Van’da bitmeyen yasak yine uzadı

Ana Sayfa » Spor » Ağaoğlu'ndan gündeme dair önemli açıklamalar

Ağaoğlu'ndan gündeme dair önemli açıklamalar

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, TRT Spor'da gündeme dair açıklamalarda bulundu.

 
23 Nisan 2019 Salı 19:41 
Yorum YapYazdır
 
 
Ağaoğlu'ndan gündeme dair önemli açıklamalar

Ahmet Ağaoğlu açıklamaları şu şekilde:

Altyapıya yurt dışından antrenör gelir mi, sistem gelir mi? Biz bir kere alt yapıyı o seviyeye getiremedik. Kendi hocalarımızla efektif olarak çalışılabilir seviyeye getiremedik. Kaybedilmiş zaman var. 12 yaş grubumuz, 18 yaş grubumuz… Bütün bu alt yapının tepesinde de çok deneyimli hocamız var. Kendisi de aynı zamanda akademisyendir.

Bırakın o Altınordu’nun modeli olsun. Trabzonspor da kendi modelini kendi uygulasın. Bizim alt yapı oyuncularımıza netice itibariyle Yusuf, Abdülkadir, Hüseyin, Murat Cem, bunları yabancı hocalar yetiştirmedi. Eksik olduğumuz, yetersiz olduğumuz noktalar olacaktır. Bundan önce kendi içimizde çözüm bulmalıyız. Yurt dışından yabancı oyuncu, yurt dışından antrenör getirelim. Şimdi alt yapıya yabancı antrenör getirmek ayıp olur.

BURAK YILMAZ PİŞMANLIĞI YAŞIYOR MU?

Yok hayır asla... Burak Yılmaz suanda Beşiktaş’ın oyuncusu. Bir başka takımın oyuncusu hakkında yorum yapma hakkına sahip değilim. Benim bütün konsantrasyonum kendi takımıma. Nwakaeme’yi, Ekuban’ı ne iyi etmişiz de almışız… Rodallega’yı ne iyi etmişiz de takımda tutmuşuz. Sosa’yı ne iyi yapmışız da takımda tutmuşuz, kaptan yapmışız. Burak Yılmaz Beşikta’a gittiğinde “Hayırlı uğurlu olsun” dedim. Son söylediğim oydu. Bir kez daha tekrarlıyayım. “Hayırlı uğurlu olsun”

BURAK İLE GÖRÜŞTÜ MÜ?

Yok hayır… Kendi sıkıntılarımız, kendi gündemimiz o kadar yoğun ki… Aile yaşantımızdan tutun da sosyal hayatımız bile ciddi şekilde bundan etkilendi. Yatıyoruz Trabzonspor, kalkıyoruz Trabzonspor.. Problem, sıkıntı. Diğer kulüpler de değişik şekilde benzeri şekilde sıkıntıları yaşıyor. Bunun onla bağlantısı yok görüşmememizin..

Kendi topçularımızla bile neredeyse maçtan maça görüşür hale geldik. Hüseyin’de herhangi bir sıkıntı yok. Nişanlısında parçalı kırık var. Ameliyat oldu, onun da durumu iyi. 1 cm ile çok daha farklı şeylere boyutlara gidebilirdi. Burada iyi tarafı bütün kemerlerinin bağlı olması.. Bunu da sizin vasıtanızla bir kez daha hatırlatalım. Emniyet kemerleri bağlı olmasaydı şu anda farklı şeyleri konuşuyor olabilirdik. Emniyet kemeri esastır, hayat kurtarır…

GENÇLERİ A TAKIMA BEN KAZANDIRMADIM

Gençlerimizi takıma ben kazandırmadım. Ben sadece bir felsefesinin temsilcisi veya tepesindeki temsilcisiyim. Türk futbolunun gelmiş olduğu noktada böyle karar alıp bu kararı uygulamak tek başına başkanın altında kalkabileceği yük değil. Bunun yönetim felsefesi olması lazım. Bütün yönetici arkadaşlarımız bu düşünceyle hareket eden arkadaşlarımız. Bu çok önemli.

Onun ötesinde, başlayalım aşağından. Bu oyuncuları yetiştiren hocalar. Onların emeği, her türlü takdirin üzerindedir. Aileleri, velileri ve tabi bu oyuncuların bir tanesini iki tanesini değil, A takımda oynatabilecek cesareti gösteren teknik direktör ve teknik heyet... Bütün bunların hepsi bir araya geldiğinde şu anda herkesin malumu olan tabloyla karşılaşıyoruz. Bu sadece bir felsefedir, ben o felsefenin temsilcisiyim.

Bizim bu düşünce yapısından ve programından taviz vermemiz hiç bir şekilde söz konusu değil. Ama şu şekilde anlaşılmasın. 11 tane alt yapısından oyuncuyla sahaya çıkan Trabzonspor... Bu zaten mümkün değil. Bulabiliyorsanız zaten ekonomik olarak borç seviyeniz ne olursa olsun 1 sene sonra düzlüğe çıkarsınız. 2 sene sonra bugün borç olarak ifade ettiğiniz rakamı kendi kulübünüzün kasasına koyacak duruma gelirsiniz.

"HÜSEYİN'DE BİR ŞEY YOK AMA..."

Hüseyin'de ciddi bir durum yok, nişanlısının omzunda parçalı kırık var. Dün 3.5 saatlik ameliyat geçirdi. Şans eseri kurtulmuşlar, 1 saniyeyle. Emniyet kemerleri takılı olmasa çok daha kötü olabilirmiş.

TRANSFER YAPILACAK MI?

Trabzonspor’un alt yapısından yetiştirdiği 5-6 oyuncu var. İhtiyaç duyulan mevkilerde de alternatif oyuncu olarak dış transferi asla ve asla düşünmüyoruz. Takıma direkt katkı verecek, bu genç oyuncularımıza tecrübelerini aktaracak, aynı felsefeyi benimsemiş olan tecrübeli, yetenekli ve o sorumluluğu üstlenecek oyuncular olabilir.

MENAJERLERE OLAN BORÇ

Bonservislerle alakalı geçen sene bizim ödediğimiz para 2.2 milyon euro.. Bu rakam oldukça düşük. 350 ya da 375 bin euro civarında menajer komisyonu ödedik. Devraldığımız menajer komisyonu olarak, menajerlere borç 70 milyon TL’ydi. 10 milyon euro civarında. Bunlar birikmiş, 7- 12 civarında menajere borç söz konusu. Onların bağlantılı oldukları menajerler var. Böyle genişliyor. Farklı yapıya bürünmüş. Menajer konusunda da direkt olarak ben ilgilenmiyorum. Asbaşkanımız Mehmet Yiğit Alp ile Ertuğrul Doğan bey ilgileniyor. Onlar bir noktaya getirdiklerinde işin içine dahil oluyorum.

OLCAY CİDDİ İNDİRİME GİTTİ

Olcay ile geçtiğimiz ay için bir sözleşme yeniledik. Kendisi de ciddi tasarrufta bulundu. Basına da yansıdı. Çok ciddi indirime gitti. Yüzde 40 - 50’ye varan indirime gitti kendisi. Bir kulüp bulduğu takdirde ayrılabileceği ve bizim de bonservis ücreti talep etmeyeceğimiz yönünde anlaştık.

RODALLEGA, MAYIS AYINA KADAR SÜRE İSTEDİ

Rodallega ile alakalı olarak kendisiyle görüşmemiz devam ediyor. Kendisi Mayıs ayının ilk haftasına kadar hiç bu konulara girmeyelim, benim de kafam bulanmasın işimize konsantre olalım, Mayıs ayının 10’undan sonra konuşalım dedi. Ekuban bizde... Aldığımız takdirde 4 taksitle Leeds United’e vereceğimiz para 1 milyon euro.

FENERBAHÇE MAÇI...

Biz her maçı kazanmak için sahaya çıkıyoruz. Bütün rakiplerimize saygı duyuyoruz. Lig sıralamasındaki yeri, puan durumu, kadro yapılanması hiç bir şekilde ön plana çıkarmadan bütün oynadığımız maçları aynı ciddiyet ve inançla oynuyoruz. Rakip ciddi bir rakip. Kazanmak zorunda olduğumuz bir maç. Rakibe saygı göstererek, spor etik ve ahlak kurallarının asla ve asla dışına çıkmadan kazanmalıyız.

Bu sene sahada mücadele eden Trabzonspor var. Olumsuz hakem kararlarına bile belirli bir sınıra kadar itiraz edip veya tepki gösterip tekrar oyununa dönen, o gerginliğinin sahaya yansımasına müsade etmeyen oyuncu grubuna sahibiz.

RAKİBİ HAFİFE ALIRSANIZ CEZAYI KESER

Galatasaray maçını düşünüyorum. Yanlış olan hakem kararlarına rağmen o maçta sadece 1 sarı kart gördük. Bu şekilde devam edersek bu seneyi hiç kırmızı kart görmeden tamamlayacağız. Önümüzde 5 maçımız var. Hiç birinin zorluk derecesi diğerinden farklı değil. Fenerbahçe’yi İstanbul’da yendik diyelim. Kayseri maçı Trabzon’da çantada keklik değil. Hiçbir maç arzu edilmeden, mücadele edilmeden kazanılmaz. O gün takım sahaya çıktığında onu hissediyorsunuz. İçlerindeki arzu, hırs, heyecan, rakibe duyulan saygı. Rakibi hafife aldığınız anda cezayı keserler. Malatya maçındaki ciddiyetle, Bursa maçındaki arzu, istekle, Akhisar maçında geriye düşmemize rağmen maçı çevirme arzumuz ve agresifliğimizle oynayacağız. Bu arada rakibin nasıl oynadığı önemli. Size nasıl cevap verecek. Siz mi onun o mu sizin oyununuzu bozacak, bunu göreceğiz.

HAKEM İŞİN İÇİNE GİRMESİN

Bu arada hakem maçı nasıl yönetecek. Sakın ola işin içine girmesin. Bıraksın iki takım da futbolunu oynasın. Maçın neticesini sahada oynanan futbol belirlesin. Biz oyuncularımızın hakkını onlara teslim ediyoruz. Aynı şekilde Fenerbahçe de teslim ediyor. Etki altında kalmasın, sonuca tesir etmesin. Bıraksın maçın sonucunu sahada oynanan futbol belirlesin.

YUSUF YAZICI VE ABDÜLKADİR 30-40 MİLYON EURO

Yusuf, Abdülkadir, Uğurcan Çakır ile alakalı olarak endişem yok. O konuyla alakalı olarak sürekli şunu söyledim: Doğru zamanda doğru kulüp ve doğru para. Doğru düzgün kulüp olması lazım. Bunlar bizim göz bebeğimiz. Geçenlerde çıktı gazetede. Bırakın başka takımın formasıyla görmek, evlenecekleri gün elin kızına vermeye bile gönlümüz el vermiyor. O gözle bakıyoruz biz futbolcularımıza. Onlar bizim için çok değerli.

Alt yapı tesislerimize girdiğinizde solda gol sonrası Yusuf ve Abdülkadir’in sevinç fotoğrafı, diğer tarafta penaltı pozisyonu sonrası 21 yaşındaki takım kaptanının 17 yaşındaki Arda’yı teselli eden fotoğrafını görürsünüz. Bu oyuncularımız diğer genç futbolcularımız için rol model. Gideceklerse en iyi kulübe, en iyi parayla, kariyerlerini çok iyi bir ligde ve kulüpte devam ettirmeleri lazım. Kalkıp La Liga’da kümede kalma mücadelesi veren bir takım olmamalı. Belki Premier Lig'de üst sıralara oynayan takımdan daha fazla teklif edecek. Ben Premier Lig'deki takım olsun diye zorlarım. Ben futbolcularımı oralarda görmek istiyorum. Resmi teklif genellikle sezon sonuna doğru geliyor.

Devre arasında Yusuf’a resmi teklif olmuştu. Bizzat bana söylenmişti kabul etmemiz mümkün değildi. Ondan önce geçen sene Real Sociedad’ın teklifi olmuştu. Cardiff adına konuşan kişi 20 milyon euroya varan bir teklif sundu. Bana göre de iki futbolcumuzun değeri 30 ila 40 milyon euro arasında.

GALATASARAY, FENERBAHÇE, BEŞİKTAŞ İSTEDİ Mİ?

O yok geç.. Rakibe satmam davası değil. Avrupa’nın en iyi kulüplerine göndermek istiyorum. Ülkemizi, Trabzon şehrini temsil etsinler. İnsanların dikkati Trabzon’a, Türkiye’ye odaklansın. Al buradan ver oraya. Zaten alamazlar ki. Öyle 12, 13, 15 milyon eurolarla bonservis ücretini kimse veremez. Kulüpler şunu yapmak zorundalar: Yetiştirecekler. Ver parayı al oyuncu, kötü çıktı at... Bu olmaz.

SOSA’YI KADRODA TUTMAKTAN MUTLU MU?

Maliyetine rağmen kadroda tutuğumuz ve kadroda tutmaktan mutlu olduğumuz bir oyuncu. Sosa geçen sene devre arası kampına 3 gün veya 4 gün geç geldi. Belirli cezası vardı, cezasını ödedi ve kenara çekildi. Şimdi sakat olmasına rağmen devre arası kampına 1 gün önce geldi.

 
23 Nisan 2019 Salı 19:41 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Türker Ertürk
 
Mustafa Önsel
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Arslan Bulut
 
Çiğdem KOÇ
 
Kazım DEMİR
 
Ahmet Özer
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Mehmet Polat
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Muhammet İKİNCİ
 
Abdulkadir TİRYAKİOĞLU
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1758 - Yedi Yıl Savaşları: Prusya Kralı II. Frederick, Rus ordusunu yendi.
1768 - James Cook ilk yolculuğuna başladı.
1825 - Uruguay, Brezilya'dan bağımsızlığını ilan etti.
1830 - Belçika Devrimi başladı.
1928 - Arnavutluk'ta Başkan Ahmet Zogo kendini kral ilan etti.
1933 - Sichuan-Çin'de deprem: 9000 kişi öldü.
1933 - İtalya ile Sovyetler Birliği saldırmazlık antlaşması imzaladı.
1936 - Aralarında Stalin'in eski arkadaşları Grigori Zinovyev ve Leon Kamanev'in de bulunduğu Sovyetler Birliği'nin önde gelen yöneticilerinden 16 kişi kurşuna dizildi.
1940 - Alman savaş uçakları Londra'yı bombalamaya başladı.
1941 - Guderian'ın 2. Panzer Grubu, Desna nehrini geçerek Kiev yönünde taarruzu başlatı. Kiev Muharebesi başlamış oldu
1944 - Paris, Alman işgalinden kurtuldu.
1954 - Volkan dergisi yazarı Nihat Yazar Atatürk'e hakaretten 2 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.
1954 - Bir askeri uçak Eskişehir üzerinde düştü; pilotla birlikte 10 kişi öldü.
1965 - Türk Sinematek derneği kuruldu.
1967 - 3 gün süren 1. Olağanüstü Kongrede, Türkiye Öğretmenler Sendikası (TÖS), Fakir Baykurt'u genel başkan seçti.
1968 - Koç Grubu 'Diners Club' kredi kartı ile alışverişi Türkiye'ye getirdi.
1970 - 18 şeker fabrikasında 21 bin işçi grevde.
1971 - Özel yüksekokulların devletleştirilmesini öngören tasarı yasalaştı.
1971 - İstanbul'da yayımlanan Fransızca Journal d'Orient gazetesi kapandı. Gazete 54 yıldan beri yayımlanıyordu.
1981 - Voyager 2, Satürn'ün yakınından geçti.
1989 - Voyager 2, Neptün'ün yakınından geçti.
1991 - Belarus, SSCB'den bağımsızlığını ilan etti.
1997 - Kasparov, IBM Deeper Blue 2'ye karşı 2-1 yenildi. Bu bir dünya satranç şampiyonunun bilgisayara yenildiği ilk karşılaşma oldu.
1999 - Kadınların 58, erkeklerin 60 yaşında 7000 gün prim ödeme koşuluyla emekli olabilecekleri yasalaştı.
2000 - UEFA Kupası şampiyonu Galatasaray, Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Real Madrid'i 2-1 yenerek Süper Kupa'yı kazandı.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Fenerbahçe
1
1
0
0
3
2
Sivasspor
1
1
0
0
3
3
Malatyaspor
1
1
0
0
3
4
Denizlispor
1
1
0
0
3
5
Alanyaspor
1
1
0
0
3
6
Antalyaspor
1
1
0
0
3
7
Çaykur Rizespor
1
1
0
0
3
8
Beşiktaş
2
1
0
1
3
9
Trabzonspor
1
0
1
0
1
10
Kasımpaşa
1
0
1
0
1
11
Ankaragücü
1
0
1
0
1
12
Konyaspor
1
0
1
0
1
13
Gençlerbirliği
1
0
0
1
0
14
Kayserispor
1
0
0
1
0
15
Galatasaray
1
0
0
1
0
16
Başakşehir
1
0
0
1
0
17
Göztepe
2
0
0
2
0
18
Gazişehir
1
0
0
1
0
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
22.08.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu101736375354
 
On Numara
19.08.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu03071012172022262835384245495061627072747778
 
Sayısal Loto
24.08.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu010821232528
 
Şans Topu
21.08.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu060810273104
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak03:43
  • Güneş05:33
  • Öğlen12:35
  • İkindi16:20
  • Akşam19:14
  • Yatsı20:50
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık