOP(2)
AK Parti: 1. Nazım Maviş
CHP: 1. Barış Karadeniz


SİVAS(5)
AK Parti: 1. İsmet Yılmaz 2. Hilmi Bilgin 3. Selim Dursun 4. Mehmet Habib Soluk
CHP: 1. Ali Akyıldız


ŞANLIURFA(12)
AK Parti: 1. Faruk Çelik 2. Mehmet Kasım Gülpınar 3. Halil Özcan 4. Ahmet Eşref Fakıbaba 5. Mehmet Ali Cevheri 6. Mehmet Akyürek 7. İbrahim Halil Yıldız 8. Mahmut Kaçar
HDP: 1. Osman Baydemir 2. Dilek Öcalan 3. İbrahim Ayhan 4. Leyla Güven


ŞIRNAK(4)
HDP: 1. Faysal Sarıyıldız 2. Leyla Birlik 3. Ferhat Encu 4. Aycan İrmez


TEKİRDAĞ(6)
AK Parti: 1. Mustafa Yel 2. Ayşe Doğan 3. Metin Akgün
CHP: 1. Faik Öztrak 2. Candan Yüceer 3. Emre Köprülü


TOKAT(5)
AK Parti: 1. Coşkun Çakır 2. Zeyid Aslan 3. Celil Göçer
CHP: 1. Kadim Durmaz
MHP: 1. Abdurrahman Başkan


TRABZON(6)
AK Parti: 1. Süleyman Soylu 2. Muhammet Balta 3. Ayşe Sula Köseoğlu 4. Adnan Günnar 5. Salih Cora
CHP: 1. Haluk Pekşen


TUNCELİ(2)
CHP: 1. Gürsel Erol
HDP: 1. Alican Önlü


UŞAK(3)
AK Parti: 1. Mehmet Altay 2. Alim Tunç
CHP: 1. Özkan Yalım


VAN(8)
AK Parti: 1. Beşir Atalay 2. Burhan Kayatürk
HDP: 1. Figen Yüksekdağ Şenoğlu 2. Lezgin Botan 3. Nadir Yıldırım 4. Tuğba Hezer Öztürk 5. Adem Geveri 6. Bedia Özgökçe Ertan


YALOVA(2)
AK Parti: 1. Fikri Demirel
CHP: 1. Muharrem İnce


YOZGAT(4)
AK Parti: 1. Bekir Bozdağ 2. Abdulkadir Akgül 3. Ertuğrul Soysal 4. Yusuf Başer


ZONGULDAK(5)
AK Parti: 1. Hüseyin Özbakır 2. Faruk Çaturoğlu 3. Özcan Ulupınar
CHP: 1. Şerafettin Turpcu 2. Ünal Demirtaş

 
2 Kasım 2015 Pazartesi 13:13 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
Attila Aşut
 
Nihat Genç
 
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Arslan Bulut
 
Mehmet Polat
 
Türker Ertürk
 
Ahmet Özer
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Kazım DEMİR
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Mustafa Önsel
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Beşiktaş
21
14
5
2
47
2
Başakşehir
21
12
7
2
43
3
Galatasaray
21
12
4
5
40
4
Fenerbahçe
21
10
7
4
37
5
Antalyaspor
21
10
5
6
35
6
Trabzonspor
21
9
4
8
31
7
Osmanlıspor FK
21
7
9
5
30
8
Konyaspor
21
7
7
7
28
9
Bursaspor
21
8
4
9
28
10
K.D.Ç. Karabük
21
8
3
10
27
11
Gençlerbirliği
20
6
8
6
26
12
Kasımpaşa
21
7
4
10
25
13
Akhisar Bld.
21
6
6
9
24
14
Alanyaspor
21
6
4
11
22
15
Kayserispor
21
6
4
11
22
16
Ç. Rizespor
21
5
5
11
20
17
Adanaspor
21
4
5
12
17
18
Gaziantepspor
20
4
3
13
15
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Anket
2016 TÜRKİYE AÇISINDAN NASIL GEÇECEK?
ÇOK İYİ
İYİ
BİR ŞEY DEĞİŞMEZ
KÖTÜ
ÇOK KÖTÜ
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:19
  • Güneş07:00
  • Öğlen12:46
  • İkindi15:47
  • Akşam18:10
  • Yatsı19:40
 
Tarihte Bugün
1431 - Joan of Arc'ın (Jan Dark) yargılanma süreci başladı.
1440 - Prusya Konfederasyonu oluşturuldu.
1613 - I. Mikhail Rus çarı oldu.
1842 - John J. Greenough, dikiş makinesinin patentini aldı.
1848 - Karl Marx, Komünist Manifesto kitabını yayımladı.
1885 - Washington Anıtı tamamlandı.
1925 - Ünlü ABD dergisi The New Yorker'ın ilk sayısı çıktı.
1935 - Fransız misyonerlerinin işlettiği bazı okullar millileştirildi.
1939 - Türkiye, İspanya'daki Franco rejimini resmen tanıdı.
1953 - Francis Crick ve James D. Watson, DNA molekülünün yapısını keşfettiler.
1958 - Türkiye Profesyonel Futbol Ligi başladı: ilk maç İzmirspor-Beykoz arasında oynandı. İlk golü İzmirsporlu Özcan attı.
1960 - Fidel Castro, Küba'daki tüm işletmeleri devletleştirdi.
1963 - Eski Milli Birlik Komitesi üyelerinden Alparslan Türkeş ve Numan Esin sürgünden Türkiye'ye döndüler.
1964 - CHP Genel Başkanı ve Başbakan İsmet İnönü'ye suikast girişiminde bulunuldu. Olay yerinde yakalanan suikastçının herhangi bir örgüte mensup olmadığı, kendi başına hareket ettiği açıklandı.
1965 - Malcolm X (Malik El Şahbaz) , New York'da uğradığı bir suikast sonucu öldürüldü.
1970 - İsviçre havayollarına ait bir uçakta Zürih yakınlarında iken havada patlayan bomba sonucu 38 yolcu ve 9 mürettebat öldü.
1971 - Yaşar Kemal Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) istifa etti.
1972 - SSCB'nin insansız uzay aracı Luna 20 Ay yüzeyine indi.
1973 - Bir İsrail savaş uçağı, Libya havayollarına ait bir yolcu uçağını Sina çölü üzerinde düşürdü: 108 kişi öldü.
1974 - Yaşar Kemal Türkiye Yazarlar Sendikası başkanlığına seçildi.
1974 - İsrail askeri birlikleri, Mısır ile varılan antlaşma uyarınca Süveyş Kanalının batısını tamamen boşalttılar.
1986 - Metallica 3. albümleri Master of Puppets'i çıkardı.
2001 - Türkiye kamuoyunda "Kara Çarşamba" olarak adlandırılan büyük bir ekonomik kriz patlak verdi.
 
Arşiv
 
Süper Loto
16.02.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu061028294753
 
On Numara
20.02.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu04091215171926282932333540424546525559656976
 
Sayısal Loto
18.02.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu021828333640
 
Şans Topu
15.02.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu031112192409
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık