TSK'dan bugüne kadarki en sert Afrin açıklaması

Ana Sayfa » Trabzon Gündemi » AKP ve CHP'li başkanların Beşikdüzü tartışması

AKP ve CHP'li başkanların Beşikdüzü tartışması

Beşikdüzü -Beşikdağı Teleferik Projesi’nin Beşikdağı ayağında yasalara aykırı olarak yapılmaya çalışılan sosyal tesislerle ilgili iptal kararı üzerine CHP Beşikdüzü İlçe Başkanı Kadem Karadeniz ve AKP’li belediye yönetimi ar asındaki tartışma sürüyor. Belediyeden yapılan açıklamada CHP’li başkanın teleferik projesinin iptal edildiğini söylediği iddia edilerek çok sert tümceler kullanıldı. CHP’li başkan ise teleferik projesine sahip çıktıklarını söyledi, iptal edilenin sosyal tesis olduğunu söylemelerine karşın belediyenin olayı çarpıttığının iddia etti.

 
21 Ağustos 2017 Pazartesi 15:51 
Yorum YapYazdır
 
 
AKP ve CHP'li başkanların Beşikdüzü tartışması

CHP'Lİ BAŞKANIN İLK AÇIKLAMASI
Beşikdüzü-Beşikdağ teleferik inşaatının üst istasyonunun yapılacağı alanın Orman ve Su İşleri Bakanlığından 29 yıllığına mesire yeri olarak kiralanmış olduğunu söyleyen CHP Beşikdüzü İlçe Başkanı Kadem Karadeniz, “Mesire yerindeki yapılaşmanın mevzuata uygun yapılmadığı anlaşılınca ilgili bakanlıkça inşaatlar durdurulmuş. Belediye Meclisi olağanüstü toplanarak müteahhitle yapılan sözleşmeyi feshetmiş. Sözleşme karşılıklı olarak feshedilmiş. Sayın Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, siz temmuz ayında Hünerli Mahallesi’nde yaptığınız konuşmada fırıldakçılığınızla ve üçkâğıtçılığınızla işleri yürüttüğünüzü söylediniz. Dikine giderseniz, burnunuzun doğrusuna giderseniz gemiyi karaya oturtturursunuz. Beşikdağı’nda ahu feryat edersiniz. Nitekim öyle olmuş.” dedi. 

 

Orman Bakanlığı Beşikdüzü'nde fırıldak işe dur dedi

BEŞİKDÜZÜ BELEDİYESİ'NDEN YANIT

AKP'li Orhan Bıçakçıoğlu'nun başkanlığındaki belediye yönetimi adına yapılan açıklamada, CHP İlçe Başkanı’nın ‘teleferik inşaatı durduruldu’  şeklinde açıklama yaptığı iddia edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Daha önce teleferik tesislerinin yapıldığı alan Orman Bakanlığından mesire alanı olarak 27 yıllığına kiralanmışken, Belediye ve Orman Bakanlığı karşılıklı olarak A tipi mesire alanı kiralama sözleşmesi feshedilmiş olup, buna mukabil teleferik tesislerinin bulunduğu alan 49 yıllığına Orman Bakanlığından Beşikdüzü Belediyesine tahsis edilmiştir. Tahsis belgesi açıklamamızın ekindedir. Orman Bakanlığı ve Belediyemiz arasındaki statü değişikliğini yorumlamaktan aciz bir ilçe başkanının CHP’de görevde olması talihsizliktir. CHP İlçe Başkanı Kadem Karadeniz, Beşikdüzü’nü değil, kendi çıkarını düşünerek teleferik güzergâhının geçtiği hattı da içine alan alanda yapılan İmar Kanunu’nun 18. maddesi uygulamasını engellemeye çalışmaktadır. Bu alanda kendi arazisi de bulunmaktadır. Bir siyasi partinin ilçe başkanının, ilçenin geleceğine yönelik hizmeti engellemeye çalışmasını yadırgıyoruz. Teleferik projemizin yasal hiçbir sıkıntısı yoktur. Planlandığı zamanda bitirilecektir''

 

CHP İLÇE BAŞKANI: TELEFERİK DEMEDİM, SOSYAL TESİS DEDİM

Bu iddiaları yanıtlamak için basına yeni bir açıklama gönderen Kadem Karadeniz, teleferik projesinin CHP'li belediye başkanı Mehmet Gözaçan döneminde gündeme getirildiğini, karşı oldukları şeyin teleferik projesi değil, sosyal tesis adı altında yasadışı yapılan yapılar olduğunu söyledi. Belediye açıklamasında kendisinin teleferik projesine karişıymış izlenimi yaratılarak konunun çarpıtıldığını iddia etti. 

''Teleferik Projesini destekliyoruz. Bugüne kadar yapımcılara yardımcı olduk ve olacağız. Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’nun fırıldakçı ve üçkağıtçılıkla işleri yürüttüğü itirafı bizleri kuşkulandırdı. Yasalara uymasını, şeffaf olmasını istiyoruz. Beşikdağı’nda pis koku değil, mis koku teneffüs etmeliyiz'' diyen Karadeniz, ''Sayın Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu; basına yaptığı açıklamada Beşikdüzü- Beşikdağı ‘’Teleferik İnşaatı Durduruldu’’ açıklaması yaptığımızı söyleyerek konuyu saptırıyor.
Tekrarlıyorum: Beşikdüzü Belediyesi Beşikdağı Tepesini Orman Bakanlığı’ndan A tipi mesire alanı olarak 27 yıllığına kiralamış. İnşaatlar başlamış. Ne oldu da karşılıklı olarak sözleşme fesh edildi? 26-05-2017 tarihinde Orman Bakanlığından 49 yıllığına Belediyeye tahsis edilen, Orman Bakanı imzalı kesin izin olurunda, izin konusu 7784 m2
alan ‘’Teliferik Hattı,Yol,ve Varış İstasyonu’’ ile ilgilidir. Basın açıklamamda Teleferik inşaatının üst istasyonunun yapılacağı mesire alanında mevzuata uygun yapılaşmanın yapılmadığı, inşaatların durdurulduğu ve
sözleşmenin feshedildiği yönündedir. 49 yıllığına tahsis edilen Teliferik Hattı,Yol ve Varış İstasyonu ile ilgili değildir'' dedi.


ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE
Karadeniz kendisine yönerlik iddiaları da yanıtladı ve mahkeme kararını medyaya servis etti. Kadem Karadeniz şöyle dedi:

''Sayın Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu; İmar Kanununun 18. Madedesi uygulamasını keyfi tutum içinde yapmıştır. İlçede 18. Madde uygulamasında öncelikli bölgeler atlanmıştır. Aynı uygulama 1/5000’lik Revizyon Nazım İmar Planında da yapılmaktadır.
Şahsi çıkarımı düşündüğümü ifade eden başkan; ilişikte sunduğum, Trabzon İdare Mahkemesinin 2016/644 esas no, 2016/1794 kararında açıklandığı üzere haklılığımı görerek 18. madde uygulamasının iptaline karar vermiştir. Yeni askıya çıkartılan 1/5000 lik ve 1/1000’lik Revizyon Nazım İmar Planına şahsımın
itirazı yoktur ancak 500 kişinin üzerinde itiraz vardır.
Sayın Başkan; 3 yıl 5 aylık süreniz doldu,1 yıl 7 aylık süreniz kaldı. Seçim sonrası sırra kadem basarsınız. Beşikdüzü halkı bıraktığınız sorunlarla baş başa kalır. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste ''

 
21 Ağustos 2017 Pazartesi 15:51 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Mustafa Önsel
 
Türker Ertürk
 
Kazım DEMİR
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Mehmet Polat
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Attila Aşut
 
Arslan Bulut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1848 - Fransa'da geçici hükümet kurularak II. Cumhuriyet ilan edildi.
1908 - Dr. Galip Üstün, "Topkapı Fukaraperver Cemiyeti"ni kurdu.
1910 - Sanayi-i Nefise Mektebi 'nin (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ) kurucusu ressam ve müzeci Osman Hamdi Bey öldü.
1912 - İtalya'nın zaferiyle sonuçlanan Beyrut Muharebesi' yapıldı.
1918 - Estonya, Rusya'dan bağımsızlığını ilan etti.
1918 - Osmanlı Devleti'nde, Trabzon işgalden kurtuldu.
1920 - Almanya'da Nazi Partisi kuruldu.
1922 - Elazığ'da, Milli Mücadele yanlısı "Satvet-i Milliye" adlı gazete çıkmaya başladı.
1942 - Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Franz Von Papen'e, Ankara'da suikast girişiminde bulunuldu. Büyükelçi ve eşi olaydan yara almadan kurtuldu; suikastçının [ugoslav göçmeni Ömer Tokat olduğu belirlendi.
1942 - 769 Romanyalı Yahudiyi taşıyan "Struma" vapuru, Karadeniz'de batırıldı; yalnızca bir yolcu kurtulabildi.
1945 - Mısır devlet başkanı Ahmet Mahir Paşa parlamentoda öldürüldü.
1946 - Juan Perón, Arjantin devlet başkanı oldu.
1946 - CHP'nin "Parti Sanat Mükafatı" adıyla düzenlendiği yarışmada Cahit Sıtkı Tarancı "Otuz Beş Yaş" şiiriyle birinci oldu.
1951 - Kırşehir'de Atatürk büstü saldırıya uğradı. Saldırıyı kınamak için 5 Mart'ta büyük bir miting düzenlendi.
1954 - Tuna Nehri'nden Karadeniz'e, oradan da İstanbul Boğazı'na inen buz parçaları, tabakalar halinde tüm Boğaz'ı ve limanı kapladı; deniz trafiği durdu.
1955 - Türkiye ile Irak arasında karşılıklı işbirliği antlaşması (CENTO), Bağdat'ta imzalandı. Daha sonra Birleşik Krallık, İran ve Pakistan üye olarak, Amerika Birleşik Devletleri de gözlemci sıfatıyla katıldı.
1955 - Türkiye'nin ilk özel dedektiflik bürosu, İstanbul'da, Avukat Fethi İnder tarafından kuruldu.
1975 - Led Zeppelin, klasik "Physical Graffiti" albümünü çıkardı.
1976 - Küba anayasası ilan edildi.
1977 - Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti kuruldu.
1977 - Türk fizikçi Prof.Dr. Feza Gürsey, Oppenheimer Ödülü'ne ve Einstein Madalyası'na değer bulundu. Gürsey, ödülünü ABD'li fizikçi S. Glashow ile paylaştı.
1981 - Buckingham Sarayı, Prens Charles ile Lady Diana'nın nişanlandıklarını duyurdu.
1981 - Atina'da Richter ölçeğine göre 6,7 şiddetinde bir deprem meydana geldi. 16 kişi öldü.
1983 - Necmettin Erbakan'a 4 yıl hapis ve 1 yıl 4 ay sürgün cezası verildi.
1984 - Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Kabe'yi ziyaret etti.
1987 - Sovyetler Birliği'nde Gorbaçov ilk kez "Glasnost"tan (açıklık politikası) söz etti.
1989 - Ayetullah Humeyni, Şeytan Ayetleri kitabının yazarı Salman Rüşdi'nin ölüsünü getirene 3 milyon dolar ödül vereceğini açıkladı.
1992 - Nirvana solisti Kurt Cobain Courtney Love ile evlendi.
1993 - Danıştay,Nazım Hikmet'in vatandaşlığa alınması için kardeşi Samiye Yaltırım'ın açtığı davayı reddeden İdare Mahkemesi kararını onayladı.
1995 - Tüketiciyi Koruma Yasası kabul edildi.
1999 - Çin havayollarına ait Tupolev TU-154 tipi bir yolcu uçağı Wenzhou havaalanına inişe geçtiği sırada düştü: 61 kişi öldü.
2002 - Salt Lake City'de (Utah, ABD) düzenlenen Kış Olimpiyatları sona erdi.
2003 - Bas gitarist Robert Trujillo, Jason Newsted'in 17 Ocak 2001'de Metallica'yı terketmesinin ardından gruba katıldı.
2005 - Penguen dergisinin Tayyipler Alemi adlı kapağı sebebiyle Dergisi'nin sahibi olan Erdil Yaşaroğlu ile Pak Yayıncılık'tan 40 bin YTL'lik manevi tazminat talep edildi.
2008 - 80. Akademi Ödülleri, Kodak Tiyatrosunda sahiplerini bulacak.
2009 - DTP'nin Grup toplantısında Kürtçe krizi yaşandı. Ahmet Türk'ün Kürtçe konuşmaya başlaması ile konuşmayı canlı veren TRT yayınını kesti.
303 - Diocletianus'un Hıristiyanlara karşı ilk fermanı yayımlandı ve buna göre imparatorluk içindeki Hıristiyan kitapları ve ibadet yerleri yok edilecekti.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
23
15
2
6
47
2
Başakşehir
22
14
4
4
46
3
Fenerbahçe
22
12
8
2
44
4
Beşiktaş
22
11
8
3
41
5
Kayserispor
22
9
8
5
35
6
Sivasspor
22
10
4
8
34
7
Trabzonspor
22
8
9
5
33
8
Göztepe
22
9
6
7
33
9
Akhisarspor
23
8
6
9
30
10
Kasımpaşa
22
8
5
9
29
11
Malatyaspor
22
7
7
8
28
12
Bursaspor
23
7
6
10
27
13
Gençlerbirliği
22
6
7
9
25
14
Antalyaspor
22
6
6
10
24
15
Alanyaspor
22
6
3
13
21
16
Konyaspor
23
5
6
12
21
17
Osmanlıspor
22
5
4
13
19
18
Karabükspor
22
3
3
16
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
22.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu041722274347
 
On Numara
19.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu03041617182125263032374042485054555657646770
 
Sayısal Loto
17.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu030508323536
 
Şans Topu
21.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu091015273103
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:15
  • Güneş06:56
  • Öğlen12:46
  • İkindi15:49
  • Akşam18:15
  • Yatsı19:44
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık