TL dünyada en çok değer yitiren para oldu

Ana Sayfa » Siyaset » AKP Sözcüsü'nden ilginç MHP açıklaması

AKP Sözcüsü'nden ilginç MHP açıklaması

MKYK sonrası basın mensuplarına açıklama yapan AKP Sözcüsü Mahir Ünal, "AK Parti ile MHP arasında herhangi bir sorun söz konusu değildir. Bazı genel başkan yardımcılığı seviyesinde yapılan açıklamalardan duyulan rahatsızlık tarafımızdan açıklanmıştır" dedi.

 
28 Temmuz 2017 Cuma 19:58 
Yorum YapYazdır
 
 
AKP Sözcüsü'nden ilginç MHP açıklaması

14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Parti'nin bu sene 16. kuruluş yıl dönümü olduğunu hatırlatan Ünal, “Bu tarihi günü her sene olduğu gibi bu yılda coşkuyla kutlayacağız. Tarihimizde AK Parti gibi kurulduktan 15 ay sonra iktidara gelen ve büyük reformlara imza atan bir başka siyasi hareket yok. AK Parti 2001 yılında kurulmuş olmakla birlikte AK Parti'nin misyonu çok eski ve çok köklüdür. Tarihimizden ve medeniyetimizden aldığımız güç ve ilhamla inşallah çok daha uzun yıllar ülkemize hizmet etmeyi bu kadrolar sürdürecektir. Bize düşen 16. kuruluş yıl dönümümüz vesilesiyle nereden başladığımızı, nereye geldiğimizi ve nereye gitmekte olduğumuzu bir kez daha muhasebe etmektir. Bu muhasebeden çıkartacağımız dersler ışığında geleceğimize yön çizeceğiz. Kuruluş yıl dönümü kutlamalarımızı teşkilatlarımız ve milletimiz birlikte inşallah Sincan'daki Harikalar Diyarı'nda gerçekleştireceğiz. Sincan'daki ANFA'da gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

“AK Parti'nin farkı ve gücü milletimizle kurduğu ilişkinin samimiyetinden yaygınlığından ve derinliğinden kaynaklanıyor”
Olağan büyük kongre hazırlıkları kapsamında belde, ilçe ve il kongrelerinin ilgili takvimlerinin işlediğini söyleyen Ünal, “AK Parti'nin yurt dışı temsilcilikler yeni temsilcilikler açması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. AK Parti'nin Brüksel'de açılan bir yurt dışı temsilciliği vardı. Bu sayıları arttırmak ve AK Parti'nin misyonunun, siyasete dünyanın barış vizyonuna ve insanlığın üzerinde yükseldiği değerlere sunacağı katkıların paylaşımı açısından da son derece önemli. Meclis çalışmalarımızla ilgili değerlendirmelerimizi MKYK toplantımızda konuştu. İç tüzük değişikliği TBMM'de gerçekleştikten sonra TBMM tatile girdi ve 1 Ekim tarihine kadar anayasal takvime göre tatile girmiş buluyor. Bizim bugün MKYK toplantısında ele aldığımız konular bunlar. Şunun altını bir kez daha çizmek isterim. AK Parti'nin farkı ve gücü milletimizle kurduğu ilişkinin samimiyetinden yaygınlığından ve derinliğinden kaynaklanıyor. Milletimizle aramızdaki bağın vasatı olan teşkilatlarımızı, milletvekillerimizi, belediye başkanlarımızı, bu anlayışla organize ederek 2019'daki hedeflerimize ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

“SİYASETE BAKIŞ AÇISI VE BİR MUHASEBE OLARAK GÖRMEKTE FAYDA VAR”

Mahir Ünal, bir gazetecinin “Cumhurbaşkanı ‘Teşkilata yönelik bizim adım atmamızı beklemesinler dava idrakıyla bağdaşmayanlar' ifadelerini kullandı. Dün yine kapalı grup toplantısında ‘Yorulan varsa kenara çekilsin' ifadesini kullandı. Sayın Cumhurbaşkanının bu mesajının adresi ve verdiği mesajlar bu hafta gündemi belirledi. Sayın Cumhurbaşkanının bu mesajının adresi nedir?” sorusu üzerine, “Takdir edersiniz ki AK Parti 9 milyonun üzerinde üyesi olan ve 2 milyona yakın belde başkanından mahalle başkanına varıncaya kadar ilçe yönetim kurulu üyelerinden gençlik kolları, kadın kolları çok geniş bir aileyiz. Ve bu geniş aile 15 yıldan beri Türkiye'yi büyük hedeflere taşımak için, 2023 hedeflerine taşımak için geceli gündüzlü bir çalışma içerisinde. Doğal olarak Cumhurbaşkanımızın bu mesajı hem teşkilatlarımıza hem belediye başkanlarımıza hem milletvekillerimize, bu mesaj aslında bu davada bugüne kadar yol yürüyen bütün yol arkadaşlarımıza. Tabii hepsinden önemlisi biz her yıl, her yeni yaşımıza girdiğimizde kendi muhasebesini yapan, Mevlana'nın ifadelendirdiği gibi ‘Her dem yeniden doğan ve bulanmadan akan bir hareketiz' yoksa kurulduktan 15 ay sonra iktidara gelen ve 15 yıldan beri Türkiye'de bütün seçimleri kazanan bir siyasi hareketten bahsediyoruz. Bu siyasi hareketin en temel özelliği; kendini güncellemesi, kendisini yenilemesi, kendisiyle ilgili muhasebesini doğru bir şekilde yapması, yılmadan, yorulmadan yoluna devam etmesidir. Cumhurbaşkanımızın dile getirdiği evet herhangi bir şekilde bizim Türkiye'nin hedeflerini gerçekleştirmek için çıktığımız bu kutlu yürüyüşte herhangi bir şekilde AK Parti'nin temel ilkelerinden, AK Parti'nin, Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle ‘Siyasetin tek limanı var o da ahlaktır' dediği temel ilkelerden, değerlerden uzaklaşan bir davranış içerisinde olması kabul edilemez bir durum olduğu için eğer böyle bir durum varsa tabii ki AK Parti bugüne kadar gereğini yaptığı gibi bundan sonra da gereğini yapacaktır. Bunu Cumhurbaşkanımızın genel olarak siyasete bakış açısı ve bir muhasebe olarak görmekte fayda var” açıklamasında bulundu.

“AK PARTİ İLE MHP ARASINDA HERHANGİ BİR SORUN SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

“Tuğrul Türkeş odaklı Davutoğlu ile MHP arasında yaşanan polemiğin ardından Türkeş'in ‘Herhalde partim beni savunacaktır'” sözlerinin hatırlatılması üzerine Ünal, “Biz AK Parti olarak, 15 yılda bütün seçimleri kazanmış bir siyasi hareket olarak bizim temel ilkemiz meseleleri kişiselleştirmeden ele almak ve Türkiye'nin ani menfaatleri söz konusu olduğunda kendi menfaatlerimizi kenara koymaktır. Biz her zaman şunu söyledik AK Parti olarak: Türkiye kazanacaksa biz kaybedelim dedik. Bu anlayışta olduğumuz için her zaman milletimizle birlikte olduk, milletimizle birlikte siyaset yaptık. O yüzden AK Parti olarak biz hiçbir zaman meseleyi kişiselleştirmeden ve siyaseti de kişiler arası çatışmanın merkezi haline getirmeden yol yürümüş olmamız bizim temel özelliklerimizden bir tanesi. Tabii ki her siyasi parti kendi genel başkanlığını yapmış, kendi başbakanlığını yapmış, daha önce Sayın Tuğrul Türkeş gibi AK Parti'nin bakanlığını yapmış ve Türkiye'nin en çok ihtiyaç duyduğu bir anda geçici hükümetin kurulması aşamasında ‘Devletim bana ihtiyaç duyduğunda üzerime düşen sorumluluğu yerine getiririm' diyerek Anayasanın amir hükmünü yerine getirmiş ve AK Parti'de bakanlık yapmış mevcut durumda da milletvekilimiz olan bir milletvekilimize tabii ki sahip çıkacağız. Bununla ilgili herhangi bir endişe söz konusu değil. Sayın Tuğrul Türkeş'te zaten bunu ifade etmiştir orada herhangi bir sorun yok. Bizim burada söylediğimiz şey şudur: AK Parti ile MHP arasında herhangi bir sorun söz konusu değildir. AK Parti ile MHP arasında liderler düzeyinde herhangi bir sorun söz konusu değildir. Bazı genel başkan yardımcılığı seviyesinde yapılan açıklamalardan duyulan rahatsızlık da tarafımızdan zaten açıklanmıştır. Yapılan bu açıklamaya dönük daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Semih Yalçın'ın da bu açıklamaya dönük bir açıklaması olmuştur ama siyasal iletişim ve siyasetçinin kullandığı dil, bunu ben Milliyetçi Hareket Partisi için söylemiyorum, ben bunu Cumhuriyet Halk Partisi için de AK Parti için de kendim içinde yani siyasetin geneli anlamında bu hepimizin unutmaması gereken temel bir ilkedir. Siyasette nezaket her zaman çok kıymetli ve değerlidir. Biz sadece bunun altını çizdik ve bunun da uzamasının Türkiye'ye, Türkiye'nin pozitif gündemine hiçbir katkısının olmayacağını defalarca ifade ettik. Sayın Devlet Bahçeli'nin 15 Temmuz'da ve 15 Temmuz sonrasında gösterdiği devletin bekası söz konusu olduğunda siyasi sorumluluk nasıl üstlenilir ve bu konuda siyasi sorumluluk nasıl alınır bunu gösterdiğini ve takdirlerimizi hem Cumhurbaşkanımız düzeyinde hem Başbakanımız düzeyinde de ifade ettik” şeklinde konuştu.

“BU ATAMA ASLINDA TÜRKİYE’NİN ÖZGÜRLÜKLER ANLAMINDA NEREDEN NEREYE GELDİĞİNİN GÖSTERGESİDİR”

Büyükelçi olarak atanan Merve Kavakçı'nın Şeyh Kıbrısi ile fotoğrafına CHP'nin eleştirilerinin sorulması üzerine Ünal, şöyle konuştu:

“Kuala Lumpur büyükelçiliğine atanan Sayın Merve Kavakçı hakkında da şunu söylemek isterim; Bir şeyi doğru değerlendirelim. Devletin yaptığı bir düzenleme, tasarruf herhangi bir şekilde anayasaya ya da mevcut hukuk düzenine aykırı değilse öncelikli olarak burada bir sorun yok demektir. Bu siyasi iradenin aldığı bir karardır. Siyasi iradenin aldığı bu kararı birilerinin eleştirmiş olması da siyasetin doğası gereğidir. Şunu unutmamak gerekir ki bu ülke Sayın Merve Kavakçı'nın şahsında bir inanç ve kıyafet özgürlüğünün nasıl engellendiğine de maalesef şahit olmuştur. Türkiye gibi özgürlüklerin demokrasinin ve hukuk devletinin kıymetinin her an altının çizildiği bir ülkede geçmişte yaşanmış böyle bir tatsızlığın bugün bir iade-i itibar gibi tekrardan bir devlet tasarrufuyla eyleme dönüşmesini birilerinin yadırgamasını açıkçası anlamıyorum. Sayın Merve Kavakçı Meclise girdiğinde birilerinin sırf başörtüsünden dolayı gösterdiği tepkiyi hatırlayalım. Şimdi başörtülü milletvekillerimiz var. Ne oldu Türkiye'de herhangi bir şekilde birilerinin kendi inancının gereği olarak başörtüsüyle Meclise girmiş olması Türkiye Cumhuriyeti Devletine zarar mı verdi yoksa özgürlük alanlarını mı genişletti? Bu atama aslında Türkiye'nin özgürlükler anlamında nereden nereye geldiğinin de bir göstergesidir. Bizim geleneklerimiz açısından, inançlarımız ve değerlerimiz açısından Hacı Bektaş-ı Veli'yi bilmeyen, Yunus Emre'yi, Tapduk Emre'yi Mevlana'yı Hacı Bayram-ı Veli'yi bilmeyen bizim geleneğimizde büyük küçük edep adap bütün bunları irfan geleneğini bilmeyen bir anlayışın anladığım kadarıyla bugün o fotoğrafı da değerlendirmesinin biraz sağlıklı olmadığını düşünüyorum.”

“15 YIL BOYUNCA AK PARTİ’DE GÖREV YAPMIŞ BÜTÜN YOL ARKADAŞLARI DAVET EDİLECEK”

AKP'nin 16. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında yapılacak programa davetliler arasında AKP'de siyaset yapan eski isimlerinde davet edilip edilmeyeceği sorusuna Ünal, “Bütün kurucularımız ve 15 yıl boyunca AK Parti'de görev yapmış ve AK Parti'nin bu süre içerisinde onurlu bir şekilde görevini yerine getirmiş ve bayrağını onurlu bir şekilde teslim etmiş bütün yol arkadaşları AK Parti'nin o gün tabi ki davet edilecek” dedi.

 
28 Temmuz 2017 Cuma 19:58 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Nihat Genç
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Mustafa Önsel
 
Türker Ertürk
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Kazım DEMİR
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Arslan Bulut
 
Mehmet Polat
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1756 - İrlanda'nın koruyucu azizlerinden biri olan Aziz Patrick'in (385-461) adına kutlanan bir festival olan Aziz Patrick Günü ilk kez New York'ta da kutlandı.
1776 - Amerikan Devrimi: George Washington ve Henry Knox'un kente bakan tepelere topçu birliklerini konuşlandırmasının ardından İngiliz güçleri Boston'u terketmek zorunda kaldı.
1816 - 38 tonluk 'Elise' adlı buharlı tekne, kaptan Pierre Andriel yönetiminde, Manş Denizi'ni aşan ilk buharlı tekne oldu.
1845 - Küçük paketlerde kullanılan lastik bandın patenti alındı.
1861 - İtalya, ulusal birliğini kurdu.
1891 - Ahmed İhsan Tokgöz, Servet-i Fünun dergisini kurdu.
1915 - Çanakkale Savaşı: Kraliyet Donanması komutan Amiral Sackville Carden görevinden ayrıldı.
1920 - İngilizler, Eskişehir ve Afyon'dan çekildiler.
1921 - Londra'da ilk doğum kontrol kliniği açıldı. Kliniğe başvuranlara, düşük ücretle korunma araç gereçleri verildi.
1926 - "Demir Sanayinin Tesisine Dair Kanun" TBMM'de kabul edildi.
1941 - Alman denizaltı kaptanı Otto Kretschmer'in denizaltısı batırıldı ve esir alındı.
1944 - Varlık Vergisi'nin tasfiyesine ilişkin yasa yürürlüğe girdi.
1948 - Belçika, Fransa, Hollanda, Birleşik Krallık, Lüksemburg dışişleri arasında, 50 yıl süreli Brüksel Antlaşması imzalandı.
1954 - İspanya'yı kura sonucunda eleyen Türkiye Milli Futbol Takımı, Dünya Kupası'na katılmaya hak kazandı.
1961 - Vicente Calderón Stadı yapımına başlandı.
1965 - 30 milyon dolarlık hacmi olan Türk-İsrail Ticaret Antlaşması imzalandı.
1966 - ABD donanması'na ait Alvin araştırma-kurtarma denizaltısı, İspanya kıyıları açıklarında ABD'ye ait kayıp hidrojen bombası'nı buldu.
1968 - PTT ile Northern Electric firmasının işbirliğiyle kurulan telefon fabrikasında yapılan ilk yerli telefonlar 157 liradan satışa çıkarıldı.
1969 - Golda Meir, İsrail'in ilk kadın başbakanı oldu.
1970 - My Lai katliamı: ABD Ordusu olayı örtbas etmeye çalıştıkları için 14 subay hakkında soruşturma başlattı.
1972 - Eti Gıda San. ve Tic. A.Ş. Eskişehir'de kuruldu.
1985 - İki ünlü oyun yazarı Arthur Miller ve Harold Pinter, hapiste bulunan Uluslararası Yazarlar üyesi yazarları ziyaret etmek amacıyla Türkiye'ye geldi.
1995 - Michael Jordan basketbola geri dönme kararı aldı.
624 - Bedir Muharebesi gerçekleştirildi.
 
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
25
17
2
6
53
2
Beşiktaş
25
14
8
3
50
3
Başakşehir
25
15
5
5
50
4
Fenerbahçe
25
13
8
4
47
5
Kayserispor
25
11
8
6
41
6
Trabzonspor
25
10
9
6
39
7
Göztepe
25
11
6
8
39
8
Sivasspor
25
11
5
9
38
9
Malatyaspor
25
9
7
9
34
10
Akhisarspor
25
9
6
10
33
11
Kasımpaşa
26
8
7
11
31
12
Bursaspor
25
8
6
11
30
13
Antalyaspor
26
7
7
12
28
14
Alanyaspor
25
8
3
14
27
15
Osmanlıspor
26
7
6
13
27
16
Gençlerbirliği
25
6
8
11
26
17
Konyaspor
25
5
6
14
21
18
Karabükspor
26
3
3
20
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
15.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu052022314047
 
On Numara
12.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu04050710162123273037495264656769717376777880
 
Sayısal Loto
10.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu031520262835
 
Şans Topu
14.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu020710162109
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:41
  • Güneş06:22
  • Öğlen12:41
  • İkindi16:04
  • Akşam18:39
  • Yatsı20:08
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık