ŞOK KHK: Kamudan 3 bin 974 ihraç.. Tam liste

Ana Sayfa » Siyaset » Hükümetten terör saldırısıyla ilgili önemli açıklama

Hükümetten terör saldırısıyla ilgili önemli açıklama

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ankara'da meydana gelen patlamaya ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. "İki canlı bombanın kimliklerinin tespiti noktasında son aşamaya gelinmiştir" diyen Kurtulmuş, "Dünyanın en iyi korunan yerlerinde bile istihbarat birimlerinin süzgeçlerini aşan terör saldırılarına şahit olduk" dedi.

 
13 Ekim 2015 Salı 09:26 
Yorum YapYazdır
 
 
Hükümetten terör saldırısıyla ilgili önemli açıklama
Kurtulmuş, "Terör örgütü dediğiniz şey sadece o bombayı taşıyan canlı bomba değil, arkasında ciddi bir aklın olduğu, bir ya da birkaç devlet aklının olduğu terör saldırısıyla karşı karşıya kaldık" ifadelerini kullandı. Son derece ağır bir tablonun olduğuna dikkati çeken Kurtulmuş, "Bu tablo karşısında terör mağduru olan ölenler, ölen yakınları, yaralı kardeşlerimiz terör mağdurudurlar. Bu kapsamda 5233 Sayılı Yasa kapsamında ölenlerin yakınları, ayrıca bu terör saldırısında malul kalanlar, gerçekten onların aileleriyle ilgili, yasa neyi emrediyorsa, bununla ilgili yasal düzenlemenin yapılması Bakanlar Kurulu'nda kararlaştırılmıştır'' diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, bugün 63. hükümetin 3. toplantısında Bakanlar Kurulu'nda konuşulan konulara ilişkin bilgi verdi. Kurtulmuş, "Bugün kaybettiğimiz Levent Kırca'ya Allah'tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum. Türkiye'de uzun yıllar sanat camiasına emek vermiş birisiydi, kendisiyle saygıyla anacağız. Hükümetimiz adına bu kadar sıkıntı yaşadığımız son günlerde milletimizi gururlandıran Nobel Kimya dalında aldığı ödülle Aziz Sancar'a tebriklerimi iletiyorum. Gerçekten güçlü bir şekilde vesile olur, kendilerini tebrik ediyoruz. İnşallah yeni nesillere güzel örnek teşkil edecek" ifadelerini kulandı.

HASTANELERDE SON DURUM

Bugün Bakanlar Kurulu'nun yoğun bir gündemle toplandığını belirten Kurtulmuş, "En önemli gündem maddesi uzun yıllardır karşılaştığımız en önemli terör saldırısı olan, vahşi, hain, sinsi terör saldırısıdır. Bununla ilgili olarak olaydan sonraki gelişmeler masaya yatırılmıştır. Ortaya konulan çabaları anlatmış, bundan sonraki dönemde üzerinde durulması gereken konular kararlaştırılmıştır. Bu terör saldırısında 97 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 92'sinin kimliği belirlenmiş, 5 tanesinin kimliği belirlenecektir. Halen 138 kişi hastanelerde tedavi altındadır. 365 vatandaşımız hastanelere intikal etti. Bunlardan 58 tane yoğun bakım hastamız bulunmaktadır. Kimlikleri tespit edilenler illerine gönderilmiş, defin işlemi gerçekleştirilmiş" dedi.


"Olay intikal ettiğinde olayın sonuçları ortadan kaldırılmaya, çözümlenmeye çalışılmıştır" diyen Kurtulmuş, "Adli Tıp Kurumumuzda yapılan hizmetlerle ölenlerin kimlikleri tespit edilmiştir. Karmaşık bir ortamda insanların birtakım teherrüre kapılmalarını önlemek amacıyla Alo 184 hattı kurulmuş ve bu hatta 5 bin 285 başvuru gelmiştir ve aileler kendi yaralılarıyla ilgili her türlü bilgiyi anlık olarak alabilmişlerdir. Şu anda hastanelerde yaralıları bulunan vatandaşların otellerde ikamet etmeleri için de ilgili bakanlıklarca düzenlemeler yapılmıştır" şeklinde konuştu.

İKİ KİŞİ OLDUĞU KESİNLEŞMEK ÜZERE

"Olayda iki intihar saldırganı olduğu aşağı yukarı son noktaya gelmiştir. Bu konu netleşmeden, bununla ilgili resmi açıklamayı yapmıyoruz. İki intihar bombacısı saldırıda kullanılmıştır. Fabrikasyon TNT bombaları, her ikisinin de 5 kilogram ağırlığında bomba kullandığı anlaşılıyorb Olayın oluş tarzı Suruç'taki bombalama eylemleri ile benzerlik taşıdığı ortaya çıkıyor. Olay anından itibaren iki emniyet başmüfettişi görevlendirildi. Bu konuyla ilgili çok sayıda gözaltının gerçekleştiği, olağan ve olağan dışı şüpheliler ihtimali üzerinde titizlikle çalışıldı" ifadelerini kullandı.

Son derece ağır bir tablonun olduğuna dikkati çeken Kurtulmuş, "Bu tablo karşısında terör mağduru olan ölenler, ölen yakınları, yaralı kardeşlerimiz terör mağdurudurlar. Bu kapsamda 5233 Sayılı Yasa kapsamında ölenlerin yakınları, ayrıca bu terör saldırısında malul kalanlar, gerçekten onların aileleriyle ilgili, yasa neyi emrediyorsa, bununla ilgili yasal düzenlemenin yapılması Bakanlar Kurulu'nda kararlaştırılmıştır, ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bu konuyla ilgili görevlendirilmiş. Bu konuyla ilgili daha önceki terör saldırılarında olduğu gibi kısa süre içerisinde ölenlerin yakınlarına maaş bağlanması, sakat kalanların malullük işlemlerinin hızla tamamlanması, ölenlerin ve malul olanların yakınlarına kamuda istihdam sağlanması ve çocuklarına burs imkanlarının sağlanması gibi yasanın emrettiği hususlarda ilgili adımların atılması kararlaştırılmıştır" diye konuştu.

Yaklaşık 106 ülkeden üst düzey yöneticinin taziyelerini ilettiğini anlatan Kurtulmuş, "Acımızı paylaşmak için ellerinden geleni ortaya koyacaklarını ifade etmişlerdir" dedi.

"YAS, HEPİMİZİN YASIDIR"

Çok zor ve ağır bir tabloyla karşı karşıya olunduğunu belirten Kurtulmuş, "Yaranın sıcaklığı geçtikten sonra acımızı daha da çok hissedeceğiz. Bu olaydan sonra 4 temel noktada milletimizle bazı tespitlerimizi paylaşmak istiyorum. Bunlardan birincisi emek platformu organizasyon heyeti olabilir, belli bir çevreden insanların biraraya gelmiş olarak yapmış olduğu eylem olabilir. Bu bombayı patlatanlar organizasyonu yapanların sadece çevrelerine karşı haince saldırıyı planlamadılar, bunu yapanlar hepimizi, bu topraklarda yaşayan herkesi hedef seçerek hain saldırıyı gerçekleştirdiler. Yas, hepimizin yasıdır. İnsanlar daha çok yaslarını paylaştıkça birlikte olurlar. Bütün milletimizin bu yasın gereğini yerine getirmemizi ifade ediyorum" ifadelerini kullandı.

İkinci olarak terör örgütünün bu ülkedeki toplumsal kesimleri birbirinden uzaklaştırmayı istediğini anlatan Kurtulmuş, bütün milleti uyanık olmaya davet ettiğini ve düşmanca saldırıları düzenleyenlerin deşifre edileceğini dile getirdi.

Üçüncü olarak teröre karşı ortak bir cephe oluşturmak durumunda olunduğuna dikkati çeken Kurtulmuş, "Bütün milletçe bu süreçte vereceğimiz en büyük sınav, teröre karşı bütün benliğimizle ortak bir hareket hattını oluşturabilmemizdir. Barışı ve kardeşliği eş zamanlı olarak savunan, barış ve kardeşlik bloğu içinde 78 milyonu biraraya getirmek durumundayız" dedi.

Kurtulmuş, dördüncü olarak ise terörün ortaya çıkarmış olduğu ağır tabloyla karşı karşıya olunduğunu belirterek, "Türkiye, birtakım kaoslarla komşu olan bir ülkedir. Türkiye, 1 Kasım seçimlerine gidiyor. Hepimizin sözlerine dikkat etmesi lazım. Hiç kimse, terörün ortaya çıkardığı sonuçlardan siyasi sonuç devşirmeye kalkmasın. Bütün siyasi partileri, STK'ları, yazarları, medya kuruluşlarımızı barış ve kardeşlik dilini kullanmaya, karşı gördüğü siyasi çevreleri töhmet altında bırakmamaya, kamplaştırıcı dilden uzaklaşmaya davet ediyorum. Terörün bize yüklediği ağır sorumluluklardan birisi budur. Uyanık olarak yürümeyi, ortak barış ve kardeşlik cephesi oluşturabilmeyi, yasımızın üzerinden dostluk, kardeşlik oluşturmayı başarabilirsek terör örgütleri başarısız olacaktır. Milletimizin büyük çoğunluğunun 4 temel noktada uyanık ve ferasetli davranacağından eminim" diye konuştu.

Örgütlerin en önemli amaçlarından birisinin birliği ve bütünlüğü kaybettirmek olduğunu anlatan Kurtulmuş, "Kavga, çatışma alanı çıkartmak, 1 Kasım seçiminin güvenliksiz ortamda yapılmasını sağlamak. Bütün güvenlik birimlerimiz, 1 Kasım seçimlerinin güvenli ortamda yapılmasını sağlayacaklar. Düşmanlık dilini değil, rekabet dilini kullanarak kampanya yürüteceklerine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

İKİ EMNİYET GÖREVLİSİ AÇIĞA ALINDI

Kurtulmuş, Şırnak'ta polis aracının arkasında bir cesedin sürüklenmesine ilişkin, "Bu, bir insanlık suçudur. İnsanlığa karşı işlenmiş suçtur, kabul edilemez. Bugün İçişleri Bakanlığı'nın ilgili müfettişleri iki emniyet görevlisi ile ilgili açığa alınma kararı aldılar, soruşturma tamamlandıktan sonra gereği yapılacaktır" dedi.

Filistin ve Gazze'de İsrail hükümetinin yeniden gündeme taşıdığı saldırgan tavırların da toplantıda ele alındığını belirten Kurtulmuş, "İsrail bu tavrından vazgeçmedikçe, Ortadoğu'da suların durulamayacağını ifade etmek isterim. Doğu Kudüs'te Mescid-i Aksa'nın baskı altına alınmasını, insan hakları, inanç özgürlükleri bakımından kabul etmediğimizi ifade etmek istiyorum. İsrail'in bu tutumundan bir an önce vazgeçmesini, İsrail'in Mescid-i Aksa üzerindeki baskılarının sona ermesini istiyoruz" şeklinde konuştu.

Rusya'nın hava sahası işgaline ilişkin değerlendirmenin de toplantıda yapıldığına işaret eden Kurtulmuş, "İlgili federasyonlarımız tarafından gerekli uyarılar yapılmıştır. Ortak bir askeri komitenin çalışması gerektiği ifade edilmiş, Rusya'nın cevabı beklenmektedir. Ruslar'ın bu hususa özen göstereceğine inanıyoruz. Türkiye kendi egemenliğini koruyacaktır. Rusya'nın da Suriye'deki yeni oyunun parçası olarak Türkiye'yi karşısına almayacağına inanıyorum. Sınır ihlallerine karşı tavrımızı sürdüreceğiz" dedi.

"SALDIRININ ARKASINDA BİR YA DA BİRKAÇ DEVLETİN AKLI VAR"

Kurtulmuş, açıklaması sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, "Saldırıdan sonra Başbakan'ın yapmış olduğu açıklama vardı, özellikle Kuzey Irak'tan canlı bombaların girdiğine dair ihbarlar olduğunu söyledi. İki canlı bombanın yakalandığını söyledi. Bugün yaptığı açıklamada da bir listeden söz etti, intihar eylemi gerçekleştirebilecek isimlerin listesinden söz etti. Bir intihar listesi varsa gereken yapılmıyor, eyleme dönüşmesi mi bekleniyor?" sorusuna Kurtulmuş, "Çeşitli terör örgütlerinin Kuzey Irak ya da Suriye'de çeşitli adlarla isimlendirmiş olduğu fedai grupları var. Fedai gruplarının listeleri olduğu biliniyor. İstihbarat birimlerimiz bununla ilgili istihbarat alıyorlar. İstihbarat örgütlerine, isimler, bombalar ayrı bir şekilde geliyor ve bunlar herhangi bir şekilde hiçbirisi birbirini tanımadan, o terör örgütüne müzahir olan şehirlerdeki örgütlenmelerin hiçbirisiyle ortak hareket etmeden eylemlerini yapıyorlar. Ankara'da çok üst düzey yargı görevlisine yapılacak intihar saldırısı bu istihbarat arasında önlenmiştir. Bunun bir kısmını değerlendiriyorsunuz, yakalıyorsunuz. Belki bu terör örgütlerinin arkasında birtakım istihbarat, lojistik destek de var kendi güçlerinin dışında. Bunların hepsi titiz bir şekilde çalışıyor. Dünyanın en iyi korunan yerlerinde bile istihbarat birimlerinin süzgeçlerini aşan terör saldırılarına şahit olduk. Terör örgütü dediğiniz şey sadece o bombayı taşıyan canlı bomba değil, arkasında ciddi bir aklın olduğu, bir ya da birkaç devlet aklının olduğu terör saldırısıyla karşı karşıya kaldık. Dolayısıyla buradaki mesele istihbarat meselesinden öte çok iyi organize edilmiş bir saldırıyla karşı karşıya kalınma meselesidir" karşılığını verdi.

"İKİ CANLI BOMBANIN KİMLİKLERİNİN TESPİTİ NOKTASINDA SON AŞAMAYA GELİNMİŞTİR"

Ankara'da meydana gelen patlamanın Suruç'taki olayla benzerlik taşıdığı yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine Kurtulmuş, "Soruşturmanın doğru yürütülmesi bakımından bu detayları söylemem ama çok büyük benzerlikler gösteriyor, bombanın türü. Emniyet birimlerinin, ilgili istihbarat birimlerinin değerlendirmesi, Suruç'la benzerlik ortaya koyduğudur. İki canlı bombanın kimliklerinin tespiti noktasında son aşamaya gelinmiştir. Kimliklerin tespit edilmesi üzerinden faillerin yani bombayı patlatanların kimlikleri ortaya çıkacaktır"" dedi.

ALINABİLECEK ÖNLEMLER

Alınabilecek önlemlere değinen Kurtulmuş, "Bundan sonra önleyici güvenlik anlamında emniyet birimlerimizin hassas şekilde çalıştığını biliyoruz. Önleyici güvenlik tedbirlerin alınması toplumsal olaylar açısından önemli. Bundan sonraki mitinglerin, partilerin çalışmalarında önleyici güvenlik önlemlerinin alınması konuşuldu" diye konuştu.

Kurtulmuş, bir soru üzerine PKK'nın silahsızlanma, ateşkes çağrısı yapmış olmasının tek başına yeterli olmadığına dikkati çekerek, "Önemli, bir adımdır ama yeterli değildir. Hükümet tek başına terörle mücadeleyi başlatmadı, Suruç'ta saldırı oldu, güvenlik güçlerimize saldırılarda bulunuldu. Onlarca güvenlik görevlimiz şehit oldu. Seçimden sonra başlayan süreci, silahların ateşlenmesi sürecini, hükümet değil, PKK ve diğer terör örgütleri başlatmıştır. PKK'nın silahları gömmesi, üstünü betonlaması lazım ki bu millet bundan sonra PKK'nın silahları eline almayacağından emin olsun. Hem barışı hem savaşı aynı anda isteyemezsiniz. Burada çifte standardın ortadan kaldırılması, silahların toprağa gömülmesi ve betonlanması lazım. Türkiye, barışı esas alan devlet aklına sahiptir. Önce elinde silahı olanan silahı gömmesi lazım" açıklanmasında bulundu.

Başka bir gazetecinin, "İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanı'nın istifa edeceği yönünde bir beyanı oldu mu?" sorusuna Kurtulmuş, İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanımız her ikisi de bağımsız bakanlardır. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı, olayın mahiyeti, ihmal var mı bütün bunlar ortaya çıkacak. İçişleri Bakanımız güvenlik konusunda iyi yetişmiş değerli bir bürokratımızdır. Başta suçlu ilan ederek, soruşturma bitmeden sonuç elde edilmiş gibi karar vermeyi doğru bulmayız" karşılığını verdi. 

Canlı bombaların yurt dışından geldiği iddialarının sorulması üzerine Kurtulmuş, "Bu tür şeyler gümrükle, vizeyle girmiyor. Burada da canlı bombaları getirmişler. Zor bir coğrafyada maalesef bazı güçlerin bu bölgede kendi hakimiyet savaşlarını vermek için vekalet savaşlarını yürüttükleri bölgede, Ortadoğu, Suriye, özellikle Irak örgütler konfederasyonuna döndürülmüştür. Buralarda son derce titizlikle sınırlarımızı koruyabilmek mecburiyetindeyiz. İllegal geçişler oluyor, terör örgütlerinin  mensuplarının da geçtikleri ortada. Bununla ilgili olarak da her türlü istihbarat faaliyetlerinin yapılması için devlet kurumları üzerine düşeni yapıyorlar. Çok zor bir ortamda birçok gücün gayret gösterdiği coğrafyada bu söyledikleriniz gerçekleştirilmeye çalışılıyor. Komşu ülkelerden sızmaları kuvvetle muhtemeldir" diye konuştu.

 

 
13 Ekim 2015 Salı 09:26 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Attila Aşut
 
Nihat Genç
 
Türker Ertürk
 
Arslan Bulut
 
Mehmet Polat
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Kazım DEMİR
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Mustafa Önsel
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Beşiktaş
28
19
7
2
64
2
Başakşehir
28
16
9
3
57
3
Fenerbahçe
28
15
8
5
53
4
Galatasaray
28
15
4
9
49
5
Trabzonspor
29
14
6
9
48
6
Antalyaspor
28
12
7
9
43
7
Gençlerbirliği
29
10
10
9
40
8
Konyaspor
28
10
9
9
39
9
Osmanlıspor FK
28
9
10
9
37
10
Kasımpaşa
28
10
7
11
37
11
K.D.Ç. Karabük
29
10
6
13
36
12
Bursaspor
28
10
5
13
35
13
Alanyaspor
29
10
4
15
34
14
Akhisar Bld.
28
9
6
13
33
15
Kayserispor
29
8
6
15
30
16
Gaziantepspor
29
7
5
17
26
17
Ç. Rizespor
28
6
6
16
24
18
Adanaspor
28
5
5
18
20
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1006 - Tarihte kayıtlara geçirilmiş en parlak Süpernova olan SN 1006, Kurt takımyıldızı içerisinde gözlemlendi.
1563 - Kral VI. Charles'ın emriyle bütün Yahudiler Fransa'dan kovuldu.
1789 - George Washington, ABD'nin ilk cumhurbaşkanı oldu.
1803 - ABD, Louisiana topraklarını Fransa'dan 15 milyon dolar karşılığında satın aldı. Böylelikle genç ülkenin toprakları iki katına çıkmış oldu. Bu alışverişe tarihte Louisiana mübayaası' adı verilmektedir.
1919 - Mustafa Kemal, Dokuzuncu Ordu Müfettişliğine atandı.
1920 - Paris'te toplanacak barış konferansıyla ilgili Ankara'da toplanan Büyük Millet Meclisi taraf ülkelerin dış işleri bakanlıklarına gönderdiği bir yazıyla İstanbul'dan ayrı bir hükümetin kurulduğunu bildirdi.
1939 - Türkiye'nin de katıldığı New York Dünya Sergisi açıldı.
1945 - Adolf Hitler ve iki gün önce evlendiği Eva Braun intihar etti.
1955 - Bügün kullanılan Vietnam Bayrağını Kuzey Vietnam ilk kez resmi bayrağı olarak kabul etti.
1959 - İsmet İnönü'nün Uşak gezisinde olaylar çıktı. Polis, halkı dağıtmak için göz yaşartıcı bomba kullandı.
1960 - Ali Ulvi'nin karikatürü nedeniyle Cumhuriyet gazetesi 10 gün süreyle kapatıldı.
1960 - İstanbul'da bir gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
1961 - İstanbul Kartal'da iki tren çarpıştı: 16 kişi öldü, 78 kişi yaralandı.
1964 - Diyanet İşleri Başkanlığı, doğum kontrolünün uygulanmasını verdiği bir fetvayla kamuoyuna açıkladı.
1967 - CHP Dördüncü Olağanüstü Kurultayı sonuçlandı. Kurultay'da kabul edilen ortanın solu siyasetine karşı çıkan Kayseri Milletvekili Turhan Feyzioğlu'nun liderliğini yaptığı 33 milletvekili ve 15 senatör partiden istifa etti.
1975 - Anayasa Mahkemesi tarafından 1971'de kapatılan Türkiye İşçi Partisi yeniden kuruldu.
1975 - Kuzey Vietnam birlikleri Saygon'daki Bağımsızlık Sarayı'na girerek Vietnam Savaşı'nı bitirdi.
1986 - Çernobil reaktör kazası sonucu meydana gelen nükleer kaza sonrasında atmosfere büyük miktarda fisyon ürünleri salındığı tüm dünya tarafından öğrenildi.
1998 - ABD, PKK'yı en tehlikeli terör örgütleri arasında saydı.
1998 - NATO Konseyi Kosova Bildirisi yayınladı. Şiddeti reddeden ittifak, Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloseviç'e uyarılarda bulundu.
1998 - Terör örgütü PKK, Yunanistan'ın başkenti Atina'da bazı Yunan parlamenterlerin de katılımıyla Balkanlar Bürosu'nu açtı.
1999 - Ankara 2 Numaralı Devlet Güvenlik Mahkemesi, Abdullah Öcalan'ın yargılanmasının 31 Mayıs pazartesi gününden itibaren İmralı Adası'nda kesintisiz olarak sürdürülmesine karar verdi.
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak03:17
  • Güneş05:13
  • Öğlen12:30
  • İkindi16:21
  • Akşam19:24
  • Yatsı21:07
 
Süper Loto
27.04.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu040618253437
 
On Numara
24.04.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu02030405080912171819202327333642525666686974
 
Sayısal Loto
29.04.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu030912172245
 
Şans Topu
26.04.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu071014181910
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık