'Süleyman Soylu'dan sorumlu abi' iddiası!

Ana Sayfa » Siyaset » İHH ve IŞİD saldırıları hakkında çarpıcı iddialar

İHH ve IŞİD saldırıları hakkında çarpıcı iddialar

CHP İstanbu Milletvekili Eren Erdem, KRT'de Çağlar Cilara'nın programında çok çarpıcı iddialarda bulundu. Katıldığı bir televizyon programında İHH'nin tarihi eser kaçakçılığı yaptığını söyleyen Erdem, Türkiye'de gerçekleşen IŞİD saldırılarının istihbarat ağları tarafından organize edildiğini ileri sürdü.

 
24 Aralık 2016 Cumartesi 19:12 
Yorum YapYazdır
 
 
İHH ve IŞİD saldırıları hakkında çarpıcı iddialar

Katıldığı televizyon programında, İHH'nın tarihi eser kaçakçılığı yaptığını söyleyen Erdem, Kontrgerilla yapılanmasının Türkiye'deki saldırıların arkasında olduğunu ileri sürdü. Erdem, "En az 15-20 bin sayfa elimde gizli ibareli belge var ve tamamında Türkiye'de katliam yapan IŞİD'çilerin, izlendiği, dinlendiği her şeyinin önceden haberdar olunduğunu o belgelerde tespit ettim" diye konuştu.

Kontrgerilla'nın çok güçlü şekilde devletin içinde ayakta olduğunu söyleyen Eren Erdem'e göre amaç, AKP'yi başkanlık sistemine ikna ederek, Türkiye'yi otoriter bir rejime sürükleyip, bölünmeye zemin hazırlamak.

Erdem, "Kontrgerillacılar, 15 Temmuz'da başkanlık getirmek için darbe girişiminde bulundular. Darbeyi yapacaklardı ve başkanlık getireceklerdi. Bugün tartışılan başkanlık rejimini getireceklerdi. Ak Parti, siz yapmayın, biz yaparız, bize dokunmayın, bizim canımızı yakmayın biz gereğini yaparız dediler. Devleti, alabildiğince otorilterleştirerek Türkiye'yi bölünmesini istiyorlar. Türkiye, nasıl bölünür? Türkiye, demokratikleştiğinde bölünmez, niye, herkesin hakları olur. Terör ve şiddeti derinleştirecek şey nedir? Otoriterleştirme. Toplumda huzursuzluk yaratma, huzursuzluktan kaynaklanan çatışmaların büyümesi, şiddetin artması, iç savaş ve bölünme" ifadelerini kullandı.

İHH'nın tarihi eser kaçakçılığı yaptığını da ileri süren Eren Erdem'in çarpıcı açıklamalarının özeti şöyle:

"TÜRKİYE'DEKİ IŞİD SALDIRILARINI İSTİHBARAT ORGANİZ EDİYOR"

"Türkiye'de yapılan IŞİD saldırılarının IŞİD ile alakalı olduğu konusunda tereddütlerim var çünkü hiçbirini IŞİD üstlenmiyor. IŞİD, Brüksel'de patlama oluyor, kendi mecralarında sahipleniyor ama bakın İstiklal Caddesi'ni sahiplenmedi, havalimanını sahiplenmedi. Biz, IŞİD'çi olduklarını soruşturmalarında öğrendik. IŞİD bunu sahiplenmediğine göre demek bu kontrolsüz eylem dediğimiz bir eylem türü. IŞİD'in hücre örgütlenmesinden kaynaklı, birbirinden habersiz hücrelerin kolaylıkla istihbarat ağlarına takılarak onların güdümüne girmesi ile alakalı bir şeydir. Türkiye'deki bu saldırılar istihbarat ağları tarafından organize edildiler. Bu istihbarat ağları bu organizasyonları yaparken 15 Temmuz'a zemin hazırlamak için yaptılar. Belgeleyecek şeyler var. Çok somut belge var."

"İSTİHBARAT IŞİD'İN EYLEMLERİNE GÖZ YUMDU, BELGELERİ VAR"

"Ekranda belge göstermek kanala zarar verir ama ben buradan iddia ediyorum, en az 15-20 bin sayfa elimde gizli ibareli belge var ve tamamında Türkiye'de katliam yapan IŞİD'çilerin, izlendiği, dinlendiği her şeyinin önceden haberdar olunduğunu o belgelerde tespit ettim. Devlet içerisine yapılanmış bir yapı, bu eylemlere göz yummuş. Amaç, Türkiye'yi bir darbe ortamına taşıyabilmek."

"FETÖ, KONTRGERİLLA'NIN BİR KANADIDIR"

"FETÖ demiyorum, ben Kontrgerilla diyorum. FETÖ, Kontrgerilla'nın bir kanadıdır. Kontrgerilla hiç tasfiye edildi mi? Kontrgerilla'ya yönelik bir operasyon yapıldı mı? Sözde bu FETÖ ile kol kola olan hükümet Ergenekon ve Balyoz'da Kontrgerilla'ya operasyon yaptığını iddia etti. Yurtsever askerleri cezaevine doldurdu. Türkiye'deki Kontrgerilla yapılanması çok güçlü bir şekilde ayakta. Buradan açıkça söylüyorum. Bu darbe girişimini sadece FETÖ diyerek geçiştirmek, Kontrgerilla'nın diğer kanatlarını görmezden gelmek demektir. Kontrgerilla bin 100 odalı bir saraydır, FETÖ bunlardan biridir sadece. Meclis'te Kontrgerilla'yı araştırmak üzere bir komisyon kursak çözeriz."

"KONTRGERİLLA BAŞKANLIK GETİRMEK İSTİYOR"

"Amaç, hükümeti devirmek değildi, Cumhuriyet'i yıkmak istediler. Başkanlık getirmek istiyor Kontrgerilla. Kontrgerilla 15 Temmuz'da Erdoğan'ı devirmek için darbe girişiminde bulunmadı, rejimi değiştirmek, başkanlık getirmek, otoriterleştirmek, daha İslami rejime dönüştürmek için yaptı bunu. Zaten Kontrgerilla'nın darbeyi FETÖ'ye yaptırmasının da sebebi buydu. Kontrgerilla içerisinde sadece FETÖ'cüler mi var, 50 tane fraksiyon var. Niye FETÖ'cüler kanalıyla yaptı bunu. Çünkü, Türkiye'deki demokratik zemin Kontrgerilla faaliyetlerinin, Türkiye'deki çatışmanın, kamplaşmanın derinleşmesini engelliyor. Bakın, bölgemizde terör olmasına rağmen hala Türk ile Kürt sokakta birbirini yiyemiyor. Bu Türkiye'nin bölünmesi için engel teşkil ediyor."

"TÜRKİYE'NİN BÖLÜNMESİ İÇİN OTORİTER BİR REJİM LAZIM"

"Türkiye'nin bölünmesi için daha otoriter, daha antidemokratik rejime ihtiyaç var. Dolayısıyla Kontrgerillacılar, 15 Temmuz'da başkanlık getirmek için darbe girişiminde bulundular. Darbeyi yapacaklardı ve başkanlık getireceklerdi. Bugün tartışılan başkanlık rejimini getireceklerdi. Ak Parti, siz yapmayın, biz yaparız, bize dokunmayın, bizim canımızı yakmayın biz gereğini yaparız dediler. Devleti, alabildiğince otorilterleştirerek Türkiye'yi bölünmesini istiyorlar. Türkiye, nasıl bölünür? Türkiye, demokratikleştiğinde bölünmez, niye, herkesin hakları olur. Terör ve şiddeti derinleştirecek şey nedir? Otoriterleştirme. Toplumda huzursuzluk yaratma, huzursuzluktan kaynaklanan çatışmaların büyümesi, şiddetin artması, iç savaş ve bölünme. Kontrgerilla, 15 Temmuz darbesini FETÖ'cülere Türkiye'ye başkanlık getirtmek için yaptı, çok net söylüyorum."

"İHH TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI YAPIYOR"

"Elimde dosyaları var İHH'nın, bir sürü iş yapmışlar, sınıra adam götürmüşler, militanları Türkiye'ye getirmişler, IŞİD'in bulduğu tarihi eserleri getirmişler. Hepsinin dosyası var bende. Şimdi rapor hazırlıyorum bununla ilgili. Tamamı gizli belgelerden oluşan rapor hazırlıyorum. İHH bana dava açsın mahkemeye götüreyim belgeleri."

"GİZLİ BELGELERLE IŞİD'İN TÜRKİYE YAPILANMASINI KİTAP HALİNE GETİRİYORUM"

"Gizli Belgelerle IŞİD'in Türkiye Yapılanması'nı kitap haline de getiriyorum. Kitapta yer alan belgelerin soruşturmacısı olan savcılar, FETÖ'cü olduğu şüphesi bulunan savcılar değil. Tamamı hükümete yakın savcıların belgeleri. Ben ülkemi karalamayacağım, ülkemi bir çeteden kurtarmaya çalışıyorum."

"KRİPTO FETÖ'CÜLER ERDOĞAN'I BAŞKANLIĞA İKNA EDEREK KANDIRDI"

"Türkiye, 24 Nisan sabahı kurtuluyor. Çok net söylüyorum. Bakın size olacak senaryoyu anlatayım. Recep Tayyip Erdoğan'ın kandırıldığını düşünüyorum şuanda. Birileri, onu başkanlığa geleceğini ikna etmiş. Başkanlık falan gelmeyecek. Sandıktan çıkmayacak başkanlık. Çıkmadığı zaman ne olacak biliyor musun, bugün başkanlık gelecek korkusuyla Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında duran herkes onu sırtından hançerlemeye başlayacak, AKP'den dört parti çıkacak. Halkımıza buradan sesleniyorum, hiç korkmasınlar, bütün anketleri gördüm, kimse başkanlık istemiyor. Anladığım kadarıyla FETÖ'cüler onları kandırıyor. AKP'yi bitirmek için AKP'lilere başkanlığın geleceğine ikna etmişler. AKP teklifi kendi hazırladı ama kripto FETÖ'cüler, anket var geçecek diye kandırdı."

   
 
24 Aralık 2016 Cumartesi 19:12 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Attila Aşut
 
Türker Ertürk
 
Mehmet Polat
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Nihat Genç
 
Kazım DEMİR
 
Mustafa Önsel
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Arslan Bulut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1482 - Gedik Ahmet Paşa, II. Bayezid tarafından idam ettirildi.
1787 - New Jersey, ABD anayasasını kabul eden üçüncü eyalet oldu.
1865 - ABD'de kölelik kaldırıldı.
1892 - Pyotr İlyiç Çaykovski'nin The Nutcracker adlı balesi St. Petersburg'da ilk kez sahnelendi.
1894 - Avustralya'da kadınlar seçme ve seçilme hakkını elde ettiler.
1917 - Rusya ile Türkiye arasında Erzincan Antlaşması yapıldı.
1923 - Yunan Kralı Konstantin, oğlu II. George lehine tahtından feragat ettiğini açıklayarak ülkesini terk etti.
1929 - Milli İktisat ve Tasarruf Cemiyeti kuruldu; cemiyetin başkanlığına Meclis Başkanı Kâzım Paşa getirildi.
1946 - Uluslararası Para Fonu, (IMF) faaliyete geçti. 27 Aralık 1945'de kurulan IMF, 32 üye ülkenin para birimlerinin altın ve Amerikan doları karşılığını ifade eden bir anlaşma ilan etti.
1954 - Kıbrıs'ta Türkiye, İngiltere ve ABD karşıtı gösteri yapan topluluğa İngiliz askerleri ateş açtı; 2 kişi vuruldu, 42 kişi tutuklandı. Gösteriyi Yunanistan'la birleşmek isteyen Kıbrıslılar düzenlemişti.
1955 - Türkiye Milli Futbol Takımı, Portekiz'i 3-1 yendi.
1956 - Japonya, Birleşmiş Milletlere kabul edildi.
1957 - Kwai Köprüsü (The Bridge on the River Kwai) filmi New York'ta gösterime girdi.
1965 - Japonya ve Güney Kore arasında resmi ilişkiler başladı.
M.Ö. - 218 Trebia savaşı, Hannibal Roma Cumhuriyeti'ne karşı büyük zafer kazandı.
 
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
16
10
3
3
33
2
Galatasaray
16
10
2
4
32
3
Beşiktaş
16
8
6
2
30
4
Kayserispor
16
8
6
2
30
5
Fenerbahçe
15
8
5
2
29
6
Trabzonspor
16
8
4
4
28
7
Göztepe
15
8
3
4
27
8
Bursaspor
16
7
3
6
24
9
Sivasspor
16
7
2
7
23
10
Malatyaspor
16
5
4
7
19
11
Kasımpaşa
16
5
4
7
19
12
Akhisarspor
16
5
4
7
19
13
Aytemiz Alanyaspor
16
5
3
8
18
14
Konyaspor
15
4
2
9
14
15
Osmanlıspor
16
4
2
10
14
16
Antalyaspor
16
3
5
8
14
17
Gençlerbirliği
16
3
4
9
13
18
Karabükspor
15
2
2
11
8
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
14.12.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu051019203839
 
On Numara
11.12.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu05070811132122373843454647495157586163717879
 
Sayısal Loto
16.12.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu022138404144
 
Şans Topu
13.12.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu080911172306
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:45
  • Güneş07:34
  • Öğlen12:29
  • İkindi14:48
  • Akşam17:02
  • Yatsı18:40
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık