Kuzey Irak'tan 4 şehit

Ana Sayfa » Siyaset » İHH ve IŞİD saldırıları hakkında çarpıcı iddialar

İHH ve IŞİD saldırıları hakkında çarpıcı iddialar

CHP İstanbu Milletvekili Eren Erdem, KRT'de Çağlar Cilara'nın programında çok çarpıcı iddialarda bulundu. Katıldığı bir televizyon programında İHH'nin tarihi eser kaçakçılığı yaptığını söyleyen Erdem, Türkiye'de gerçekleşen IŞİD saldırılarının istihbarat ağları tarafından organize edildiğini ileri sürdü.

 
24 Aralık 2016 Cumartesi 18:12 
Yorum YapYazdır
 
 
İHH ve IŞİD saldırıları hakkında çarpıcı iddialar

Katıldığı televizyon programında, İHH'nın tarihi eser kaçakçılığı yaptığını söyleyen Erdem, Kontrgerilla yapılanmasının Türkiye'deki saldırıların arkasında olduğunu ileri sürdü. Erdem, "En az 15-20 bin sayfa elimde gizli ibareli belge var ve tamamında Türkiye'de katliam yapan IŞİD'çilerin, izlendiği, dinlendiği her şeyinin önceden haberdar olunduğunu o belgelerde tespit ettim" diye konuştu.

Kontrgerilla'nın çok güçlü şekilde devletin içinde ayakta olduğunu söyleyen Eren Erdem'e göre amaç, AKP'yi başkanlık sistemine ikna ederek, Türkiye'yi otoriter bir rejime sürükleyip, bölünmeye zemin hazırlamak.

Erdem, "Kontrgerillacılar, 15 Temmuz'da başkanlık getirmek için darbe girişiminde bulundular. Darbeyi yapacaklardı ve başkanlık getireceklerdi. Bugün tartışılan başkanlık rejimini getireceklerdi. Ak Parti, siz yapmayın, biz yaparız, bize dokunmayın, bizim canımızı yakmayın biz gereğini yaparız dediler. Devleti, alabildiğince otorilterleştirerek Türkiye'yi bölünmesini istiyorlar. Türkiye, nasıl bölünür? Türkiye, demokratikleştiğinde bölünmez, niye, herkesin hakları olur. Terör ve şiddeti derinleştirecek şey nedir? Otoriterleştirme. Toplumda huzursuzluk yaratma, huzursuzluktan kaynaklanan çatışmaların büyümesi, şiddetin artması, iç savaş ve bölünme" ifadelerini kullandı.

İHH'nın tarihi eser kaçakçılığı yaptığını da ileri süren Eren Erdem'in çarpıcı açıklamalarının özeti şöyle:

"TÜRKİYE'DEKİ IŞİD SALDIRILARINI İSTİHBARAT ORGANİZ EDİYOR"

"Türkiye'de yapılan IŞİD saldırılarının IŞİD ile alakalı olduğu konusunda tereddütlerim var çünkü hiçbirini IŞİD üstlenmiyor. IŞİD, Brüksel'de patlama oluyor, kendi mecralarında sahipleniyor ama bakın İstiklal Caddesi'ni sahiplenmedi, havalimanını sahiplenmedi. Biz, IŞİD'çi olduklarını soruşturmalarında öğrendik. IŞİD bunu sahiplenmediğine göre demek bu kontrolsüz eylem dediğimiz bir eylem türü. IŞİD'in hücre örgütlenmesinden kaynaklı, birbirinden habersiz hücrelerin kolaylıkla istihbarat ağlarına takılarak onların güdümüne girmesi ile alakalı bir şeydir. Türkiye'deki bu saldırılar istihbarat ağları tarafından organize edildiler. Bu istihbarat ağları bu organizasyonları yaparken 15 Temmuz'a zemin hazırlamak için yaptılar. Belgeleyecek şeyler var. Çok somut belge var."

"İSTİHBARAT IŞİD'İN EYLEMLERİNE GÖZ YUMDU, BELGELERİ VAR"

"Ekranda belge göstermek kanala zarar verir ama ben buradan iddia ediyorum, en az 15-20 bin sayfa elimde gizli ibareli belge var ve tamamında Türkiye'de katliam yapan IŞİD'çilerin, izlendiği, dinlendiği her şeyinin önceden haberdar olunduğunu o belgelerde tespit ettim. Devlet içerisine yapılanmış bir yapı, bu eylemlere göz yummuş. Amaç, Türkiye'yi bir darbe ortamına taşıyabilmek."

"FETÖ, KONTRGERİLLA'NIN BİR KANADIDIR"

"FETÖ demiyorum, ben Kontrgerilla diyorum. FETÖ, Kontrgerilla'nın bir kanadıdır. Kontrgerilla hiç tasfiye edildi mi? Kontrgerilla'ya yönelik bir operasyon yapıldı mı? Sözde bu FETÖ ile kol kola olan hükümet Ergenekon ve Balyoz'da Kontrgerilla'ya operasyon yaptığını iddia etti. Yurtsever askerleri cezaevine doldurdu. Türkiye'deki Kontrgerilla yapılanması çok güçlü bir şekilde ayakta. Buradan açıkça söylüyorum. Bu darbe girişimini sadece FETÖ diyerek geçiştirmek, Kontrgerilla'nın diğer kanatlarını görmezden gelmek demektir. Kontrgerilla bin 100 odalı bir saraydır, FETÖ bunlardan biridir sadece. Meclis'te Kontrgerilla'yı araştırmak üzere bir komisyon kursak çözeriz."

"KONTRGERİLLA BAŞKANLIK GETİRMEK İSTİYOR"

"Amaç, hükümeti devirmek değildi, Cumhuriyet'i yıkmak istediler. Başkanlık getirmek istiyor Kontrgerilla. Kontrgerilla 15 Temmuz'da Erdoğan'ı devirmek için darbe girişiminde bulunmadı, rejimi değiştirmek, başkanlık getirmek, otoriterleştirmek, daha İslami rejime dönüştürmek için yaptı bunu. Zaten Kontrgerilla'nın darbeyi FETÖ'ye yaptırmasının da sebebi buydu. Kontrgerilla içerisinde sadece FETÖ'cüler mi var, 50 tane fraksiyon var. Niye FETÖ'cüler kanalıyla yaptı bunu. Çünkü, Türkiye'deki demokratik zemin Kontrgerilla faaliyetlerinin, Türkiye'deki çatışmanın, kamplaşmanın derinleşmesini engelliyor. Bakın, bölgemizde terör olmasına rağmen hala Türk ile Kürt sokakta birbirini yiyemiyor. Bu Türkiye'nin bölünmesi için engel teşkil ediyor."

"TÜRKİYE'NİN BÖLÜNMESİ İÇİN OTORİTER BİR REJİM LAZIM"

"Türkiye'nin bölünmesi için daha otoriter, daha antidemokratik rejime ihtiyaç var. Dolayısıyla Kontrgerillacılar, 15 Temmuz'da başkanlık getirmek için darbe girişiminde bulundular. Darbeyi yapacaklardı ve başkanlık getireceklerdi. Bugün tartışılan başkanlık rejimini getireceklerdi. Ak Parti, siz yapmayın, biz yaparız, bize dokunmayın, bizim canımızı yakmayın biz gereğini yaparız dediler. Devleti, alabildiğince otorilterleştirerek Türkiye'yi bölünmesini istiyorlar. Türkiye, nasıl bölünür? Türkiye, demokratikleştiğinde bölünmez, niye, herkesin hakları olur. Terör ve şiddeti derinleştirecek şey nedir? Otoriterleştirme. Toplumda huzursuzluk yaratma, huzursuzluktan kaynaklanan çatışmaların büyümesi, şiddetin artması, iç savaş ve bölünme. Kontrgerilla, 15 Temmuz darbesini FETÖ'cülere Türkiye'ye başkanlık getirtmek için yaptı, çok net söylüyorum."

"İHH TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI YAPIYOR"

"Elimde dosyaları var İHH'nın, bir sürü iş yapmışlar, sınıra adam götürmüşler, militanları Türkiye'ye getirmişler, IŞİD'in bulduğu tarihi eserleri getirmişler. Hepsinin dosyası var bende. Şimdi rapor hazırlıyorum bununla ilgili. Tamamı gizli belgelerden oluşan rapor hazırlıyorum. İHH bana dava açsın mahkemeye götüreyim belgeleri."

"GİZLİ BELGELERLE IŞİD'İN TÜRKİYE YAPILANMASINI KİTAP HALİNE GETİRİYORUM"

"Gizli Belgelerle IŞİD'in Türkiye Yapılanması'nı kitap haline de getiriyorum. Kitapta yer alan belgelerin soruşturmacısı olan savcılar, FETÖ'cü olduğu şüphesi bulunan savcılar değil. Tamamı hükümete yakın savcıların belgeleri. Ben ülkemi karalamayacağım, ülkemi bir çeteden kurtarmaya çalışıyorum."

"KRİPTO FETÖ'CÜLER ERDOĞAN'I BAŞKANLIĞA İKNA EDEREK KANDIRDI"

"Türkiye, 24 Nisan sabahı kurtuluyor. Çok net söylüyorum. Bakın size olacak senaryoyu anlatayım. Recep Tayyip Erdoğan'ın kandırıldığını düşünüyorum şuanda. Birileri, onu başkanlığa geleceğini ikna etmiş. Başkanlık falan gelmeyecek. Sandıktan çıkmayacak başkanlık. Çıkmadığı zaman ne olacak biliyor musun, bugün başkanlık gelecek korkusuyla Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında duran herkes onu sırtından hançerlemeye başlayacak, AKP'den dört parti çıkacak. Halkımıza buradan sesleniyorum, hiç korkmasınlar, bütün anketleri gördüm, kimse başkanlık istemiyor. Anladığım kadarıyla FETÖ'cüler onları kandırıyor. AKP'yi bitirmek için AKP'lilere başkanlığın geleceğine ikna etmişler. AKP teklifi kendi hazırladı ama kripto FETÖ'cüler, anket var geçecek diye kandırdı."

   
 
24 Aralık 2016 Cumartesi 18:12 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Türker Ertürk
 
Nihat Genç
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Mehmet Polat
 
Mustafa Önsel
 
Attila Aşut
 
Arslan Bulut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Kazım DEMİR
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1448 - II. Kosova Savaşı; János Hunyadi komutasında ve çoğunluğu Macarlardan oluşan ordu, II. Murat'ın komutasındaki Osmanlı ordusuyla karşı karşıya geldi.
1777 - Amerikan kuvvetleri İngilizleri Saratoga muharebesinde yendi.
1912 - Bulgaristan, Yunanistan ve Sırbistan bir araya gelerek Osmanlı Devleti'ne karşı savaş açtı (I. Balkan Savaşı).
1918 - Yugoslavya Cumhuriyeti kuruldu.
1919 - Batı Trakya'daki İskeçe Kasabası, Yunanlılar tarafından işgal edildi.
1922 - Gökçeada'nın kurtuluşu
1929 - Nadir Han, Afganistan Kralı oldu.
1933 - Albert Einstein, Almanya'dan Amerika'ya kaçtı.
1938 - Atatürk ilk ağır komaya girdi.
1945 - Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi açıldı.
1945 - Juan Peron, Arjantin devlet başkanı oldu.
1950 - Türkiye'nin de Kore Savaşı'na katılmasıyla 500 kişilik ilk Türk askeri birliği Kore'ye ulaştı ve Pusan'da karaya çıktı.
1951 - Türkiye'nin NATO'ya katılmasıyla ilgili protokol, Londra'da imzalandı.
1956 - Türkiye ilk şeker ihracatını gerçekleştirdi.
1961 - Yaklaşık 200 (bazılarına göre 400) Cezayirli gösterici, Paris polisi tarafından öldürüldü.
1962 - Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel, siyasi Af Kanunu'nu imzaladı; 258 Yassıada hükümlüsünün tahliyesi başladı.
1966 - Birlik Partisi kuruldu. Parti genel başkanlığına Hasan Tahsin Berkman getirildi. Partinin amblemi Ali'yi simgeleyen bir aslan ve onun çevresinde 12 imamı temsil eden 12 yıldız olarak belirlendi.
1967 - Kayserispor-Sivasspor futbol maçı sonrasında çıkan olaylarda 40 kişi öldü.
1967 - "Hair" müzikali New York'ta sahnelenmeye başlandı.
1970 - Quebec işçi bakanı Pierre Laporte, FKÖ militanlarınca öldürüldü.
1972 - Bülent Ersoy assolist olarak sahneye çıktı.
1972 - Türkiye İşçi Partisi davası sonuçlandı. 21 sanığa ağır hapis cezası verildi. Genel başkan Behice Boran 15 yıla mahkum oldu.
1973 - OPEC, bazı batılı ülkelere, Suriye ile olan savaşında İsrail'e yardım ettikleri gerekçesiyle petrol ambargosu uygulamaya başladı.
1976 - Tofaş'ın Murat 131 otomobilleri üretimine izin verildi.
1979 - Rahibe Teresa'ya Nobel Barış Ödülü verildi.
1984 - "60 Günlük Bir Şey" adlı kitabı sebebi ile Füsun Erbulak için 6-10 yıl hapis istendi.
1987 - Eski cumhurbaşkanı Fahri Korutürk, devlet töreninden sonra Devlet Mezarlığı'nda toprağa verildi.
1989 - Başbakan Turgut Özal, cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıkladı.
1989 - San Francisco'da 7,1 şiddetinde deprem.
1996 - Sanatçı Şanar Yurdatapan "bölücülük" yaptığı iddiasıyla tutuklandı.
2001 - İsrail-Filistin barış anlaşmalarına karşı çıkan Ulusal Birlik Partisi genel başkanı Rehavam Zeevi, uğradığı silahlı saldırıcı sonucu öldü. Saldırıyı Filistin Halk Kurtuluş Cephesi üstlendi.
2003 - Taipei'deki 101 katlı gökdelen, Kuala Lumpur'dakini 50 m geçerek dünyanın en yüksek binası oldu.
2008 - Türkiye 2009 2010 Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi geçici üyeliğine 151 oyla kabul edildi.
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:47
  • Güneş06:27
  • Öğlen12:18
  • İkindi15:21
  • Akşam17:47
  • Yatsı19:15
 
Süper Loto
12.10.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu061328334448
 
On Numara
16.10.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu01061213141619273537384049515255646568697580
 
Sayısal Loto
14.10.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu040612333445
 
Şans Topu
11.10.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu080913303409
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık