ABD ile Afrin-Menbiç gerilimi

Ana Sayfa » Bilim - Teknoloji » Günebakış'ta deprem; Gökhan Dihkan'dan onurlu veda

Günebakış'ta deprem; Gökhan Dihkan'dan onurlu veda

Trabzon'da yayınlanan, muhafazakar kesime yakınlığıyla bilinen, Ali Öztürk'ün imtiyaz sahibi olduğu Karadeniz'den Günebakış gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gökhan Dihkan, istifa etti. Gazetenin kurulduğundan bu yana 15 yıldır Öztürk'le kader beraberliği yapan Dihkan'ın, 24 Mart'ta kalame aldığı ''Ensar Vakfı ve çocuklara cinsel istismar rezilliği' başlıklı yazıda, çocuk tecavüzleriyle gündeme gelen Ensar Vakfı'na yönelik ağır eleştirilerde bulunmasının, bu vakfı protesto eden KTÜ Öğrenci Kolektifleri'nin kendi iradesi dışında manşetten hedef gösterilmesinin rol oynadığı öne sürüldü. Gazetecilik yerlerde sürüklenirken, Dihkan'ın baskılara boyun eğmeyerek gösterdiği onurlu tavır, taktir topladı.

 
27 Mart 2016 Pazar 16:42 
Yorum YapYazdır
 
 
Günebakış'ta deprem; Gökhan Dihkan'dan onurlu veda

 

İŞTE GÖKHAN DİHKAN'IN MESAJI

Dihkan, facebook sayfasından şu mesajı yayınladı:

15 yıldır görev yaptığım Günebakış Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü"nden ve gazetedeki bütün görevlerimden bugün itibariyle istifa etmiş bulunuyorum. Gazetecilikteki 15 yıllık meslek hayatım boyunca, Günebakış gazetesi imtiyaz sahibi Sayın Ali Öztürk ve Günebakış gazetesi bana çok şey katmıştır. Bunun için minnettarım. Bugünkü şartlar ve konjonktür benim gazetedeki görevlerimden ayrılmamı gerektirmiştir. 15 yıl boyunca iyi ve kötü günlerimin geçtiği, bende çok olumlu hatırası kalacak olan Günebakış Gazetesi'ne bundan sonraki yayın hayatında başarılar dilerim...

 

NELER OLDU?

Karaman'da Ensar Valfı ile İmam Hatip Mezunları Derneği'nin yurt ve evlerinde öğrenci çocuklara yönelik 45 tecavüz  saldırısının gerçekleştiğinin ortaya çıkması üzerine, zaman zaman İslamcı kesimdeki yozlaşma üzerine sert yazılar kaleme alan Dihkan, 24 Mart günlü köşe yazısında konuyu değerlendirdi. AKP'ye yakın medya ve dinci kesimlerde genel olarak vakfı tecavüz olayının dışında tutmaya yönelik çabalar varken, Dihkan yazısında, Ensar Vakfı'na yönelik ağır eleştirilerde bulundu (Yazı aşağıda)

 

KTÜ'DE PROTESTO

 

 

Bu sırada KTÜ'de gerçekleştirilen bir toplantının katılımcılarından biri olan Ensar Vakfı ile Suriye'de dinci terör gruplarına destekle suçlanan İnsani Yardım Vakfı (İHH), KTÜ Öğrenci Kolektifi tarafından pprotesto edldi. Dihkan'ın Ensar Vakfı'nı eleştirmesine, hatta sorumlu görmesine karşın, gazete manşetten bu vakfı protesto eden Öğrenci Kolektifi'ni cemaatçi, terör örgütlerinin kuklası, provokatör olarak gösterdi ve vakfı savundu. Daha önce bu öğrenci grubunun eylemlerini alkışlayan gazete, 3 gün üst üste bir avuç öğrenciye karşı kampanya yürüttü.

Gazetenin karalama kampanyasına karşı Öğrenci Kolektifi de kamuoyuna açık bir mektup yayınladı. 

 

GÜNEBAKIŞ'A AÇIK MEKTUP HABERİ İÇİN TIKLA

 

Dihkan'ın ayrılmasında, kalame aldığı yazı ile, yazı işleri müdürü olarak kendi insiyatifi dışında gazetecilik kurallarına aykırı manşetlerin atılmasının rol oynadığı öne sürüldü. 

Bu arada Dihkan'ın eski yazıları hala Günebakış'ın nternet sitesinden dururken,  ''Ensar Vakfı ve çocuklara cinsel istismar rezilliği' ' başlıklı yazısı siteden kaldırıldı. 

 

İşte o yazı:

ENSAR VAKFI VE ÇOCUKLARA CİNSEL İSTİSMAR REZİLLİĞİ !


Karaman’da Ensar Vakfı’yla bağlantılı bir şahıs 8 ila 10 yaşlarında 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunmaktan tutuklandı. Şahsın Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin yanı sıra (KAİMDER) ve Ensar Vakfı’na yakın kişilerce kiralanan evlerde ders verdiği biliniyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ise akıllara durgunluk verici bir şekilde Ensar Vakfı'nı savundu. Ramazanoğlu, “Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı’nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz” dedi. Bakan’ın açıklamalarını değerlendirmeden önce Ensar Vakfı’nın resmi internet sitesinde vakfın kendi misyon ve vizyonuna ilişkin yer verdiği tanıtım yazısına şöyle bir bakalım: 
“Vakfımız; ülkemiz insanının manevî dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 1979 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden bu güne dek bu amaca ulaşabilmek için çeşitli alanlarda faaliyet göstermiştir” 
Vakıf misyonu ve vizyonunu ise şu şekilde belirlemiş: 
MİSYON
Ensar Vakfı; insani değerlere bağlı bir nesil yetiştirmek amacıyla, nitelikli akademik çalışma ve sürekli proje geliştirerek, özelde gençler olmak üzere toplumun tüm sosyal katmanlarına eğitim, yayın, organizasyon faaliyetleri ile hizmet sunan bir vakıftır.
VİZYON
Din ve değerler eğitimi alanında ulusal ve uluslararası düzeyde, değerlerine bağlı, entelektüel birikim ve akademik başarısıyla gelecekte söz sahibi olacak en yetkin vakıf olmak.
***
Ülkenin insanının manevî dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla hareket eden bir vakfın içinde yaşanılan rezalete bak ! Çocukların, gençlerin ilmi, fikri ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyeceksin, ondan sonra da bünyende çocuklara taciz, tecavüz edebilecek yapıda insanları barındıracaksın. Ve senin bu rezilliğini alıp Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı normal bir durummuş gibi geçiştirecek. Bu olay Aziz Nesin Vakfı’nda yaşansaydı acaba bu bakan aynı tepkiyi mi verecekti? Eminim “Dinsiz, imansız, kitapsız insanların eğitim verdiği yerde ancak bu tür olaylar yaşanırdı” türünden mesajlar verirdi. İşin içinde İslam, İslami değerler olunca ‘nasıl olsa bizdendir’ anlayışıyla her türlü pisliği örtme anlayışı içerisine giriyorsunuz. Yazık ! Gerçekten yazık !
Bu vizyon ve misyonla hareket eden bir vakfın öğrencilere eğitim ve öğretim verecek öğretmenlerini en ince ayrıntısına kadar ince eleyip sık dokuduktan sonra bünyesine alması gerektiği ortada. Çoluk çocuğa taciz, tecavüz edecek yapıda insanları bünyenizde barındırıp ondan sonra bir de zeytinyağı gibi su üstüne çıkacaksınız ! Yok öyle yağma ! 
Ensar Vakfı bu zamana kadar iyi işler yapmış olabilir ama bu iğrenç olay üzerinden vakfı korumaya kalkışmak da ne demek oluyor? Orada bir kişi yüzünden' de olsa 10 çocuk belki hayatları boyunca üzerlerinden atamayacakları bir zulmü gördü. Bu büyük bir olaydır. Vakfın bu yaşananlar sonrası hasar alması kadar doğal bir şey de olamaz. Vakfın Sayın Bakan’ın yaptığı gibi abuk sabuk savunulması insanların vicdanlarında aklanmasını sağlamaz. Korkunç, iğrenç bu olayın yaşanmasına sebebiyet veren sapık zihniyetli kişinin evlere girmesine imkan tanıyan vakıf da bütün bu yaşananlardan sonuna kadar sorumludur. İnsani ve dini değerlere bağlı bir nesil yetiştirmek amacıyla hareket eden bir vakıf kendisine emanet edilen çocuklara taciz, tecavüz edilmesine bir şekilde yol açabiliyorsa artık fazla söylenecek bir söz de kalmamış demektir. Evet Ensar Vakfı ! Size vizyonunuz olan din ve değerler eğitimi alanında ulusal ve uluslararası düzeyde, değerlerine bağlı, entelektüel birikim ve akademik başarısıyla gelecekte söz sahibi olacak en yetkin vakıf olmak hedefinizde başarılar diliyoruz. Bir kerecikten bir şey olmaz !! Nasıl olsa arkanızda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu gibi siyasetçiler var !!

24 Mart 2016

 

 SOSYAL MEDYADA DESTEK

 

Dihkan'ın gazeteden ayrıldığını açıklamasının ardından facebook sayfasına destek mesajları yağdı. İşte bazıları:

 

Gökhan Dihkan
1 saat ·
15 yıldır görev yaptığım Günebakış Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü"nden ve gazetedeki bütün görevlerimden bugün itibariyle istifa etmiş bulunuyorum. Gazetecilikteki 15 yıllık meslek hayatım boyunca, Günebakış gazetesi imtiyaz sahibi Sayın Ali Öztürk ve Günebakış gazetesi bana çok şey katmıştır. Bunun için minnettarım. Bugünkü şartlar ve konjonktür benim gazetedeki görevlerimden ayrılmamı gerektirmiştir. 15 yıl boyunca iyi ve kötü günlerimin geçtiği, bende çok olumlu hatırası kalacak olan Günebakış Gazetesi'ne bundan sonraki yayın hayatında başarılar dilerim...


Yorumlar

 

Ali Kemal Yazıcı Hakkında hayırlısı olsun kardeşim.

Fatih Isak Hayırlısı olsun
Ahmet Çağlar Yıldırım Hayırlısı kardeşim
Hüseyin Terzi hayırlısı olsun abi
Yakup Karbuz İşten ayrılmak durumunda kalmanı çok üzülerek karşıladım. Ama onurlu duruşunu hep izledim, alkışladım...
Yılmaz Bölükbaşı allah hayırlı etsin
Aydın Gelleci Ben sana şimdi ne yazayım. frown ifade simgesi
Osman Şişko Seviyoruz seni
Ali Yahya Öztürk hakkında hayırlısı olsun


Viratrabzon Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu BÖYLE BİR KARAR ALMAN YA DA BÖYLE BİR DURUMDA BIRAKILMAN İÇİN MUTLAKA ÇOK ÖNEMLİ BİR OLAY OLDUĞUNA İNANIYORUM. EĞER SEN DE UYGUN GÖRÜRSEN, BUNU OKUYUCULARIN DA BİLME HAKKI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.. KENDİ YAĞIYLA KAVRULAN, AMA ONURUYLA GAZETECİLİK YAPMAYA ÇALIŞAN viratrabzon.com HABER SiTEMiZ VAR.. EKMEĞİMİZİ PAYLAŞMAYA HAZIRIZ.. GEÇMİŞ OLSUN

Turgay Güngör Benim güzel ve çalışkan kardeşim. Sana, bundan sonraki mesleki yaşamında da eskisi gibi sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir gelecek diliyorum. Her zaman yanındayız..
Fehmi Türk
Cengiz Bölükbaşı Devir koltukarinda yükselenlerin devri efendi...Hayirlisi olsun
Aysen Çakıroğlu Tahmin etmedim desem yalan olur. .onsezii. .yolun açık tir senin. .
Osman Karagüzel Konjoktür gereği ise, yazıklar olsun. Konjoktür dışında, objektif, adil ve adaletli bir kalemi o ceride kaybetmiştir. O ceride kaybetmiştir

Fatma Yavuz Hayırlı olsun Gökhan...
İlhan Korzay canım yegenim her zaman doğru kararlarının arkasında durduğun gibi dik duruşun sana yeter
Ali Sürmen Gökhan kardeşim sana yaşam boyu başarılar dilerim
Oguzhan Erdogan Abi.Çok üzüldüm.şimdi ne diyeceğimi şaşırdım.
Kemal Poyraz Bektaş Abim hayırlısı olsun... Yolun açık olsun...
Cemil Özge Öztürk Hayırlısı olsun gökhan
Tarkan Üzen Allah hayırlı eylesin kardeşim...
Halit Bayram Hayırlısı olsun müdürüm.
Murat Aydın Hayırlısı olsun Gökhan....Bundan sonraki meslek hayatında başarılar dilerim.
Ali Tiritoğlu Cenab-ı Hakk (c.c) hakkınızda hayrlı olanı nasip etsin Gökhan bey hocam. Herşey gönlünüzce olsun inşaallah. AmiNAdem Yılmaz Kardeşim senin için hayırlı olsun. Allah tüm hayatında yolunu açık etsin.. Zorluklar karşısında savaşmak zordur. Zor işlerde adamların işidir. Meslek hayatımda tanıdığım adamlardan birisin. Adamsın.

Elif Çavuş Bu kadar düzgün karakterin ve bu kadar iyi bir kalemin zaten o gazetede çalışıyor olması senin ne kadar sabırlı olduğunun göstergesiydi. Geçmiş olsun, inşallah seni hakeden yerlerde olursun.
İbrahim Akbulut Yıl 1969 Dernekpazarında öğretmenken o günün öğretmenler kuruluşu TÖB-DER üç gün boykot kararı alıyor. Çevrede görevli yaklaşık 15 öğretmenle boykota iştirak kararı alıyoruz. Boykot günü benden başka boykota iştirak eden olmuyor. Banada "ihraç edilirsi...Daha Fazlasını Gör
Adnan Sungur Geçmiş olsun kardeşim bundan sonraki yaşamında başarılar dilerim
Yılmaz Kaya Hakkında hayırlı olsun kardeşim adam gibi adam sın
Bahattin Atci Zamaninda, güzel isler yapan, doğru ve dürüst bir gazeteci olarak hatırlıyorum seni. Allahtan sağlık ve başarı dolu günler temenni ediyorum.
Fatma Babuscu Hayirlisi olsun senin için Gökhan..
Haydar Dulkadiroğlu Rabbim hakkınızda hayırlısıni nasip etsin. Yolunuz ve bahtınız açık olsun. Ali Öztürk beye de çok selam.
Fahri Öztoprak son günlerdeki yazıların belli ki birilerine dokunmuş...
Bahattin Baştürk Abim yolun açık olsun a

Osman TC Yilmaz Sevgili Kardeşim, her sonlandırma yeni bir başlangıcın da başlangıcıdır.
Geçmiş olsun diyorum ve elimizden gelen her türlü desteğe hazır olduğumu belirtmek isterim.
Her hangi bir işi sonlandırmak tehlikeli değildir....Daha Fazlasını Gör
Fatmanur Köse Söz :(( inanamıyorum.Çok üzüldüm.gönlü güzel kardesim Rabbim yolunu bahtını açık etsin sana sonsuz hayırlı rızık versin inşallahMeryem Akgün Abi farklı kurumlarda da çalışsak her daim destek olup, tecrübelerinle yol gösterdiğin için teşekkür ederim, üzerimde emeğin var çünkü öğrenmeme, bu meslekte yol almama destek oldun, özellikle meclis haberlerinde ekolümsün...Hakkında hayırlısı olsun, bu meslekte karakter sahibi nadir insanlardansın.

Bahadır Öktem Guzel yüzlü guzel karakterli ve guzel ahlaklı kardeşim. O konjektur yüzünden sen ben ve nice şerefli gezeteci mesleği bırakarak ayrılmak zorunda kaldı. Mesleği Bu duruma düşürenler de gun gelir bir gun düşer. Hakkı'nda Mevla'm hayırlısını versin
Güzide Önsel Uzun Senin nasıl onurlu bir insan olduğunu ben çok iyi bilirim nerede olursan ol hep iyi yolda olacağından eminim Gökhan cım
Hasan Aygün Böylesine enteresan bir zekanın mahsülü yorumlarından mahrum bırakmaman gerektiğini hatırlatarak hayırlısını dilerim sevgili arkadaşım.
Onur Emre Sarısoy Hakkında hayırlısı abim
Mehmet Tayfun Ataman Rızkını veren Allah bir kapıyı kapatır diğerini açar. Hayırlısı olsun
Deniz Yeşil En son Ensar Vakfı'ndaki kepazeliklere karşı üç maymunu oynamadığın ve hakkaniyeti aradığın köşe yazını okumuştum. Dincilik maskesiyle yapılanlara hep sert tepkiler gösterdin. Dönemin dilsiz şeytanlarından olmadın. Bu 'ayrılığın' hiç şaşırtıcı olmadı. Seni alternatif ve muhalif yayınlarda tez zamanda görmek dileğiyle...
TC Fatma Üçüncüoğlu Oğulluk Yüreği kocaman kardeşim.... Hayırlı olsun.....
Galip Pekşen Sevgili kardeşim, dik duruşunu her zaman takdir ettim. Başarılar diliyorum

Yavuz Karan Sevgili kardeşim her ayrılık yeni bir başlangıç 15 yıllık meslek yaşamında ilkeli dürüst bir duruş sergiledin herkese eşit uzaklıkta oldun bundan sonraki meslek ve özel yaşamında başarılar dilerim
Temel Korkmaz Hayırlısı olsu. Allah yar ve yardımcın olsun.
Ipek Cansel Şahin Hayırlısı olsun...


Ahmet Yoloğlu Üzüldüm... Yıllarca bir arada çalıştığım, duruşuyla, insanlığıyla her zaman takdir ettiğim kardeşim. Farklı kurumlarda olduğumuzda da ilişkimizin hiç kesilmediği değerli arkadaşım. Aldığın bu kararın hem şahsın, hem ailen hemde seni sevenler için hayırlı olmasını diliyorum.
Turan Terzi Kardeşim hayırlı olsun. Bundan sonraki çalışma hayatında başarılar dilerim.
Ceyhun Alemdağ hayırlısı olsun..
Ferda Kudunoğlu SEVGİLİ GÖKHANCIĞIM, SENİ GAZETECİLİĞE BAŞLADIĞIN YILLARDAN BERİDİR TANIRIM.. O ZAMANDAN BU ZAMANA AĞIR, OLGUN, SAYGILI VE SEVGİ DOLU NİTELİKLERİNİ BU ZAMANA KADAR EKSİLTMEDEN TAŞIDIN. İNSANLARLA OLAN MESAFENİ HEP KORUDUN. AMA HİÇ UZAKLAŞMADIN AYARI İY...

Bekir Eyüboğlu Seni bu karara getiren sebepleri bilemiyorum ama hayat bazen bizi üzen kararlar almaya mecbur bırakıyor... Rızık allahdan... Ben sana sağlık ve sıhhat diliyorum kardeşim....Hamza Önder Kuloğlu Abi hayırlısı olsun bundan sonraki hayatında başarılar dilerim..Özlem Macit Başaran Müdürüm neden ayrildin bilmiyorum ama üzüldüm, hakkında hayırlısTC Sinan Kutay Editorial bağımsızlık ilkesine, sonuçlarını bile bile! bir Aydın sorumluluğuyla bağlı kalan kardeşime bundan sonraki hsyatında başarılar diliyorum. Her daim abiÖmer Dayı Hakkında hayırlı olsun güzel kardeşim

Serkan İdil Kılınç İnşallah hayırlısı olur Gökhan...
Maksut Öztürk Yolun açık olsun, allah hakkında hayırlısını nasip eylesin..
Kahraman Kılıç Dik duruşundan ötürü ve siyasi baskılara boyun eğmeden ve sadece mesleğinin gereğini yaparak yazdığın yazılarından dolayı seni tebrik ederim kardeşim. Allah bundan sonra yolunu açık etsin. Hakkında hayırlısı olsun.
Ibrahim Ata Hayırlısı olsun senin için. ..

 

Serkan Akşan Yolun açık olsun başarılar dilerim

Vedat Uzuner Hayırlı olsun

Serdal Şahin Hayırlı olsun kardeşim.

Mustafa Gonan Iyi niyetle samimi elestiriler kabulumuzdurAllah yolunu acik etsin amac uzum yemekse sorun yok hic kimse la yusel degildir

Öner Seven Hakkında hayırlısı olsun kardeşim

Sevgi Pekşen İlkelerinden ödün vermeden varolmak zordur..Adam gibi adamsın Sevgili kardeşim..Vermiş olduğun kararın hakkında hayırlı olduğu inancıyla yolun,rızkın açık olsun..

Ismail Cavga DEĞERLİ DOSTUM VE ARKADAŞIM SAYIN GÖKHAN DİHKANI 15 YIL ÖNCE BU GAZETE ARACILIĞI İLE TANIMIŞTIM .BU GAZETEDE HASBEL KADER 2 YILI AŞKIN KÖŞE YAZARLIĞI YAPMAYA ÇALIŞTIM .SN ALİ ÖZTÜRK BEYE DE BU ANLAMDA TEŞEKKÜR EDERİM .EVET SON CUMARTESİ YAĞMURLU BİR GÜ...
Şinasi Haznedar gökhan kardeşim;
üzüldüm.
biraz kafanı dinle....

Devlet Sert Hakkında hayırlısı olsun kardeşim...

Ahmet Bilge Her son yeni bir başlangıçtır HAYIRLISI olur inşallah

Suat çelik ????????. Niçin...

Cahit Erdem Dürüst, doğru gazeteci olmak herkese nasip olmaz...Takipcindim ,yazılarını,haberlerini devamlı okuyordum...Sağlık olsun ,,Zaman her şeyin ilâcıdır ...Sevgilerimle

Aysegul Yılmaz 15 yıl dile kolay... Birlikte çalışmak nasip oldu. Hayatımda tanıdığım nadir dürüst insanlardan. Yolun açık olsun kardeşim...

Altuğ Atalay Kardeşim kuruluşunda birlikte emek verdiğimiz, kader birliği yaptığımız gazetemizden ayrıldığını duymak beni gerçekten üzdü. Mutlaka geçerli bir sebebin vardır. Ama unutma her bitiş, yeni bir başlangıçtır... Yolun açık olsun...

 

Aysel Özdemir Aksoy Her şeyin hayırlısı, rızkı veren Allah bir kapıyı kapar 2 kapı birden acar.

Osman Necip Sevinç Hayırlı olsun.Başarılarının baki olmasını dilerim.

Fatih Kanbur Tahmin edebiliyorum ayrılma sebebini... Doğru bildiğini yazmaya devam et...

Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu SEVGİLİ MESLEKTAŞIM GÖKHAN DİHKAN'IN BİR YAZISI NEDENİYLE İSTİFA ETMEK DURUMUNDA BIRAKILMASI, TÜRKİYE'DE YAŞANAN ANTİ DEMOKRATİK VE BASKICI ORTAMIN BİR YANSIMASIDIR.. ARKADAŞIMIZIN BASKILARA KARŞI TUTUMU VE GAZETECİLİK ONURUNU KORUMA ÇABASI TAKTİRE ŞAYANDIR. UMARIZ GAZETECLİĞİ HER TÜRLÜ ÇIKARA MEZE EDEN SÖZDE MESLEKTAŞLAR VE BU ONURLU VE KUTSAL MESLEĞİ.İN İLKELERİNİ UNUTANLAR, GÖKHAN'IN DURUŞUNDAN BİRAZ DERS ALIR.

 
27 Mart 2016 Pazar 16:42 
Yorum YapYazdır
 
(4 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Ali ALACA</p> <p>2016-03-29 11:36:11</p> <p>Şeytan nın avukatlığını yapmamış onurlu ve dik duruşunuzdan ötürü duruşunuzdan ötürü saygılarımı sunuyorum.Size gelen baskıları tahmin edebiliyoruz.Bunları kamuoyu ile paylaşmanız dileği ile </p> <p>fikri sağlam</p> <p>2016-03-28 09:45:57</p> <p>Özellikle Trabzonun böyle zamanda bu harekete ihtiyacı vardı..Yürekten kutluyorum.. </p> <p>Burak </p> <p>2016-03-27 19:22:22</p> <p>şehir o kadar iğrenç bir hale geldi. ülke o kadar midesizce aymazca yönetiliyorki insanların yüzsüzlüğü riyakarlıkları derken mide bulandırıcı bir hal aldı. senin gibi meslektaşların varlığı şunu diyor... YALNIZ DEĞİLİZ!</p> <p>GÜZİDE UZUN</p> <p>2016-03-27 18:14:24</p> <p>TÜRKİYE DE Kİ ONURSUZLARA ÖRNEK OLASIN ARSLAN KARDEŞİM</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Türker Ertürk
 
Mehmet Polat
 
Kazım DEMİR
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Mustafa Önsel
 
Arslan Bulut
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1602 - Hollanda Doğu Hindistan Şirketi kuruldu.
1792 - Fransa Milli Meclisi, giyotinle idamı onayladı. Adını, mucidi Fransız doktor Joseph Ignace Guillotin'den alan giyotin, ilk kez 25 Nisan 1792'de kullanıldı.
1815 - Napolyon, Elbe adasından kaçışının ardından, 140.000 kişilik düzenli ordu ve 200.000 kişilik gönüllü güçler eşliğinde Paris'e girdi.
1852 - ABD'de Harriet Beecher Stowe'un ünlü kölelik karşıtı romanı Tom Amca'nın Kulübesi ilk kez yayımlandı.
1861 - Arjantin'in Mendoza şehri şiddetli bir depremle büyük hasar gördü.
1899 - Sing Sing Hapishanesi'nde Martha M. Place elektrikli sandalyede idam edilen ilk kadın oldu.
1913 - Çin Milliyetçi Partisi'nin (Kuomintang) kurucusu Sung Çiao-jen, bir suikast girişiminde yaralandı ve 2 gün sonra öldü.
1916 - Albert Einstein görecelik kuramını yayınladı.
1918 - Türk Kadını Dershanesi açıldı. Dershanede yabancı dil, Türkçe ve müzik dersleri ile konferanslar verildi.
1922 - ABD'nin ilk uçak gemisi USS Langley hizmete girdi.
1933 - Naziler'in ilk toplama kampı Münih yakınlarında açıldı.
1942 - Naziler Polonya'nın Zgierz kentinde 100 Polonyalıyı bir çalışma kampından alıp öldürdüler.
1942 - Alman SS birlikleri, batı Ukrayna'nın Rohatin kentinde 600'ü çocuk 3.000 Yahudiyi bir gün içinde öldürdüler.
1945 - Adana Ceyhan'da meydana gelen 6 büyüklüğündeki deprem 39 can aldı, 328 ev yıkıldı.
1956 - Tunus, Fransa'dan bağımsızlığını kazandı. Tunus'un ilk Devlet Başkanı Habib Burgiba oldu.
1969 - John Lennon ve Yoko Ono evlendi.
1977 - Diyarbakır adlı yolcu uçağı, İsmail Açan ve Hanefi Güzel adlı 17 yaşındaki iki öğrenci tarafından Beyrut'a kaçırıldı. Olayda pilot Ethem Durak hafif yaralandı.
1981 - Arjantin'in eski başkanı Isabel Peron, rüşvet suçundan 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
1986 - Jacques Chirac Fransa başbakanı oldu.
1987 - Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) AIDS tedavisinde kullanılan AZT (azidothymidine) adlı ilaca onay verdi. Retrovir adıyla piyasaya verilen ilaç onaylanmış ilk AIDS ilacı oldu.
1990 - Ferdinand Marcos'nun dul eşi İmelda Marcos, rüşvet, zimmetine para geçirme, ve şantaj suçlarından mahkemeye çıkarıldı.
1995 - Tokyo metrosuna düzenlenen sarin gazı saldırısında 12 kişi öldü, 1300 kişi yaralandı.
1996 - İngiltere'de hükümet, deli dana (Mad Cow Disease MCD) hastalığının insanlara da bulaştığını açıkladı.
1996 - Alternatif Bank, Anadolu Grubu tarafından satın alındı.
1997 - Robert Koçaryan, Ermenistan başbakanı oldu.
1997 - Avrupa Birliği Ortaklık Komitesi 106. dönem toplantısı yapıldı.
2002 - MetroCity alışveriş merkezi İstanbul'da açıldı.
2003 - Irak Savaşı: ABD Irak'ı istila etmeye başladı. Bağdad hava bombardıman saldırısına uğradı (Şok ve Dehşet Harekâtı).
2005 - Mersin'de Metropol miting alanında yapılan Nevruz kutlamalarının ardından Türk bayrağını yere atıp yakma girişiminde bulunuldu. Olay yurtta infiale yol açtı.
2005 - Japonya'nın Fukuoka şehrinde meydana gelen 6,6 şiddetindeki depremde 1 kişi öldü, yüzlerce yaralı var.
2006 - Çad'ın doğusunda 150'den fazla Çad askeri, isyancılar tarafından öldürüldü.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
26
17
3
6
54
2
Başakşehir
26
16
5
5
53
3
Beşiktaş
26
14
8
4
50
4
Fenerbahçe
26
13
9
4
48
5
Trabzonspor
26
11
9
6
42
6
Kayserispor
26
11
8
7
41
7
Göztepe
26
11
7
8
40
8
Sivasspor
26
11
5
10
38
9
Akhisarspor
26
9
7
10
34
10
Malatyaspor
26
9
7
10
34
11
Bursaspor
26
9
6
11
33
12
Kasımpaşa
26
8
7
11
31
13
Alanyaspor
26
8
4
14
28
14
Antalyaspor
26
7
7
12
28
15
Osmanlıspor
26
7
6
13
27
16
Gençlerbirliği
26
6
9
11
27
17
Konyaspor
26
6
6
14
24
18
Karabükspor
26
3
3
20
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
15.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu052022314047
 
On Numara
19.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu04051112182629313233353740475051546370717980
 
Sayısal Loto
17.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu021617314448
 
Şans Topu
14.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu020710162109
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:36
  • Güneş06:17
  • Öğlen12:40
  • İkindi16:05
  • Akşam18:42
  • Yatsı20:11
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık