Dolar 5 TL'ye yürüyor... Gece gelen şok kur!

Ana Sayfa » Güncel » ERDOĞAN 21 İLİN ADAYINI AÇIKLADI

ERDOĞAN 21 İLİN ADAYINI AÇIKLADI

Başbakan Erdoğan, bugün yapılan Genişletilmiş İl Toplantısı'nda 15 il ve 6 büyük şehir belediyenin başkan adayını açıkladı.

 
29 Kasım 2013 Cuma 16:25 
Yorum YapYazdır
 
 
ERDOĞAN 21 İLİN ADAYINI AÇIKLADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında, 6'sı büyükşehir 21 belediye başkan adayını açıkladı.

Salı günü beş şehir ve beş büyükşehir olmak üzere on adayımızı tanıtmıştık. Bugün de 21 şehrimizin adaylarını burada tanıtacağız. Salı günkü gibi şehirlerimize ait kısa görüntüler izleyecek. Ardından adaylarımızı, il başkanı ve arsa mevcut belediye başkanıyla sahneye davet edeceğim. 

ARTVİN: MEHMET KOCATEPE
Şimdi ilk ilimiz. Artvin. Belediye başkan adayımız Mehmet Kocatepe.

ÇANKIRI: İRFAN DİNÇ
Şimdi Çankırı’ya geliyoruz. Belediye başkanımız İrfan Dinç. Tekrar belediye başkan adayımız. 

BİLECİK: SELİM YAĞCI

Bilecik Belediye Başkanımız mevcut Selim Yağcı.
Tabi bir hatanız var. Belediye başkanı olarak en az üç çocuk olması lazım.

KARABÜK: MEHMET CEYLAN

Şimdi geldik Karabük’e.  Adayımız Mehmet Ceylan. 

BOLU: ALAADDİN YILMAZ
Geldik Köroğlu diyarına. Bolu’dayız. Herkesin burayı doğalgaz depolama tesisi mi yapsak denilen yerlerde biz tünelleri açtık. Rahatlıkla ulaşımın sağladıkları bir yere geldi. Bolu adayımız Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz. 

DÜZCE: MEHMET KELEŞ

Şimdi geliyoruz, Düzce'ye. Düzce’de bir değişime gitme kararı verdik. Ve Düzce Belediye başkan adayımız. Daha önceki belediye başkanımız Mehmet Keleş.
Deprem görmüş bir Düzce’yi hamd olsun bu hale getirebildik. Emeği geçen herkese şahsım milletim adına teşekküre ediyorum. belediye başkanlarımıza aynı şekilde. Eğitimde sağlıkta yatırımları yaptık, yapacağız. Ulaşımda Düzce farklı bir noktaya geldi. Unuttuklarım çok ama kampanya boyunca bunları zaten yapacağımız cd’lerle halkımıza anlatacağız.

KASTAMONU: TAHSİN BABAŞ
Şimdi de Kastamonu’dayız. Yalnız bir şeyi fark ediyorum. Arka taraflar işiniz bitti diye gidiyorsunuz, bu heyecanı yaşamanız lazım.
Kastamonu’da bir değişim yaşayacağız. Adayımız Tahsin Babaş. Tabi Tahsin beyin de yanlışı burada. Bir çocuk…

AKSARAY: HALUK ŞAHİN YAZGI
Şimdi geldik, AK Partili sabırlı olmasını bilecek. Aksaray’a geliyoruz. Aksaray’da bir değişime gidiyoruz. İki dönemdir başkanımız aynıydı. Şimdi Haluk Şahin Yazgı arkadaşımızla yeni bir değişim. Tabi bu arada iki dönemdir belediye başkanlığını yürüten arkadaşımıza çok çok teşekkür ediyorum

GİRESUN: YILMAZ CAN
Şimdi geldik fındık diyarına. Giresun.  Gördüğünüz gibi Ordu ve Giresun’a hizmet verecek olan havalimanı inşaatı devam ediyor. Adayımız Profesör Doktor Yılmaz Can.

ŞIRNAK: AHMET HAMDİ YILDIRIM
Yorulmadıysanız şimdi Şırnak’tayız. Şırnak’a yapılanları da gördünüz. Eğitim sağlık ulaşımda. Her türlü tarım bakanlığı olarak SODES olarak hizmetlerimiz var. Adayımızı takdim ediyorum. Ahmet Hamdi Yıldırım. (8 çocuk babası) Evet Ahmet Hamdi beyi tebrik ediyoruz. Örnek.

KÜTAHYA: KAMİL SARAÇOĞLU
Kütahya’da da biliyorsunuz değişime gidiyoruz. Mustafa beye tüm yönetim olarak teşekkür ediyoruz gayretlerinden dolayı. Ama 30 Mart’a kadar da bu gayretlerini yeni başkan adayım da bu yolda yürüyerek devam edecek. Yine yanımızda bu mücadeleye devam edecektir. Adayımız il başkanımız Kamil Saraçoğlu.

ADIYAMAN: FEHMİ HÜSREV KUTLU
Geldik Adıyaman’a. Adıyaman’da da eğitim sağlık ulaşım, havalimanı olmak üzere bunlar hep ilkler. Yeni adayımız Fehmi Hüsrev Kutlu. Adıyaman Belediye Başkanımıza da hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

ZONGULDAK: ALİ BEKTAŞ
Şimdi kara elmas diyarındayız. Zonguldak.  Zonguldak’ta da eğitimde dev adımlar attık. Belediye başkan adayımız Ali Bektaş. Fakat iki çocuk…

TOKAT: EYÜP EROĞLU
Tokat’ta bir değişikliğe gidiyoruz. Belediye başkanımıza çok çok teşekkür ediyoruz. Yeni adayımız Eyüp Eroğlu.

SİVAS: SAMİ AYDIN
Sivas’ta da eğitimde sağlıkta eğitimde. Biliyorsunuz Sivas havalimanıyla çok farklı bir adım attık. Adayımız Sami Aydın.

ADANA: ABDULLAH TORUN
Şimdi büyükşehirlerimize geçiyoruz. Kebap, kebap. Adana. Eğitimde sağlıkta emniyette Adana. Havalimanıyla ilgili atılan yeni adımlar, DSİ olarak attığımız devam adımlarla Adana çok farklı şekillerde gelişen Adana bütün gücüyle geleceğimize güç katan Adana. Şimdi istiyoruz ki yerel yönetimde de farklı bir dönemi yaşayalım. Adayımız Abdullah Torun.

GAZİANTEP: FATMA ŞAHİN
Baklavasıyla tatlısıyla kebabıyla Gaziantep. Adayımızı açıklamadan önce belediye başkanımız Asım Güzelbey’i huzurlarınıza davet ediyorum.

ASIM GÜZELBEY: Sayın başbakanım, çok değerli AK Parti ailesi. Şu an salonda bulunan en mutlusu benim. Görevini tamamlamış, görevini devretmeye hazırlanan birisiyim. İkinci bir mutluluğum var. O da verdiği sözü yerine getirmiş birisi olmak. Bundan tam on yıl önceydi. Başbakanım beni çağırdı. Ben Gaziantep’te çalışan sıradan bir doktorken bana güvendi. Ben de kendisine söz verdim. Size söz veriyorum Gaziantep’i kazanacağız dedim. Seçimi kazandık. Ama bu arada Gazianteplilere de bir söz vermiştim. Ben projelerimle geliyorum. Tarihi ve kültürel kimliğini ortaya çıkaracağım ve iki dönem başkanlık yapacağım. Benden sonra yine genç bir başkan seçin dedim. Son bir mutluluğum var. doktorluk yaptığım yıllarda Gaziantep’te üç ameliyat yapardım. Devletin turnikesini hiç kullanmadım.

BAŞBAKAN ERDOĞAN:
Asım bey şimdi doktorluğu da unutmuşsundur.

ASIM GÜZELBEY:
O zaman da bir hayat planım vardı. Otuz yılın sonu geldi. Ama zirvedeyken bırakmanın mutluluğunu yaşadım. Benden sonra gelecek Fatma Şahin hanımefendi daha başarılı olacaktır. İnanıyorum ki oy patlaması yapacaktır.

BAŞBAKAN ERDOĞAN
: Şimdi bir kadın eli Gaziantep’e değecek. Fatma Şahin.

MERSİN: MUSTAFA SEVER
Akdeniz oyunlarında farklı şekilde yeniden imar ettiğimiz Mersin. Diyoruz ki artık Mersin Akdeniz oyunlarıyla yeni bir çıkış yakaladıysa, yerel hizmetlerde de diyoruz ki Mersin AK Parti belediyeciliği ile tanışmalı. Onun için çok çalışacağız ve AK Parti belediyeciliğini getireceğiz.  Belediye başkan adayımız Mustafa Sever.

MALATYA: AHMET ÇAKIR

Kayısılar nerede kayısılar? Malatya. Her şeyde AK Parti iktidarının hizmetlerini görüyorsunuz. Huzurlarınıza adayımız ve belediye başkanımız Ahmet Çakır.

TRABZON: ORHAN FEVZİ GÜMRÜKÇÜOĞLU

Geçtiğimiz hafta açılışlar yaptık. 41 bin 061 seyirci kapasiteli dev stadın temelini attık. Şimdi belediye başkanımız aynı zamanda adayımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu.

ORDU: ENVER YILMA
Söz verdik büyükşehir yapacağız dedik ve yaptık. Şimdi hedefimiz Ordu’yu almak. Havalimanı devam ediyor, Ordu ve Giresun’a hizmet edecek. Tüneller nasıl tüneller. İşte Ferhat olmak kolay değil. Biz bu millete sevdalıyız, aşığız. Ordu Belediye Başkan adayımızı açıklıyorum. Enver Yılmaz. Yani maalesef iki çocuk. Bunlar nasıl belediyecilik yapacak yahu…

Bugün 21 vilayetimizin belediye başkan adaylarımızı açıkladık. Şimdi Salı günü inşallah grup toplantımızda bir grup başkan adayımızı açıklayacağız. Perşembe’de İstanbul’da açıklama yapacağız. Ben ilginize alakanıza teşekkür ediyorum. Durmak yok yola devam ediyoruz.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

ONLARIN ENERJİSİ YOK
30 Mart mahalli seçimleri için artık son döneme giriyoruz. Önümüzdeki bu seçimin son derece önemli olduğunu ve seçim sürecinin zor olduğunu daha önce de söyledim. Karşımızda bir şey üretmek için enerjisi dahi olmayan bir muhalefet var. Aramızdaki fark bizim vizyonumuz var. Heyecanımız var, enerjimiz var. Evet onların enerjisi yok. Ama fitne üretmek için hiçbir şeye ihtiyaç duymuyorlar. Ortaya hiçbir eser koymadan bu oyları aldılar. Onlar rahat. Bulundukları seviyenin üstüne çıkmak gibi dertleri yok.

FİTNE VURGUSU
Biz var olanla yetinemeyiz. Hem daha çok çalışmak hemde fitnelere karşı durmak için daha çok çalışmalıyız. Biz bu millete hizmetkar olmak için yola çıktık. Şimdiden başladılar.

UTANMIYORLAR...
CHP'de bir genel başkan yardımcısı çıkıyor... Güya elinde bir belge... Suriyeli sığınmacılar seçmen yapıldı diyor. Gösterdiği nüfus cüzdanı 18 yıldır Türkiye'de yaşayan ve vatandaşlığa geçen bir Suriye kökenli vatandaşa ait. Hiçbir şey olmamış gibi utanmadan yollarına devam ediyorlar. Genel müdürleri neyse yardımcıları da o.. Haya perdesi bir kez yırtılırsa, ar damarı bir kez çatlarsa hayasızlığı o insan kendisi için bir gıda olarak görmeye başlarlar.

O KADAR HAYASIZLAR Kİ...
Herkese saldırıyorlar. Karşılık verince, eleştirince o kadar hayasızlar ki memnun oluyorlar. Onlar size hakaret edince siz incinirsiniz ama onlar büyür. Onalra küfür edilince bunu iltifat sayarlar. Enerjimizi bunlarla harcamayacağız, iftiralarını karşılıksız bırakmayacak ama edep ve hayamızdan da asla taviz vermeyeceğiz. Onlara ihtiyaçları olan çamuru vermeyeceğiz. Cahille sohbet etme, diğerleri kimin cahil olduğunu bilmeyebilir.

MISIR YÖNETİMİNİN KARŞISINDAYIM
Bize tuzaklar kurmaya devam edecekler. 4 ay boyunca...(rabia işareti yapıyor) birileri bundan rahatsız oluyor. Ama ben rahatsız değilim, yapmaya devam edeceğim.Hep mazlumun yanında oldum, yine olacağım. Kızlarımızı içeri atan darbeci Mısır yönetiminin karşısında olamaya devam edeceğim.

HER ÇİRKİNLİĞİ YAPACAKLAR
4 ay boyunca sadece fitne üretecekler. Her çirkinliği yapacaklar. Türkiye düşmanları ile işbirlikleri yapıp üzerimize saldıracaklar. Gençler unutmayın! Meyve veren ağaç taşlanır. Şunu da unutmayın! Onların tuzağı varsa Allah'ın da bir hesabı var, milletin de bir hesabı var. Onlar her yolu meşru görecekler. Biz böyle olamayız. Kaybedeceğimizi de bilsek edep ve haya dairesinden çıkamayız. Edep perdesi yırtılmış, ar damarı çatlamışsa bir kazanç çıksa da bu bir kayıttır. Biz işimize bakacağız, proje üreteceğiz. 

FIRSATIM OLSA HER KAPIYI ÇALARIM
Eğer fırsatım olsa 780 bin kilometrekare içindeki her aileye sohbet etmek için koşarım. Bütün yoğunlumuza rağmen fırsat buldukça bunu yapıyorum. Ben bunu yapıyorsam, Bakanlarımızdan sandık müşayitlerimize kadar her bir arkadaşım bunu arzulamalı ve yapmalıdır.

GANİMET İÇİN GELMEDİK
Millet bizi bu topraklara ganimet toplamak için gelmedik. Dava taşını gediğine koymak için geldik. Milletin sancağını en yüksek burca dikme hedefinde olacağız. 

SİNME, KORKMA, GERİ ADIM ATMA
Şuandan itibaren bütün AK Parti teşkilatının her bir kardeşimin sokaklara dağılmasını istiyorum. Bu kapıdan kovacaklar... Sen hele bir git. İstersen gidersin, girersin. Saldırsınlar, taşlasınlar... Sinme, korma, geri adım atma. Zafer mücadele ister, cesaret ister.

MÜNAKAŞAYI HOŞ GÖRMEYİZ

Teşkilatımızın kademeleri arasında hiçbir münakaşayı hoş görmeyiz. Eğer meselesi olan varsa, meselesini 30 Mart akşamına kadar ertelesin. Biz her bir adayımızı kılı kırk yaran bir hassasiyetle belirliyoruz. Bütün bir teşkilatın değil, şehrin hassasiyetini gözeterek belirliyoruz. Geçmişin küllerini kaldırmadan, benim ihvasına kapılmadan yola revan olacağız. Küsmek, bozulmak, darılmak bizim dava kültürümüzde kendisine yer bulamaz. Bu süreç aynı zamanda bir samimiyet imtihanıdır.

KİMSENİN KÜSLÜĞÜNE TANIK OLMAYACAĞIZ

Burada bir kaç hassasiyet üzerinde durmak istiyorum. Şunu lütfen özellikle dinleyin! Beni aday yapmadılar diye kenara çekilen, mesafe koyan... Lütfen önce kendi nefsini sorgulasın. Bu kardeşlerimizin içinde bir dönem belediye başkanlığı yapanlar da olacak. Belediye başkanı olurken hiç böyle konuştunuz mu? İki dönem başkanlık yapınca böyle konuştunuz mu? Şimdi aday olmayınca niye böyle konuştunuz denmez mi? Kimsenin küslüğüne inşallah tanık olmayacağız. Bir olarak, kardeşler olarak ilerleyeceğiz. Siyaset tarihimize yeni ve anlamlı bir zaferi daha eklemiş olacağız. Biz ülke olarak köklü bir medeniyet mirası üzerinde bulunuyor. Belediye başkanlarımızdan şehirlerimizin tarihlerini, mimariyi iyice anlamayıp okumalarını öneriyoruz. Bize medeniyet tasavvuru lazım. Bize beton, asfalt anlatmayın. 

UMUTSUZ OLMAYACAĞIZ
Cami, okul, çarşı, han ve diğerleri insanın hizmeti için insanı örnek alarak inşa edilmiştir. Şehir kadın, çocuk, engelli ve yaşlılar için tasarlanmıştır. Her şey ruhun adeta yansıması olarak şekillenmiştir. Şehirlerimizin son 1 asır içindeik yıkıma bakıp umutsuz olmayacağız. Şehirleri güzelleştirmeyi, şehir tasavvurunu yeniden inşa edeceğiz. 5 yılda kökten değişiklik elbet de mümkün değil ama çok daha fazlasını yapacağız.

BİZLERİ İTHAM EDECEKLER
Nereden başlarsak kardır. Torunlarımıza devredecek gelecek bugünden farklı olacak. Daha önce 16 büyüşehir belediyesi vardı, şimdi 30 büyükşehir var. Nüfus itibariyle yüzde75.. Şehir inandıklarınızın yansımasıdır. Şehir ve insan birbirinin aynasıdır. Şehirlerin mevcut duruumndan dolayı bizleri itham edecekler. Birkaç dönemlik bir belediye başkanı bir şehir inşa edemez. Şehri o şehrin bütün sakinleri işaret eder. TOKİ'den, kentsel dönüşümenden bahsetmiyorum bile. Asıl önemlisi gönüller inşa etmenin, estetik bir ruh inşa etmenin mücadelesini vereceğiz.

ÇOCUKLAR DERSHANELERDE DEĞİL PARKLARDA OLACAK
Ben başkan oldum, koltuğumda otururum. Yok böyle bir şey. Başkan şehirin eminidir. Marmaray'ı nasıl önemsiyorsak, vatandaşın yürüyeceği kaldırımı da o kadar önemseyeceğiz. Parklara, otoparklara, yeşillere ağaçlara daha çok yatırım yapacağız. Özelilkle çocuklar. Cumartesi pazar günlerimizi çocuklarımıza ayıralım. Yavrularımız artık cumartesi pazar günleri yarış atına dönüştürülmesin. Onların da çimende yuvarlanma, toza toprağa bulaşma hakkı var. Bu haktan yavrularımızı mahrum etmeyelim. İnşallah eğitm sistemimizde daha ileri imkanlarla yetiştirme gayreti içinde olacağız. Yavrularımızın birer ekonomik kaynak, ticari meta haline gelmesine fırsat vermeyeceğiz. Çocuklarımıza parklar, yeşil alanlar yapacağız. Ben cumartesi pazar günleri dershanedeydim demekten başka söyleyecek sözleri yok. Önce çocukları hesaba katacağız. Çocuklar iyi şehirlerde yaşarlarsa büyüdüklerinde iyi şehirler inşa ederler.

DÜNYADA YARIŞACAK ÇOK AZ BELEDİYE VAR
AK Partinin büyükşehir şehir ve ilçe belediye başkanları, üyeleri, artık büyükşehirlerde il genel meclisi yok. İlçe belediye meclisleri var. ortak değerler, idealler çerçevesinde birlikte çalıştılar. İnanın AK Parti’nin belediyecilik birikimi hiçbir siyasi partide yoktur. Değil Türkiye’de dünyada yarışacak çok az belediye vardır. Birbirimizle koordinasyonumuz kadar hükümetle olan uyuma da dikkat çekeceğiz.

 
29 Kasım 2013 Cuma 16:25 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Mehmet Polat
 
Mustafa Önsel
 
Kazım DEMİR
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Türker Ertürk
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Arslan Bulut
 
Muhammet İKİNCİ
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1795 - Fransa'da kadınların toplantılara katılması yasaklandı.
1904 - FIFA'nın Paris'te kurulması.
1919 - İzmir'in İtilaf Devletleri tarafından işgalini protesto için Sultanahmet Mitingi yapıldı, mitinge 200 bin kişi katıldı.
1928 - Türk Vatandaşlığı Kanunu kabul edildi, tekke ve zaviyeler kapatıldı.
1938 - İstanbul Elektrik Şirketinin hükümetçe satın alınmasına ilişkin sözleşme Ankara'da imzalandı.
1945 - Nazi liderlerinden Himmler, müttefiklerin eline geçmemek için siyanür kapsülüyle intihar etti.
1949 - Sovyet lideri Josef Stalin, Berlin ablukasını kaldırdı ve II. Dünya Savaşı sonrası ikiye bölünen Almanya'nın batısında federal cumhuriyet ilan edildi.
1960 - İsrail ajanları, 6 milyon Yahudinin ölümünden sorumlu tutulan Adolf Eichmann'ı Arjantin'de ele geçirdi. Eichmann yargılanmak üzere İsrail'e götürüldü.
1965 - Adalet Partisi Antalya Milletvekili İhsan Ataöv, "milliyetçi öğretmenler ayaklandığı gün içim müsterih olacaktır. Ölenler şehit, kalanlar gazi sayılacaktır" dedi.
1971 - İstanbul'da sokağa çıkma yasağı kondu. 25 bin asker ve polis kentte arama yaptı.
1978 - İmralı Cezaevi'nden kaçan ABD'li Billy Hayes'in yazdığı roman 'Geceyarısı Ekspresi' adıyla sinemaya aktarıldı. Türkiye, filmi protesto etti.
1992 - İstanbul'a 117 yıl hizmet eden Galata Köprüsü yerinden sökülerek Haliç'e çekildi.
2002 - Ankara'nın en eski ve en büyük sinemalarından Akün, 1975 yılında Ertem Eğilmez'in unutulmaz filmi 'Hababam Sınıfı' ile açtığı perdelerini, yine aynı filmle bir daha açılmamak üzere kapattı.
2006 - Türk-Yunan F-16 uçakları çarpıştı.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
34
24
3
7
75
2
Fenerbahçe
34
21
9
4
72
3
Başakşehir
34
22
6
6
72
4
Beşiktaş
34
21
8
5
71
5
Trabzonspor
34
15
10
9
55
6
Göztepe
34
13
10
11
49
7
Sivasspor
34
14
7
13
49
8
Kasımpaşa
34
13
7
14
46
9
Kayserispor
34
12
8
14
44
10
Malatyaspor
34
11
10
13
43
11
Akhisar Bld.Spor
34
11
9
14
42
12
Alanyaspor
34
11
7
16
40
13
Bursaspor
34
11
6
17
39
14
Antalyaspor
34
10
8
16
38
15
Konyaspor
34
9
9
16
36
16
Osmanlıspor
34
8
9
17
33
17
Gençlerbirliği
34
8
9
17
33
18
Karabükspor
34
3
3
28
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
17.05.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu071227304953
 
On Numara
21.05.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu01020406122428323341445153585965686973757678
 
Sayısal Loto
19.05.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu030405212434
 
Şans Topu
16.05.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu050914263112
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak02:39
  • Güneş04:49
  • Öğlen12:29
  • İkindi16:27
  • Akşam19:48
  • Yatsı21:41
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık