Trabzon'da Evet terörü: Hayır aracının yolunu kesip tekmelediler

Ana Sayfa » Siyaset » Bahçeli'den Erdoğan'ın yargı kartına rest

Bahçeli'den Erdoğan'ın yargı kartına rest

Grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a iki teklifi olduğunu söyledi: ''Dokunulmazlığımı süratle kaldırmalı ve hemen araştırma komisyona kurdurmalıdır.''dedi. Akil İnsanlar heyetine de sert çıkan Bahçeli, "Damat Ferit'in Nasihat Heyeti nasıl eğilmişse bunlar da öyle eğileceklerdir" dedi.

 
16 Nisan 2013 Salı 12:36 
Yorum YapYazdır
 
 
Bahçeli'den Erdoğan'ın yargı kartına rest

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Başbakan Erdoğan, Meclis'te bir araştırma Komisyonu kurarak bizim de içinde yer aldığımız koalisyon hükümeti dönemini inceleteceğini açıklamıştır. Çiğ süt içmediğimizden karnımızın ağrıması da mümkün değildir. Başbakan elinden geleni ardına koymamalıdır. Nasıl olsa şimdi güç elindedir. Nasıl olsa Meclis çoğunluğu emrindedir. Her şeyimizi incelemeli, araştırmalı, ne varsa gün yüzüne çıkarmalıdır. Başbakan bunları yapmazsa namerttir" diye konuştu.Ekonomideki sorunların devam ettiğini, sosyal kesimlerin ve vatandaşların feryadının dinmek bilmediğini belirten Bahçeli, "Ekonominin kalbi olan fabrikalar, tesisler ve üretim odaklı çalışan firmalar bir bir kapanmak ve kapılarına kilit vurmak zorunda kalmıştır. AKP iktidarları süresince, mukayeseli üstünlüğümüz olan ve başta tekstil, giyim, deri ürünleri, oyuncak ve mobilya gibi emek yoğun sektörler Çin, Hindistan ve diğer Uzak Doğu ülkelerin istilasına uğramış, yıkıcı bir rekabet altında kalmıştır. AKP'nin iktidar yıllarında, protestolu senet ve karşılıksız çek rakamlarında görülen yüksek artışlar, esnaf ve sanatkarımızın, ticaretle uğraşan kardeşlerimizin sıkıntılarını açıkça ortaya koymaktadır. Bu büyüme oranıyla vatandaşlarımızın sorunlarına çare bulmak, geçim zorluklarına çözüm üretmek elbette çok zordur" dedi.

"AKP YAPTIKLARININ HESABINI MİSLİYLE VERECEKTİR"

Bahçeli, "Türk milleti kan ağlarken AKP hanedanlığı şahsi, siyasi ikbal ve çıkar peşinde koşmakta, gününü gün etmektedir. AKP döneminde yolsuzluk, kanunsuzluk, vurgun, soygun ve talan korkutucu boyutlar kazanmış, yaygın bir yönetim anlayışı olarak kök salmış ve kurumsallaşmıştır. Ancak, artık bu kara düzene son vermenin zamanı gelmiştir. AKP yaptıklarının hesabını misliyle verecektir ve bunu yapacak olan Milliyetçi Hareket bu milli vazifeyi üstlenmek konusunda sabırsızlanmaktadır. Milletimizin fazlasıyla hak ettiği huzur, mutluluk ve rahatlık inşallah bizimle birlikte gelecek; yolsuzluk, işsizlik ve yoksulluk kader olmaktan mutlaka çıkacaktır" diye konuştu.

"OYUN ÜSTÜNE OYUN TERTİPLEMEKTEDİR"


Türkiye'nin temellerinden koparıldığını ifade eden Bahçeli, şunları söyledi: "Tehlikeler bunaltıcı şekilde çoğalmış ve yayılmış vaziyettedir. Başbakan Erdoğan çözüm süreci isimli hainliği kabullendirebilmek için girmeyeceği kılığın, atmayacağı iftiranın ve başvurmayacağı çirkinliğin olmayacağını şimdiye kadar ispatlamıştır. Başbakan ve hükümeti; PKK ve İmralı canisiyle yapılan pazarlıklara karşı etkinleşen tepkileri frenlemek, sözde çözüm ve barış sürecinin dış kaynaklı olduğunu saklayabilmek, terörle mücadeledeki acziyeti ve başarısızlığı örtebilmek, süreç denilen melanetin PKK talepleriyle bir ve aynı amaca yönelik olduğunu gizleyebilmek için oyun üstüne oyun tertiplemektedir. İmralı canisinin ve PKK'nın avucuna düşen Başbakan'a göre Türkiye; Etnik farklılıklar ekseninde yeniden tarif edilirse demokratikleşecek, Milli birlik ve kimlik tasfiye edilirse özgürleşecek, Bölücü terörün dayatmalarına boyun eğerse gelişecek, Teröristlerle el sıkışıp bölücü zorbalıklara onay verirse güçlenecek, PKK'nın silahla başaramadığını, öldürmeyle elde edemediğini sunarsa huzura kavuşacaktır. Başbakan ve hükümeti; Bölünmeden fayda ummaktadır. Parçalanmada, etnik temelli çatlamada çözüm aramaktadır. Terörist Öcalan'dan hikmet beklemektedir. Kandil'deki canilerden lütuf dilenmektedir. Küresel kanlı projelerden ödül ve ikram alma derdindedir. Elbette bunlar bir hükümet, bir siyasi yönetim ve bir başbakan açısından yüz karası tavır ve yönelişlerdir."

"PKK'YA BOL KEPÇELİ BİR İKRAMDA BULUNULMUŞTUR"

Bahçeli, "PKK terör örgütü AKP'nin sırtını yere getirmek ve hain taleplerini zorla veya gönüllü şekilde koparmak için tüm gücüyle yüklenmiş ve yüklenmeye de devam etmektedir. Bu esnada 4'ncü Yargı Paketi TBMM'nde kabul edilmiş ve bu yolla PKK'ya bol kepçeli bir ikramda bulunulmuştur. Artık, cebir ve şiddet içermeyen terör faaliyetlerini övmek, bunların propagandasını yapmak, bildiri ve açıklamalarda bulunmak suç kapsamından çıkarılmıştır. Öz ve özet olarak diyebiliriz ki, PKK propagandasına yasal kılıf dikilmiş, İmralı canisinin posterlerini taşımaya mazeret bulunmuş, canibaşına sayın demek, bölücü fikirleri ve terörist düşünceleri şiddete başvurmadan savunmak serbest hale gelmiştir" diye konuştu.

"BAŞBAKAN VE HÜKÜMETİ PKK'NIN OYUNCAĞI HALİNE GELMİŞ"

Başbakan Erdoğan'ın dipsiz bir kuyuya düştüğünü ve bölücülüğün akıntısına kapıldığını söyleyen Bahçeli, "PKK, Türklüğün ezilmesini, Türk milletinin değersizleştirilmesini istemekte, AKP bunu hevesle yerine getirmektedir. PKK, üniter milli devlet yapısının sakatlanmasını teklif etmekte, AKP bunu iştahla hayata geçirmektedir. PKK, Türkiye Cumhuriyeti'nin yıkılmasını, Türk ifadesinin her taraftan silinmesini bastırmakta, AKP bunları çoktandır yapmaktadır. PKK, Türkiye'yi istemekte, AKP buna hazır olduğunu göstermektedir. PKK, Türk vatanında hak iddia etmekte, AKP bu kutsal mirası peşkeş çekmek için müsait zaman kollamaktadır. PKK nazlanmakta, AKP pışpışlamaktadır. PKK somurtmakta, AKP gönül almaktadır. PKK jest yapmakta, AKP mest üstüne mest olmaktadır. Şu rezalete bakınız ki, Başbakan ve hükümeti PKK'nın oyuncağı haline gelmiş, tüm imkânlarıyla bölücülüğün önüne düşmüş ve flamasını sallamaya koyulmuştur" dedi.

"BARIŞ ÇIĞLIKLARIYLA TÜRKİYE ADETA CEHENNEME GÖTÜRÜLMEKTEDİR"


Bahçeli, "Teröristbaşı dün ne söylüyor idiyse, bugün Başbakan tekrarlamış ve sanki yeni bir şey gibi sahiplenmiştir. İmralı canisi 1921 Anayasası'na vurgu yapmış, bu anayasayı övmüş, aynısını Başbakan'da ifade etmiştir. İmralı canisi, 1924 yılından sonra sorunların yaşanmaya başlandığından bahsetmiş, Başbakan'da aynı dili kullanmıştır. İmralı canisi sözde Akil İnsanlar Heyeti'nin kurulmasını, Hakikatleri Araştırma Komisyonu'nun teşkil edilmesini alçakça zorlamış, Başbakan'da aynı tutumu benimsemiş ve hatta gereğini yapmıştır. İmralı canisiyle Başbakan Erdoğan tencere kapak misali birbirlerini bulmuşlar ve hedefler konusunda üst üste çakışmışlardır. Bu ikilinin müşterek çabaları altında çözüm ve barış çığlıklarıyla Türkiye adeta cehenneme götürülmektedir" diye konuştu.

"AKİLLERE GÖRE BÖLÜNME VE TOPRAK KAYBI GİBİ ENDİŞELER YERSİZDİR"

Bahçeli, "İhanet sürecine memur olarak dahil edilen 63'lükler yurdumuzun değişik yörelerinde, farklı illerimizde bölücülüğün kabullendirilmesi için ikna turlarına ve psikolojik harekete başlamışlardır. AKP-PKK ortaklığıyla belirlenen 63 aklı karışık, ne anladıkları muamma olan çözüm ve barış ezberleriyle etrafta dolanmaya ve hükümet imkânlarını son haddine kadar kullanmaya şevkle koyulmuşlardır. Bu sözde akillerin Ege Bölgesi Heyeti'nin görüşleri kapkara bir üyesi, 'Sen müzakere yaptığın insanlara hala terörist dersen, Kürt sorunu yok, terör sorunu var dersen kafalarda soru birikir' ifadeleriyle sözde akillerin akıllarındakini ortaya dökmüştür. Ayrıca bu çürümüş şahıs, ulus-devlete karşı olduğunu ve Türkiye'nin 29 özerk bölgeye ayrılması gerektiğini hiç utanmadan, hiç sıkılmadan açıklamıştır. Bazı sözde akillere göre bölünme ve toprak kaybı gibi endişeler yersizdir, bazılarına göre ise barışın kaybedeni olmayacaktır. Kimisi Kürt kökenli kardeşlerimizin toplam sayısını vermiş, kimisi de sözde barışı hukuk, adalet ve eşitlik temelinde tanımlamıştır. Yine 63 aklı karışıktan birisi PKK'ya tazminat verilmesinden bahsetmiş, bir diğeri Türklerin Kürtlere borcunu ödemesi gerektiğini vurgulamış, bir başkası teröristbaşının serbest kalması ve Kandille İmralı arasındaki temasın sağlanmasıyla ilgili bayağı düşüncelerini paylaşmıştır. İşte AKP-PKK işbirliğiyle toplanan sözde akillerin şu kısacık zaman süresinde seslendirdikleri görüşlerden bazıları, fakat en önemlileri bunlar olmuştur" dedi.

"BUNLAR PKK TETİKÇİLERİDİR"

"Bizim 63'lüklerle ilgili söylediğimiz ne varsa bir bir ortaya çıkmaktadır"
diyen Bahçeli, şunları söyledi:"Bunların amacı Türk milletinin birliği, Türk kimliğinin yaşatılması değildir. Bunların amacı Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne destek sağlamak değildir. Bunların amacı Türk milletinin bin yıllık kardeşlik hukukuna katkı vermek, terör sorununa kalıcı ve etkili çözümler getirmek de değildir. Hayatlarında bir tek defa şehide şükran duymamış bedbahtlar bu 63'ün arasındadır. Hayatlarında bir tek gün Türklüğü ağızlarına almamış, vatan dememiş, bayrak diyememiş PKK havarileri bu 63'ün içindedir. Ecdadımızı öcü gibi gören, tarihimizi kanlı hadiseler yekunu olarak değerlendiren, Türklüğe ait değerleri çiğnenmesi gereken bir meta gibi izah eden ruhsuzlar bu 63'lüklerin çevresindedir. Bunlar PKK tetikçileridir. Bunlar AKP propagandistidir. Ve bunlar Türkiye'nin karşısındaki cephedir, Türk milletinin sırtındaki kamburlardır. 63'lüklerden birçoğu, şehidimizin, gazimizin, mağdurumuzun hakkını hayatlarında akıllarına getirmemişlerdir. Yedikleri önünde, yemedikleri arkalarındadır. Bunlar unvan avcısıdır. Bunlar para ve şöhret takipçisidir. Bunların derdi kanın durması, terörün bitmesi, anaların ağlamaması değil, Türkiye'nin bölünmesi, bölücülüğün kurumsallaşması ve PKK'nın dağdan inerek Türkiye'yi esir almasıdır. Kaldı ki başka gaileleri, başka meramları yoktur. Bir defa çözümden ne anladıkları, çözüm olarak neyi işaret ettikleri şaibelidir. Ancak Türk milletinin bunlar gibilerine karnı toktur. Büyük milletimiz canını alan, kanını döken bölücü teröristleri özgürlük savaşçısı ve hakkı yenmiş mağdurlar olarak göstermeye yönelen kim olursa olsun her platformda demokratik itirazını gösterecek, bunları geldikleri gibi de gönderecektir."

"PKK TÜRKİYE'NİN BAŞLICA ÇIBANBAŞIDIR"

Bahçeli, "Başbakan ve hükümeti, çözüm ve barış sürecindeki amacın kanın durması ve anaların ağlamaması olarak izah etmektedir. Başbakan Erdoğan çözüm süreciyle Türkiye'nin huzura, güvenliğe, büyümeye koşacağını, Ve ihanet sürecinin sonunda, anaların gözyaşının dineceğini, babaların ailenin mutluluğunu evlatlarıyla aynı masanın başında paylaşma imkanı bulacağını dile getirmektedir. Başbakan'ın başkanlık hevesleri veya partili cumhurbaşkanı düşünceleri süreç fitnesinin ana argümanları arasındadır. Başbakan'ın çözüm ortağı olarak sürece kattığı ve doğrudan doğruya da tavizlerle diz çöktüğü İmralı canisi ve terör örgütü PKK Türkiye'nin başlıca çıbanbaşıdır" diye konuştu.

"PKK TÜRKİYE'Yİ TAM TESLİM ALMADAN BİR YERE GİTMEYECEKTİR"

PKK'nın dağ kadrosunun ısrarla silah bırakmayacağını diklenerek, tehditler savurarak duyurduğunu belirten Bahçeli, "Terör örgütü sınırdan çıkmak değil, daha fazla sayıdaki militanlarını sınırdan içeri sokmak için faal halde olduğunu değişik açıklamalarla göstermiştir. PKK'nın geri çekilmesi, sınırlarımızdan dışarı gitmesi şu haliyle mümkün görülmemektedir. Nitekim bazı teröristler sınır ötesindeki inlerine sembolik olarak gitse bile, çok sayıdaki örgüt üyesinin ülkemiz içinde kalacağı şüphesizdir. PKK Türkiye'yi tam teslim almadan bir yere gitmeyecektir. Gitse dahi, İmralı canisinin açıklamalarıyla sabittir ki, büyümek, güçlenmek ve stratejik hedefleri gözden geçirmek için sınır ötesi kamplara intikal edecektir. PKK'lı teröristler şayet sınır dışına çıkarlarsa, güvenlik güçlerimizin nasıl ve ne şekilde hareket edecekleri şu günlerde yoğunluğuna tartışılmaktadır" dedi.

"ONBİNLERCE İNSANIMIZI KATLETMİŞ KATİLLERE NASIL GÖZ YUMACAK ?"

Bahçeli, "Başbakan Erdoğan 'Emri biz veririz' diyerek durum ve posizyon hatırlatması yapmış ve her şeyin hükümetin inisiyatifinde olacağını vurgulamıştır. Farz edelim ki, Başbakan yazılı olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sınırlardaki terörist geçişine göz yumması ve müsamaha göstermesi için emir verse bile, bu emrin geçerliliği olacak mıdır? Konusu suç teşkil eden bir emri yerine getirmek yürürlükteki hukuk kaidelerinin neresinde yazılıdır? Kanunsuz emrin uygulanması halinde emri veren de, icra eden de suç işlemiş sayılmayacak mıdır? Her şey bir yana, Mehmetçiğimiz kendisine silah doğrultmuş, onbinlerce insanımızı katletmiş katillere nasıl göz yumacak, hükümet böyle bir alçalmayı nasıl izah edecektir? Silahlı veya silahsız teröristlerin geçişine rıza göstermek, hatta törenlerle uğurlamak şehidimize, milli varlığımıza ve bizzat Türk milletine küfür, kayıtsızlık, vicdansızlık ve haksızlık değil midir? Türk milletinin bağımsızlığını ve birliğini canı pahasına savunan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizden hiçbir fani teröristlere sessiz kalmasını beklememelidir. Başbakan bunu eğer aklından geçiriyorsa böyle bir emir vermekten vazgeçmeli ve buna teşebbüs dahi etmemelidir. Aksi takdirde bunun faturasına ne Başbakan, ne hükümeti ne de yedi nesilleri katlanamayacaktır" diye konuştu.

"FEZLEKE APAR TOPAR MECLİS'E GÖNDERİLDİ"

Başbakan Erdoğan da Moğolistan dönüşünde uçakta gazetecilere yaptığı açıklamarı ile ilgili olarak Bahçeli,"Başbakan Erdoğan, Meclis'te bir araştırma Komisyonu kurarak bizim de içinde yer aldığımız koalisyon hükümeti dönemini inceleteceğini açıklamıştır. Bunun yanı sıra, bugüne kadar hiçbir soruşturmaya konu olmayan şahsım hedef alınmış ve düzenlenen bir fezleke geçtiğimiz hafta içinde apar topar Meclis'e gönderilmiştir. Anlaşılan Başbakan, süreç ihanetine gösterdiğimiz milli direnişi ve dik duruşu kırmak için her yolu deneyecektir. Çelişkiye bakınız ki, görevi ihmalden, suç ve suçluyu övmekten, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten, zimmetten, kalpazanlıktan, resmi evrak ve kayıtlarda sahtecilikten, cürüm işlemek için teşekkül oluşturmaktan hakkında fezlekeler bulunan birisi, bize dürüstlük dersi vermeye kalkışmaktadır. Sayın Başbakan, bilmelisin ki, senden korkan senin gibi olsun. Senden çekinen de senin gibi işbirlikçilikten sabıka yesin. Kalpazanlara, zimmetçilere eyvallahımız yoktur" dedi.

"BAŞBAKAN ELİNDEN GELENİ ARDINA KOYMAMALIDIR"

Bahçeli, "Dünürlere, yandaşlara, hırsızlara, dolandırıcılara devletin bankalarını ve kamunun tüm kaynaklarını peşkeş çeken bir siyasetçiden öğrenecek bir şeyimiz de olmayacaktır. Allah'a şükürler olsun ki, bizim de içinde bulunduğumuz 57'nci koalisyon hükümetinde, partimizin sorumluluğu altında bulunan bakanlıklarla ilgili veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız bulunmamaktadır. Çiğ süt içmediğimizden karnımızın ağrıması da mümkün değildir. Başbakan elinden geleni ardına koymamalıdır. Nasıl olsa şimdi güç elindedir. Nasıl olsa Meclis çoğunluğu emrindedir. Her şeyimizi incelemeli, araştırmalı, ne varsa gün yüzüne çıkarmalıdır. Başbakan bunları yapmazsa namerttir. Biz ki, arkasına bakarak yürüyenlerden, düşe kalka yaşayanlardan, sırnaşarak nefes alanlardan, mazisinden dolayı yüzü kızaranlardan olmadık, olmayız ve olmayacağız. Eğer Türk milletinin varlığı, Türkiye'nin hayrı, Türklüğün bekası için bir bedel ödememiz gerekiyorsa, başbakan bunu bilsin ki, seve seve ödemekten çekinmeyiz, çekinmeyeceğiz. Yargı emrindedir. Kolluk güçleri talimatını beklemektedir"diye konuştu.

"BAŞBAKAN ERDOĞAN'A İKİ TEKLİFİM OLACAK..."

Bahçeli, "Başbakan, hakkımızda her türlü iftirayı atarak, biz korkutarak, dava arkadaşlarımı tehdit ederek yolumuzdan ayıracağını, millet sevdasından vazgeçireceğini ve bölünmeye rıza göstereceğimizi sanıyorsa aklını kaçırmış ya da hayal alemine dalmıştır. Biz korkmayız, biz pusmayız ve biz asla ülkülerimizin izinden çıkmayız. Çünkü biz büyük Türk milletinin ölümü bile göze almış gözü pek müdafaacıları ve bayraktarlarıyız. Son olarak Başbakan Erdoğan'a iki teklifim olacaktır. Birincisi dokunulmazlığımı süratle kaldırmasıdır. Milliyetçi Hareket'in değerli milletvekilleri buna olumlu oy kullanacaklardır. İkincisi de şahsım ve 57'nci koalisyon hükümeti dönemini tüm ayrıntılarıyla araştıracak bir Meclis Araştırma Komisyonunu hemen kurdurmasıdır.

Başbakan Erdoğan'ın elini rahatlatmak, incelemelerini kolaylaştırmak için Milliyetçi Hareket Partisi istenirse bu komisyona üye vermeyebilecek ve bu hakkını kullanmayabilecektir. Ancak Başbakan ve partisi, bizim hükümet dönemimizi incelerken, bizim de bir komisyon kanalıyla AKP'nin iktidar yıllarını incelememizin önü açılmalıdır. Sayın Başbakan; siz 57'nci hükümeti araştırın, biz de, 58, 59, 60 ve 61'nci hükümetlerin tüm iş ve işlemlerini masaya yatıralım. Böylelikle ak koyun, kara koyun her şeyiyle ortaya çıkmalıdır. Başbakan'ın cesareti varsa, yüreği yetiyorsa, aklı kesiyorsa, her şeyi temizse, iktidar yıllarından gocunacağı, rahatsız olacağı bir şeyi yoksa bu davetimize kulak vermelidir. Biz hazırız, biz buradayız ve biz kimin ne olduğunun millet huzurunda ortaya çıkmasını samimiyetle istiyor ve bekliyoruz"
dedi

 
16 Nisan 2013 Salı 12:36 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Attila Aşut
 
Nihat Genç
 
Türker Ertürk
 
Arslan Bulut
 
Mehmet Polat
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Kazım DEMİR
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Mustafa Önsel
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Beşiktaş
25
16
7
2
55
2
Başakşehir
25
15
8
2
53
3
Galatasaray
25
14
4
7
46
4
Fenerbahçe
25
12
8
5
44
5
Trabzonspor
25
12
5
8
41
6
Antalyaspor
25
11
6
8
39
7
Kasımpaşa
25
10
5
10
35
8
Konyaspor
25
9
8
8
35
9
K.D.Ç. Karabük
25
10
4
11
34
10
Bursaspor
25
9
5
11
32
11
Gençlerbirliği
24
8
8
8
32
12
Osmanlıspor FK
25
7
10
8
31
13
Alanyaspor
25
8
4
13
28
14
Akhisar Bld.
25
7
6
12
27
15
Kayserispor
25
7
6
12
27
16
Ç. Rizespor
25
5
5
15
20
17
Adanaspor
25
5
5
15
20
18
Gaziantepspor
24
5
4
15
19
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Anket
2016 TÜRKİYE AÇISINDAN NASIL GEÇECEK?
ÇOK İYİ
İYİ
BİR ŞEY DEĞİŞMEZ
KÖTÜ
ÇOK KÖTÜ
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:30
  • Güneş06:12
  • Öğlen12:39
  • İkindi16:07
  • Akşam18:44
  • Yatsı20:15
 
Tarihte Bugün
1791 - Hollanda'lı kadın hakları savunucusu Etta Palm, Gerçeğin Dostları Konfederasyonu olarak bilinen kadın kulüplerini kurdu.
1801 - I. Aleksandr Rusya İmparatorluğunun çarı oldu.
1839 - OK sözcüğü ("oll korrect") Boston Morning Post gazetesinde ilk kez kayıtlara geçti.
1848 - Macaristan, Avusturya'dan bağımsızlığını ilan etti.
1855 - Dolmabahçe Camii ibadete açıldı.
1903 - Wright Kardeşler ilk sabit kanatlı uçakları için patent başvurusunda bulundular.
1919 - Benito Mussolini, İtalya'da Fasci italiani di combattimento (sonraki Nasyonal Faşist Parti)'yu kurdu.
1921 - II. İnönü Muharebesi başladı. Yunan birlikleri, Uşak ve Bursa üzerinden, Afyon ve Eskişehir'e doğru iki koldan taarruz başlattı.
1925 - Sessiz sinema döneminin en pahalı filmi, (3.9 milyon dolar) "Ben Hur" gösterime girdi.
1931 - Türk çocuklarının ilk öğrenimlerini Türk okullarında yapmalarını zorunlu kılan kanun kabul edildi.
1933 - Alman Milli Meclisi Reichstag, Adolf Hitler'e kararnamelerle ülkeyi yönetme yetkisi verdi.
1946 - Zekeriya Sertel ve Sabiha Sertel, Cami Baykut ve Halil Lütfi Dördüncü, çeşitli hapis cezalarına çarptırıldı. Daha sonra dava Yargıtayca bozuldu ve gazeteciler serbest bırakıldılar.
1949 - Büyük Doğu dergisi sahibi Necip Fazıl Kısakürek, kumar oynarken polis tarafından yakalandı.
1956 - Pakistan, ilk İslam cumhuriyeti oldu.
1959 - Ankara'da yayınlanan Öncü gazetesi süresiz olarak kapatıldı.
1960 - Said Nursi Mardin'de vefat etti.
1971 - Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu liderlerinden Deniz Gezmiş'in arkadaşları Hüseyin İnan ve Mehmet Nakipoğlu yakalandı.
1972 - Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay; Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan hakkında verilen idam cezalarını onayladı.
1974 - Hükümet, İmralı Adası'nda gömülü olan Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın mezarlarının başka bir yere taşınabilmesine izin verdi.
1977 - Liselerde okutulan "Felsefeye Başlangıç" adlı kitabın yazarı Prof. Nebahat Küyel, Aleviler'i küçük düşürme iddiasıyla yargılandı.
1979 - MSP eski milletvekili Halit Kahraman eroin kaçırırken Yunanistan'da yakalandı.
1989 - Utah Üniversitesi'nden Stanley Pons ve Martin Fleischmann, soğuk füzyon konusundaki buluşlarını açıkladılar.
1990 - Cizre'de binlerce kişi yürüyüş yaptı.
1992 - Şırnak'ın Cizre ilçesinde çıkan olaylarda, güvenlik güçleri ile göstericiler arasındaki çatışmaları izleyen Sabah Gazetesi muhabiri İzzet Kezer başından vurularak öldü.
1994 - Aeroflot tipi bir yolcu uçağı Sibirya'da düştü: 75 kişi öldü.
1994 - Meksika başkan adayı Luis Donaldo Colosio, seçim hazırlıkları sırasında düzenlenen bir suikast sonucu öldürüldü.
1996 - Ankara'da öğrenciler harçları protesto eylemi yaptılar. Çıkan olaylar sonrasında Dil Tarih Coğrafya Fakültesi binasına giren polis 127 öğrenciyi gözaltına aldı. Olaylarda 51 polis ve 100 öğrenci yaralandı.
1996 - Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuzhan Asiltürk, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni din düşmanlığı yapmakla suçladı.
1998 - Bakanlar Kurulunda irticayla mücadelede alınması gereken önlemleri içeren yasa tasarılarının büyük bölümü imzalandı.
1999 - Paraguay Başkan yardımcısı Luis María Argaña suikast sonucu öldürüldü.
2000 - Galatasaray futbol takımı, Avrupa Futbol Birliği, UEFA Kupası çeyrek finalinde deplasmandaki ilk maçta 4-1 yendiği Mallorca'yı Ali Sami Yen Stadı'nda da yenip, yarı finalist oldu.
2001 - NATO, Kosova savaşında seyreltilmiş uranyum mermisi kullandığını itiraf etti.
2001 - Sovyet uzay istasyonu Mir'in görevi sonlandırıldı.
2004 - Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nce yürütülen Şehitler Coğrafyası projesi kapsamında yapılan araştırmalar sonucu, Gelibolu Yarımadası'nda iki bin askerin gömüldüğü gerçek şehitlik bulundu.
2008 - Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan İlhan Selçuk, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı ve yurt dışına çıkışı yasaklandı.
625 - Arabistan'da Müslümanlarla Kureyşler arasında Uhud Savaşı başladı.
 
Arşiv
 
Süper Loto
16.03.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu010719404251
 
On Numara
20.03.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu02040506071012162021253038404556586372747577
 
Sayısal Loto
18.03.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu121628374649
 
Şans Topu
22.03.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu042426293111
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık