Dindar gençlik oranında dikkat çeken düşüş

Ana Sayfa » Siyaset » İnce'den Erdoğan'a: Telefonumu mu dinliyorsun?

İnce'den Erdoğan'a: Telefonumu mu dinliyorsun?

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Star Tv'de 'Seçim Özel' programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. İnce, "ABD'liler aramadı da acaba işlettiler mi" diyen Erdoğan'a, "Sayın Erdoğan sen benim telefonumu mu dinliyorsun. Alışıksındır sen telefon dinlemeye" diye yanıt verdi.

 
5 Haziran 2018 Salı 07:08 
Yorum YapYazdır
 
 
İnce'den Erdoğan'a: Telefonumu mu dinliyorsun?

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik'in sunduğu ' seçim Özel' programının konuğu oldu. İnce'nin gündeme ilişkin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"Dün İstanbul'daydık. 5 ilçede büyük miting yaptık. Akşam bazı büyükelçilerle buluştuk. Beni tanımak istiyorlar. Ne düşünüyorsunuz? AB, NATO, S-400 hakkında fikirlerimi merak ediyorlar. Nasıl bir cumhurbaşkanı olacağımı merak ediyorlar.

Kars'ta mükemmel mitingler oldu. Karslı kardeşlerime de Van'lı kardeşlerime de çok teşekkürederiö Ben Meclis'te 340 sandalye hedefimiz var.

"Ben davet etsem korkar gelemez"

-Ben sayın generalin iftara katılmasında hiçbir şey görmüyorum. Meydanlarda TİKA'yı kapatacağım söyleniyor. Ben ağzıma böyle bir şey almadım. Generalin beni eleştirirken alkışlamasına ben kızıyorum. Bu siyasi birg mesajdır. Ben davet etsem korkar gelemez. İftara ister katılsın ister katılmasın bu benim umrumda değil. Subaylar ordu personelleri siyasete katılamazlar. Balkan Savaşını hatırlayalım. Benim eleştirildiğim yerde general alkış tutamaz. Sözümün arkasındayım cumhurbaşkanı olduğumda emekliye sevk edicem.

"Kahramanlık yapmış olabilir. Ama siyasete bulaşamaz "

-Apolet tartışmasında Soylu'nun açıklamalarına ilişkin konuşan İnce, "Soylu'nun Bafra'da Erdoğan'a ne söylediğine bakarsınız. Kalitesini anlarsınız. Benim ne FETÖ'YLE, NE pkk'yle işim olmaz. FETÖ'cü PKK'lı arıyorlarsa kendi içlerine baksınlar. Fetullah Gülen için bize haykırışlarını hatırlasınlar. Ben baştan söyledim. O komutan Afrin'de görev yapmış, kahramanlık yapmış olabilir. Ama siyasete bulaşamaz. "

"İmam hatipliler de bu milletin evladıdır"

-Şu anda 1.5 milyon imam hatipli çocuğumuz üzerinde çalışma yaptırıyorum. Bu çocuklarımız işsiz. İmam hatipliler de bu milletin evladıdır. İş artık o kadar terbiye sınırını aştı ki. Oğlumun düğününde zeybek oynamışım. Bunu alıp camiye montajlamışlar. Ben bunlara acıyorum.

"Erdoğan sen benim telefonumu mu dinliyorsun"

-ABD'liler aramadı da acaba işlettiler mi dedi. Sayın Erdoğan sen benim telefonumu mu dinliyorsun. Alışıksındır sen telefon dinlemeye. Beni arayan kişi görüşmede olan kişi. Beni arayan Amerikalıların kim olduğunu söyleyemem. Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ismini açıklarım. O zaman onun başına bişe gelmez çünkü. Nasuhi Güngör'ün kitabında da görüştükleri yazıyor. Bu adam kendini yalanladı. İt izi at izine karıştı. Devlet çöktü. Bu böyle sürmez. Valilerin generallerin yaptıklarına bak. Valiler oy topluyorlar şu an.

Erdoğan açıklamalar yapıyor. Annemin bu konudan rahatsız olduğunu nereden biliyor. Yalancının dik alası. Annemle bir tanışıklığınız mı var? Tek ortak yanınız Rizeli olmak.

"ABD ve AB haklı. Ben de ülkemizde adil yargılamaya inanmıyorum"

-ABD, AB ya da başka ülkeler bizim yargımıza laf ediyor. Bizde adil yargılama yok. Haklılar ben ülkemizde adil yargılamaya inanmıyorum. Neden ABD'ye ya da Almanya'ya bu fırsatı veriyorsunuz. Bizim önce 80 milyonu ikna etmemiz lazım. Bizim kendi yargımıza güvenmemiz lazım. Erdoğan istediği kişiyi hapise atıyor, istediğini çıkarıyor. Bakın Deniz Yücel...

Cumhurbaşkanını da yargılayabilecek bir yargı sistemi lazım. Erdoğan'la benim farkım o FETÖ'nün ayağına gitti, ben ayağıma getirteceğim.

" Biz Erdoğan'ı harcayacağız.

-Sayın Kılıçdaroğlu'nun yaptığı çok önemli bir iştir. Eli vicdana koyup karşına 2 kez aday çıkan birini cumhurbaşkanı adayı yapmak kolay iş değildir. Oyüzden bizim Kılıçdaroğlu'yla aramızda harcama falan yok. Biz Erdoğan'ı harcayacağız.

"Oylarımıza sahip çıkacağız, çaldırmayacağız."

-Yalova seçimlerinde 48 saat sandalye üzerinde bekledim daha önce. Yine bekleyeceğim. Oylarımıza sahip çıkacağız, çaldırmayacağız.

Ben traktöre ilk kez 11 yaşında bildim. Ben onun toz içinde olduğunu bile bile bindim. Ne o traktörü planladım ben, gördüm durdurdum bindim. Gazeteciler arkadaşlar toz içinde kaldıklarından yakındılar. Ben bile bile bindim.

Eyüp Sultan'a gittik. Orada bir gazeteci arkadaş dediki: seçim dönemlerinde buraya Erdoğan gelir. Bu nasıl Erdoğan'la özdeşleşebilir. Orası mübarek bir yerdir. Orası hepimize ait bir yer. Herkes gidebilir.Hatırladığım 50 kere ben oraya gittim, 50 kere namaz kıldım. Ben ilk kez 11 yaşında anneannemle birlikte gittim Eyüp Sultan'a, anam adak adamıştı.

Eşim mitinglerimin yarısına geliyor. Yarısına gelemiyor işleri halletmesi gerekiyor. Geçen buzdolabına baktık, eksikler var. Boşlukta hemen eşimle markete gittik.

Mesela Borçka'da 30 sene evvelki öğrencimi gördüm. Seslendim ona. Ben olduğu gibi aktarıyorum. Bozuk da atıyorum. Saklım gizlim yok. Türkiye farklı bir cumhurbaşkanı ile karşılaşacak.

Kendimi asla Erdoğan'a benzetmem.Erdoğan ayrı. O 16 yıldır ülkeyi yönetiyor. O muhalefet değil. Bahar geldiğinde değişiklik gemizlik yaparsınız ya evde Türkiye'nin de buna ihtiyacı var. Huzur yok ülkede. Herkesler kavga eden tartışan huzursuz bir cumhurbaşkanı var.

En büyük zenginlik huzur.15 ile289 yaş arasında 5 milyon gencimizin kaydı yok. Bu çocuklar hiçbir yerde değil. Gençlerin bu hali benim içimi acıtıyor. 15 yaş düzeyindeki öğrencilerde 5 öğrenciden 1'i mutsuz.

Sayın Erdoğan ile Muharrem İnce 'nin seçilmesi mi daaha önemli yoksa çocukların sınava girmesi mi daha önemli. LGS 22 Haziran2da açıklanacaktı. Şimdi 26 Haziran'a aldılar. 1 miklyondan fazla öğrenci boşta kalacakç Nitelikli okul var niteliksiz okul var. Sen bu farkı kaldırmadan olmaz. Sen nostaljik açıklamalarla sınav kaldırırsan olmaz.

"2. tura kalırsak beni diğer arkadaşların da desteklemesini beklerim"

-Ben 1. turda kazanacağıma inanıyorum Eğer ki 2. tura kalırsak beni diğer arkadaşların da desteklemesini beklerim. Ben o bana verir, bana vermez tartışmasına girmek istemiyorum. Erdoğan benimle baş başa kalmak istemez bir kere. Ama ben bu tartışmaların içine girmeyeceğim. Muhaleffetteki arkadaşlarımla hiçbir polemiğe girmeden bu işi yürütmek istiyoruz.

Biz Kızılay mıyız? Hayır kurumu muyuz biz. Bir parti el altından HDP'ye oy ver der mi? Hiçbir parti bunu yapmaz. Bunu konuşan insanlar siyaset bilmezler. Kılıçdaroğlu HDP barajı geçmeli demiş olabilir. Gönül arzu eder barajı geçen parti sayısı 9-10 olsun. Kılıçdaroğlu bunu istese de yapamaz. Bunu dileğini söylemek ayrıdır, uygulamaya geçirmek ayrıdır. Hiçbir parti yöneticisi bunu söyleyemez. Örgütleri dağıtır çünkü. Bu iddiayı ortaya atan kişiler siyaset bilmez.

Bugün Van'a Kars'a gittim. Seçmenler bana bozkurt işareti yapıyor. Oyum partime, cumhurbaşkanlığımda sana vereceğim diyor.

3B ile çözeceğim. Barışacağız, Bölüşeceğiz, Birleşeceğiz. Muhattap TBMM'dir. Ne Kandil'dir ne de Oslo'dur. TBMM'de seçilen partilerde eşit Komisyon kuracağız. TRT yasa gereği ban 10 dakika gel konuş diyorlar. Ne konuşacağım sen çıkar Erdoğan'ı konuştur. Sayılı günün kaldı zaten.

"OHAL kalkacak"

-Yürütmenin başında cumhurbaşkanı olacak. Yapamayacağımız bir şeyi vaad etmeyeceğiz. 48 saat içinde OHAL kalkacak. İlk işim Ekonomik Kurulu toplayacağım .Bir ekonomi değerlendirmesi yapacağız. Önceliğimiz ekonomi. Enflasyon son 15 yılın en yükseği. Mehmet Şimşek tweetini de İngilizce attı. Gelişmekte olan ülkelerde ortalama enflasyon 5.85. Onlar nerede biz neredeyiz.

Öncelikle MB Başkanı'nı hiçbir şekilde CHP Genel Merkezi'ne çağırmayacağım.
Ziraat kredilerin büyük kısmını çiftçiye verecek, Halk Bankası yurttaşa verecek. Asla sabit kur gibi hayalciliğe girmeyeceğiz.

"Ben gelirsem dolar düşecek"

Ben gelirsem dolar düşecek. Çünkü güven gelecek. Benim insanım hakettiği için yargı düzelecek, güven gelecek. Dün akşam da elçilere dedim size borcumuzu ödeyeceğiz. He bir daha da alırsak onu toprağa gömmeyeceğim. Batı'nın bizden 450 milyar dolar alacağı var. 15 yılda 865 miyar dolar vergi toplanmış. 60 milyar dolar özelleştirme var. 300 milyar dolar da borç var. Bunun karşılığında ne yaptılar. Köprü yaptılar onun değeri de 160 miklyar dolar. Çalındı bu paralar. Biz bunu bulacağız. En önemli şey tasarruf saraydı korumaydı biz bunlardan başlayacağız.

"İyileştirilmiş Parlamenter Sistem kulağa çok hoş geliyor"

Biz eskiye dönüşü istemiyoruz. Akşener'in dediği İyileştirilmiş Parlamenter Sistem kulağa çok hoş geliyor. Ayrıntılarını bilmiyorum şu anda. Görüşüp öğreneceğiz.

Biz takım elbise, zeytinyağı yapıyoruz. Geliyor italyan marka basıyor, şişeliyor kat kat fazlasına satıyor. Bizim ülkemizde marka yok, teknoloji yok. Ben olsaydım VOLVO'yu alırdım İstifa ettiler. Devlet eliyle iş imkanı sağlardım.

"Korkan, kindar bir nesil asla bunları yapamaz"

 

-Zamanında Güney Kore'nin 5 büyük şirket var. Çağırıp onlara siz artık birbirinizle değil, dünyayla rekabete gireceksiniz. Size arge ve para vereceğim dediler. Bu kindar nesille mi oldu? Hayır! Korkan, kindar bir nesil asla bunları yapamaz. Bunlar anca Batının yaptığına paralar verip kullanabilirler.

Erdoğan'a söyleyeyim. Cumhurbaşkanı olmak için Fizik öğretmenliği yetmez ama diploma gereklidir. Binali Yıldırım'a da sorarım. Önce sosyal medyada dolaşan kendi videolarına baksın. Tahtaya gb veğ nasıl yazılır?

Türkiye'nin sihirli müthiş bir gücü var. 29 sayısı o. Bundan büyük güç ve kaynak yok. Bu petrolumuz bizim. Bu genç nesili en iyi şekilde yetiştirmeliyiz. Dindar nesile bir lafım yok. O devletin görevi değildir. Aile isterse yetiştirir. Din eğitimini isteyen veririrz, isteyene vermeyiz. Seçmeli koyarız dersleri isteyen girer, istemeyen girmez. Ben bu işlere 30 sene kafa yordum. Ama kindar nesil diyorsanız orada duracaksınız!

Eğitimde asla dayatma olmayacak. Ben masanın etrafına eğitim konusunda herkesi toplayacağım. Eğitim konusunda AKP, CHP, MHP, İYİ PARTİ, HDP hepsi gelecek. modeli tartışacağız. Asla dayatmayla değil, uzlaşmayla yapacağız. Eğitimde uzlaşamazsanız hiçbir şeyde uzlaşamazsın. Erdoğan ne hakla benim çocuğumu kindar yetiştirecek. Diyor 'Eğitim sistemini kindar kuracağım'. Ne hakla bunu yapabilirki?
Kuracağımız uzlaşmalı eğitim sistemi eminimki 30-40 yıl da değiştirilmeyecek.

"Adalet yoksa af işe yaramaz"

Adalet yoksa bugün af çıkarırsınız, 2-3 yıl sonra yine çıkarmak zorunda kalırsınız. Benim gündemimde af yok. Önce adalete bakınız.

"Atatürk adı yakışır"

Üçüncü Havalimanı için Atatürk adı yakışır. Buda uzlaşmayla kararlaştırılabilir.

Yeni askerlik sistemi

Biz askerlikle ilgili yeni bir düzenleme yapacağız. Bedelli yapmak isteyenleri anlıyorum. Ama bunun bir de öbür tarafı var. Askerlik üzerinden oy devşirmeye çalışmak bize yakışmaz. Benim gündemimde bedelli askerlik yok kusura bakmayın.

Ali Koç açıklaması

Sayın Ali Koç'u aradım, kutladım. Bazen böyle olur. Sizin başarılı başarısız olmanız da çok önemli değildir. Değişim rüzgarı geldi mi önünde duramazsın. Değişimin önünden gidenler lider olur, ortasından gidenler durumu kavramış olur. Karşısına çıkar ise yok olur. Siyasi olarak benzetme yapıyorlar. Ali Koç geldi, İnce'de gelir diyorlar. Desinler. Erdoğan hep o koltukta mı kalacak? Tabiiki öyle olmayacak. Kalkacak o koltuktan.

İçerde de barışacağız, kürt sorununu da böyle çözeceğiz. Huzur gelsin istiyoruz. Avrupa niye bizi kıskansılar. Yaptığı köprünün nesini kıskansın? Sen o köprüden onun yaptığı arabayla geçiyorsun.

Kılıçdaroğlu'yla ortak bir miting planımız yok. Ben adaylıktan sonra rozeti çıkardım ve teslim ettim. Ben 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım.

İnce canlı yayın açıklamalarını şiir okuyarak sonlandırdı. İnce'nin okuduğu şiir:
Mutsuz kente mutlu yağmurlar yağıyordu,

Aylardan bir deli zemheri,

Canım yanarken gözler gördüm sanki yangın yeri.

Elveda bedenden bedene yollandığım günlere,

Elveda beline sarıldığım güzellere,

Elveda memur çocukları gibi zor terk ettiğim kentlere.

Gittim ben sonsuzluğa, sorgusuzca gittim,

Seni martılara emanet ettim,

Islak, yorgun, huysuz martılara…

Bektaşi tekkesinde deyiş okudum,

Okudukça sana dokundum.

Yangın yeri gözlerine yüreğimi açtım.

Ben Yalova'dan bir öğretmen,

50'sine yeni bastım.

Gözlerim gözlerine akmak ister,

Sen ister gizle ister göster.

Gözlerimden başka göze gitme,

Gidersen de sevme, seversen de delirtme.

Beni incitme,

Kapatma gözlerini gözlerime.

Sana derdimi kaç satırda anlatırım,

Kaç bahar daynırım yokluğuna,

Yumuşak hünerli ellerini nasıl bırakırım sabah karanlığına.

Dumanlı dağlarda mavi güvercinli hatıralarım,

Yeşil dallarda kızıl kirazlarım,

Meydanlarda söylensin şiirlerim şarkılarım,

Varlığın yıldız yangınları aydınlanırım,

Yokluğun iri soğuk yağmurlar ıslanırım,

Seni 100 dilde kıskanırım.

 
5 Haziran 2018 Salı 07:08 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Türker Ertürk
 
Mustafa Önsel
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Arslan Bulut
 
Çiğdem KOÇ
 
Kazım DEMİR
 
Ahmet Özer
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Mehmet Polat
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Muhammet İKİNCİ
 
Abdulkadir TİRYAKİOĞLU
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1737 - Osmanlı Devleti'nde Sadrazamlığa Yeğen Mehmed Paşa'nın yerine Hacı İvazzade Mehmed Paşa getirildi.
1829 - Yunanistan'ın kuruluşuna ilişkin protokol, Londra'da düzenlenen konferansta Avrupa devletleri elçilerince imzalandı.
1888 - İngiltere'de The Football League kuruldu.
1921 - Kurtuluş Savaşı (Türkiye): Kuva-yi Milliye güçleri Fransız ordusu birliklerini Feke'yi terketmek zorunda bıraktı.
1933 - Dachau Toplama Kampı kuruldu.
1941 - Refah şilebi bir denizaltı tarafından batırıldı, 168 kişi öldü. Bu saldırıyı hiçbir ülke üstlenmedi, gemiyi kimin batırdığı açıklığa kavuşamadı.
1942 - 6 ve daha fazla çocuğu olan ailelere ikramiye verilmesi kararlaştırıldı.
1942 - II. Dünya Savaşı: İkinci Sirte Muharebesi (Kraliyet Donanması ile Regia Marina arasında meydana gelen deniz muharebesi)
1943 - Türkiye ile ABD arasında karşılıklı radyo yayın servisi açıldı.
1944 - II. Dünya Savaşı: Monte Cassino'daki Alman direnişi kırıldı.
1945 - Mısır, Suriye, Lübnan, Ürdün, Suudi Arabistan, Irak ve Yemen, Kahire'de Arap Birliği'ni kurdular.
1963 - Yassıada duruşmalarında idama mahkum edilen, ancak müebbete çevrilen eski Cumhurbaşkanı Celâl Bayar'ın, tahliye kararı çıktı.
1963 - The Beatles'ın ilk albümü Please Please Me çıktı.
1967 - Güney Kore'de Daewoo şirketi kuruldu.
1968 - Paris'te, Nanterre Üniversitesi'nde, ABD'nin Vietnam'da yürüttüğü savaşa karşı çıkan ve eğitimde reform yapılmasını isteyen öğrenciler, Daniel Cohn-Bendit'in liderliğinde üniversitenin birinci amfisini işgal ederek, 68 olaylarını başlattı.
1982 - Yurtdışına kaçan Banker Kastelli'nin kasasına el konuldu; 70 banker ve banka yöneticisinin yurtdışına çıkışı yasaklandı.
1986 - Mehmet Ali Ağca İtalya'da ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
1988 - Türkiye İmar Bankası T.A.Ş kuruldu.
1993 - Intel Pentium satışa sunuldu.
1995 - Irak'ın kuzeyindeki harekatta 3 bin PKK mensubu çembere alındı, 200'ü öldürüldü, sekiz asker öldü, 11 er yaralandı.
2001 - Diyarbakır DGM'de 5 yıl süren Yüksekova Çetesi davasında 15 sanığa 3 ile 30 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi.
2003 - Hakkında üç ayrı gıyabi tutuklama kararı bulunan işadamı Halil Bezmen cezaevine konuldu.
2006 - Zamanının yaşayan en yaşlı hayvanı olarak kabul edilen kaplumbağa Adwaitya öldü.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
26
17
7
2
58
2
Galatasaray
26
15
7
4
52
3
Beşiktaş
26
13
8
5
47
4
Trabzonspor
26
12
7
7
43
5
Malatyaspor
26
10
7
9
37
6
Konyaspor
26
8
11
7
35
7
Antalyaspor
26
10
5
11
35
8
Çaykur Rizespor
26
8
10
8
34
9
Sivasspor
26
9
7
10
34
10
Kasımpaşa
26
10
4
12
34
11
Alanyaspor
26
10
4
12
34
12
Kayserispor
26
8
9
9
33
13
Fenerbahçe
26
7
10
9
31
14
Ankaragücü
26
9
4
13
31
15
Bursaspor
26
5
13
8
28
16
Göztepe
26
8
3
15
27
17
Erzurum BB
26
4
10
12
22
18
Akhisar Bld.Spor
26
5
6
15
21
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
21.03.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu071947495253
 
On Numara
18.03.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu02040607091114161927344146515562656668697577
 
Sayısal Loto
20.03.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu010522264049
 
Şans Topu
20.03.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu021228323402
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:33
  • Güneş06:14
  • Öğlen12:39
  • İkindi16:06
  • Akşam18:44
  • Yatsı20:13
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık