Dünyanın en mutsuz ülkeleri.. Türkiye kaçıncı?

Ana Sayfa » Trabzon Gündemi » CHP'de Akaç resmen açıkladı

CHP'de Akaç resmen açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nde Celal Akaç, Trabzon Ortahisar İlçe Başkanı adaylığı resmen açıkladı. Akaç, “Şunu özellikle vurgulamak istiyorum. Bugün yapıcı bir muhalefet, yarın ise Allah izin verirse, Türk milleti taktir eder ise, atacağımız bütün adımlar bu kent, bu ülke yararına olacaktır. İyi yapılanları öveceğiz, taktir edeceğiz. Olumsuz adımları da eleştirmeye, doğrusunu ifade etmeye devam edeceğiz. Açıkça söylüyorum, yapıcı bir muhalefet anlayışı ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 
2 Kasım 2017 Perşembe 14:21 
Yorum YapYazdır
 
 
CHP'de Akaç resmen açıkladı

CHP Ortahisar ilçe Başkanlığı’nda, basın açıklamasıyla Ortahisar İlçe Başkanlığı’na adaylığını açılayan Örgütlerden Sorumlu CHP Trabzon İl Başkan Yardımcısı Celal Akaç neler söyledi?

ORTAHİSAR’A ADAYIM

Adaylık açıklamasından önce Hakkari’nin Şemdilli İlçesinde 8 güvenlik görevlisi için Allah’tan Rahmet dileyen ve yakınlarına ve Türk Milleti’nin başı sağolsun diyen Celal Akaç, katılımcılarla birlikte 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu

''Ortahisar ilçesi seçimlerinin kamuoyu tarafından dikkatle izlenmiş olmasından oldukça memnun olduğumuzu söylemek istiyorum. Bu durum partimizin bu kentte ne kadar önemsendiğinin bir göstergesidir'' diyen Celal Akaç, “Bu nedenle, halka karşı sorumluluğumuzun her geçen gün kat ve kat arttığını, halkın biz CHP yöneticilerinden çok daha dikkatli, toparlayıcı bir siyaset izlememizi beklediği, inancındayım. Bugün bu duyarlılığı gören biri olarak karşınızdayım. Evet, ilçe başkanlığına adayım. Aday olacak diğer kardeşlerime de bu yürekli uğraşıyı önlerine aldıkları için sizlerin önünde ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü bu adımların ne kadar zor, ne kadar sorunlu süreçleri bireylerin önüne getirdiğini bilenlerdenim. Her birinize ayrıca teşekkür ediyorum, bu mücadeleye omuz verdiğiniz için” diye konuştu.

İşte Akaç'ın açıklamasından bölümler:

DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLACAĞIZ

''Mahalle delege seçimlerine ilişkin kentimizde oluşan gündem aslında CHP’nin ne kadar demokrat bir yöntem ile kurullarını seçmeye çalıştığının bir göstergesi değil mi? Yarış olan mahalleler, uzlaşı ile hazırlanan listeler. Bir de partinin geçmişi olan, eski yöneticilerimizin girişimleri. Hepsi taktire şayan adımlar, örgüt için. Umuyorum ki Sayın il başkanım, bu toplantılarda alınan tavsiye kararlarını aday arkadaşlarımız ile paylaşır ve bizlerde parti büyüklerimizin öne aldıkları düşünceleri, izleyeceğimiz yön ve yöntem de, dikkate alırız. Bizler, ülkemizin geleceğine tesir edecek politikaların halkımıza ifadesi için, bir aracı konumundayız.  Bütün aday ve partililer olarak, bugün de, yarın da dayanışma içerisinde olacağız. Bundan hiçbir partilimizin kuşkusu olmasın.  Bu nedenle, parti büyüklerimizin bu çabasını da olumlu bulduğumuzu ve hatta siyasi adımlarımızı bu durumu da değerlendirerek atacağımızı ayrıca, söylemek istiyorum.”

YAPILANLARI ÖVECEĞİZ, OLUMSUZLUKLARI ELEŞTİRECEĞİZ

 “Şunu özellikle vurgulamak istiyorum. Bugün yapıcı bir muhalefet, yarın ise Allah izin verirse, Türk milleti taktir eder ise, atacağımız bütün adımlar bu kent, bu ülke yararına olacaktır. İyi yapılanları öveceğiz, taktir edeceğiz. Olumsuz adımları da eleştirmeye, doğrusunu ifade etmeye devam edeceğiz. Açıkça söylüyorum, yapıcı bir muhalefet anlayışı ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz” 

MAHALLE TEMSİLCİLERİ İŞLERLİK KAZANMIŞ BİR ÖRGÜT YAPISI

“85 mahallesinde işlerlik kazanmış bir örgüt yapısını hayata geçirmek için çalışacağım. Temsilci, mahalle muhtarı yardımcısı gibi fonksiyonel olacak. Mahallede bizim için kamu görevlisi nüfusu olacak. Bütün sorunlar onun aracılığı ile ilçe’ye gelecek. İl, ilçe koordinasyonu gereken konular, ilgili kamu görevlileri, basın mensupları ile irtibatlı çözülecek. Aktif işletilebilecek konumlarda mahalle temsilcilikleri açılmasına yönelik çalışmalar yapılacak. Mahalle temsilcimizden, mahallesinin resmini çekmesini isteyeceğiz. Yöre halkından yaşam zorluğu, eğitim alıp ekonomik yetersizlik içinde olanları tespit edeceğiz. Temsilcilik planlaması ile Periyodik kahve, ev ziyaretleri yapacağız.  Özellikle son yıllarda il-ilçe planlaması yaptığımız sosyal dayanışmaya ilişkin çalışmaları dini bayramlarda daha da artırmaya çalışacağız.  Temsilcilerimizin parti faaliyetlerine sıcak bir ilgi ile bakmalarını sağlayacak etkinlikler yapacağız.  Temsilcilerin partinin siyasi faaliyetlerine, eylemlerine daha kitlesel katılımını sağlayacak planlamalar yapacağız. Temsilcilerimiz, parti yönetim kurulu üyesi imiş gibi bir fonksiyonelliğe sahip olacak. Parti onlar ile işlevsellik kazanacak” 

 

BİZ BUNU BAŞARACAĞIZ

“Bütün bu adımlarımızı hiç kimse “ideolojik aynileşme” olarak görmesin. Halkımızın, kültürel, geleneksel değer yargılarını öncelemeden, ona dokunmadan ideolojik irtibat kurmanın mümkün olamayacağını açıkça ifade etmek istiyorum. Bu millet ile kucaklaşmayı, sevgi, muhabbet bağı kurmayı başarabilir isek, onlara nasıl Türkiye hedefimiz var konusuna ilişkin görüş ve önerilerimizin aktarılması o kadar kolay olacaktır. Biz bunu başaracağız.”

SİYASETE YENİ YÜZLER KATMAK EN BÜYÜK HEDEFİM

''Öncelikle belirtmek isterim ki, sorun çözme, üretime katkı koyacak,  irtibat kurma, organize olma kabiliyeti yanında mesleki yeterliliği olan isimler ile yola çıkacağız. Siyasete yeni yüzler katmak en büyük hedefim. Yeni yüzleri tecrübeli siyasetçiler ile buluşturup, geleceğe yeni kadrolar oluşturmak zorundayız. Meslek guruplarının temsiliyeti, halkımızın sorunlarını takip açısından önemli bizim için. Sadece asıl liste değil, yedek listemizde böylesi isimlerden olacak. Belki karar defterine imza atmayacaklar ama bütün karar alma süreçlerinde katılımcılığı en üst seviyede tutacağız. Teknik, hukuki, idari, mali, kültürel faaliyetlerimize katkı koyacak güçlü isimler olacak. Bir de tabi ki şehir dengelerini de gözeteceğiz. Biliyorsunuz Ortahisar ilçemiz 17 ilçenin bileşkesi konumundadır. İmkanlar ölçüsünde eşit temsiliyet sağlamaya da çalışacağız” 

 

İL YÖNETİMİ İLE UYUMLU ÇALIŞACAĞIZ

''Partimizi ilde güçlü kılacak en önemli istişare alanı Ortahisar ilçe ve il yönetiminin uyumlu çalışması olacaktır. Biz bunu sağlayacak olgunlukta, duyarlılıktayız. Hiçbir sorun olmayacak, bu uyumlu çalışma ile de siyasi çıtamızı nasıl yükselteceğimizi bütün halkımıza göstereceğiz. Şunu da söylemek istiyorum. İl-ilçe barışık, uyumlu olmakta yetmez. Trabzon halkının bütünüyle uyumlu, kucaklayıcı, eleştiride bile seviyeli, sorunların çözümünü kavgada değil, çözüm yolu oluşturmada gören bir yönetim anlayışını kurgulayacağız” 

DEMOKRATİK DÜZEN VE HUKUK ASKIYA ALINDI

''2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzülerek söylemek istiyorum, var olma yok olma aşamasıdır, ülke için. Demokrasi için. Bugün yaşadığımız hususlar dikkate alındığında Türkiye demokrasisini bekleyen tehlikenin ne kadar büyük olduğunun hepimiz farkındayız. Halkımızın da artık yaşanılanlardan dersler çıkardığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bugün demokratik düzenin, hukukun askıya alınmış olması, TBMM’nin işlevsiz kılınması, ülkenin KHK ile yönetiliyor olması ve buna gerekçe olarak sunulan koşulların ortadan kalkmış olmasına rağmen bu yönetim anlayışında ısrarcı olunması nasıl bir düzen kurgusu içerisinde olacaklarının göstergesidir. Türk milleti bu niyete “dur “ diyecek, ben buna inanıyorum.”

ÜLKE YENİDEN AYDINLIK GÜNLERİNE CHP İLE KAVUŞACAK

“16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandum sonuçları göstermiştir ki, bu ülkenin yeniden aydınlık günlere kavuşmasında tek etkili adım, hiçbir ön yargı taşımadan toplumsal dayanışmayı örgütlemekten geçmektedir. Partili olarak yapılacak ideolojik siyaset yanında, toplumsal dayanışma şarttır. Biz bunu bu kentte başardık. Allah’ın izni ile 2019 ‘da çıtamızı daha da yükselterek bu arayışımızı, ülkemizin gidişatına olumlu tesir edecek, adımlar haline dönüştüreceğiz. En son Cumhuriyetimizin 94. Yıl kutlaması amaçlı yaptığımız alan eylemine her kesimden insanların katılmış olması, bu toplumsal duyarlılığın bu kentte artarak devam ettiğinin işaretini bize vermiştir. Çalışarak, konuşarak, irtibatlanarak bunu daha da üst seviyelere çıkaracağız. Hukukun üstünlüğünün egemen olduğu, temel hak özgürlüklerin çağdaş dünya ölçeğinde yaşandığı, adaletli paylaşımın, ortak yaşam kültürünün irade olduğu bir Türkiye özlemi ile hepinizi en içten duygularım ile selamlıyorum” 

HALKIMIZA DOKUNMAYI HEDEFLEYEN BİR ÖRGÜTLENME

“Bu kentte siyasetin her kesim ile kardeşçe, tartışma, kavga yapmadan yapılabileceğini, topluma göstermek için aday oluyorum. Siyasetin iktidar, muhalefet, sivil toplum, demokratik kitle örgütleri, esnaf, üniversiteler ile birlikte barış ve huzur içinde yapılabileceğini, bu tutumun da bu ülkeye yaşanılan dönem de dikkate alındığında çok daha faydalı olacağına inandığım ve bunu gerçekleştirmek için aday oluyorum. Bu kentin sokaklarını yeniden demokratik geleneğin, anlayışın, hoşgörünün yaşanacağı yerler haline dönüştürebilmek için aday oluyorum. Ülkemin sorunları, bu kentin sorunlarından ayrı düşünülemez. Yerelde yapılacak siyaset ile ülkemin gidişatına ilişkin endişelerimizi halkımıza aktarabilmek için aday oluyorum.Siyasetin temel iletişim yolu, “ dokunmak”’tır. Halkımıza dokunmayı hedefleyen bir örgütlenme programını hayata geçirip, partimi yerelde iktidar yapmak için aday oluyorum''

ORTAHİSAR BURÇLARINA 6 OKU DALGALANDIRMAK İÇİN ADAY OLUYORUM

“Uzun yıllardır muhalefette kalmasına rağmen, burçlarından bir taş söktürmeyen örgütümüzü daha dinamik bir yapıya kavuşturmaya, birlik beraberlik ve sevgi ortamını yeniden güçlendirmeye yönelik programlı bir çalışma yapmak için aday oluyorum.Ortahisar Belediyesi burçlarında ALTI OK’u dalgalandırmak için,  aday oluyorum. Partimizin bayrağının Ortahisar burçlarından bir daha inmemek üzere dalgalanması için, ne yapılması gerekiyor ise yapmak üzere, aday oluyorum. Bütün partililerimizin yeniden gönül rahatlığıyla partisine gelip gitmesinin önünü açmak için ve en çokta partimize seçim kaybettiren nedenleri ortadan kaldırmak için aday oldum. Üyelerimizin günlük yaşamlarında karşılaştıkları sorunların çözümü için dayanışma kültürünü planlayacak bir yönetim anlayışını kurgulamak için, aday oluyorum. Daha yaşanabilir çevreci, temin solunabilir bir havası olan, denizi ve dağları ile barışık bir yaşamı tasarlayan yönetim anlayışını hayata geçirmek için, aday oluyorum.”

ŞEHRİN SORUNLARI İÇİN YEREL İDAREYİ SÜREKLİ UYARACAĞIZ

“Bu kentin, trafik, içme suyu, imar, çevre kirliliği ile sorunların çözümüne ilişkin mevcut yerel idareyi sürekli uyarmak, ilk yerel seçimlerde de planlaması yapılacak olan çözüm önerisi projelerimiz ile sorunların giderilmesini sağlamak için, aday oluyorum.Bu parti merkezini, oluşturulacak bir kütüphane ile kültürel alışverişin merkezi yapmak, parti tartışmaları gidermek için, adayoluyorum. Hukuk dolayısıyla adalet, günlük yaşamımızın devamı için en önemli dayanaktır. Partinin hukuku tüzük ile işlerlik bulmaktadır. Tüzüğe dayalı adaletli bir yönetim anlayışını egemen kılmak, parti içinde saygıya, sevgiye dayalı bir yönetim anlayışı ile hareketi planlamak için aday oluyorum''

KADIN, GENÇ AĞIRLIKLI BİR TEMSİLCİLİK

''Ortahisar’ın 85 mahallesinde aktif mahalle temsilcilikleri oluşturmak, taşra mahallelerde kadın ve genç ağırlıklı bir temsilcilik yönetimleri oluşturmak, mahalle temsilcisinin mahallesinin “muhtar yardımcısı” gibi çalışmasını, sorunların tespiti, örgüte aktarımı ve çözümü için girişimlerde bulunulacak bir örgüt yapısını hayata geçirmek için aday oluyorum. Partimizin en önemli eksikliği, kadın ve gençlik örgütlenmesini yeterince sağlayamamış olmasıdır. Her mahalle temsilciliği, temsilci yanında kadın, genç katılımı ile en az üç kişilik bir yürütme kurulu haline dönüştürülecektir. Bunu sağlamak için aday oluyorum. Siyaset yeni yüzler, farklı çevreler, yeni irtibat alanları yaratılarak zenginleşecektir. Gerek ideolojik paydaşlar gerekse sosyo ekonomik yaşamdan pay alamayan çevremizdeki aileler ile irtibatlanacak, onlar ile yaşamı, birlikte kurgulayacak projeler üzerinde çalışılacaktır. İmkanlar ölçüsünde aktif faaliyet içinde olacak mahalle temsilcilikleri açılmasına çalışılacağım. Basın bürosu oluşturulacak, mahallelerden gelecek her türlü sorun yerinde incelenerek, kamuoyu ve ilgililer ile paylaşılarak çözümü için adımlar atılacaktır. Bütün kamu görevlileri ile halkın sorunlarının çözümü noktasında uyumlu bir yönetim ilişkisi kurgulanacaktır.”

 
2 Kasım 2017 Perşembe 14:21 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Nihat Genç
 
Kazım DEMİR
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Türker Ertürk
 
Mehmet Polat
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Mustafa Önsel
 
Arslan Bulut
 
Muhammet İKİNCİ
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1575 - Padişah III. Murat'ın görevlendirdiği Müneccimbaşı Takiyüddin Efendi'nin öncülüğünde kurulan İstanbul Rasathanesi, açıldı. Rasathane, devrin Şeyhülislamı tarafından 1580'de yıktırıldı. Araştırmacılar, rasathanenin Galatasaray Lisesi civarında kuruldu
1893 - Yeni Zelanda Kolonisi, kadınlara oy hakkı tanıyan ilk ulus oldu. Bu atılımın öncüsü, 1866'da kadın hareketini başlatan Kate Sheppard idi.
1921 - TBMM, Mustafa Kemal Paşa'ya, Mareşal rütbesiyle Gazi unvanı verdi.
1935 - Almanya'da Yahudilerin kamu sektöründe çalışmasını yasaklandı.
1941 - II. Dünya Savaşı'nda Alman kuvvetleri Kiev'i işgal etti.
1944 - Finlandiya ile Sovyetler Birliği ateşkes imzaladı.
1951 - Kuzey Atlantik Paktı Konseyi, Türkiye ve Yunanistan'a NATO'ya katılma çağrısı yaptı.
1955 - Arjantin Cumhurbaşkanı Juan Peron, askeri darbeyle devrildi ve Paraguay'a sürüldü.
1970 - Türk Hava Yollarının Antalya adlı uçağı Isparta yakınlarında düştü: 154 kişi öldü.
1979 - TMMOB tarafından, 54 ilde 736 işyerinde 100 binden fazla mühendis ve mimarın katılımıyla gerçekleştirilen büyük iş bırakma eylemi gerçekleştirildi.
1982 - İsveç'te seçimleri Sosyal Demokratlar kazandı; Olof Palme başbakan oldu.
1985 - Meksika'nın başkenti Meksiko'da meydana gelen 8.1 büyüklüğündeki depremde, 10.000 ila 40.000 kişi hayatını kaybetti.
1987 - 10. Akdeniz Oyunlarında Serbest Güreş Milli Takımı, 6 altın, 1 gümüş madalya ile takım halinde şampiyon oldu.
2002 - Tel Aviv'de bir otobüse düzenlenen intihar saldırısında 5 kişi öldü. Saldırının ardından İsrail tankları yeniden Filistin Devlet Başkanı Yaser Arafat`ın Ramallah'taki karargahına girdi.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
5
4
0
1
12
2
Başakşehir
5
4
0
1
12
3
Kasımpaşa
5
4
0
1
12
4
Beşiktaş
5
3
1
1
10
5
Konyaspor
5
2
2
1
8
6
Kayserispor
5
2
2
1
8
7
Trabzonspor
5
2
1
2
7
8
Malatyaspor
5
2
1
2
7
9
Ankaragücü
5
2
1
2
7
10
Antalyaspor
5
2
1
2
7
11
Fenerbahçe
5
2
0
3
6
12
Göztepe
5
2
0
3
6
13
Alanyaspor
5
2
0
3
6
14
Sivasspor
5
1
2
2
5
15
Bursaspor
5
0
4
1
4
16
Çaykur Rizespor
5
0
3
2
3
17
Erzurum BB
5
0
2
3
2
18
Akhisar Bld.Spor
5
0
2
3
2
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
13.09.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu121721404143
 
On Numara
17.09.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu02031113181926293438434451535459606465697279
 
Sayısal Loto
15.09.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu042025304344
 
Şans Topu
12.09.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu082024252603
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:15
  • Güneş05:57
  • Öğlen12:26
  • İkindi15:54
  • Akşam18:33
  • Yatsı20:02
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık