20 günde 3 dev şirket battı

Ana Sayfa » Siyaset » AKP seçim çalışmalarına başladı; SorgunTrabzon'da konuştu

AKP seçim çalışmalarına başladı; SorgunTrabzon'da konuştu

AKP Genel Başkanı Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ahmet Sorgun, içerisinde bulundukları şartlar ve tablonun tek başına bir anayasa yapmaya el vermediğini belirterek, “İçinden geçtiğimiz süreç gerçekten çok önemli. Gönül arzu ederdi ki, sıfır kilometre bir anayasa yapalım” dedi.

 
3 Aralık 2016 Cumartesi 23:24 
Yorum YapYazdır
 
 
AKP seçim çalışmalarına başladı; SorgunTrabzon'da konuştu

AKP  Seçim İşleri Başkanlığı Trabzon Bölge Toplantısı Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Ordu illerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Trabzon'da bir restoranda gerçekleşen toplantıya AKP Genel Başkanı Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, AKP SKM Başkanı ve İstanbul Milletvekili Yıldız Serinoğlu, Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, milletvekilleri, il başkanları ve partililer katıldı.

 

AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Trabzon Bölge Toplantısı

 

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AKPTrabzon İl Başkanı Haydar Revi, her zaman seçimlere hazır bir parti olduklarını belirterek "Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu seçimleri yaşarken birde 15 Temmuz sürecini yaşadık. Bu darbe girişimi karşısında milletimizin gösterdiği tepkiyi, direnişi hepimiz biliyoruz. Hem seçim çalışmalarımızı yürütürken, hem de 15 Temmuz'u ve sonrasını unutturmamak için gayretlerimiz devam ediyor" dedi.

AKP Trabzon Milletvekili Muhammet Balta ise, ülkeyi geleceğe ve hedeflerine hazırlamak zorunda olduklarını vurgulayarak, "Hiç kimse moralini bozmasın. Şuanda dövizin yükselmesi ve ülkemizdeki kriz söylentilerine kesinlikle hiçbir arkadaşımızın kulak asmaması lazım. Bizim daha çok birliğe, daha fazla kardeşliğe ihtiyacımız var. Bir taraftan içeride ve dışarıda terörle mücadele ediyoruz. Diğer taraftan ise yatırımlarımıza devam ediyoruz. Ama milletimizin ve bizlerin morale ihtiyacı var. Biz bu 14 Ağustos 2001'den itibaren neler atlattığımızı bu ülkede hepimiz biliyoruz" şeklinde konuştu.

SORGUN NE DEDİ?

Sorgun, AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Trabzon Bölge Toplantısı'nın açılış bölümünde yaptığı konuşmada, teşkilat üyelerinin her türlü şartta vatana ve millete hizmet için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Hak rızası ve halka hizmet için yapılan siyasetin en ulvi iş olduğunu ifade eden Sorgun, "Siyaset bir maraton koşusudur, geçici bir hevesle yapılamaz. Siyaset bisiklet sürmek gibidir, pedalı çevirmezseniz düşersiniz. 2016'nın sonundayız, Allah kısmet ederse seçimlerimiz 2019 yılında yapılacak. Cumhurbaşkanlığı, yerel, genel seçimler... 3 yıla yakın zaman var, o zaman, 'ne oldu da biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz?' diye sorulabilir. Biz hiç seçim olmayacakmış gibi vakarlı, kararlı, dingin ama yarın seçim olacakmış gibi de heyecanlıyız ve bu şekilde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz." diye konuştu.

Sorgun, görevlerin ne olduğunun değil, bunları hakkıyla yapmanın önem taşıdığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Önemli olan bir adamdır ama adam gibi adam. Şöyle bir düşünün, Ömer Halisdemir, yüz binlerce askeriye mensubundan biriydi. Makamı mevkisi , parası pulu, akademik unvanı yoktu ama bugün Türkiye'de ondan daha fazla adına park, yol, okul, tesis yapılan kimse biliyor musunuz? Peki niçin? Çünkü vaktinde, zamanında yapılan bir görev. Hangi unvanda olduğunuz önemli değil, en önemli görev hakkını verdiğiniz görevdir. Bu il başkanı da genel başkan yardımcısı da sandık görevlisi de olabilir, hiç önemli değil. Bakın bir adam Recep Tayyip Erdoğan, Allah razı olsun adam gibi adam. Eğer o bir adam olmasaydı Türkiye bugün Allah'ın yardımıyla böyle olmazdı. Astsubayın bir saniye içerisinde yaptığı bir görev. Semih Terzi isimli ihanetin organizatörünün bertaraf edilmesi, bu asrın ihanetinin başarıya ulaşmamasıdır. Orada bir astsubay ve başta da bu milletin medarı iftiharı, mazlumların ve mağdurların bütün dünyanın gür sesi..."

Dünyada, Recep Tayyip Erdoğan'dan başka hiçbir liderin şimdiye kadar çıkıp, "Dünya beşten büyüktür." diyemediğini kaydeden Sorgun, konuşmasına şöyle devam etti:

"Böyle bir sözü hayatımızda ilk defa duyduk. Elleri önünde bağlanmış, adeta suç işlemiş çocuk gibi Başbakanlar hatırlıyoruz yabancı devlet başkanlarının önünde. Şahsen o resmi düşünmek bile istemiyorum. Nasıl bir resim ki birisi bacak bacak üstüne atmış, diğeri de el pençe divan durmuş. Bir de onlara 'one minute' ve 'dünya beşten büyüktür' diyebilen bir lider. Biliyor ki o, Allah'tan başka en büyük ve en kalıcı güç, halkın gücüdür. Başka hiçbir güç tanımıyor. Geçen gün Keçiören'de o kadar yürekten ifade etti ki, 'AB ne der, orası ne der, burası ne der? Önemli olan Allah ne der?' Siz bunu yürekten söyledikten sonra, Hakk'ın ve halkın gücünü arkanıza aldıktan sonra, kim sizin sırtınızı yere getirebilir?"

Herkesin bir emanet taşıdığına işaret eden Sorgun, "Emaneti taşıdığımızı bileceğiz ama emanetçi gibi davranmayacağız. Siyasette bir emanetçi vardı biliyorsunuz değil mi? Emanetçi denilince birisini hatırlarsınız, ismini de verelim mi? Hüsamettin Cindoruk. Vefat etti mi? Etmedi, kulakları çınlasın. Emanetçi gibi emanet taşıyoruz ama emanetçi gibi tutmayacağız, sapasağlam tutacağız. O bakımdan içinden geçtiğimiz süreç gerçekten çok çok önemli." değerlendirmesinde bulundu.

- "Gönül arzu ederdi ki sıfırdan, sıfır kilometre bir anayasa yapalım"

Ahmet Sorgun, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin de şu görüşlerini paylaştı:

"Gönül arzu ederdi ki sıfırdan, sıfır kilometre bir anayasa yapalım. 1921 ve 1924 Anayasa'sı savaş ortamında yapılmış anayasalardır. 1961 Anayasası, üç idamın üzerine yapılan anayasadır. 1982 Anayasası ki ben o zaman hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiydim nasıl yapıldığını biliyorum. Oy kullanılırken de İstanbul'da askerdim, hangi şartlarda millete verdirildiğini biliyorum. İlk defa bu millete sıfırdan, kendi değerlerine bağlı, özgür, katılımcı, reformcu bir anayasa yapmayı çok arzu ettik, hatta bunun için AK Parti anayasa taslaklarını bilim kurullarına hazırlattı ama ne yazık ki içinde bulunduğumuz şartlar ve tablo bizim tek başına bir anayasa yapmamıza el vermiyor. Şu anda tarihi bir ana hep beraber tanıklık ediyoruz. İnsan bazen yaşadığı anın önemini hissetmez ama bunu daha sonra tarih kitapları yazınca 'biz büyük, önemli tarihi anlara tanıklık etmişiz de farkında değilmişiz.' der. Şu anda her birimiz, her biriniz bu tarihi anların tanıklarıyız ve bunlar iyi ki sizlerin ve bizlerin gayretleri ve Allah'ın yardımıyla oluyor."

Sorgun, "Nereden çıktı anayasa değişikliği, başkanlık sistemi" gibi söylemlerle karşılaştıklarını belirterek, "1977 Haziran'da seçim yapıldı ve 66. turda meclis başkanı seçildi. 10 yılda, 12 hükümet geldi. Bankalar patır patır battı. Anayasa kitapçığı olayından sonra, ilk batan banka adını vermeyeceğim uyduruk bir bankaydı. O zaman Konya Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapıyordum ve hesap işleri bana bağlıydı. O uyduruk bankada batan parayı hesap ettim, Konya Büyükşehir Belediye bütçesinin 100 katıydı." dedi.

Hesabın büyüklüğünün bu rakamlarla biraz da olsa anlaşılabileceğini vurgulayan Sorgun, "Faiz lobisinin mücadelesini görüyor musunuz? Geleceğimizin teminat altına alınması için... Cumhurbaşkanımızın, Anayasaya göre bir sorumluluğu yok, o kendisi için değil, milleti için bunu istiyor. Bu bakımdan önümüzdeki süreçte, muhtemeldir ki önümüzdeki hafta Meclise gelebilir. Komisyonlarda görüşülecek, genel kurula gelecek ve inşallah hep beraber..." diye konuştu.

Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak gerçekleşti.

 

 

BELEDİYE ZİYARETİ

Sorgun, Trabzon, Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Ordu il başkanları, kadın ve gençlik kolları ile seçim işleri başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen AKP Seçim İşleri Başkanlığı Trabzon Bölge Toplantısı'na katılmak için geldiği kentte çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nu makamında ziyaret eden Sorgun, Trabzon'a her gelişinde şehrin daha da geliştiğini gördüğünü belirtti.

Sorgun, kentin gelişmesi noktasında önemli projelerin hayata geçirildiğini görmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, "Çalışmaları dolayısıyla Belediye Başkanımız Gümrükçüoğlu'nu kutluyorum. Türkiye'de son 14 yılda yapılan yatırımlarla şehirleri adeta çağ atladı. Bunu gittiğim tüm şehirlerde net şekilde görüyorum." dedi.

Başkan Gümrükçüoğlu, Sorgun'a ziyareti dolayısıyla teşekkür ederek, yatırımlara ilişkin bilgi aktardı.

 

 
3 Aralık 2016 Cumartesi 23:24 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Nihat Genç
 
Kazım DEMİR
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Türker Ertürk
 
Mehmet Polat
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Mustafa Önsel
 
Arslan Bulut
 
Muhammet İKİNCİ
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1792 - Fransa'da cumhuriyet ilan edildi.
1903 - İtalo Marconi, kornet (cornet) dondurma külahının patentini aldı.
1908 - Bulgaristan, Osmanlı'dan bağımsızlığını ilan etti.
1919 - Türkiye İşçi ve Çiftçi Sosyalist Fırkası kuruldu.
1924 - Mustafa Kemal Paşa, "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir" dedi.
1939 - Dikili ve çevresinde deprem: 100'den fazla kişi öldü. Dikili ve Karaburun tamamen yıkıldı.
1940 - Bakanlar Kurulu, İstanbul'da çıkan Le Journal d'Orient gazetesini yedi gün süreyle kapattı. Gazetenin resmi dış politikaya aykırı yayın yaptığı ileri sürüldü.
1943 - Ankara Fen Fakültesi kuruldu.
1950 - Yeni Baştan gazetesinin kurucusu ve yazarı Aziz Nesin hakkında gıyabi tutuklama kararı verildi. Nesin "Sosyal düzeni yıkmaya yönelik yayın" yapmakla suçlanıyor.
1958 - CHP Genel Başkanı İsmet İnönü, "Demokrasiye paydos demeye Demokrat Parti genel başkanının gücü yetmeyecektir" dedi.
1964 - Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel Yassıada hükümlüsü Refik Koraltan, Rüştü Erdelhun, Selim Yatağan ve Nedim Ökmen'i hastalık nedeniyle affetti.
1970 - Polonya'da Dayanışma Sendikası kuruldu.
1980 - Kuruluşundan 10 yıl sonra Lech Walesa liderliğindeki Dayanışma Hareketi Polonya'da yasallık kazandı.
1984 - Gökova Körfezi'nde termik santral kurulmasına karşı çıkan köy kadınları eylem yaptılar.
1986 - 12 Eylül darbesi sonrası Alparslan Türkeş ilk kez Milliyetçi Çalışma Partisi'nin (MÇP) İstanbul mitinginde konuştu.
1993 - New York Metropolitan Müzesi, "Karun Hazinesi"ni Türkiye'ye geri göndermeye karar verdi.
2000 - Bakanlar Kurulu, Kopenhag Kriterleri ile paralel olan İnsan Hakları Raporunu kabul etti.
2002 - İsrail birliklerinin, militanları yakalama gerekçesiyle Gazze`de düzenlediği operasyon sırasında çıkan çatışmada 9 Filistinli öldü.
2002 - Almanya`da Başbakan Gerhard Schröder`in liderliğindeki Sosyal Demokratlar, genel seçimlerden birinci parti olarak çıktı.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
6
4
1
1
13
2
Galatasaray
5
4
0
1
12
3
Kasımpaşa
5
4
0
1
12
4
Beşiktaş
5
3
1
1
10
5
Ankaragücü
6
3
1
2
10
6
Konyaspor
5
2
2
1
8
7
Kayserispor
5
2
2
1
8
8
Trabzonspor
5
2
1
2
7
9
Malatyaspor
5
2
1
2
7
10
Antalyaspor
5
2
1
2
7
11
Fenerbahçe
5
2
0
3
6
12
Göztepe
5
2
0
3
6
13
Alanyaspor
5
2
0
3
6
14
Bursaspor
6
0
5
1
5
15
Sivasspor
5
1
2
2
5
16
Çaykur Rizespor
5
0
3
2
3
17
Akhisar Bld.Spor
5
0
2
3
2
18
Erzurum BB
6
0
2
4
2
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
20.09.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu131735364146
 
On Numara
17.09.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu02031113181926293438434451535459606465697279
 
Sayısal Loto
19.09.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu103233374348
 
Şans Topu
19.09.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu020306203001
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:19
  • Güneş06:00
  • Öğlen12:25
  • İkindi15:51
  • Akşam18:28
  • Yatsı19:57
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık