İkinci el otomobil satışında flaş karar

Ana Sayfa » Trabzon Gündemi » CHP'li Haluk Pekşen'den çok konuşulacak sözler

CHP'li Haluk Pekşen'den çok konuşulacak sözler

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in katılımıyla bayramın 2. günü CHP Trabzon İl Başkanlığı’nda partilerle bayramlaşma töreni gerçekleştirildi. CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, gerek parti içi ve gerekse siyasi rakiplerine yönelik çok çarpıcı sözler söyledi. ''Trabzon’da bir Cumhuriyet Halk Partisi efsanesi estiremezsek hiç kimseyi başarılı saymam kendimde buna dahil. Merkezin burada ki bir çok ilçeyi yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’ne belediye olarak kazandıramazsak buralarda nutuk atmanın milletvekilliği yapmanın, siyaset yapmanın hiçbir anlamı yok. '' diyen Pekşen, ilk yerel seçimlerde Trabzon'un en az 10 ilçesini AKP'den alacaklarını öne sürdü.

 
3 Eylül 2017 Pazar 12:28 
Yorum YapYazdır
 
 
CHP'li Haluk Pekşen'den çok konuşulacak sözler

İl Başkanlığında gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde konuşan CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, hayır bloğunu genişleteceklerini söyledi.1 Eylül Dünya Barış Günü Kurban Bayramı’nın birinci gününe denk geldiğini söyleyen Başkan Güngör, “ Dünyada ve ülkemizde barışa çok ihtiyacımız var. Bu yüzden hem dünyada hem ülkemizde hem de parti içinde daha çok sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşliğe ihtiyaç vardır” diye konuştu.

 

 

ÜLKENİN YÜZDE 80’İ HAK HUKUK ADALET DİYOR

Güngör konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Ülkemizde yaşananlar ortadadır. 21. Yüzyılda halkın yüzde 80’i Hak, hukuk, adalet diyorsa, ortada ciddi bir sorun vardır. Partimizin özellikle referandum süreciyle başlayan adalet arayışlarıyla sürdürdüğü politikalar halkımız tarafından kabul görmeye başlamıştır. Hayır bloğunu daha da güçlendirecek 2019’a hazırlanmak gerekmektedir. CHP olarak en sade üyelerinden, en üsteki Genel Başkanımıza kadar buna hazırız. Çalışmalarımız bu eksende sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Güngör, “Bayramlar sevgi, saygı, hoşgörü, dayanışma ve kardeşliğin tesisi ve güçlendirilmesi için önemli gündür. Hepinizin bayramlarını en içten duygularımla kutluyor, nice bayramlara diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

PEKŞEN'DEN FLAŞ MESAJLAR

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ise, tüm halkın bayramını kutlayarak söze başladı. Son bir yıl içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye’ye yaymış olduğu politika herkesin yüreğinde hem bir umudun yeşermesinde hem de büyük bir su serpilmesine neden olduğunu belirten Haluk Pekşen, “Türkiye büyük bir kutuplaşmaya, büyük bir gerginleşmeye giderken başlatılan Adalet Yürüyüşü siyasetin her renginden insanlarla birlikte evet bu ülkede zaman zaman da aklı selim hakim olmaya başladı'' dedi. 

 

 

İşte Pekşen'in konuşmasından bölümler:

ORADA UMUT VARDI

Orada bir umut vardı. Bu ülke Suriye gibi, Libya gibi, Irak gibi bir tuzağa düşmeyecek. Bu ülkede kardeşlik, barış her şeye rağmen hakim olacak. Cumhuriyet Halk Partisi’nin önemi büyüklüğü o Adalet Yürüyüşü ile ortaya çıktı. Gördüğüm şey şu yalnızca Türkiye’de değil. Dünyanın her tarafında da Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin temel lokomotifi olduğu, iktidarda olmasa bile felsefesinin Türkiye’yi 21’nci yüzyılın sonrasına da taşıyacak ana felsefe olduğuna da herkes hem fikir oldu.

ONLARDA FARK ETTİ

 Ne acı, ne enteresan ki iktidar partisi çok ağır bir deneyimden sonra özellikle 15 Temmuz olayından sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve o parti felsefesinin Türkiye nasıl kucakladığını ve çözümün temel reçetesinin orası olduğunu fark ettiler Ne zaman köşeye sıkışsalar Mustafa Kemal Atatürk, ayakları düz bastığı anda Gazi Mustafa Kemal oluyor. Ama kamuoyu, toplum her şeyi gördü ve reçeteyi biliyor.

 

SİSTEMATİK BİR GÖÇ POLİTİKASI

Karadeniz Bölgesi uzun bir dönemdir sistematik şekilde bir göç politikasına tabi tutuluyor.“Milletvekili sayısı 600’e çıktı yani 50 arttı Trabzon’da bir tek vekil artmadı. İnanılmaz bir göç giderek daha fazla bu bölgeyi tehdit etmeye başlayacak. Şu anda Karadeniz bölgesinde, Karadeniz insanını yine de en az duygusal olarak bu bölgeye bağlı kılan Fındık tarım ürününün uğradığı sonuç giderek bölgesel bağları da zayıflatacak. İnsanlar Ankara’dan, yurtdışından İstanbul’dan, ona sağlayacağı bir ekonomi değil, fındık hasadını bir vesile kılarak buraya gelerek köklerini devam ettirme gayreti içerisinde idi. Ama şimdi onun da bir vesile olmaktan çıkarıldığı bir devlet politikası olarak çok yaygın bir şekilde uygulandığı açık.

EKONOMİK BEDELİ AĞIR OLACAK

HES’lerin bölgedeki iklim yapısını değiştireceği ve bunun da bölgedeki tarım ürünlerinin ciddi oranda etkileyeceği bunun sonucunda da burada verimli bir tarımın yapılamayacağını bilim insanları gırtlaklarını patlatarak defalarca kez dile getirdiler. Fındık alanlarında çekim yaptık. Emin olun daldaki fındık miktarının neredeyse 10’da 9’u yanmış. Fındık tüccarları 42 randımanın üzerinde fındık kırmadım diyor. 42 randımanın fındık fiyatının 8 lira, 7 lira olduğu düşündüğünüzde 5-6 liraya hesaplarsanız 3 ton fındık toplayan bir aile açlığa mahkum durumdadır. Görünen şu ki Karadeniz Bölgesi bu 2017 yılını, 2018’in hasat dönemine kadar yaşanacak dönemi çok ağır geçirecektir. Ekonomik bedeli bunun çok ağır yansıyacak.

 

FINDIK

Karadeniz Bölgesi’nde özellikle fındık konusunda iktidar partisine büyük tepki var. Buradan şunu görüyorum. Önümüzdeki yerel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Trabzon’da büyük bir başarı sağlaması son derece mümkün bir iştir. Buna inanmamız bu sahayı buna hazırlamamız bu başarıya uzanmamız için yeterli. Eğer önümüzdeki dönem içerisinde Trabzon’da bir Cumhuriyet Halk Partisi efsanesi estiremezsek hiç kimseyi başarılı saymam kendimde buna dahil. Merkezin burada ki bir çok ilçeyi yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’ne belediye olarak kazandıramazsak buralarda nutuk atmanın milletvekilliği yapmanın, siyaset yapmanın hiçbir anlamı yok. Gelsin bunu başarabilecek yeni yüzler, yeni isimler geçelim arkalarına alsın götürsünler. Onun için saha şu anda her şeyi ile müthiş müsait.

 

BELEDİYELERİ ALACAĞIMIZI BİLİYORUM BUNU ALACAĞIZ

Kendi aramızda bu çekişme denilen neydü belirsiz, ne gerekçeye yaslandığını anlamadığım işlerden çıkalım. Bizim şu anda kendi ikbalimize değil memleketin ikbaline ihtiyacımız var. Bence Trabzon’da tamda bunun ortasıdır. Şu Ortahisar ilçesini kaybetmeyi bugün Trabzon’da hazmedebilen, anlayabilen gerçekten bunu kendi idrakiyle kavrayabilen bir tane Cumhuriyet Halk Partiliye rastlamak mümkün değil. Bu harakiri. Ortahisar’ı kaybedilmesi harakirisi. Ama emin olun size şunu söylüyorum Trabzon’da en az 10’a yakın ilçeyi ilk yerel seçimlerde yeniden geri aldığımız gün Türkiye’yi de geri alma sürecinin başlatmış olacağız. Ben buna inanıyorum, ben bunu siyaseten söylemiyorum. Alacağımızı biliyoruz ve bunu alacağız.

 

BURADAN BAKANLAR KURULU ÇIKAR

Burada bunu yapabilecek zekada, kalitede, kapasitede müthiş bir potansiyel var. Şuradan Bakanlar Kurulu çıkar. Buna emin olun bu partinin genleri bu partinin kadroları o kadar yetkin o kadar dolu ki. Özgüveninize inanın. Kendinize inanın elinize su dökemeyecek insanlara ülkeyi teslim ettik. Evlere şenlik görüyorsunuz yaptıklarını. Onun için sizden rica ederim. Bir olalım, birlik olalım, kararlı olalım ve mutlaka planlı olalım. Önümüzdeki yerel seçimlerde Trabzon’u bayram yerine çevirelim.

BUNU CUMHURİYET BAYRAMINDA GÖSTERELİM

Bunu Cumhuriyet Bayramı’nda ilk temellerini atalım. Cumhuriyet Bayramı’nda  hepinizi bekliyorum. Özellikle rica ediyorum. Cumhuriyet Bayramı’na tarihte eşi olmayacak kadar büyük önem vereceğiz Trabzon olarak. Cumhuriyet Bayramı’nda ne kadar Trabzonlu varsa, Türkiye’nin ve dünyanın her neresindeyse hepsini Trabzon’a davet ediyorum. Gelsinler gerçekten Cumhuriyet’in Bayramı’nı Trabzon’da görelim. Hepinizden bu anlamda da destek bekliyorum. Ne kadar eşiniz, dostunuz, ahbabınız varsa bir inancı, bir ideolojiyi bir kararlılığı göstermek için Cumhuriyet Bayramı’nda hepinizi sahada, meydanda Trabzon’da bir çalıştayın içerisinde görmek istiyoruz. Buna destek verirseniz emin olun nasıl büyük bir adım attığınızı da o gün göreceksiniz. Türkiye’nin her tarafındaki Trabzonlulara ulaşmaya çalışıyoruz siz de lütfen ulaşmaya çalışın. Partide bir göreviniz var veya yok hiç bunlara bakmayın rica ediyorum sizden. Hepiniz bu ülkenin ideolojisi, bu ülkenin geleceği için yarın çocuklarımızın yüzüne bakabileceğimiz bir bugün için görevliyiz ve ödevliyiz

 
3 Eylül 2017 Pazar 12:28 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Attila Aşut
 
Nihat Genç
 
Türker Ertürk
 
Arslan Bulut
 
Mehmet Polat
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Kazım DEMİR
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Mustafa Önsel
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Gazete Manşetleri
 
 
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1187 - Selahaddin Eyyubi, Kudüs'ü kuşattı.
1519 - Portekizli kaşif Ferdinand Magellan, 270 kişi ve 5 gemiyle İspanya'dan yola çıktı.
1633 - Galileo Galilei, İspanyol engizisyon mahkemesinde, dünyanın güneşin etrafında döndüğünü söylediği için yargılandı.
1922 - Fransız ve İtalyan kuvvetleri Çanakkale'den çekildi.
1928 - İtalya'da "Yüksek Faşist Konsey" en yüksek yasama organı oldu.
1933 - Başbakan İsmet İnönü ve Dışişleri Bakanı Tevfik Rüştü Aras'ın, Sofya'yı ziyaretinde, 1929 Tarafsızlık Antlaşması'nın süresi uzatıldı.
1937 - İkinci Türk Tarih Kurultayı, Dolmabahçe Sarayı'nda toplandı.
1937 - Dolmabahçe Sarayı Veliaht Dairesi'nde, Atatürk'ün de isteğiyle, Türkiye'nin ilk resim ve heykel müzesi açıldı.
1942 - Ukrayna'nın Letiçiv kentinde, Alman SS birlikleri, iki gün çinde yaklaşık 3 bin yahudiyi öldürdüler.
1946 - Fransa'da Cannes Film Festivali başladı.
1946 - Basın Yasası TBMM'de kabul edildi.
1951 - Türkiye'nin NATO'ya katılması kabul edildi.
1969 - John Lennon, The Beatles'dan ayrıldı.
1974 - Honduras'da kasırga: 10 bin kişi öldü.
1977 - Kuzey Vietnam, Birleşmiş Milletler'e kabul edildi.
1980 - Başbakanlığa emekli Amiral Bülent Ulusu atandı.
1981 - İran 149 solcu militanı idam ettiğini açıkladı.
1984 - Beyrut'ta ABD elçiliğine patlayıcı yüklü kamyonla intihar saldırısı yapıldı; 22 kişi öldü.
1988 - Naim Süleymanoğlu, Seul Olimpiyat Oyunlarında halter dalında 6 dünya rekoru kırdı.
1990 - Güney Osetya, Gürcistan'dan bağımsızlığını ilan etti.
1994 - Bakü'de petrol anlaşması imzalandı. İngiliz BP, Amerikan Amaco, Penzol, Rus Lukoil ve TPAO, bir konsorsiyum oluşturdu.
1995 - Deniz Baykal, Necdet Menzir'in görevden alınma isteğini reddeden Başbakan Tansu Çiller'le yürüttüğü DYP-CHP koalisyon hükümetini bozdu. Tansu Çiller hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e verdi.
2002 - İsrail askerleri, Filistin Devlet Başkanı Yaser Arafat'ın karargahındaki üç binayı havaya uçurdu.
622 - Muhammed ile Ebu Bekir, Medine'ye ulaştı.
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:17
  • Güneş05:59
  • Öğlen12:26
  • İkindi15:53
  • Akşam18:31
  • Yatsı20:00
 
Süper Loto
14.09.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu121520253053
 
On Numara
18.09.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu07091013141517182426273136373847485663676875
 
Sayısal Loto
16.09.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu052036414546
 
Şans Topu
13.09.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu030923273207
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık